Treść opublikowana przez Mlodzik18
-
kontrolka - od czego?
Nie wiedzialem, ze w piatkach 524td e34 robili bebny z tylu. Az dziwne, bo to ciezkie auto. A 518i miala? Troche po zaq temate4m :).
-
Czy e39 posiadaja czujnik poziomu plynu w chlodnicy ?
Witam. interesuje mnie ta rzecz. Mam 535 V8 z 97r. i zastanawia mnie czy one mialy czujnik poziomu plynu w chlodnicy. Ja nie mam. TO jest kiepska sprawa bo w mojej porzedniej e34 540i mialem. Czyzby przestali robic czujniki ? O co chodzi ? Wytlumaczcie mi prosze bo jak zacznie mi wyciekac gdzies plyn to bedzie kicha.
-
Jak sprawdzić amortyzator???
W zyciu nie kupilbym uzywanego amorka. czlowieku daj spokoj. kup nowe i koniec. Przeciez to nie sa jakies wielkie pieniadze, a bezpieczenstwo jest najwazniejsze.
-
V8 4.0 bierze płyn chłodzocy. Co robić??????????????????????
To ciekawe. Mialem dokladnie to samo w swojej e34 540i. Dolewalem tak co tydzien ok 0,5-1 l. nie wiem dlaczego. Tez nie mialem wyciekow. chyba po prostu mi wyparowywal. Nie wiem. Wkurzalo mnie to tez.
-
niech ktos w koncu sprecyzuje jaki olej do silnika
Quaker State jest rozlewany w Szwajcarii. A ogolnie cala firma jest chyba w Kanadzie.
-
niech ktos w koncu sprecyzuje jaki olej do silnika
A co powiecie o Quaker state ? Niektorzy twierdza, ze super olej.
-
Jak to jest z komputerem w E39 ??
OK. Napewno napisze, ale narazie to mam wiekszy problem i nie mam czasu zajmowac sie tym
-
Opornica odpowiada za coś jeszcze?
Nie. Jest tylko ospowiedizalne za obroty.
-
Czy komus padla uszczelka pod glowica V8 3.5 lub 4.4 ?
NO jest troche zle, ale powiedzcie mi, czy zeby sciagnac glowice czy musze wyjac silnik w m62 ? Slyszalem ze podobno trzeba, ale ostatnio ktos mi pwoieiudzial ze nie. NIe wiem kogo mam sluchac. Kto rozbieral w tym silniku glowice?
-
Czy komus padla uszczelka pod glowica V8 3.5 lub 4.4 ?
Nie mam wody w choldnicy i mam wode w oleju.
-
Czy komus padla uszczelka pod glowica V8 3.5 lub 4.4 ?
Wczoraj padla mi uszczelka pod glowica. Nie wiem z ktorej strony. Prawdopoodbnie wina bylo zle odpowietrzenie ukladu. Wskaznik temperatury nie wychylil mi sie nawet po za polowe. Z tlumika zaczal mi leciec bilay dym, para. Przejechalem tak 10 km. Jaka jest szansa ze pekla mi glowica? Czy mam sie o nia martwic, czy to bedzie tylko uszczelka ?
-
zablokowane drzwi i bagaznik po wyjęciu akumulatora
ALE CO SIE DZIEJE, JAK WKLADASZ KLUCZYK ? Przekrecasz i co? Moze musisz tam walnac jakims wd-40. Moze nie bylo uzywane i sie troche zasyfilo. Jesli nie masz dociagania klapy to powinienes kluczem otworzyc. Ja tez tak mialem i spokojnie otwieralem kluczem. NIe chce Cie martwic, ale podejrzewam ze masz ryglowanie. Czyli nawet jesli sie dostaniesz do auta to i tak nie otworzysz drzwi od srodka. Ale jesli uda Ci sie akumulator wyjac i naladowac no to problem z glowy.
-
Jak to jest z komputerem w E39 ??
NO gdybys mogl to bylbym wdzieczny.
-
Jak wymienić te kierunkowskazy ??
zaraz zaraz. O ile pamietam to kierunki byly przykrecone na 3 srubki. Tomek_520i_WRC dlaeczego piszesz ze nic nie trzeba odkrecac ? Tam jest cholernie trudne dojscie. Wymiana zajela mi z godzine. A na koncu jeszcze nie przykrecilem na wszystkie srubki. Bo strasznie trudno tam dojsc. Utrudnia odkrecenie teleskop od maski. Trzeba sie nameczyc. ale jak sie wymieni z pomaranczowych na biale to jest naprawde o wiele fajniej.
-
Jak to jest z komputerem w E39 ??
Naprawde ja dalej nic z tego nie rozumiem. Ja mam przycisk BC przy kierunkach i mam dwie kostki w instalacji audio: jedna do radia a druga wlasnie do MIDA. Czyli tego wyswietlacza. Mam kompa bez tego narysowanego samochodzika, ale wlasnie tak malo funkcji mi wyswietla. chodzi mi o to, zeby ktos w sowojej e39 z midem i z pelnymi opcjami komputera odlaczyl go i sprawdzil czy zostanie mu mniej tych opcij. Zalezy mi na tych funkcjach. Nie wierze, ze BMw nie zrobilo by tak.
-
Wycieraczki woda spływająca po bocznej szybie
NO ja mialem te rynienki w mojej e34 a teraz w e39 nie mam. Jak jade szybko to mi po prostu woda splywa po bocznej szybie. Dziwne w tej klasie. Troche dziwnie to wyglada, jak w maluchu :). Bez rynienek tego sie nie uniknie. Po prostu wycieraczki ta wode zwalaja na boczna szybe.
-
Problem ze wspomaganiem, wpierw działa, po chwili już nie.
Ja uwazam, ze to pompa. Po prostu juz nie daje rady i przez to przestaje pracowac wspomoaganie. Plyn masz wlany dobry. Najlepiej podjedz do jakiegos mechanika i niech Ci stwierdzi. Pompa nie jest droga. Uzywka ok 50 - 100 zl. Pozdrawiam.
-
Nierówna praca gdy wilgotno 3.5 V8
Witam, juz tydzien czekam na auto. Dalej je trzymaja. Dzisiaj do mnie zadzwonili i powiedzieli, ze zamowili membrame, ta o ktorej pisales. Komputer takk jak wczesniej pisalem nic nie wykrywal. Ja nic im nie moilem o membramie. Sami stwierdzili, ze trzeba ja wymienic, mam nadzieje, ze sie nie myla. JEsli to nie wyjdzie i dalej bedzie auto nierowno chodzic to pozostaje mi serwis BMW. A chcialem tego unikanac ze wzgledu na koszty. Jak uwazasz? czy komputer powinien wykryc niesprawnosc membramy? Moze oni nie maja takich dobrych programow co w ASO BMW ? Dzieki.
-
klima - wiatrak nie działa
Chyba musisz nabic klime. Jak jest koniec to wiatrak sie nie kreci.
-
olej- małe pytanie (osad)
Glowica raczej odpada. Nie w tych silnikach. Raczej bardzie w rzedowych szostkach. Wydaje mi sie, ze to jest raczej uszczelka pod glowica. Po porstu dostala ci sie woda do oleju. Musisz jechac do mechanika, on Ci powie.
-
Trzeszczenie - nie wiem o co chodzi.
W mojej e34 mialem dokladnie to samo. Macie regulacje kolumny kierowniczej. Jesli tak to podczas jazdy ten cyngiel od ustawiania otworzcie. Przestanie wam trzeszczec. Tylko porblem w tym, ze jak znowu go zamkniecie to bedzie trzeszczal. Ja sie tez troche wkurzalem. Tam po porstu trzeba przesmarowac delikatnie cos, bo chyba plastki trze o plastik. ;)
-
Problem z komputerem
A jak nacisniesz przycisk na kierunkach to ile masz funkcji pod zegarami ?
-
Nierówna praca gdy wilgotno 3.5 V8
Troche roboty to jest, co ? Przeciez jak ja widzialem zdjeta kape zaworowa to az mnie zatkalo.
-
Nierówna praca gdy wilgotno 3.5 V8
Czyli co wtedy byloby do wymiany ?
-
Nierówna praca gdy wilgotno 3.5 V8
Spawdzili kat i jest ok. Kurka to troche do dupy bo powiedzieli mi, ze teraz beda zagladac do silnika bo podejrzewaja ze to moze byc glowica. nic wiecej nie powiedzieli, zadnych konkretow. co moze byc nie tak z glowica? Auto nigdy nie bylo przegrzane i tym podbne. Po porstu w pewnym momencie zaczelo nierowno pracowac. Moze jakis zawor ?