Treść opublikowana przez piotr2569
-
plyn do wspomagania
nalej sobie MOBILA ATF do wspomagania kierownicy - koloru CZERWONEGO - nie polecam żadnych ORLENÓW ani też innych polskich wynalazków.
-
konrolki e36
Ten zegarek oznacza INSPECTION Czynności wchodzące w skład INSPEKCJI (przeglądu) są opisane w książce serwisowej. W skład każdej inspekcji wchodzi także wymiana oleju.
-
Jaka to szyba
Kup z zielonym paskiem atermicznym - ładniej wygląda i słońce nie zapodaje odrazu od góry szyby. Ja wymieniałem przednią dwa lata temu - koszt z wymianą około 400zł. Wymiana zrobiona także dobrze - brak jakichkolwiek nieszczelności.
-
[ E36 ] jak sprawdzic czy wentylator dziala
Jeszcze pamiętaj o delikatnym obchodzeniu się ze śrubami - często jest pewien kłopot przy ich odkręcaniu, Śrubeczki obudowy termostatu są małe i bardzo łatwo jest je ukręcić.
-
Od czego ten kabelek??
Jest to kabel od głośnika wysokotonowego, który powinien się tam znajdować.
-
dziwny odglos ...wspomaganie?
Jak płynu jest dosyć to naciągnij pasek. Zbyt luźno naciągnięty powoduje zgrzytanie, piszczenie, przeskakiwanie i inne różne dźwięki.
-
[ E36 ] jak sprawdzic czy wentylator dziala
Skąd wiem - w dwóch M40 miałem wiskozę - więc wnioskuję, że i on ma. A jako element często psujący się - zalecam jego sprawdzenie.
-
[ E36 ] jak sprawdzic czy wentylator dziala
Masz Padnięte sprzęgło wiskotyczne. Wiatrak musi się kręcić zawsze - jeżeli tak nie jest - ten element jest do wymiany. Jeśli nie znasz budowy silnika BMW ( po pytaniu widać, że nie znasz), to raczej nie zabieraj się za wymianę termostatu.
-
Samochód do 4o ooo.
Witam Ponieważ dwie z trzech aukcji są już zakończone - tylko aukcja nr2 chodzi - więc takie moje spostrzeżenie. Gość pisze, że auto jest 2,0 a na klapie napis 318i - :D:D.
-
Czy ktoś ze znawców wie jakie to nerki
Może o gustach się nie rozmawia - ale dla mnie ten zderzak jest okropny i pachnie chińską tandetą. Pozdr.
-
[E36] Czy te będą dobre?
Nie wiem, czy te są dobre - ja kupiłem oryginały za 60zł od sztuki. Przy okazji zobacz w jakim stanie są dźwigienki i wałek. Dźwigienki lubią się od strony wałka zeszlifować.
- obroty
-
Malowanie progów
Zakupiłem baranek w sprayu - ładnie się prezentuje na kawałku metalu - natomiast ma jaśniejszy odcień niż zderzaki. Innych odcieni nie znalazłem - trudno będą jaśniejsze.
-
Malowanie progów
Witam, Moje auto ma siwe zderzaki oraz progi. Ponieważ progi się trochę poprzecierały chciałem odnowić powierzchnię. Niestety dostępne na rynku materiały do konserwacji powierzchni progów mają jaśniejszy odcień niż ten oryginalny. Czy znacie może kod koloru na siwe progi, lub czy ktoś z was malował progi środkiem w sprayu i może takowy polecić. Dodam, że bawienie się w wizytę u lakiernika mnie nie zadowala, gdyż koszt jest zbyt wysoki (ok 200zł od elementu). Pozdrawiam
-
BMW E-36 silnik trekocze (tyk,tyk,tyk)
Dokładnie tak jest. M40 w 75% mają głośne rozrządy. Ja wymieniłem wszystko: wałek, mostki, dźwigienki, popychacze i dalej terkocze. Ten typ juz tak ma. Musisz uważać szczególnie zimą, kiedy olej jest gęsty - wtedy popychacze lubią sobie nawet postukać. Oryginalny kompensator luzu zaworowego - około 65-80zł/szt Dźwigienka zaworowa - około 100zł sztuka (zauważyłem, że te od E30 są lepszej jakości i wykonania gdyż mają większą powierzchnię docisku do wałka niż te z E36 - silniki te same M40) Oczywiście wymienić trzeba pasek, rolki i napinacz (pasek zawsze po rozkręceniu - a rolki i napinacz aby później nie trzeba było tego znowu rozbierać).
-
318i 1996 sedan .. niskie obroty
Ja stawiam na przepływomierz.
-
gdzie jest czujnik????
Po lewej stronie korpusu silnika są dwie czujki. Łatwo widać bo mają kolorowe kostki.
-
galka do zmiany biegow grzeje sie
Odkręć korek w skrzyni. Wsadź tam palec (bez skojarzeń) i wyczuj poziom oleju. Oleju powinno być tyle, aby po odkręceniu korka nie wylatywał, natomiast po włożeniu prostego palca był wyczuwalny jego poziom. Korek po prawej stronie auta.
-
Dziwna praca silnika M-40 1,8i !!!!!
Witam, Panewki nie cykają tylko stukają - łatwe do rozpoznania. Cykanie jest rzeczą naturalną w większości E36 z silnikiem M40. Ja wymieniłem także wałek, mostki, dźwigienki, kompensatory i cyka dalej. Najbardziej przy obrotach rzędu 2000-3000-min. Głos także dochodzi od spodu, gdyż nie ma tam wygłuszenia a gdzieś się fala dźwiękowa rozejść musi. Przestaje cykać dopiero po przejechaniu 300km i porządnym rozgrzaniu silnika. W żadnym przypadku nie lej żadnego gówna do oleju - pozapychasz sobie kanały i nie dość, że przestanie ci cykać, to przestanie ci w ogóle chodzić. Specyfiki MotoDoctor były dobre do Fiata 126p. Pozdr.
-
śmierdzi benzyna
Przewody wymieniłem na nowe. Niestety trzeba odkręcić kolektor dolotowy i rozkręcić kilka przewodów ale w godzinę do opanowania. Najgorzej zdejmuje się stare, zapieczone przewody - ja rozcinałem nożem do tapet. Pozdr.
-
śmierdzi benzyna
Znalazłem przyczynę. Mianowicie pod kolektorem dolotowym są krótkie przewody gumowe (około 3cm) zamocowane na opaskach i zasilające listwę z wtryskiwaczami. Przewód zasilający uległ zniszczeniu - czeka mnie wymiana przewodów. Małe gówienko, ale dostęp utrudniony :(. Pozdrawiam serdecznie
-
Pomóżcie rozszyfrować
Witam, W książce serwisowej znalazłem takie czynności do wykonania. Czy ktoś orientuje się na czym polegają. Z góry dzieki za wszelką pomoc. 1.) Ölservice 2.) Inspektion 1 3.) Inspektion 2
-
śmierdzi benzyna
Witam, W samochodzie nie smierdzi wogóle. Śmierdzi tylko na zewnatrz i tylko po jeździe - jak stoi kilka dni nie ruszany to także nie czuć benzyny. Raczej zapach pochodzi z przedniej częsci samochodu - można go umiejscowić gdzieś spod kolektora ssącego, natomiast zadnych szumów, głośniejszej pracy, widocznych wycieków. Myslałem, że może być to uszczelka pod kolektorem ssącym, ale wtedy słychać byłoby szum zasysanego powietrza i głośnijszą pracę, poza tym auto chodziłoby nierówno i łapałoby powietrze - natomiast nie ma żadnych objawów. Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie, ale zaczęło się to od podładowywania akumulatora nieodłączonego od samochodu. Myslałem że pompka paliwa pracuje przez zwarcie - ale nic nie słychać - więc nie ma mowy o tłoczeniu paliwa bez włączonego zapłonu.
-
śmierdzi benzyna
Witam, Ostatnio zauważyłem, że coraz częściej i mocniej śmierdzi benzyną po jeździe samochodem. E36 318i kat. Sprawdziłem już wszystkie przewody i nie ma na nich żadnych luzów, ani też żadnych wycieków. Czy ktoś z was spotkał się z podobnymi objawami i jak temu zaradzić? Dzięki za sugestie