Treść opublikowana przez jakub
-
[e87] 120d WBAUD91070PA62723
jakub odpowiedział(a) na Jimmoteusz temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZawyżony rocznik to jakaś obsesja. Ten jest z 11.2009, a wpisał 2010. Czy to ważne? Dla ceny pewnie tak.... Auto ma "wciągnięte" mocowania pasów, to raczej świadczy o tym, że te pasy brały udział w kolizji w której odpalono poduszki. Fatalnie wygląda prawa strona. Tylny błotnik z drzwiami to raczej był szpachlem formowany. Tak się naprawia na zachodzie. Dobór kolorów sugeruje, ze mogły to być naprawy punktowe. Ogólni auto według mnie za drogie.
-
bmw x3 WBAPA91030WA20092
jakub odpowiedział(a) na cheef68 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTen pakiet wygląda jak kupa g... Po co jakiś sportowy pakiet do auta , które najwyżej nadaje się do ciągnięcia przyczep z kucykami na festyn... Naprawdę musimy w Polsce brać wszystkie ochłapy po Romach i Turkach?
-
E87 118d 122km problem z nowym dpfem
U mnie też w zegarach pokazuje cały czas 200 tys, a w aplikacji systematycznie się zmniejsza. Jeśli pojawiają się jakieś błędy w ECU uniemożliwiające wypalanie to trzeba to naprawić. Można też w trakcje jazdy kasować błędy i zmusić ECU w rozpoczęcia procedury. Mam różne auta z DPF i uważam, że ten w BMW jest akurat bardzo dobry. Auto po prostu musi być sprawne.
-
E87 118d 122km problem z nowym dpfem
Ja też nie mam problemów z wypalaniem i wcale nie muszą być do tego spełnione specjalne warunki. Czasami wypala mi się nawet w mieście. Słyszałem, że powinno być w zbiorniku więcej niż 10 litrów paliwa.
-
[e46] WBABN11010JV46666, 2000, Poznań
jakub odpowiedział(a) na maxx304 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWedług mnie to jest skóra naturalna. Eko skóra nie odbarwia się, nie wyciera tylko po prostu się drze.
-
F30 po kolizji prosba o opinie 335xi WBA3B91030KV73745
jakub odpowiedział(a) na Yaro_S temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNikt Ci nie uwierzy. W starych historiach występowały gaźniki i cement ukryty w progach, a nie programowalne sterowniki.... Generalnie uważam, że bez ryzyka nie ma zabawy i zysków...ale trzeba to robić z głową. To auto ma dwa czynniki sugerujące, że biznes jest podwyższonego ryzyka. Tuszowanie uszkodzeń zewnętrznych sugeruje, że handlarz wie co robi. Zadał sobie trud, żeby to lepiej wyglądało, a z drugiej nie poczynił nic żeby auto było na chodzie. Przypadek?
-
F30 po kolizji prosba o opinie 335xi WBA3B91030KV73745
jakub odpowiedział(a) na Yaro_S temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDo końca życia będę powtarzał sentencje mojej kumpeli z liceum "Lepiej pieprzy...ć i żałować niż żałować, że się nie pieprzy...ło"
-
Dziwny dzwiek silnika - bmw 118d N47
Jedno jest pewne...nie jedź więcej do tych mechaników.
-
F30 po kolizji prosba o opinie 335xi WBA3B91030KV73745
jakub odpowiedział(a) na Yaro_S temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSkoro silnik nie odpala z powodu czujnika to sprzedawca musi taki czujnik zdobyć i odpalić silnik. Sprzedaję właśnie Alfę żony za 4000 polskich złotych i zrobiłem jej serwis klimy po to, aby nie musieć idiotycznie gadać "panie mrozi tylko trzeba nabić" Niekupuj auta, które nie jeździ bo się może okazać , że te uszkodzenia to pikuś.
-
E61 WBAPX51080CU08151
jakub odpowiedział(a) na patrq temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPrzebieg jest bardzo ważny, ale ten niski nie powinien "zaślepiać"
-
E87 zegary
Życie.... wiem, wiem, żadnych diesli etc. 130i to gatunek prawie nie występujący w przyrodzie i już nie taki dobry jak poczciwe M54. Ten 120d jest niewyobrażalnie dobry. Ma charakterystykę silnika benzynowego i prawie nic nie pali. Jestem pod wrażeniem. Pewnie gdybym wsiadł zaraz po 330xi to bym narzekał, ale ostatnie 3 lata to jazda wyłącznie dieslami i jednym małym benzynowcem wiec można powiedzieć, że jestem "zresetowany"
-
E87 zegary
Ale żeś wyszperał :) Dawno, dawno temu napisałem, że jeśli wrócę to będzie to seria 1 :)
-
E 87 WBAUE51050PZ20225
jakub odpowiedział(a) na dawcia02 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJak się ogląda "zakup kontrolowany" to tam panie zgłaszają dziwne uwagi na tematy, które nie zaprzątają głowy facetom. Radzę pojeździć trochę manualem przez zakupem.
-
E 87 WBAUE51050PZ20225
jakub odpowiedział(a) na dawcia02 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażdawcia ...jeździłaś już jedynką? Ja uważam, że to auto dla faceta. Tak samo uważa moja żona i córka. Żona woli swoją Alfę 147, a córka Volvo c30 i trudno odmówić im racji.Nieważne. Jeśli mogę polecić wersje silnikowe to ja kupiłem z premedytacją wersję przedliftową. Silniki choć nie pozbawione wad to jednak moim zdaniem bardziej sprawdzone i tańsze w naprawach. Żadnego benzynowca (no może poza 3 litrówką) nie brałbym pod uwagę.
-
120d diagnoza wtryski?
A ciśnienie paliwa na wolnych obrotach i wysokich jest takie samo? Nie sonda lambda tylko czujnik położenia wału korbowego. Mierzymy przyspieszenie kątowe a nie skład mieszanki... No chyba, że masz sondę lambda w każdym cylindrze to przepraszam.
-
120d diagnoza wtryski?
A czemuż to? Na wolnych obrotach wtryskiwaczom pracuje się "łatwo" Gdy jedziemy np. na 4 biegu , mamy 2000 obr pod górkę i wciśniemy pedał w podłogę jak na dłoni wyskoczą wszystkie problemy z wtryskami. ECU silnika mierzy przyspieszenie kątowe każdego z cylindrów i wprowadza korekty dla wyrównania pracy silnika. Na wolnych obrotach pracę silnika mogą zakłócać oprócz wspomnianych kłopotów z kompresją także nieszczelności cylindra np na osiach klap wirowych. Pod obciążeniem w zasadzie tylko kłopoty z wtryskami. Oczywiście zgodzę się, że ta metoda to tylko naprowadzenie. Bo co jeśli wszystkie wtryski są lekko przypchane lub "leją". korekty nie będą potrzebne....
-
[E46] WBABD51030PK18379 330 ze znikomym przebiegiem
jakub odpowiedział(a) na igi59 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZ tym "niepowtarzalnym" to trochę się zapędziłem.
-
[E46] WBABD51030PK18379 330 ze znikomym przebiegiem
jakub odpowiedział(a) na igi59 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo ale co dyskwalifikuje ten samochód? Wystawienie z wysoką ceną? Zabierz specjalistę na oględziny, zaryzykuj , zakochaj się i ...ciesz się z niepowtarzalnego auta.
-
120d diagnoza wtryski?
Korekty służą wyrównaniu pracy silnika. Zwróćcie uwagę, że suma korekt zawsze zbliżona jest do zera. Na + gdy wtrysk podaje za mało paliwa a na - gdy "leje". Ja bym się korektami nie przekraczającymi 2 w ogóle się nie przejmował. Zeby ocenić kondycję wtrysków na podstawie korekt robię się to podczas pracy silnika pod obciążeniem.
-
[E87] usuwanie filtra cząsteczek stałych
Nie wiem jak oni to zrobili, ale rura wydechowa jest idealnie czysta. Dziwię się ponieważ w mojej Alfie 159 ze sprawnym DPFem zawsze rury są trochę okopcone... Nie zauważam także żadnej róznicy w pracy silnika i praktycznie tylko z aplikacji dowiaduję się, że DPF już się wypalił. Nie rośnie nawet chwilowe zużycie paliwa.
-
E87 120d kilka porad
Nie wiem czy są lepsze są skręcane kiedyś chyba były nitowane...swoje oczyściłem(oraz kolektor wokół nich) i wyglądają jak nowe. Według mnie jeśli nie mają o co zahaczać nie mają prawa się urwać. Podkreślam to moja opinia i ryzyko W ukrytym menu odnajdujemy temperaturę silnika i sprawdzamy czy rozgrzewa się do 85-90 stopni. Jeśli tylko do 65 to DPF się nie będzie wypalał i szybko się zapcha.
-
E87 120d kilka porad
Ja zdemontowałem kolektor, wyczyściłem go wraz z EGR na ile się dało. Klapki zostawiłem po dokładnym oczyszczeniu i przywróceniu im fabrycznych warunków pracy czyli bez nagaru wokół który może je blokować i powodować urywanie. Ważne jest żebyś sprawdził czy termostaty masz sprawne. To podstawa prawidłowej pracy tego silnika. Radio...moje też nie ma pixeli, raczej nie da się naprawić...ale da się przyzwyczaić. :)
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
A wiadomo jak uniknąć opłaty? trzeba odinstalować przed upływem miesiąca? to wystarczy? - mnie się kończy miesiąc za kilka dni Nie wiem, ale lepiej odinstaluj i zastrzeż wszystkie numery kart jakie masz w necie. Użyłem aplikacji tylko raz i nie jest mi do niczego potrzebna. Napisałem do nich , żadnej reakcji. Bank powiedział, że pomoże :)
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Carista zaoferowała darmowy 1 miesiąc. Nie dajcie się nabrać. Po miesiącu zdjęli mi z konta opłatę roczną.
-
BMW E91 2.0 2007/2008 WBAVU51090A302321
jakub odpowiedział(a) na Theone1992 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażLepiej by było gdyby ona miała dwóch włascicieli....