Treść opublikowana przez Barcelonista
-
KROKOWIEC A ASC. <SPAC NIE DAJE>
Jezeli pytsz jak dziala ASC to jest to tylko system "antyposlizgowy", nie mylic z ESP (kontrola trakcji). ASC zaczyna dzialac (zapala sie kontrolka) jak tylne kola traca przyczepnosc i zaczynaja sie slizgac. Wtedy komp dusi silnik, zeby kola przestaly sie slizgac i odzyskaly przyczepnosc. Pozdrawiam
-
Hamulce, serwo? Alternator, problem 535 V8
Kiedys pare razy probowalem startowac z wyzszych obrotow (przytrzymujac hamulec), ale nie zwracalem wtedy uwagi na to jak sie zachowuje. Pozniej uslyszalem albo gdzies przeczytalem, ze w taki sposob mozna szybko rozwalic skrzynie, wiec wiecej nie probowalem. Mysle, ze te ruchy pedalu przy wzroscie obrotow moga byc zwiazane wlasnie z praca skrzyni. Lacze sie w bolu z tymi problemami, tez ich mialem ostatnio troche... Pozdrawiam
-
Temperatura silnika V8
Temperature możesz sprawdzić CHECK CONTROLEM. Przytrzymujesz kilka sekund przycisk i pożniej pojedynczo przełacz na 7, tam jest dokładna temperatura. Pozdrawiam
-
Temperatura silnika V8
Ostatnio też miałem problem z termostatem, tylko że u mnie temperatura była za wysoka-dochodziła czasami do 120st.C, ale nigdy na czerwone pole na wskaźniku. Wymieniłem termostat na dokładnie taki jak Ty- 105st.C i teraz wskazowka stoi w pionie, a max temperatura to 108st.C i to jest chyba optymalna temperatura dla tego silnika. Pozdrawiam
-
dziwne dźwięki z konsoli klimy, co to?
Dzięki za informacje i rady :D Najpierw spróbuję podmuchać w kratki :mrgreen: , ale jak to zadziała, to pewnie na krótko :wink: Jak wyciągnąć panel klimy, żeby nic nie uszkodzić? Z góry dzięki i pozdrawiam
-
podgrzewane lusterka
Panowie, Ostatnio zauważyłem, że i u mnie w lusterku od strony kierowcy nie działa ogrzewanie. Można to naprawić samemu, czy lepiej jechac do jakiegoś mechanika? Chodzi mi o wyjęcie wkładu. Jak to bezpiecznie zrobić? Pozdrawiam
-
dziwne dźwięki z konsoli klimy, co to?
Witam, Kilka dni temu zauważyłem, że jak rano wsiadam do samochodu, który stoi w garażu to z konsoli klimy dochodzi takie terkotanie. Krótko po odpaleniu przestaje. Ktoś może wie jaka jest przyczyna? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam
-
Problem z wskaznikiem temparatury cieczy chlodzacej
Sprawdzales temperature na CHECK CONTROL 07 albo podlaczales pod kompa?
-
Padla mi elektryka mojego siedzenia i kierownicy - Co robic?
Dawno Ci sie to stalo? Pytam bo tez mialem klika razy taka akcje, ze nie moglem ruszc kierownica i fotelem, ale zwykle jakos samo zaczynalo dzialac, najczesciej jeszcze tego samego dnia. Pamietam, ze resetowaly sie ustawienia pamieci fotela bo trzeba bylo ustawiac od nowa. Problem troche zignorowalem bo uznalem ze to jakas chwilowa zawiecha i nie wnikalem w przyczyne, ale jak bedzie sie powtarzal to trzeba bedzie zdiagnozowac. Pozdrawiam
-
który motor najlepszy technicznie i jaki gaz?
Ja za tyle rok temu trafilem swoja 535iA z full wypasem bez navi. Fakt troche pali, srednio w miesie przy dosc dynamicznej jezdzie 18l, ale radosc z jazdy jest duza :mrgreen: Szczegolnie milo brzmi V8. Kupujac tez myslalem o gazie, ale po przeliczeniu (robie jakies 12-15 tys km rocznie) wyszlo mi, ze instalacja zwrocilaby sie po 2 latach, wiec stwierdzilem, ze nie ma sensu bo pewnie wczesniej bede chcial ja wymienic na mlodsza. Osobiscie odradzalbym Ci kupno 520 ze wzgledu na slaby stosunek masy do mocy. Pozdrawiam
-
DO POSIADACZY V8!!! PROSZĘ O INFORMACJĘ!!!
Niedogrzanie mi chyba nie grozi :wink: temperature raczej łapie szybko. Byłem dzisiaj w Bawari, żeby podpiąć się pod kompa i zobaczyć co tam wyjdzie, a tu nic :| na kompie żadnych błędów. Mechanik też powiedział, że albo termostat albo pompa. Polecił mi sprawdzić jej wydajność. No nic, zobaczymy. Dzięki za informacje Panowie. Pozdrawiam
-
DO POSIADACZY V8!!! PROSZĘ O INFORMACJĘ!!!
Witam, Czy ktoś może mi pomóc, ewentualnie wyjaśnić problem? Chodzi o temperaturę "wody" i zachowanie wskaźnika. Czy normalne jest, że przy w miarę spokojnej jeździe po mieście temp. jest między 108 a 116-117 st.C? Wtedy wskazówka minimalnie odchyla się od pionu. Za to w trasie, przy średniej prędkości 140 km/h temperatura waha się między 113 a nawet 120 st.C i wtedy wskazówka na chwilę dochodzi do białej kreski (po prawej stronie oczywiście). Byłem z tym w warsztacie i za pierwszym razem wymieniono mi wąż gumowy, ten główny od chłodnicy bo był nieszczelny (było widać na nim bąbelki płynu), a za drugim razem jakiś korek od chłodnicy, ale niestety objawy w dalszym ciągu są takie same. Czy ktoś wie o co chodzi i czy tak powinno być? (Raczej nie sądzę :? ) Z góry dziękuje za informacje. Pozdrawiam
-
Gdzie kupić części w Warszawie...
Witam, Jeżeli chciałbyś kupić nowe części to polecam strone: www.czescidobmw.pl Pozdrawiam
-
E39 po lifcie, jakie silniki?
Witam, Zacząłem się zastanawiać nad zmianą auta. W grę wchodzi raczej tylko E39, ale po lifcie. Interesuje mnie tylko duża benzyna. Przeszukując ogłoszenia znalazłem tylko 530i i to zazwyczaj (90%) w manualu, a nie ukrywam, że wolałbym automata. Możecie mi powiedzieć czy były wkładane jakieś większe silniki (oprócz M5) i za ile można sprowadzić taki rocznik 2001r.? Z góry dzięki za odpowiedzi
-
problem z otwieraniem drzwi!!!!!
Jeżeli masz elektryczną szybę z tyłu i działa to raczej będzie to mechaniczne uszkodzenie. Miałem to samo w tych samych drzwiach i okazało się, że spadły cięgna, czy coś takiego. Oczywiście trzeba było zdjąć boczek, ale na szczęście udało się to zrobić bez uszkodzenia. Niestety nie byłem przy tym, więc nie wiem jak mechanik to zrobił.
-
Problem z temperaturą silnika
Dzięki za info, 500 zł to nie ma tragedii. Możesz napisać gdzie to robiłeś w Warszawie? Pozdrawiam
-
Problem z temperaturą silnika
Witam, Ile kosztuje taka "impreza"? W mojej temperatura dochodzi do białej kreski jak trochę ją przciągnę i poźniej wraca do pionu. W trasie, tak przy średniej 140 km/h, komputer pokazuje temperaturę od 105 C do 117 C. Myślicie, że u mnie też będzie wirnik albo pompa do wymiany? Pozdrawiam
-
[e-39] 540i '98 manual
Moim zdaniem Twoje auto jest warte jakieś 30 000 pln. Trzeba pamiętać, że nie jest łatwo znaleźć amatora na taki motor i spalanie, no i że było bite. Ja za swoje rok temu dałem 25 000 pln, ale uważam tę cenę za okazyjną pomimo tego, że kupowałem z ogłoszenia w necie. Mam praktycznie full opcję bez navi i auto nie było bite. Pozdrawiam
-
Jaka Temperatura ????
Witam, Szukałem informacji na temat wskaźnika temperatury i trafiłem na tego posta, więc chciałbym się poradzić. Jeżdże 535 V8 i czasami widzę, że wskazówka temperatury odchyla się w prawo, zwykle kilka mm, ale czasami dochodzi nawet do białej kreski. Nie widziałem, żeby ją przekraczała. Dzieje się tak jak przeciągnę ją trochę na wyższych obrotach (nie przykatuje bo to automat). Przy spokojnej, normalnej jeździe (nawet w upale w korku) wskazówka raczej stoi w pionie. Czy to normalne zachowanie? Bo z jednej strony słyszałem, że wskazówka powinna stać pionowo, ale z drugiej czytałem gdzieś, że między białymi kreskami jest pole prawidłowej temperatury silnika. Pozdrawiam
-
Czy kupowaliście czesci na www.czescidobmw.pl?
Bardzo przepraszam :modlitwa: znalazłem namiary na firmę (adres i telefon). Nie wiem jak to się stało, że nie zobaczyłem od razu :duh: Mimo wszystko proszę o opinie jeżeli ktoś kupował tam części.
-
Czy kupowaliście czesci na www.czescidobmw.pl?
Witam, Od jakiegoś czasu przeglądam to forum w poszukiwaniu porad dotyczących eksploatacji naszych BMek. Nadszedł czas, że muszę wymienić kilka części w zawieszeniu: drążek środkowy, wahacze przód i tył, łączniki. Znalazłem w dobrych cenach na www.czescidobmw.pl i nawet już zamowiłem (w sumie ok 1200zł płatne przy odbiorze). Mam jednak małe wątpliwości, ponieważ na stronie nia ma żadnych namiarów na firmę: adresu, telefonu, tylko kontakt mailowy lub GG. Czy ktoś kupował cześci w tym sklepie www.czescidobmw.pl ? Pozdrowienia dla wszystkich szczęśliwych (lub nie) posiadaczy BMW :cool2: