Treść opublikowana przez mariuszzz
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
Z którego roku masz auto? Bo ten błąd jest powtarzający się w silnikach z bezpośrednim wtryskiem..
-
[E90 N47 177KM] Komplikacje z zaworem EGR
Oba te tematy poruszają kwestię zmiennej geometrii w turbinie i nie widzę związku z błędami powyżej ;)
-
E90 automat brak podświetlenia aktualnego biegu w ramce.
W takim razie może bezpiecznik? viewtopic.php?f=73&t=244967
-
E90 automat brak podświetlenia aktualnego biegu w ramce.
Jeżeli podświetlenie działa, prawdopodobnie trzeba rozebrać i dopasować przesłony do położenia biegów... Coś takiego Adam Klimek z TVN Turbo robił w programie "Kup i zrób" :D Odcinek z Mercedesem W201, o ile pamięć mnie nie myli.
-
[E90 N47 177KM] Komplikacje z zaworem EGR
[*] 0041BB [*] DDE: czujnik ciśnienia gazu wydechowego [*] 004501 [*] DDE: Kontrola recyrkulacji gazów spalinowych [*] 004C9E [*] DDE: recyrkulacja spalin, wiarygodność [*] 004D03 [*] DDE: czujnik ciśnienia gazu wydechowego Czujnik ciśnienia spalin to na moje oko coś związane z DPF. Identyczny błąd miałem kiedyś w Golfie 5 z DPF i wystarczyło wymienić ten czujnik na nowy, Koszt 120zł za czujnik + wymiana oleju, bo podczas tego błędu DPF się nie wypalał i dolało paliwa do oliwy :mad2: Podejrzewam że do Buni będzie coś takiego: http://allegro.pl/bmw-nowy-czujnik-cisnienia-spalin-filtra-dpf-i6926919831.html
-
[E90] Na zimnym dławi się i gaśnie przy wrzuceniu D lub R
No ja to właśnie takim sprayem wyczyściłem, potem sprężone powietrze i konkretne wydmuchanie resztek preparatu. Zwróć uwagę na drobniutką siateczkę, która się tam znajduje, ma być czysta, bez drobinek/resztek oleju. Po takim zabiegu pasowało by jeszcze usunąć adaptacje i przyuczyć auto od nowa :mrgreen:
-
[E90] Na zimnym dławi się i gaśnie przy wrzuceniu D lub R
Ja kupiłem vitonowe, dopasowane do Vanosów. Pewnie ORI lepsze, ale te też ładnie siadły :) http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=VR71-EUR-07-2007-E91-BMW-320i&diagId=11_3296
-
[E90] Na zimnym dławi się i gaśnie przy wrzuceniu D lub R
Może zajrzyj do zaworów vanos z przodu silnika i zobacz ich uszczelnienia? Trzeba wyjąć, wyczyścić siateczkę/filterek, zmienić oringi i zamontować z powrotem... Prosta robota, a może pomóc na szarpania
-
330i szarpanie po odpaleniu na ciepłym i kilka innych
Przebieg FRM 524 tysiące?
-
330i słaby sygnał radia
A nie masz przypadkiem auta z USA? Tam radio odbiera w "połówkach"...
-
E91 N46 320i problem po wymianie oringow elektrozaworow
A odłączenie akumulatora skasuje adaptacje?
-
E91 N46 320i problem po wymianie oringow elektrozaworow
Ja dzisiaj też wymieniałem te oringi i wszystko poszło jak trzeba. Może zostawiłeś stary oring wewnątrz silnika i drugi poszedł na kupę? ;) U mnie zostały oba w gnieździe i trzeba było wydłubać śrubokrętem. A jeszcze jedno - podpiąłeś wtyczkę od czujnika, który włazi do puszki filtra powietrza?
-
BMW 318i dziwny metaliczny dzwiek przy dodawaniu gazu
Może to wał napędowy? Wejdź pod auto i popatrz czy nie ma bicia.
-
Gdzie montować instalacje LPG w woj. lubelskim??
Hej, dużo osób poleca Warsztatownie, mają autoryzację Staga. Trochę tańszy zakład, również z autoryzacją STAG znajduje się w Łęcznej. http://www.autogazjarman.pl/ Ewentualnie Piekarz przy bocznej Łęczyńskiej.
-
320i N43 Nagly wzrost spalania.
Cewka, świeca lub wtrysk... stawiał bym na cewkę
-
Jaki silnik do e90?
Metalowa nakładka pedału gazu także wytarta.. przebieg może być 250+ lub po prostu jeżdżone dużo po mieście na krótkich odcinkach. Ciekawe co się stało z 3 pasem z tyłu? Zapinka jest przepuszczona "złą dziurą", a pasa brak :8)
-
[E90] N46 318i - kilka problemów
Włączenie klimy podbija obroty i może dlatego mniej faluje?
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Witam, Nie wiem czy ten link już tu był, ale wklejam, może się przyda :) Test olejów https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fbb9qtL-yWlzDPLzvxzpF01gRRtH8fKxeVtXt6HPpgg/edit#gid=0 Wynika z niego, że polecany tu i ówdzie Mobil 1 New Life 0W40 ma bardzo dobre parametry. :cool2: