Treść opublikowana przez Majkel120322
-
Montaż nowej pompy cr- proszę o pomoc
Witam. Oddałem starą pompę do regeneracji i teraz muszę ją na nowo zamontować. Jak zrobić,żeby nie pracowała chwilę na sucho? Jest jakaś procedura odpowietrzania w inpie? Bardzo proszę o pomoc bo nie chce jej zalatwić. Może ciągnąć paliwo poprzez pompke próżniową? Przez ten przewód,ktory idzie do listwy wtryskowej?
-
Kultura pracy silnika 3.0d
Może komuś to pomoże,ale winowajca okazala się pompa wtryskowa. Podobno bardzo częsta przyczyna padania wtryskow w Bmw 3.0d. Wałek na pompie się wyciera na "lozysku" oraz uszczelniacz wałka przez temperature i lata robi się twardy i też lekko szlifuje wałek co w efekcie skutkuje dostaniem sie oleju silnikowego do paliwa i zaklejaniem wtryskiwaczy. Dlatego nierówno pracuje,kopci na czarno i ma kiepską kulture pracy. Pompa do wyjecia i do wymiany wałek wraz z uszczelniaczami. Sam wałek od 220 do 280zl. Ja robie od razu pełna regenerację pompy ok 1200zl. Wtryski zazwyczaj wystarczy wyczyścić i ew. wyregulowac. Dodam,że korekty miałem całkiem dobre. Dodaje zdjęcie wałka pompy. Podobno każde 3.0d po 150tys km może mieć ten problem. Aha i polecam każdemu kto wymienia filtr paliwa,żeby go przeciął na pół i sprawdził czy nie jest czarny. Moj był. Aby dostać się do tego wyżłobienia,trzeba ściągnąć przednią część pompy od strony wałka.
-
Bmw e61 535d pompa vacuum
Tak jak myślałem. Pytam dla pewnosci bo jedna pompa kosztuje ok 700zl a taka sama o innym numerze ponad 1000zl :mad2: Dzieki za info Kolego :cool2:
-
Bmw e61 535d pompa vacuum
Witam panowie. Muszę wymienić pompę vacuum,ale nie wiem czy jest jakaś różnica między nimi. Według numeru w mojej 535d jest pompa od 2.0d. I tu moje pytanie czy każda pompa,która wygląda tak samo będzie pasowała czy musi być taki sam numer? Według realoem wychodziła w e90 x5 x3 itd w silnikach m57n2 m47n2. Czyli w sumie każda od tego silnika powinna pasować?
-
[M57] Montaż wtryskiwaczy. Jak podejść.
Polecam zwykły smar ceramiczny.
-
kasowanie luzu na maglownicy
Mam AS i jest taka regulacja.
-
E61 530xd 235KM brak mocy w zakresie 1500-1900 obrotów
Rzeczywiście autko nie zbiera się z miejsca zbyt ochoczo. Niestety inpa odmówiła współpracy i nie widziałem parametrów. Jak dla mnie to problem z doładowaniem bo po zmianie softu wciąż mulił poniżej 2000obr. Jedyne co oprócz turbiny mozna zrobić to przywrócić klapki do kolektora to powinien się poprawić dół.Ogolnie kicha, żeby hybrydowe turbo wstawało od 2000obr to aż niemożliwe. Polecilem koledze podjechanie do innego tunera w Warszawie i niech wrzucą auto na rolki.Dobry tuner będzie wiedział,gdzie jest problem. Szkoda,ze kolega kupił autko z już niesprawną turbiną i nie ma porównania jak to było przed. W każdym razie ja bym wrzucił kolektor wzmocniony z klapkami i pojechał na hamownie i jeśli będzie poprawa to program.A jak nie to turbo do wymiany i ponowna próba. Kolega niestety nie trafił z mechanikami..najpierw ci od turbiny,zle zrobii i podobno urwala im sie jakas śruba i rozwaliła turbo :mad2: mam nadzieje,ze silnik nic nie zassal a potem tuner,który robi mapę przy niesprawnym aucie...
-
Zbija doładowanie powyżej 3tys obr 535D 272km
Jak dla mnie to coś poszło nie tak podczas grzebania przy ekologii i sofcie bo skoro było ok a nie jest to co?nagle turbina by padła? To tak nie działa. Zaworki dobrze podłączone? Jak wyglada praca westgate?
-
Zbija doładowanie powyżej 3tys obr 535D 272km
Auto miało problem przed wywalaniem ekologi ?
-
Dziwny dźwięk po wymianie konwertera.
U mnie kolego bez zmian bo brak czasu niestety.Dziecko w drodze i operacja kolana:/ Napisz mi na pw ile chcesz za konwerter :mrgreen:
-
Dziwny dźwięk po wymianie konwertera.
Daj znac co i jak :cool2:
-
Dziwny dźwięk po wymianie konwertera.
Dzieki za info i gratuluję naprawy.Czy ty nie regenerowales konwertera wczesniej? Co do tego mechanika to albo było tak jak piszesz albo gość po prostu tak rozpoznał usterkę.Choc stawiam,ze chcial przytulic chajsy.Wiesz,jak mechanik wymienia to ty za to płacisz a jego to nie interesuje czy diagnoza trafna czy nie... No to teraz muszę wymienić u siebie :cool2:
-
Dziwny dźwięk po wymianie konwertera.
No widać,że chcą Cię naciągnąć na kase.Silnika sie nie wyjmuje :mad2: Z rozrzadem to różnie bywa.Jeden jeździ 500k inny strzela przy 150k. U mnie przy ok 200k szumial i napinacz był na maksa wysunięty.Zaplacilem 3800zl za kompletny rozrzad plus zebatki,oleje filtry uszczelki itd, na fakturze mam wykaz części na dwie strony a4.Zalezy jak ta turbine chcą zrobić bo dobra regeneracja to ok 2k.Dodaj model i wersje silnikowa twojego auta do profilu bo nawet nie wiem co masz :cool2: Zdejmij paski osprzetu i odpal silnik,jesli nic nie szumi to nie może być rozrząd.
-
Dziwny dźwięk po wymianie konwertera.
Jaca,jeśli rozrząd podskakuje to tak czy inaczej go wymień.Ja u siebie wymieniłem i nic nie pomogło.Moze u mnie jest inny powód a u cb inny.Ja zapłaciłem okolo 4k w jednym z najlepszych serwisow bmw w warszawie,wiec nie daj się naciągnąć :wink: Wszystko powyżej 4k to już przesada.Koniecznie napisz co i jak.Powodzenia :cool2:
-
Dziwny dźwięk po wymianie konwertera.
Szukaj innego.Skoro u cb nic nie szumi to nie ma co wywalac kasy. U mnie na początku było słychać tylko na N,ale po roku jazdy i 20tys km już slychac na P R N D. I ewidentnie z okolic konwertera.Bede juz na stale w PL to w końcu się za to wezmę.
-
Dziwny dźwięk po wymianie konwertera.
Mysle,ze tansza opcją było by rozlaczenie skrzyni z silnikiem i odpalenie auta.Wtedy bylo by wiadomo czy to silnik czy skrzynia.Ja muszę zrobić konwerter więc bede miał okazję,ale niestety ostatnio ciagle brak czasu.. Zobacz na mój filmik,tak słychać rozrząd jal już jest do roboty.https://youtu.be/hy0uzFEOk-w Nie wiem skąd jesteś,ale mam super serwis bmw w warszawie.Jakbys chcial to pisz na pw.
-
Dziwny dźwięk po wymianie konwertera.
Auto nigdy mnie nie zawiodło,a naprawy zlecalem lub robilem poprzez to,ze jestem dość pedantyczny i auto ma być w 100% sprawne,nawet prowadzę własną książkę serwisową gdzie zapisuje wszystkie naprawy z fakturami itp :lol: Wracajmy do tematu. Jaca,jeśli chcesz wydać te 4k i wymienić rozrząd to ok,na pewno nie zaszkodzi ;) Rozrząd szumi a nie daje dźwięki latających srubek. No i mamy to samo a u mnie wymiana nic nie wniosła.Decyzja nalezy do cb.Ja dalej zostanę przy zdaniu,ze to kolo zamachowe,konwerter lub skrzynia.Bede to robił u siebie,ale pewnie dopiero w maju
-
Dziwny dźwięk po wymianie konwertera.
Zmieniłem nie dlatego,że coś latalo itp.Po prostu zbliżało sie 200k i po zdjęciu koła pasowego słyszałem szuranie,wymieniłem i tyle.Ja kupiłem swoje auto za 35k ponad rok temu.Wsadzielm juz przeszlo 15k,ale wiedziałem na co się piszę,dlatego nie narzekam.Wciaz uważam,ze to dobre auto tylko bardzo drogie w serwisie. Kolega ma mazde cx7 2.2d.Przy 90k zerwal sie lancuch i dziura w silniku.Wsadzil 12k w auto.I to tylko Mazda..
-
Dziwny dźwięk po wymianie konwertera.
Kolego ja zmienialem caly rozrząd wraz z kołami zebatymi itp Kompleksowo. I zero poprawy.Wiec to nie to.
-
Dziwny dźwięk po wymianie konwertera.
3mam kciuki,żeby to była pierdoła :mrgreen:
-
Dziwny dźwięk po wymianie konwertera.
Czyli konwerter można wykluczyć.Kiedys byłem u speca od skrzyń i powiedział,że w skrzyni jest coś co może dawać taki odgłos,ale trzeba by wyjmować skrzynie i rozkładać na części a nie jest to na 100% pewne wiec jak mialem zapłacić 2k to dalem spokój. Mam nadzieję,ze wczesniej ktoś znajdzie rozwiązanie..
-
Dziwny dźwięk po wymianie konwertera.
A tak wgl to masz inne objawy?slizga ci sie sprzeglo,przeciaga biegi? Czy po prostu sabte trzaski i tyle?
-
Dziwny dźwięk po wymianie konwertera.
No mam nadzieje,ze gość kumaty i nie powie "paniee cala skrzynia do roboty 6k minimum" :lol:
-
Poduszki pod silnik z jakiej firmy wybrać? Bmw e60 530d
Wystarczy poczytać forum. Polecam Corteco.
-
Dziwny dźwięk po wymianie konwertera.
No mi się wydaję,że to nie będzie rozrusznik.U mnie zaczęło się od cichego szurania tylko po rozgrzaniu a teraz juz daje caly czas xD Juz czekam tylko jak będę w PL to się zajmę tym lub wcześniej coś padnie.Ogolnie irytujące jest to,ze silnik sam w sobie pracuje bardzo cicho,ale przez to szuranie z zewnątrz wydaję się jakby miał się rozpaść :mad2: Ja wciąż trzymam sie wersji,ze to albo skrzynia albo koło zamachowe..