Treść opublikowana przez Wonski80
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Koszt około 4tys z robocizną, olej itd. Jak masz problem w swojej okolicy wymontuj skrzynkę i wyślij kurierem jest sporo firm które regenerują na odległość okolo 3tys, choć to raczej średni pomysł. Lepiej oddać na kompletną usługę przynajmniej będzie do kogo się udać w przypadku powtórnego problemu.
-
BMW X 3 3.O BENZYNA WBAPC91090WD91686
Wonski80 odpowiedział(a) na nahaj temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNa początku wrzuć VIN w http://www.auto-records.com będziesz wiedział za 20zl ile miala w Szwajcarii. Później można pomyśleć o szerszym raporcie. Nie ma takich bo w tamtych latach przeważały 3.0d. Twoja kasa, twoja sprawa ale za 45K to się już zaczynają E70 technologicznie przeskok o ładnych parę lat.
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Nie koniecznie to problem reduktora. Takie objawy stuku, jak by luzy czy szarpniec podczas przyspieszenia czy ruszania może dawać dyfer lub tylny most.
-
zakup X3 3.0-pytanie o automat
A co ma jedno do drugiego? Ewentualnie mapę, większy dolot, ale skrzynie.
-
F31 WBA8J11020K629619 320D, X-Drive, M
Wonski80 odpowiedział(a) na Qubus temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAuto w miare nowe i na gwarancji, jedziesz do ASO czy zamawiasz raport i masz wszystko jak na dłoni ryzyko umiarkowane. Czy fajne pojęcie względne, w takiej konfiguracji. Myślę że cena jest powodem. To już spore pieniądze dla przeważajacej większość żeby wyłożyć w gotówce, przy takich kosztach, jeśli kogoś stać szuka liesingu itp. finansowania. A za taki pieniążek już można coś nowego ciekawego wziąść na firmę.
-
BMW E60 / 545, WBANB31020B067443, Bytom
Wonski80 odpowiedział(a) na PIT_er temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSkrzynia SMG, jazda może fajna tzn dynamiczna ale eksploatacja problematyczne i z tego co na forum można spotkać kosztowna https://youtu.be/SiiJLEBDiOA
-
[E83] Automat 3.0d 204KM (5L40E/A5S390R)
Wrzuć tutaj info ktoś się odezwie, lub poszukaj w tym temacie kogoś z okolicy http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=110554
-
Czujnik zmierzchu, adaptacyjny xenon.
Skrętny xenon sprawdzisz choć by w garaży czy przy jakiejś ścianie w nocy, w skrzyni autom. działa tylko przy D, w pozostałych pozycjach przy kręcenia kierownicy światła się nie ruszają. Co do czujnika sprawdź bezpiecznik, u mnie przy wciągniętym bezpieczniku nie działa też czujnik deszczu, te dwa czujniki są połączone i mają wspólne zasilanie.
-
[E83] Automat 3.0d 204KM (5L40E/A5S390R)
Nie wiem kto robił Ci remont skrzynki i co to za fachowiec... Miał cała skrzynki wyciągnięte wszystko rozpięte, w której grzebał i mało za to pewnie nie wyszło, wymienił olej, no nie rozumiem takich mechaników. Koszt regeneracji konwertera to 500-600zl, jak można pominąć taki manewr przy remoncie skrzyni w kilkunastoletnim aucie? Teraz jak byś chciał to zrobić znowu musisz płacić za wyjmowane skrzyni, olej, robocizne itd. Mnie taki zabieg kosztował 2600zl. Soft pomaga przy szybszym przełączaniu biegów. Dla mnie to problem z olejem, jego przepływem za który w momencie ruszania w dużej mierze odpowiada sprzęgło, lub złą jego gęstością. Ja z taką opinią kilku osób się spotkałem, jeśli chodzi o brak toczenia w starszych automatach, a przerabiałem problem konwertera. Objaw masz po nocy kiedy olej jest gęsty a konwerter i skrzynia zimna. Ciekawe jakiego oleju nalali, na forum dużo jest postów z których wynika że GM nie toleruje na dłuższą metę, innego niż fabryczny chyba Texako o ile pamiętam
-
[E83] Automat 3.0d 204KM (5L40E/A5S390R)
Auto powinno się toczyć po równym a nie przyspieszać po puszczeniu hamulca, brak takiej relacji to typowy objaw zużytego konwertera, ale skoro skrzynia była naprawiana, rozumiem że sprzęgło hydrokinetyczne też regenerowałeś. Przyczyną może być też zły olej jeśli taki objaw tylko na zimnym oleju i skrzyni.
-
X3 WBAWZ510700F68435 Radom
Wonski80 odpowiedział(a) na lalka temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAle co się dziwicie. Standard kupowania aut w naszym kraju. Za wyznaczoną kwotę priorytet to jak najmłodsze, z jak najmniejszym przebiegiem, reszta na drugim miejscu.
-
[E83, X3, 3.0d, 204KM, M57] Kopci po zaślepieniu kolektora
Czyli w drugiej apce, ciśnienie kolektora to doładowanie turbiny? Cisne ale droga się kończy, w automacie zawsze przeskoczy na wyższy bieg jak dojdzie do okolo 4100 albo odpuszczę lekko gaz. W temacie który podesłałeś, duzo osób używa BTool i dział poprawie, może autor coś jeszcze poprawi napisałem do niego.
-
X3 E83 30d VIN: WBAPD71010WF57376
Wonski80 odpowiedział(a) na slik_86 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażI cena... Dobrze kojarzę że chciał na początku 41K
-
[E83, X3, 3.0d, 204KM, M57] Kopci po zaślepieniu kolektora
BTool coś chyba z nim jest nie tak zwłaszcza z tym doładowaniem. Pisałem z twórcą programu ale niby wszystko jest ok jeśli chodzi o logi które podesłałem, ale pokazuje takie parametry. Doładowanie rośnie wprost proporcjonalnie do obrotów silnika Wpadła mi w ręce jeszcze taka apka która pokazuje doładowanie na kolektorze
-
F30 320d Opole WBA3E11070P588518
Wonski80 odpowiedział(a) na rallyfun temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPewnie ktoś bardzo chciał mieć BMW żeby sąsiad Janusz co ma Passata nie spał po nocach, a nie było go stać na normalną wersję dla tego modelu. Dla mnie mega minus za brak automatu. Jak Ci taki odpowiada to bierz twoja kasa twoj wybór...
-
Naprawa mechanizmu panoramy, szyberdach
Nie? Faktycznie fajne kodowanie. Jeśli dłużej przytrzymam kluczyk to wraz z zamknięciem, zamyka się panorama i składają lusterka, roleta tylko kawałek. Przy otwarciu, lusterka się rozkładają, ale panorama nie wraca do stanu z przed zamknięcia.
-
E87 118i WBAUF31030PR35954 Gdańsk
Wonski80 odpowiedział(a) na Kruz temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażA link?
-
X3 E83 30d VIN: WBAPD71010WF57376
Wonski80 odpowiedział(a) na slik_86 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJa sprawdzałem historie właśnie na auto-records i tak średnio to wyszło. Nie ma pierwszych 5 lat, a auto mam salon PL bylo w liesingu więc napewno serwisowe w ASO a wpisy są dopiero po 5 roku. Później niby się zgadza przez kolejne lata do chwili kiedy kupiłem.
-
X3 E83 30d VIN: WBAPD71010WF57376
Wonski80 odpowiedział(a) na slik_86 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSzybko możesz sprawdzić tutaj http://www.auto-records.com 20zl to nie pieniądze, szerzej u DRAY. Jak fajna sztuka to nie będzie długo
-
X3 E83 30d VIN: WBAPD71010WF57376
Wonski80 odpowiedział(a) na slik_86 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWrzuć temat na forum, jest dział sprzedaży i zakupu. Ja swoją kupiłem właśnie na forum a nie z ogłoszenia. Byłes oglądać tą z linku? Może zamów raport u DRAY'a
-
X3 E83 30d VIN: WBAPD71010WF57376
Wonski80 odpowiedział(a) na slik_86 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCzemu bać, silnik starszy 150KM to stary dobry diesel, nie ma z nim większych problemów, dla mnie i dla wielu to za mało do takiego auta, napęd, duże koła, masa... Zwłaszcza jak jeździłem 218KM i przymierzasz się do SD. Ten nowszy 2.0d miewał problemy z rozrządem który też jest ciężki w samej wymianie i kosztowny, ale możesz mieć ten silnik w automacie i bez problemu chip na 200KM i wyżej, o wszystkim przeczytasz w dziale E83 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=252073
-
X3 E83 30d VIN: WBAPD71010WF57376
Wonski80 odpowiedział(a) na slik_86 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNominalnie prawie 300KM ze skrzynia ZF daje sporą frajdę i różnice. Spalanie około 2L między D i SD oczywiście to tez zależy jak to jeździ. Napewno skrzynka Vtg jest o wiele bardziej narażona na zużycie przy tej mocy. A czy fajne auto? Kwestia gustu o których się nie dyskutuje, moje pierwsze BMW też E83, nie jak większości e46
-
[E83, X3, 3.0d, 204KM, M57] Kopci po zaślepieniu kolektora
Sprawdzałem dziś i chyba coś jest nie tak z czujnikiem albo parametrami... Doładowanie rośnie proporcjonalnie do obrotów tu jest przy 2000 obr, chyba że źle to odczytuje. Bo to faktycznie nie możliwe? Co do błędów powtarza się jeden 4203 błąd sterownika świec, lub czasem świecy którejś z cylindra. Auto odpala zawsze bez problemu. Wiem że świece były wymieniane całkiem niedawno przez poprzedniego właściciela i ze był wymiany sterownik świec i ze to częsty problem tych silników. EGR przy ściąganiu kolektora wyglądał bez zarzutu.
-
[E83, X3, 3.0d, 204KM, M57] Kopci po zaślepieniu kolektora
Tak pojawiło się po zrzucenie klapek. Szukałem nieszczelnosci na kolektorze i wokół ale wszystko wydaje się być spasowane idealnie. A czy jest możliwość wgrania innej mapy? Czy stasuje się taki zabieg. Mechanik u którego serwisuje twierdzi że tak jest po zaślepieniu kolektora lub wyrzuceniu DPF. Bylem u innego to chciał odrazu regenerowac wtryski. Szukam coś samemu. Muszę pochylić się nad turbo bo faktycznie te odczyty nierealne. Nie czuję się na siłach Inpy lub podobnych, testy robiłem na BTool Expert jest tylko dla silników BMW M i N 57, bylo trochę problemów z połączenie ale autor programu coś tam poprawił po konsultacji. Szukam właśnie we wtryskach, w turbo, lub dolocie. Ale jeździ bardzo żwawo, nie pali wiecej, nie bierz oleju. Tylko to kopcenie, dla mnie to trochę obciach poprostu na światłach czy redukcji.
-
[E83, X3, 3.0d, 204KM, M57] Kopci po zaślepieniu kolektora
Jednak trochę mnie to irytuje i średnio wygląda... Korekcja wtryskiwaczy Temperaruta 85C Bieg jałowy Wtryskiwacz 1 : +0,17mg/stroke Wtryskiwacz 2 : +0,15 mg/stroke Wtryskiwacz 3 : -0,09 mg/stroke Wtryskiwacz 4 : -0,01 mg/stroke Wtryskiwacz 5 : +0,23 mg/stroke Wtryskiwacz 6 : -0,32 mg/stroke Doładowanie turbiny Wolne obroty 674hpa 2tys/obr - 2100hpa 3 tys/obr - 3000 hpa Czy takie parametry wtryskiwaczy i turbiny mogą być odpowiedzialne za czarny dym przy redukcji?