Treść opublikowana przez KinceK
-
Doprowadzam 850i do porządku.
Wziąłem tę radę z korkiem do siebie już przy tym składaniu, zapomniałem dodać, że mam połamane ale trzymające się jakby to nazwać "wentylki" przy chłodnicy i zbiorniczku wyrównawczym, ale są w kupie i nie zauważyłem w tych miejscach nieszczelności, a i na korku została mi tylko jedna uszczelka. Natomiast woda potrafi się zagotować, a jak odkręcam odpowietrznik to widzę praktycznie jak kipi, ale na oko jest w tym miejscu poniżej 100 stopni. Chciałbym się dowiedzieć jak dokręcasz te koreczek tak żeby pojawił się płyn i go zaraz jakby wessało? Pokombinuje z przewodami, może gdzieś jest powietrze, chociaż żadnego samochodu tak długo nie odpowietrzałem, ale dobra tutaj muszę mieć pewność, bo nie chcę nic popsuć podczas eksploatacji i przyjrzę się jeszcze tym "wentylkom" . Zamiast na prędkościomierz patrzę na temp :) Jak się wkurzę to wykombinuje jakiś natrysk na chłodnicę, ta tylko gdzie to wsadzę? Zrobię jeszcze próbę bez termostatu ale to dopiero jak będę mógł się zginać :wink: Dzięki, spróbuje teraz pojeździć nim i wyczuć kiedy dzieje się nie tak jak powinno.
-
Gierki, filmiki.
Wiecie co, przeraził mnie fakt, iż stereotypy o właścicielach BMW mają częściowo pokrycie w rzeczywistości, mianowicie spójrzcie na to forum. Mam nadzieję,że się to zmieni(niestety BMW staniało i byle burek może sobie na nie pozwolić). W każdym razie tu jest link do gronowego forum. http://grono.net/forum/topic/43548/14/0/0/0/ Miłej lektury :D
-
Doprowadzam 850i do porządku.
Dziś był test niestety nie wypadł pomyślnie, mianowicie jak używam osiągów do jakich został stworzony to rośnie mi temp, jak zwalniam i jadę spokojnie to temp trzyma się równo, ostatni mój podejrzany to uszczelka pod głowicą, bardzo bym nie chciał by to się okazało to, mianowicie mam taką teorię(mam nadzieję, że błędną), że uszczelka trzyma na niskich obrotach(chodzi mi głównie o obciążenie silnika), a pod obciążeniem puszcza, stąd ciśnienie w układzie(przewody czasami twardnieją). Jakbyście mieli jakieś sugestie to podzielcie się nimi :) Co chwila próbuje go odpowietrzać, tak na wszelki wypadek. Czy elektrozawór ma na to jakiś wpływ? (pewnie nie,ale nie wiem gdzie już szukać). Jedyne co doświadczyłem dzisiaj, to to,że może w tym samochodzie nieźle zawiać i nie wiem po co wsadzili siedzenia z tyłu,chyba po to by kierowca posiedział sobie w kucki :P Nie nadaje się do przewożenia więcej niż jednego pasażera. Pozdro.
-
Doprowadzam 850i do porządku.
Dobra zamieszczam fotki z montażu. http://img126.imageshack.us/img126/8894/dsc00199rg9.jpg http://img127.imageshack.us/img127/3598/obraz125dv8.jpg http://img523.imageshack.us/img523/9381/obraz126cp5.jpg http://img503.imageshack.us/img503/8079/obraz127gk9.jpg http://img211.imageshack.us/img211/9489/obraz128bd0.jpg http://img511.imageshack.us/img511/7528/obraz129pj2.jpg http://img511.imageshack.us/img511/4208/obraz130fx7.jpg http://img523.imageshack.us/img523/1806/obraz131se2.jpg Moja rada to przede wszystkim nie spieszyć się , bo można coś uszkodzić, natomiast jak się podejdzie do tematu spokojnie wszystko łatwo się wykręca i skręca.
-
Moje BMW e31. Bedzie robione na 100%
Fajne, fajne, ale fotki to może wrzuć do Nasze e31 i koniecznie pokaż co masz pod machą. Miłego użytkowania. Nie przejmuj się niedociągnięciami, wszyscy walczymy. Pozdrawiam.
-
Doprowadzam 850i do porządku.
Dobra dziś będę miał komplet i będę montował to do kupy. Zrobię fotki w miarę możliwości.
-
Kozacki drift 740i
Wiem,że debil już padło, ale nie mogę się powstrzymać i powiem jeszcze raz deeeeeebbbbbbiiillll. Jednak ich sieją, a myślałem,że to fama taka poszła tylko. Pozdro.
-
Kupno Bmw serii 8 - recenzja ogłoszeń, rady przed zakupem.
Spójrzmy prawdzie w oczy jest ich coraz mniej ludzie też niechętnie się ich pozbywają, a praktycznie jedynym wyznacznikiem staje się stan auta. Jaka cena taki towar i nie ma co liczyć na okazję.Marcin szukał 1,5 roku wykazując cierpliwość mnicha z Tybetu i w końcu znalazł wymarzone auto którego pewnie nigdy nie sprzeda, a takich osób jest coraz więcej, np. ja. Więc kupujcie póki są, będą tylko droższe. Pozdro. :lol:
-
850i za 25 kPln/6kEuro - czy ma to sens?
Nawet mi tego nie rób zaraz okaże się, że ja już więcej wydałem :( Dobra zrób to jestem ciekaw ile to będzie kosztowało, bo chyba będę robił nie więcej km niż Ty, więc ciekawość mnie zżera. Tak swoją drogą to dobry pomysł z tymi kosztami, tak coś czuję,że to temat na nowy post. Pozdro :D
-
Doprowadzam 850i do porządku.
Załatwimy panu chłodnicę, będzie pan zadowolony, aaaa....Oczywiście nie mają jej w zasobach. Muszę zawieść do sklejenia jednak, dobrze,że znalazłem inny warsztat, który nie boi się użycia spawarki do plastiku, zaraz tam jadę. Pozdro.
-
Kupno Bmw serii 8 - recenzja ogłoszeń, rady przed zakupem.
Jednak po paruset kilometrach muszę stwierdzić, że w górnym zakresie skali słychać te zniekształcenia, głupio się przyznać ale zamiast radia wolę słuchać silnika :lol: Nie chciałem tego robić, ale chyba wrzucę wzmacniacz i głośnik niskotonowy, mam do tego bardzo mieszane uczucia, więc na razie się wstrzymuję, tym bardziej,że wszystko mam pod ręką :diabel_smiech:
-
850i za 25 kPln/6kEuro - czy ma to sens?
A ja swojej wcale nie szukałem zobaczyłem i wziąłem(a teraz dłubie), 5K już już poszło w ciągu 1 miesiąca, ale i tak traktuje to jako dobrą inwestycję. Także różnie może być, nie wydasz na początku to wydasz później, ale i tak wydasz. Dobra Marcin a teraz napisz koledze ile wydałeś przez 3 lata, albo nie pisz, bo zniechęcisz przyszłego nabywcę. :P Żartuję, tak chciałem postraszyć, bo z 8 jest trochę inaczej, robisz nawet te rzeczy, które mogły by jeszcze pochodzić, ale ta chęć posiadania ideału drąży w kieszeni. Natomiast przed zakupem sprawdzić należy: 1. Układ chłodzenia- ostra przejażdżka i postaw brykę(patrz czy nie rośnie temp na wyłączonym silniku) 2.Zawieszenie(pewnie coś i tak tam będzie do zrobienia) 3. Elektryka dużo jej jest(sprawdź siedzenia, roletę, domykanie szyb i bagażnik) 4. Najlepiej wjechać na kanał i sprawdzić stan wydechu(nie proponuje kupna sprzętu z wydłubanymi tłumikami)i czy podłoga jest prosta, bo każda miała poprawiany lakier, czasami może być to stłuczka parkingowa, a czasami poważny dzwon. 5. Każda szanująca się 8 powinna być jak najbardziej kompletna(plastiki duperele i inne drobiazgi) Dobra przyznaję się zmolestowałem tego posta, ale jakbym wiedział tyle co teraz to nie wiem czy bym kupił, czy bym zrzędził, ale i tak jestem zadowolony z zakupu. Ty też będziesz.Pozdro
-
rosyjski przepych Alpina B12
Pewnie jak wsiadają to folią oklejają,żeby nie pobrudzić.
-
850i za 25 kPln/6kEuro - czy ma to sens?
Na początek ma, ale na pewno dojdą jakieś dodatkowe koszty i chyba tak to jest z 8,że się wydaje więcej niż się na początku założyło, ale cóż miłość ma swoje prawa, jak poczytasz to każdy ma tam jakieś niedociągnięcia(bo jest co psuć w tym samochodzie), ale przy ogromnej dozie cierpliwości da się doprowadzić samochód do porządku.Także pozdrawiam naprawdę fajny samochód.
-
Życie BMW 850ci
Uważaj na temperaturę przy testach :D Powodzenia przy składaniu.Koniecznie pokaż fotkę jak skończysz.Pozdro.
-
Doprowadzam 850i do porządku.
Termostat zamówiony(jednak 85, szybciej będzie), natomiast chłodnicę może będę miał na jutro używkę po regeneracji, przynajmniej tablicę rej. sobie załatwiłem, którą wcześniej zgubiłem(ach ten wiatr :D ). Chcecie fotki z montażu układu chłodzenia?
-
Zna ktoś to auto?
No i wszystko jasne, tylko brać i jechać, muszę przyznać, że na Twoich zdjęciach wygląda jeszcze lepiej.Pozdro.
-
Doprowadzam 850i do porządku.
Mam nadzieje,że mi pospawają plastik albo użyją żywicy epoksydowej, to powinno załatwić sprawę.Mam ten ułamany element więc, chyba dadzą radę.
-
[E31]5.0 V12 300 KM Problemy z grzaniem się
Trafiony,być może zatopiony tu dokładniej opisuje problem i co zrobiłem w tym kierunku by wyeliminować każdą przyczynę.Oczywiście dla zainteresowanych.Rozebrałem układ chłodzenia jest fotka.Pod koniec strony. http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=55218&postdays=0&postorder=asc&start=30&sid=1a2c8831b74041698bc5d953cd2284a7 Pozdro i dzięki.
-
Zna ktoś to auto?
Muszę mieć taką kierownicę, jakby ktoś chciał zamienić na kierownicę M-power od e-34 ostatni bez poduszki,taka jak w tym czarnym gracie moja jest w stanie idealnym. Mogę też sprzedać m-power albo kupić taką alpinkę, bardzo mi się podoba, ale z drugiej strony popsuje pierwowzór, dobra to tylko sprzedam nie będę kombinował, zapomniałem,że to zbędny wydatek inne rzeczy czekają.Ale mimo tego bardzo mi się podoba.
-
Zna ktoś to auto?
Najbardziej podoba mi się kolor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Zdecydowanie fajna bryczka, ciekawe jak teraz wygląda, bo zdjęcia nie najnowsze. Marcin kiedy widziałeś ostatni raz tę torpedę? Chociaż przez paręset km nie mogła wiele się zmienić, czy mogła? :D
-
Doprowadzam 850i do porządku.
Dobra wpieniłem się i rozebrałem wszystko, tylko pompy nie ruszałem, sprawdziłem ją w taki sposób, przez przestrzeń po termostacie wsadziłem wkrętak, tam gdzie jest wirnik od pompy i przekręciłem pompą żeby sprawdzić czy są tam jeszcze łopatki(jeszcze są), nie obraca się też na wałku, także tu jest ok, natomiast termostat potrzebuje ponad 90 stopni, żeby się otworzyć, chyba kupię wersję na ciepłe kraje. Chyba raczej nie będę miał problemu z niedogrzaniem, natomiast wiozę chłodnicę do sklejenia górny króciec uszkodzony, moje klejenie nie przyniosło skutku, więc wiozę do specjalisty, przepłukałem ją troszeczkę syfu przy korku spustowym(teraz już drożny), chłodnica bez uszkodzeń wymyta i wysuszona z kompresora. A tak wygląda moje dzieło destrukcji, wszystko po to by było dobrze. %5B640%3A480%5Dhttp%3A//img126.imageshack.us/img126/8894/dsc00199rg9.jpg Zapomniałem jeszcze dodać,że płyn uciekał przy ułamanym króćcu, stąd objaw termostatu - ciśnienie biło przy wyłączonym silniku(pewnie się zamykał, a temp w silniku była miejscami wyższa i do tego trochę przymulona chłodnica). Jutro moja Betty kończy 17 lat, jeszcze rok i będzie pełnoletnia, na urodziny dostanie nowy termostat i naprawioną(bądź nową)chłodnicę. Dobra już wszystko z sibie wylałem, ale nie będę spał spokojnie póki nie zmontuje tego w kupę i nie przejdzie testu. Ja się nie poddam, więc niech się podda po dobroci, bo ją całą rozkręcę i poco to komu :diabel_faja: Swoją drogą jeszcze parę rolek i byłoby perpetum mobile.Także Pozdro, Marcin,PZ dzięki za tropy śledztwo trwa.
-
Doprowadzam 850i do porządku.
Tak czy siak wyjmę chłodnicę będę chciał ją przeczyścić, czym najlepiej to zrobić? Później wykręcę pompę, sprawdzę stan łopatek i wrzucę termostat do szklanki, sprawdzę czy się otwiera tak jak powinien. Jak się powinno rozchodzić ciepło na chłodnicy? Jak to nie pomoże to się :mad2: przynajmniej ze 2 razy. Przewertowałem wszystkie fora pod kątem przegrzewania i jedyny podobny przypadek rozwiązał się po wymianie chłodnicy pompy i termostatu, tyle że to było w E34, tam wszystko kosztuję tyle co pompa. Także wolałbym nie wymieniać pozostałych rzeczy, ale jak będzie trzeba to i tak to zrobię. Pozdro.
-
Doprowadzam 850i do porządku.
A więc tak, wisco się załącza elegancko, słychać tę wichurę, podczas jazdy nie ma problemu(przynajmniej na razie), pompa wodna chyba działa, bo widzę jak przelewa się w zbiorniczku wyrównawczym. Natomiast problem powstaje gdy stanę i zostawię samochód, tak po jeździe. Mam wrażenie,że robi się ciśnienie w układzie, jak dojechałem powoli do domu i stanąłem to przewód z prawej strony u góry chłodnicy(patrząc od przodu) twardy i na maksa gorący, a jak odkręcę odpowietrznik przy korku to leci mi fontanna, wszystko na wyłączonym silniku. Moim podejrzanym jest chłodnica, chyba nie była zmieniana od nowości, a samochód stał przez ostatnie 3 lata, więc podejrzewam, że mogła się zamulić, natomiast słyszę też jak wiatrak od klimy się włącza, chyba że nastawię wentylator na 0, a tak to co jakichś czas się włącza, sama klima działa dobrze.Podejrzewam chłodnicę dlatego, że płyn nie chciał mi wylecieć(i nadal nie chce lecieć) dolnym korkiem do spuszczania(mimo odkręconych korków na górze), nie wiem może ktoś dosypał jakiegoś dziadostwa do uszczelniania i zatkało dół czy co? Nie wiem. Pozdro, chyba wymiany zacznę od chłodnicy, albo spróbuje ją wyjąć i przepłukać. Chyba czasami elektrozawór mi się nie załącza(ciepłe powietrze na nogi i szyby), dodam jeszcze, że jak zalewałem płyn to włączyłem na maksa ogrzewanie, odpowietrzałem aż przestaną lecieć bombelki, więc z tej strony powinno być ok.Myślę,że to nie uszczelka ani głowica(nie mam kaszy ani w oleju, ani płynie nie ma śladów oleju, z wydechu nie leci para i płynu nie ubywa-raczej przybywa)Jeszcze raz pozdro.
-
[E31]5.0 V12 300 KM Problemy z grzaniem się
Od prawie miesiąca jestem posiadaczem 850 natomiast mam problem z przegrzewaniem się. Objawy są takie, jak zjadę z trasy i postawie samochód to temp mi rośnie i zdarza się,że wywali płyn, podczas jazdy wszystko wydaje się ok.Wisco mam nowe widzę i słyszę,że działa natomiast przewód u góry chłodnicy z prawej strony patrząc od przodu robi się twardy(pompa chyba działa w zbiorniczku wyrównawczym widzę strumień), natomiast gdy spuszczałem płyn od chłodnicy to z dolnego kurka ledwo kapało(góra otworzona)i w końcu spuściłem przez króciec od zbiornika wyrównawczego i wymieniłem wisco z nadzieją,że będzie ok, a dziś sytuacja się powtórzyła, powciskałem nim temp była ok zjechałem na parking wróciłem po 15 min i była kałuża. Także zgłupiałem dolałem wody dojechałem wolno do domu i niby nic, ale przewód był twardy. W oleju nie ma śladów wody, ani w płynie oleju. Nie wiem co robić, ale mój główny podejrzany to chłodnica, co wy na to?Pozdro.