Treść opublikowana przez Wonski80
-
BMW X3 WBAPB51070WB01098
Wonski80 odpowiedział(a) na cheef68 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTak, choć były takie które już wyglądaly słabo Wersja Led daje naprawę sporo wizualnie
-
BMW 3 E90 WBAUT11020KW08797- KOREKTA !!
Wonski80 odpowiedział(a) na maciek3001 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWygląda na ciekawe, w dzisiejszych czasach papierowe książki nie są już wiarygodne zwłaszcza u handlarzy. Zamów raport serwisu i szkód na http://www.bimmer-check.com Czy na początek za 5E na www.auto-records.com
-
słabo świecące ksenony
To szeroko znany problem nie tylko w BMW. Odbłyski, odblaski czy lustra różnie jest to nazywane. W każdym razie praktycznie, w każdym aucie w którym są lampy soczewkowe, czy to xenon czy soczewka ze zwykłą żarówką, wcześniej czy później pojawia się ten problem. Przestrzeń między źródłem światła a lustrem odbłysku w lampach soczewkowych jest bardzo mało, co przez wysoką temperaturę doprowadza po kilku latach do wypalenia, zmatowienia, a czasem nawet przepalenia. Jest dużo firm zajmujących się regeneracja lamp. W Volvo V50 płaciłem 250zl za sztukę, ale tam lampę wyciąga się w 10s, a samą soczewkę wyjmuje się przez otwór na żarówkę. Tutaj z tego co mi wiadomo trzeba otworzyć lampę, oddzielić klosz od reszty. Koszty będą większe.
-
BMW X3 WBAPB51070WB01098
Wonski80 odpowiedział(a) na cheef68 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTak jest trochę kabelkologi i trzeba w klapie podgiac bleche ale różnica jest kolosalna, zwłaszcza przy lampach z żółtymi kierunkami z początku produkcji. Oczywiscie jeśli nie ma lakierowanych zderzaków jest trochę gorzej ale w takiej wersji Areo aż się prosi Led
-
BMW X3 WBAPB51070WB01098
Wonski80 odpowiedział(a) na cheef68 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZ wyglądu fajna, jakiś raport i można myśleć, na pewno fajniej by wyglądała gdyby włożyć Ledy po FL do tyłu.
-
E83 20d 2010 automat drgania na 5 i 6 biegu przy 1500rpm
Czemu szukasz problemu w konwerterze? Sprzęgło daje objaw falowania obrotów przy lekkiej nodze, czy też często braku toczenia po prostym na D. Przeważnie ogólnie pojętego braku utrzymania ciśnienia oleju i jego przepływu. Lock up to bardziej zapinanie biegu. Jaki masz przebieg? ZF to dobra skrzynia przy 177km nie przemęczona. Jak u ciebie ze skrzynką VTG?
-
x3 WBAPA91074WA00384
Wonski80 odpowiedział(a) na andre1981 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażUtarło się ze E83 to nic innego jak e46,i teraz pokutuje taki tred. Z tyłu to sporo auto nie takie małe jak się większości wydaje. Ten egzemplarz jest na Europę nie z USA a to spory plus, dobrze wyposażony też plus, dla mnie minus że bez automatu, nawet GM ale zawsze automat. Zdjęcia kiepskie, oglądnij, zamów jakiś raport może u DRAY i będziesz coś wiedział.
-
Lusterko kierowcy samo zmienia swoje położenie
Na allegro używki w okolicach 300zl. Na 5 lub 7 pinów w kostce. Ja mam spokój dopóki nie pada przez kilka godzin, czasem też po myjni jest problem.
-
[E83] 2.0d Problem z obrotami, błąd EGR
Trzeba było wtyczkę odpiać od EGR taki sam efekt. Jak już decydujesz się zaślepić, usuwać takie urządzania jak EGR czy DPF to trzeba to zmienić w oprogramowaniu sterownika. Ktoś w jakimś celu ten EGR tam założył i wkomponował w sterowniki, myślisz że jak sobie go zaślepisz to auto będzie jeździć jak by nigdy nic?
-
Naprawa mechanizmu panoramy, szyberdach
Wrzuć jakiś numer dla potomnych i cenę
-
X3 E83 2.0d 150 KM bierze około litr oleju na 1000km
Tu masz podobne tematy https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=336185 https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=338254 Jeśli to problem pierścieni to na jakiś czas gestrzy olej pomorze, tzn mniej będzie ubywać tylko szkoda turbiny bo smarowanie jest gorsze. Najczęstszy problem z zapaleniem w zimie to wina sterowanika świec w BMW to standard. Cały silnik to loteria, przeważnie gwarancja jest tylko rozruchowa a ile to pociągnie to nie wiesz. Jak dla siebie chcesz zostawić to pewnie, ale zastanów się taki silnik nie powinien klęknąć po 300k, może masz więcej, zrobisz silnik ale wszystko inne też już ma tyle km, więc zaraz będzie trzeba wszystko robić...
-
E61 3.0D 235KM WARTO? WBAPX51070CU09727
Wonski80 odpowiedział(a) na Myro85 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażFajnie 5 szkód, to faktycznie musi być stan ideał. Do tego jedna w Polsce, auto ledwie co zjechało jeszcze na blachach D a już szkoda... No i tekst pierwszy właściciel Pan Doktor
-
Ja podłączyć telefon do zestawu głosnomówiącego
Skoro przyczytales to wiesz ze nie będzie działac i już. Moduły w E83 maja technologicznie 20 lat i nie będą działać z najnowszymi smartfonami. Wprawdzie jest teoria że problem z łączeniem tel z androidem w wersji 4.2 i wyższej dotyczy wszystkich ULF do generacji 12 i już poprawiano coś międzyczasie (czasami działa poprawnie od gen 6) ale dopiero ULF gen 13 nr części 84 10 9 154 358 nie ma najmniejszych problemów z nowymi telefonami. Czy to prawda nie wiem, ja wydałem kupę kasy na modułu, anteny itp i nie działa.
-
BMW X3 WBAPA91040WA18528
Wonski80 odpowiedział(a) na cheef68 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWygląda fajnie, ciezko o benzynę z tamtych lat wtedy tłukli same diesle. Do tego wersja z UE a nie z USA. Tym bardziej raport www.auto-records.com albo lepszy u kolegi DRAY. Standard odmładzania aut :(
-
X3 F25 Xdrive 20d 2013r WBAWY310500A83072
Wonski80 odpowiedział(a) na bestisz temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPopełniasz błąd na którym łapie się sporo ludzie. Dysponujac pewna maksymalną pula pieniędzy szukasz okazji lub auta do naprawy. Słowem chcesz kupić coś lepszego niż Cię stać. Nie ważne czy masz 20 czy 80kzl, zawsze działa tak samo. Znajdz nie najmłodszych, nie musi być po FL i napewno nie okazję za kwotę którą dysponujesz, a będziesz zadowolony
-
X3 F25 Xdrive 20d 2013r WBAWY310500A83072
Wonski80 odpowiedział(a) na bestisz temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażBmw jest mega twarda i ciężka do naprawy blacharskiej. Co to znaczy że chcesz sam naprawić? To nie są klocki Lego że kupisz maskę i błotnik, odkręcisz stare, przykręcisz nowe i będzie wszystko pasować. Dokładnie jak wyżej nie mówiąc o desce, elektronice itd. Jak chcesz kupić auto uszkodzone i bawić się w naprawy po kosztach, szukaj licytacji z firm ubezpieczeniowych z UE. Na tej X3 już kilka osób po drodze zarobiło a Ty na końcu chcesz ją klepać. To trzeba mieć pojęcie, trzeba w tym siedzieć, a nie znaleźć ogłoszenie które odpowiada finansowo, kupić, a potem zastanawiać się nad naprawą i kosztami.
-
Jaka moc w silniku N47?
N47 bardzo dobrze znosi podnoszenie mocy. Spokojnie można wyciągnąć ten silnik do ponad 200km bez szkody dla niego czy skrzyni zwłascza ZF jeśli masz automat... Tylko o rozrządzie często pamiętaj :) nie baw się sam w przywracanie mocy do 177km. Za 400-500 zł można spokojnie podnieść moc porównywalną, a nawet większą jak 3.0d, choć napewno nie bedzie to co z 6 tłokami ;(
-
3.0d 2005 wentylator od klimy
Coraz cieplej klimatyzacja się przyda, odświeżam więc. U mnie jak w tym temacie. Po włączeniu klimy, sprężarka się załącza, klima chłodzi, ale wiatrak się nie uruchamia wcale. Po pewnym czasie, zaczyna się kręcić i zaraz przestaje i tak w kółko, rozpędza się i zatrzymuje. W podpiętym temacie, jedni piszą że tak ma być, że dopiero po osiągnięcia wysokiego ciśnienia czynnika wentylator zaczyna się kręcić, a inni piszą że w BMW jest jak w każdym aucie poprawnie działającą klima to cały czas kręcący się wiatrak... Ktoś rozwieje moje wątpliwości, jak w końcu z tym wiatrakkem ma być?
-
Problem z Nawigacją Nie otwiera się.
Ale z bezpiecznika da się to zrobić czy trzeba grzebać przy silniku monitora...?
-
Problem z Nawigacją Nie otwiera się.
To tak jak byś pytał, wkładam kluczyk przekręcam i auto nie odpala, jaki może być problem? No problemów może być wiele. Oczywiście najprostszy i nasuwający się to uszkodzony silnik lub zębatka. Tutaj masz link jak wyciągnąć wyświetlacz, nie jest to trudne Może też sprawdzić bezpiecznik jest opisany w skrzynce. Ogólnie samo otwieranie i zamykanie sie wyświetlacza, jak dla mnie jest mega irytujące, już kilka razy przechodziło mi by jakoś mechanicznie unieruchomić ten system by na stałe było otwarte
-
[E83 177 km]palęce kontrolki 4x4, abs,ręczny,stop
http://7er.pl/showthread.php?t=9873
-
BMW x3 2.0 WBAPE11000WJ40970
Wonski80 odpowiedział(a) na daniel736 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo po pierwsze, to nie zakładaj że sprzedawca zwłaszcza handlarz powie Ci prawdę, a nie to co chcesz usłyszeć. Sam musisz sprawdzić. Kasa w miarę więc najpier zamów raport na stronach które Ci podesłałem. 150zl coś koło tego u DRAY a masz pełną historie to nie dużo jak za auto za 40kzl. Miernik lakieru sprawdzasz blacharke. Może by podłączyć pod komputer. Z jazdy to szarpanie jeśli chodzi o skrzynie czy napęd xdrive
-
Zakup X3 rozterki opinie porady porównania
Diesle na pewno, stary 2.0 czy 3.0 to dobre konstrukcje bez problemów znoszą czas. po FL 2.0 i 3.0 mają problemy z rozrządem, uszczelką pod głowicą, a nawet pękającym blokiem, można sporo o tym poczytać, mają jednak więcej kucy i dobrze znoszą podnoszenie mocy. Wysłałem Ci info na priv...
-
BMW x3 2.0 WBAPE11000WJ40970
Wonski80 odpowiedział(a) na daniel736 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNa zdjęciach jak najbardziej. Raport u DRAY na http://www.bimmer-check.com/ lub tańsza wersja www.auto-records.com za 20zł. Pewnie z historią w kraju będzie ciężko, ale zanim do nas zawitała na pewno jest jakiś ślad :)
-
Zakup X3 rozterki opinie porady porównania
2.0d po FL za tak kwotę można wyszukać, ale 3.0 czy On czy Pb w fajnym stanie już ciężej, nie mówiąc LPG. Pozostają przed FL, nie daj się złapać na super okazję od Helmuta za 20kzl