Treść opublikowana przez KinceK
-
Zjazd Ósemkowiczów 2008 PILNE I WAŻNE!!!!!!!!!
Proszę o potwierdzanie przybycia w hotelu, bo to już ostatni dzwonek. Pozdrawiam i do zobaczenia.
-
Nasze osemki i ich nadszarpniecie zebem czasu
Marcin co panikujesz, przecież i tak masz jedną z najbardziej dopracowanych pod tym względem ósemek. A tak w ogóle to mija rok odkąd posiadam moją osiem i w przeciągu tego czasu usunąłem następujące wycieki : -Wyciek z przewodów paliwowych za sinikiem(wymiana opasek) -Wyciek oleju z przewodu przy lewej podłużnicy(dołożyłem opaskę) -Wyciek ze zbiorniczka od wspomagania od dołu(dołożyłem opaskę) -Wyciek ze zbiorniczka wyrównawczego (wymiana zbiorniczka) -Wyciek oleju z przewodów przy chłodnicy po wymianie chłodnicy(dołożyłem podkładki metalowe) -Mimo braku wycieku przy wymianie filtrów paliwa wymieniłem opaski i przewody -Wyciek silnikowego z zimeringu na połączeniu silnika i skrzyni Moja w tym roku w lipcu staje się pełnoletnia i z tego co się orientuje jest chyba najstarsza- najszybciej na żółte blachy przeskoczę. Nie dziwi mnie fakt wycieków aczkolwiek irytuje. Marek mój ojciec też wychodzi z założenia, że im mniej wyposażenia tym lepiej, bo się nie ma co psuć, najlepszym przykładem jest jego W126 300 SE z 88, w którym przez 2 lata i 40 tkm wymieniliśmy oleje, klocki i amory tuż po zakupie i to wszytko, chodzi idealnie, ma jedną dodatkową rzecz pompowany fotel kierowcy i to się popsuło. Ja wczoraj zrobiłem listę rzeczy do zrobienia i wyszło 20 punktów, a to na pewno nie wszystko, ale są tam też prozaiczne rzeczy jak wymiana wycieraczek. A ten wyciek z zimeringu załatwił mi dwie poduszki od skrzyni, także guma to najsłabszy element w tych naszych zabawkach, cóż zrobić. Ja trzymam w zapasie różne opaski i przewody na wszelki. Marcin usuwaj to i na zlot masz mieć sprawne auto. Pozdro.
-
przekladka silnika 5.0 l do bmw e36 pomocy!!!
Osobiście tego nie robiłem, ani nikogo nie znam kto by to robił ale znalazłem takie coś http://www.maxbimmer.com/forums/showthread.php?t=73053 Więc jest to możliwe. Po dźwięku silnika mogę potwierdzić, że tu też pracuje V12. Powodzenia w każdym razie.
-
przekladka silnika 5.0 l do bmw e36 pomocy!!!
Lepiej wsadzić V8 i to z E38 4.4l M62. V12 za bardzo obciąży przednią oś, jeżeli jakimś cudem by weszło. Jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie wsadzić 2.8, z krótkim dyfrem będzie cuda robiła. Pozdro.
-
Doprowadzam 850i do porządku.
Niestety płytek ze śmigiełkiem się nie dopatrzyłem, a wydech okazał się całkiem zdrowy, nie licząc ostatnich tłumików, które kwalifikują się do wymiany(dostałem namiar na dobry zakład, który dorobi mi to za rozsądną kasę). Poza tym, że Adam i jego załoga są świetnymi fachowcami to są do tego zapaleńcami marki BMW i rozmowa z nimi to czysta przyjemność. Mam nadzieję, że Adam wkrótce dołączy do grona klubowiczów i zaszczyci jakiś zlot jednym z tych aut: 635csi-e24, 728i-e23, 733i-e23, 735i-e23, 745i-e23, 325ci-e36 Teraz czekam na mechanizm wycieraczek, w przyszłym tygodniu chłopaki zabierają się za elektrykę :D Pozdro.
-
CHŁODNICA "wody"poszukiwana
Ja zmieniłem na chłodnice firmy Behr i jest super. O ile pamiętam do mojej kosztowała 600-700 zł, ale na chłodzeniu nie ma co oszczędzać w BMW.
-
silnik 2,8l, opinie, awaryjność, przebiegi, problemy...
Wszystkie opinie na temat silników w e38 proszę wpisywać w przyklejonym temacie, po to jest - dlatego ten temat zostaje zamknięty.
-
Doprowadzam 850i do porządku.
Dziś byłem u Adama, trafiłem akurat na wymianę zimeringu, tarcze już czekają na montaż, także mechanizm wycieraczek został zamówiony. Fotka winowajcy. http://img164.imageshack.us/img164/4333/skr1tv8.jpg http://img80.imageshack.us/img80/4266/skr3jj8.jpg A tu wydech odpoczywa. http://img181.imageshack.us/img181/4590/skr2js8.jpg Byle do przodu.
-
Remont silnika M70 w 750
Odradzam remont podobnie jak Grigorij, nie ma ekonomicznego uzasadnienia dla tej decyzji. Pozdro.
-
Doprowadzam 850i do porządku.
Po wielu miesiącach nic nie robienia(nie licząc kilku końcówek w zawieszeniu) przyszedł czas, żeby coś zrobić, bo znów jeździć się nie da. Winę za to ponosi zimering na połączeniu silnika i skrzyni, z którego leci olej silnikowy. Auto trafiło w ręce Anjinsan-a właściciela kilku rekinów. Oprócz wymiany zimeringu zostanie zmieniony olej w skrzyni, wymienione zostaną zaworki podciśnienia przy przepływomierzach. Auto otrzyma również nowe tarcze i klocki. Poza tym mam nadzieję, że uda się naprawić wycieraczkę od kierowcy. Ew będę musiał zakupić to coś http://www.allegro.pl/item377783462_bmw_e31_e_31_e_31_850_mechanizm_wycieraczek.html Te same nadzieje żywię do mechanizmów przesuwania foteli, liczę że to jakaś pierdółka a nie silniczki. Mam nadzieję, że Adam wybada co może być jeszcze nie tak i będę mógł bez obaw jechać na zlot. Dam znać w miarę przebiegu prac.
-
e32 750 (V12 NA GAŹNIKACH)
Przy takim projekcie, chyba bym rozejrzał się za silnikiem GM 5.7 V8, np od jakiegoś camaro i może będzie już na gaźnikach, do tego jest masę części tuningowych co zapewni dźwięk i odpowiednią moc, ale sam pomysł fajny. Pozdro.
-
Kupno Bmw serii 8 - recenzja ogłoszeń, rady przed zakupem.
Prawdziwy wiosenny wysyp ósemek, dawno nie było tyle na alledrogo, w każdym razie tej nie było u nas w dziale chyba, ale nie jest jakaś fantastyczna i mizerne zdjęcia. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5270913
-
=====BMW 750====
Chcesz historie o dieslu to masz, jak ubezpieczałem ósemkę to pytania były takie 1. pojemność - 5.0 2. diesel - nie benzyna 3. jak to ,po co komu taki samochód co tyle pali.
-
Najladniejsza osemka jaka w zyciu widzialem!
O prawie taka ładna jak moja.
-
Kupno Bmw serii 8 - recenzja ogłoszeń, rady przed zakupem.
Samo auto wygląda całkiem przyzwoicie, ale środek zabija. A, że panu z Ci zrobiło się CSI to już kompletnie inna kwestia. Bardzo mi się podoba, że samochód posiada oryginalne wyposażenie - nikt nic nie ulepszał. Ja bym na pewno obejrzał ten samochód szukając 8 i cena nie jest zaporowa. Pozdro.
-
Kupno Bmw serii 8 - recenzja ogłoszeń, rady przed zakupem.
Kilka powyższych postów dot. tego auta.
-
Kupno Bmw serii 8 - recenzja ogłoszeń, rady przed zakupem.
Ja go oglądałem, najładniejsza sztuka na allegro. 2 wady EML się świeci i tłumiki do wymiany. Piękna jasna skóra bez rys. Poza tym to jest już Ci czyli skórka jest mięciutka. Gorąco polecam ten egzemplarz.
-
jakie masz wyposażenie, pochwal się :)
Ja mam tak samo tyle, że w sprinterze, tylko na miejscu 6 nie działają światła cofania.
-
=====BMW 750====
Gorszy obciach, bo znaczek V12 pochodzi najprawdopodobniej z Mercedesa.
-
Kupno Bmw serii 8 - recenzja ogłoszeń, rady przed zakupem.
Marcin znów obniżyłeś wartość auta, ale Ty jesteś - nie dasz nikomu zarobić. :mrgreen:
-
Nie kręci wentylator klimy ciepłe powietrze V8 3.0
raski proszę o nie przeklinanie i edycje posta, tym razem nie będzie ostrzeżenia, przecież dobrze wiecie, że TU się nie przeklina, a z Wami to jak z dziećmi. Pozdro.
-
Elastyczny odcinek przewodu hamulcowego (przód) - wymiana
Marek co Ty chcesz ludzi w kompleksy powpędzać tymi zdjęciami, chyba ze szczoteczką do zębów siedziałeś przy tych zakolach :mrgreen: . Pozdro.
-
Zjazd Ósemkowiczów 2008 PILNE I WAŻNE!!!!!!!!!
To jest aktualna lista 1. Maciala + Kasia 1p. 2. Fatandre 3. Marcin 816i 1/2p. 4. Piotr e38 2 os. 1p. 5. Przemoe32 2os 1p. 6. KinceK 1/2p. 7. Kuchel 2os 1p. + (2os. 1p.) 8. Robert+Żona+Mały Fan 3os. 1p. 9. Mirek z żoną 2os. 1p. 10. petryk z żoną 2os. 1p.
- 4HP24
- 4HP24