Skocz do zawartości

feel_x

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez feel_x

  1. No na pewno nie tak poważne jak pekajace łańcuchy w dieslach :mrgreen: problem z głowica miały chyba tylko z rocznika 06 i 07 i tez chyba nie wszystkie bo jakoś nie widzę tematów z tym problemem. Tyczylo się to klepania zaworów jak dobrze kojarze. Wymiana głowicy rozwiązuje problem. Mimo to wole klepiaca głowice niż urwany łańcuch lub zassana klapke.
  2. Oj tam do zamknięcia. Zadzwonił do poprzedniego właściciela dowiedzieć się co trzeba, po czym dzwon do handlarzyny i targuj. Powiedz mu ze go bóg opuścił z cena i targuj. Bo zarobić 10 klocków ma e36 to juz hardcore z jego strony :mrgreen:
  3. A gdzie tak slyszales ze silniki 330i są tak awaryjne? I co niby tak się w nich sypie ze są gorsze od n47?
  4. Jeżeli masz zużyte klocki tak ze czujnik został przytarty przez tarcze a skasujesz inspekcję klocków to wywarli blad. Wtedy pomoże tylko wymiana na nowe i ponowne skasowanie. Nie da się inaczej. Co u ciebie było nie wiem. Może czujnik ABS? A może zbyt mała ilość płynu hamulcowego? Wymiana płynu hamulcowego jest ustawiana na datę a nie na czujnik. Nie ma czujnika od zużycia płynu hamulcowego. Jeżeli płyn jest wymieniany, kasuje się jego inspekcje i wtedy wyskakuje następna data na wymianę. Z tego co pamiętam co 2 lata
  5. Nie wolno kasowac jak czujniki są juz nadtarte. Teraz tylko wymiana czujników a może i klocków.
  6. viewtopic.php?f=70&t=118705 :cool2: :cool2: Ja jezdze na klockach textara i oryg. tarczach. Dobrze hamują żadnych dziwnych odgłosów, żadnych drgań. Jedyny minus to pylenie szczególnie wkurzajace jak się ma manie detalingu :mrgreen: następne chyba poleca jakieś z dodatkiem ceramiki.
  7. Wejdz manetka obc w serwis i zobacz ktore klocki sie skonczyly. Przod czy tyl. Jak chcesz to mozesz od razu wymienic komplet. Czy zmieniac tarcze? Jak sa dobre to po co? Czujniki są dwa. Lewy przód i prawy tył. Kasujesz inspekcje klocków dopiero po wymianie.
  8. Jeżeli to olej i faktycznie z twojego auta to podjedz do najbliższego mech. na kanał i niech zobaczy. Plama dużą wiec i wyciek nie da się przegapic na aucie. Albo dyfer albo skrzynia. Watpie by to był olej silnikowy. Ewentualnie chłodniczy bo tez jest taki śliski jak się miedzy palcami rozetrze.
  9. Sprawdzales konsystencję? Czy to lepkie czy nie? Jaki zapach? Może to płyn ze spryskiwacza. Płyn chłodniczy, z klimy raczej odpada skraplanie bo za zimno. Na olej mi to nie wygląda, zdjęcia tez malo mówią bo z daleka zrobione. Za jasne jak na olej (chyba ze jesteś świeżo po wymianie i jest tak czysty) Plama bliżej prawej strony bo widać ślad kola blisko. Może spryskiwacz ksenonu (jezeli posiadacz) może cieknac. Postaw auto gdzie indziej na noc. Pierw obadaj miejsce żeby nie było niczego na ziemi. Wtedy zobaczysz co i w którym miejscu cieknie.
  10. Nie moge (przynajmniej ja) otworzyc zdjec z linku bo wrzuca mnie na moje wlasne konto google i moje foty. Plama oleju czy glut smaru? Bo piszesz w tytule olej a w opisie juz ze smar z piachem. Jestes pewien ze to z twojego auta? Moze juz bylo tylko przewrazliwiony jestes i szukasz dziury w calym. Smar to nie wiem skąd, to nie polonez zeby smarem smarowac :mrgreen: :mrgreen: Olej moze byc z dyfra, ze skrzyni, z silnika. Bez kanalu nie obadasz czy cos cieknie i gdzie.
  11. Będą dobre. Zdjęcie oczywiście ich nie przedstawia. Jak przyjdą to sprawdź na świecy czy numer jest ten co trzeba. Irydowa swieca ma bardzo cienka elektrodę środkową.
  12. Tak z dluga nasadka tylko ścianki klucza muszą być w miarę cienkie inaczej nie wejdziesz kluczem do gniazda.a jaki to ci nie powiem niestety bo nie wiem :mrgreen: ja jak zmienialem to u szwagra który jest mechanikiem wiec po prostu dal mi klucz jaki trzeba i tyle. Dynamometryczm musisz mieć z mała skala bo z tego co pamiętam trzeba nastawić na 25nm Nasadka byla rozmiar 14 chyba specjalna do świec
  13. Norma z cena. Idz do sklepu albo zamow ma necie. Tylko bez specjalnego klucza nie zmienisz bo nie dojdziesz w gniazdo pierwszym lepszym.
  14. To nie to ze sa dla aut od grudnia. Tylko ze w grudniu 2009 doszedł nowszy model swiecy do tego silnika. Daj którąś z tych które masz w swojej tabelce pod swoim vinem. Ta z literka I jest świecą irydową a z literka P platynową. Która dasz z tych co ci polazuje realoem będzie odpowiednia. Irydowe są wytrzymalsze od platynowych. Ponoć mniejsza możliwość odłożenia nagaru na świecy bo maja większą temp czy cos. Nie pamiętam dokładnie. Wiem ze do siebie jak zmienialem to właśnie patrzylem i wybralem irydowe. Wpisz vin i zobacz jakie możesz, zastosować świece. Ja podając e92 325i luty 2007 nie mam w nim tej świecy LZF... Na moja tabelke się nie patrz bo wybieralrm wczesniej na chybił trafil bo nie wiedziałem z którego miesiąca masz auto.
  15. Najwidoczniej świece do n52 i n52n są te same. Na bank natomiast swiecabdo n53 jest inna. Wiec takiej nie kupuj. Bosch czy ngk. Ja osobiście wybieram ngk. Zawsze do aut kupowalem ngk nie tylko do BMW. Ngk do n52 to ta która podalem wyżej. W realoem przy świecy pokazuje ci po lewej stronie w tabelce kod produktu producenta włącznie z nazwa. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=WB31&mospid=49557&btnr=12_1417&hg=12&fg=05 masz kod ngk i kod Boscha podany
  16. No to masz zła. Bkr6... to świece do silników m52 czyli starych z e46 e39 itd. Odstęp elektrod w tych swiecach jest 1.5mm Do silnika n52 jaki jest u ciebie wchodzi ILZFR6D11 lub PLZFR6A11S ktore maja odstep elektrody 1.1mm. Z czego pierwsza jest świecą irydowa druga platynowa. U siebie w n52b30 mam te pierwsza, druga w ogole nie była dostępna w sklepie. Teraz tak, domelsnake podales 3 rozne swiece do 3 roznych silnikow. Podales n52, n52n i n53. Jak nie wiesz jakie są różnice w tych co podales to za wymianę się nie bierz bo jeszcze cos zepsujesz :mrgreen: musisz mieć specjalna przedluzke aby pasowała na świece i klucz dynamometryczny aby dokrecic z odpowiednim momentem, jak się nie myle było to 20 lub 25nm. Do tego rozbierania jest troche bo zeby dostać się do 6 świecy trzeba porozbierać parę szpargalow przy podszybiu
  17. feel_x odpowiedział(a) na virek_kk temat w E90, E91, E92, E93
    Ja was panowie podziwiam ze dalej chce się wam wałkować w kółko to samo :roll: :roll:
  18. To nie ma prawa wyskakiwac komunikat o malej ilości oleju. Może cos z czujnikiem się dzieje. Olej zmieniales po zakupie? Jaki zalany?
  19. No ale ile ci pokazuje poziom? Przy min czy jednak wiecej?
  20. Pomiar gdzie napisane jest tylko oil level ok jest tylko szczątkowym komunikatem sprawdzajacym czy w silniku jest olej do bezpiecznego uruchomienia a nie jego poziom. Żeby sprawdzić ile dokładnie jest oleju musisz mieć rozgrzany silnik najlepiej podczas jazdy. Możesz tez przez manetke BC sprawdzić jak juz się rozgrzeje. Zmieniasz gora dol aż znajdziesz olej po czym wciskasz boczny przycisk na manetce. Pokaże jak się nagrzeje inaczej będzie się tylko zegar kręcił ze niby oblicza :cool2: jak dolejesz oleju to tez musi trochę km minąć zanim wyświetli ile jest dokładnie.
  21. No poprawiles fotki :cool2: U ciebie może być problemem czujnik ABS lub zbieżność skoro zjada ci opony. Przez zła zbieżność będzie swirowac czujnik ABS. Podepnij pod kompa. Bo inaczej to można dużo gdybac. Na pewno ustawienie prawidłowo jak zalecane dla BMW zbieżności to podstawa. Od tego trzeba zacząć skoro niszczy ci opony. Później dopiero szukac co jest z czujnikiem.
  22. Co tam masz za błędy na tym pierwszym zdjęciu? Bo ni cholery nie da się przeczytać.
  23. Pierw nabij ciśnienie jakie powinno być. Abyś na pewno miał w każdym kole tyle ile powinni byc. Później zapalasz auto (lub na samym zapłonie) wchodzisz właśnie tam gdzie napisane confirm tyre pressure. Nie możesz podczas jazdy. Auto musi stać w miejscu. Wciskasz ze tak confirm i pokaże ci się na wyświetlaczu ze aby dokończyć musisz ruszyc. Wystarczy parę metrów aby się ustawiło. I to tyle. W sumie masz napisane na ekranie jak to zrobić :evil:
  24. Moim zdaniem to i vin i rejestracja jest błędna. Skoro rejestracja mówi ze auto ma być czarne a jest niebieskie to na bank coś nie gra. Nie wierze aby auto stało dwa lata od produkcji aż do rejestracji. Rejestracja mówi o aucie z 225kw a vin o 200kw.
  25. To nie są numery z tego auta. Wg numeru rejestracyjnego auto jest z 2011 roku i do tego czarne. A te z ogłoszenia i po vinie jest niebieskie i z 2009 roku.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.