Treść opublikowana przez piotr2569
-
Jaki samochód kupić
jesli interesuja Cie takie egzemplarze to oki. Ja bym nie chciał auta ze zderzakami od shuanghuan ceo np.
-
Jaki samochód kupić
ogólnie mysli masz fajne. Jesli chcesz być stalym bywalcem forum z tematami typu "co zrobic" to ocywiscie mozesz kupic e46 z przedliftowym dieslem za 11500zl. ja majac do dyspozycji taka kwote rozejrzalym sie raczej za e36 lub jakas corsa tudziez polo.
-
Odszkodowanie za obniżoną wartość po szkodzie
Ja właśnie przechodzę to teraz i w żadnym wypadku sprawa nie jest zamknięta jeśli chodzi o utratę wartości pojazdu po szkodzie. Sprawa naprawy bezgotówkowej i kwoty naprawy w tym momencie jest zamknięta - gdyż ubezpieczyciel sprawcy wyraził zgodę na naprawę bezgotówkową przyjmując kosztorys ASO za prawidłowy. W żadnym razie nie zamyka to drogi o ubieganie się o tzw utratę wartości pojazdu powstałą po szkodzie. To dwie odrębne sprawy nie mające ze sobą więcej wspólnego niż ubezpieczyciel i poszkodowany. Także poszkodowany może przed sądem domagać się wyrównania kwoty pomiędzy autem "bezwypadkowym" a "powypadkowym". Szkoda całkowita następuje wtedy gdy wartość naprawy przewyższa wartość pojazdu przed szkodą. Możesz naprawiać auto do takiej kwoty, jaką miało przed szkodą i TU nie może w tym momencie orzeknąć szkody całkowitej. Chroni Cie ustawa: Idziesz do sądu i bez problemu wygrywasz sprawę w takim przypadku. TU często straszą poszkodowanych i zaniżają koszty napraw. Natomiast jest ustawa o OC i ona chroni poszkodowanych w walce z TU. Podam Ci przykład: TUW - moim zdaniem jedno z gorszych TU. Sprawca ubezpieczony w TUW przyznał się do winy, policja spisała notatkę zdarzenia, ukarała sprawcę. Pierwszy telefon od TUW . Pismo z mojej strony - należy mi się bo - efekt - auto zastępcze przyznane. Dalej - wg TUW sam mam sobie zapłacić za lawetę do ASO - ich to nie interesuje. Pismo w sprawie - efekt: pokrycie kosztów lawety przez TU. Dalej kosztorys naprawy wykonany przez TUW - 2370zł brutto - kosztorys ASO - 10900. Telefony od TUW, że nie pokryją kosztów bo za wysokie. Moja odezwa - przekazanie sprawy na bezgotówkowe rozliczenie szkody z ASO, efekt - akceptacja kosztorysu naprawy z ASO. Dalej - straszenie, że zabiorą mi auto zastępcze przed końcem naprawy w ASO tłumacząc to technologicznym czasem naprawy. Moje pismo z odpowiednim paragrafem - efekt - auto zastępcze przez miesiąc do momentu gdy dziewczyna odebrała naprawione swoje auto z ASO. Utrata wartości pojazdu powypadkowego - próba TUW wmówienia, że auto jest za stare bo ma ponad 5 lat. Moje pismo do TUW uzasadniające niezgodność z ustawą - efekt - 724 zł tytułem odszkodowania za utratę wartości pojazdu powypadkowego. Także wszystkim poszkodowanym radzę się nie poddawać i walczyć twardo o swoje. Pozdrawiam
-
Kręcenie liczników na cenzurowanym?
Bzdura.... nawet jakby był popyt na auta, które mają na patelni po 300tys km i więcej to i tak handlarze będą cofać liczniki gdyż w tym procederze chodzi o jak największy zysk. Myślisz, że handlarz woli zarobić np 3000 zł i nie cofać licznika, czy 6000zł i kopnąć licznik o 100k km za kwotę 200zł :?: Dopóki nie będzie surowego prawa, które sowicie będzie karać "korekciarzy" to cofnięte przebiegi będą dominować
-
BMW 325Ci Wbabn31080jw03148 ŁOBŻENIA
piotr2569 odpowiedział(a) na kubax86 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPanowie dajcie już spokój "Gosi". Jak słusznie zauważył adalbert najpierw sprowadzi nas do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem. Niech kupują sobie ulepy a potem zakładają nowe tematy na forum typu "kupiłem i pankło". W końcu gdyby nie tacy nabywcy to forum nie miało by tematów. Dla ostudzenia emocji proponuję przeczytać: http://allegro.pl/ford-mondeo-ghia-zadbany-jak-pluca-gornika-p-i6035804357.html Z pozdrowieniami dla wszystkich
-
E34 M5 1989 WBSHD91050BK01139
piotr2569 odpowiedział(a) na mole temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażRacja - poprawiłem :cool2: Stare ładne BMW = np takie: http://www.stanceworks.com/2011/07/comeback-1971-bmw-cs/ Adalbert nie mów głośno takich rzeczy bo zostaniesz zjedzony przez "blacharza" albo "misia" :norty:
-
BMW 325Ci Wbabn31080jw03148 ŁOBŻENIA
piotr2569 odpowiedział(a) na kubax86 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZasugerowałem Ci, byś sprawdził auto bo jest krzywe - gdzie w tym jest chamstwo mi powiedz :?: Gdzie ja podkreślam, że znawcą BMW jestem :?: Nie dopisuj mi wypowiedzi, których z mojej klawiatury nie napisano. pozdrawiam serdecznie
-
BMW 325Ci Wbabn31080jw03148 ŁOBŻENIA
piotr2569 odpowiedział(a) na kubax86 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażmoże zamiast dawać mi cokolwiek - nabądź drogą kupna jakiś słownik ortograficzny - znacznie przyspieszy i ułatwi nam to porozumiewanie się. Wrzucacie tutaj najpierw jakieś ulepy - a potem trzepotacie skrzydłami, że ktoś ma takie a nie inne zdanie o owych. To po co pytacie innych o zdanie - skoro sami macie już je wyrobione. Jakbym napisał, że piękne i tanie autko Ci się kolego trafiło to byłbyś zadowolony :?: zatem: Jedź, kup - a nie pytaj na ogólnym co sądzimy o samochodzie. Piękne auto Ci się trafiło kolego ......
-
BMW 325Ci Wbabn31080jw03148 ŁOBŻENIA
piotr2569 odpowiedział(a) na kubax86 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażbije pianę bo tak na prawdę to chce Ci to cudo podkupić - a w sumie to już go zaliczkowałem i zamówiłem tonę betonu by wyprowadzić mu linie. Chwalisz się czy żalisz :?: Może kup jeszcze większy smartfon, może tablet albo telebim - wtedy zobaczysz a być może zainwestuj w dobrego okulistę.
-
BMW 535d e61 Wbapx910x0cu61800
piotr2569 odpowiedział(a) na krzysparco temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażGość prawdopodobnie kupił auto na firmę i odliczył podatek VAT. Mógł równie dobrze napisać cenę brutto wynoszącą 61500zł i byłoby po problemie. Tylko, iż wpisując kwotę ponad 60 koła nie byłoby aż tylu zainteresowanych na aukcji gdyż cena nie przyciągałaby tak wzroku - KPW :?:
-
E34 M5 1989 WBSHD91050BK01139
piotr2569 odpowiedział(a) na mole temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJa uważam podobnie jak kolega adalbert. Auto za tą kwotę jest niesprzedawalne. Ilu u nas jest kolekcjonerów samochodów, a w śród nich ilu jest kolekcjonerów BMW, by za M5 1989r położyć 100 klocków :?:
-
BMW 325Ci Wbabn31080jw03148 ŁOBŻENIA
piotr2569 odpowiedział(a) na kubax86 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSobie najpierw zobacz, czy nie owinęło się wokoło drzewa - bo krzywe jest nieziemsko
-
E46 330i Toring Mpak WBAEN51000PC41311 DUŻA KOREKTA
piotr2569 odpowiedział(a) na DRAY temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPewnie ma już 0,5mln km. Ciekawy przebieg jak na benzynę :norty:
-
BMW E46 330ci Lubin WBABN51020JT62733
piotr2569 odpowiedział(a) na kepa416 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażO jest kolega znawca z Ukrainy.... już myślałem, że się nie wypowiesz ale po przeczytaniu wypowiedzi się uspokoiłem. Powiedz mi, w którym słowie mojej wypowiedzi, może w zdaniu ( jeśli odróżniasz jedno od drugiego ) napisałem, że ulep :?: Jak widać nie rozumiesz przedmówców - no ale co się dziwić - ja ukraińskiego też nie znam - więc masz prawo nie wiedzieć i nie rozumieć, co czytasz. Bo są źle zrobione. Źle dla kupującego a taki handlarz jak Ty ma w dupie, że ktoś jedzie po auto 500km a na miejscu się dowiaduje, że jednak fotel kierowcy na boczku przetarty ale handlarzyna zapomniał o tym wspomnieć przy rozmowie telefonicznej lub pan nie dopytał. Brak zdjęcia pod maską. Mija się z prawdą, że auto jest roku pańskiego 2001, oraz perfidnie kłamie iż autem wyrejestrowanym można się poruszać po wykupieniu OC. patrz - a jeszcze niedawno nadziwić się nie mogłeś, że ktoś do Draya po historię serwisową uderza i w dodatku za to płaci..... Kolego - jakaś konsekwencja wypowiedzi być powinna
-
BMW E46 330ci Lubin WBABN51020JT62733
piotr2569 odpowiedział(a) na kepa416 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażrok produkcji 2000 a nie 2001. Czytałem opis handlarza i sobie myślę - chociaż jeden, który nie twierdzi że można jechać autem niezarejestrowanym. Schodzę na dól opisu i moim oczom ukazał się las...... wyposażenie dość bogate, zdjęcia zrobione w taki sposób by nic widać nie było.
-
BMW legnica wbaev11090kk48244
piotr2569 odpowiedział(a) na kacperpol temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTu nie chodzi o fakt nieważnych tablic - tylko o fakt, że poruszasz się autem niedopuszczonym do ruchu. Auto zostało w Niemczech wyrejestrowane - na co masz potwierdzenie w Briefie a w Polsce nie zostało jeszcze zarejestrowane. Brak rejestracji samochodu oznacza brak dopuszczenia do ruchu, gdyż jak znasz kodeks drogowy ( albo i nie znasz ) auto zostaje dopuszczone do ruchu na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego. W żadnym wypadku nieważny dowód rejestracyjny a tylko opłacenie OC nie spowoduje, że autem możesz się legalnie poruszać po drogach. W razie dzwona ubezpieczyciel OC ( przeczytaj w OWU ) odmówi wypłaty ubezpieczenia zasłaniając się brakiem dopuszczenia pojazdu do ruchu - reasumując sprawa zakończy się w sądzie a Ty jako sprawca będziesz musiał pokryć wszystkie koszta. Tu masz przykład: A co do policjantów, na których trafiłeś - to albo auto nie było wyrejestrowane w DE - brak adnotacji o wyrejestrowaniu lub trafiłeś na kolesi, z których jeden "napisywał" a drugi "naczytywał".
-
bmw e90 WBAVA71080VA36468 Płock
piotr2569 odpowiedział(a) na bolo73 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażsprawdź sobie jego historie. U handlarza jak widać po innych samochodach jest tendencja do zaniżania przebiegu.
-
e46 330d winnica. WBAED91010FM75342
piotr2569 odpowiedział(a) na wampir151515 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażS226 to rodzaj zawieszenia. W skład wchodzą inne amory, inne sprężyny, gruby stabilizator, obniżenie w stosunku do serii o 20mm. Moim zdaniem gościu nie spuści Ci z ceny ze względu na fakt iż udowodnisz mu, że coś inaczej się nazywa. sprawdzałeś w historii czy coś mają na ten przebieg :?:
-
BMW legnica wbaev11090kk48244
piotr2569 odpowiedział(a) na kacperpol temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie wszyscy o tym wiedzą więc warto o tym napisać by potem nie było +500zł do ceny auta oraz koszty lawety.... Jestem ciekawy co handlarz by zrobił gdyby za jego auto ktoś zapłacił skserowanymi pieniędzmi. Takie "ksero" za "ksero" :cool2: Nie każdy się na tym zna - niektórzy ślepo wierzą w to co im handlarze gadają - a tekst o wykupie OC na lewe blachy jest jak "nic nie puka, nic nie stuka"
-
BMW legnica wbaev11090kk48244
piotr2569 odpowiedział(a) na kacperpol temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTych handlarzy powinni zsyłać na ciężkie roboty gdzieś na Syberię za podrabianie tablic rejestracyjnych i wmawianie potencjalnym kupującym, że można na tym legalnie się poruszać po wykupieniu OC.
-
F30 320d WBA3D31010J557010
piotr2569 odpowiedział(a) na Sobek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażreasumując 30 latek otrzyma: 30zł rabatu :?: 30% rabatu :?: 30 batonów "Pawełek" :?:
-
e38 728 WBAGE11080DJ02821 Warszawa KOREKTA
piotr2569 odpowiedział(a) na bobo721 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażże niby 218k km :norty: :norty: :norty: kierownica mocy dodała czy instalacja gazowa :?:
-
E46 zmiana zderzaka na m pakiet !
nie ma jak to nieoryginalny zderzak z M-pak. Bankowo doda 15KM a przy tym chłopaki pod remizą będą mięli niezłą uciechę.....
-
e46 320 Glinojeck WBABD11070PM29898
piotr2569 odpowiedział(a) na kai91 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie wiem z czym to się je - ale mam nadzieję, że nie rzucasz się pod nadjeżdżające samochody. Mi to się fanatyczki z burką kojarzą. Po polsku znacznie lepiej brzmi "pasjonat/pasjonatka"
-
e46 320D 2002, Radomsko WBAAS71070CH24711
piotr2569 odpowiedział(a) na siwy062 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażtzw. "alcantara" czy tzw. "półalcantara". Ja już się pogubiłem w tym wszystkim - półskóra, półalcantara, alcantaroskóra, półskóroalcantara :mad2: P.S. nie wiem czy tam dwie poduszki nie wystrzeliły 1. poduszka kierowcy 2. poduszka pasażera 3. poduszka kierowcy w drzwiach 4. poduszka pasażera w drzwiach przednich 5. kurtyna strona lewa 6. kurtyna strona prawa -------------------------------- 6 szt :?: :?: :?: Ktoś ma może zdjęcia co jest w bagażniku - może tam są dwa brakujące jaśki :?: korbomatic z tyłu dołożony