Treść opublikowana przez Wonski80
-
Zakup X3 rozterki opinie porady porównania
Każdy chwali to co ma. Ja bym manuala już nie kupił mimo że jeździłem manualami 20 lat. Napewno nie ma co porównywać GM do ZF. Auto traci na mocy w automacie ale jeśli nie potrzebujesz do świrowania, i nie musisz być zawsze pierwszy ze świateł to ja polecam automat. Tam chyba miałeś zawieszenie pnełmat. X3 jest twarda, fajnie trzyma się drogi ale komfortu się nie spodziewaj.
-
Zakup X3 rozterki opinie porady porównania
Silniki 2.0 jak dla mnie sa za słabe do tego auta, ze względu na mas i napęd, nie polecam. Oczywiście bardzo dużo jest egzemplarzy 2.0d 150km i właściciel sobie chwalą, dla mnie to jednak mało. Nowsze wersje po FL 2.0d 177KM, trochę lepiej i łatwo można podnieść moc powyżej 200km bez szkody dla silnika czy skrzyni, choć sam silnik ma zła sławę jeśli chodzi o rozrząd. W wersjach Pb mniej może się popsuć i przy założeniu LPG, będziesz miał tańszą jazdę i eksploatację. Trzeba jednak pamiętać że lata świetności i produkcji E83 to królowanie i moda na diesle wiec nie łatwo będzie znaleźć ładnego benzyniaka. Ja automaty polecam do takiego auta, wygoda i też to juz auto z wyższej półki niż zwykły kompakt. Pamiętaj że starsze skrzynie GM są mniej trwalsze ale tańsze w naprawie, skrzynie po FL ZF są lepsze ale kosztowne jeśli chodzi o serwis. Jak w każdym aucie, oceniasz stan blacharki, mechaniki, wnętrza, standardowe zużycia. Tutaj dochodzi jednak napęd xdrive czyli skrzynka VTG, też o tym możesz poczytać w temacie o słynnej zębatce. Ogólnie te napędy z tamtych lat lubią się psuć a całkowity koszt regeneracji reduktora do kilka tysięcy. Reasumując faktycznie przy niskich przebiegach Pb będzie lepsze ale trudniej znaleźć. Pamiętaj że decydujesz się na kilkunastoletnie auto z klasy premium gdzie koszty naprawy i utrzymania są wyższe niż normalnego auta. Można mieć dużo frajdy, bezpieczeństwa czy też liznąć luksusu z tamtych lat, ale i też wpakować się w spore koszty.
-
X3 E83 nie działa doświetlanie zakrętów
Tak przy okazji, skrętne działaja tylko w jedną stronę? Tzn kierownica na wprost, kręcę w prawo xenony zmieniają pozycje, wracam do wyprostowanych kół światła też wracają. Jednak kręcąc kierownicą w lewo już nie ma tego efektu. Od połowy w lewo xenony stoją w miejscu?
-
wysokie spalanie 3.0d 204km automat GM e83
W kraju w którym praktycznie nie ma alternatywnych źródeł energii, gdzie górujemy w zużyciu węgla, i wszystko jest na węgiel, elektrownie, fabryki, elektrociepłownie, a większość domów jednorodzinnych ogrzewa się węglem, kopcenie 3.0 diesla procentowo ma znikome znaczenie dla jakości powietrza. Stoimy na progu wprowadzenie zmian w Europie zachodniej, dotyczącej jazdy pojazdami z duża emisją spalin w miastach i wszystkie te samochody trafią do wschodniej Europy i także naszego kraju, handlarze już zacierają ręce. W latach świetności E83, trzylitrowy diesel czy benzyna kosztował grubo powyżej 200tys zł. Moja kosztowała 240 tys zł. Jeśli kogoś stać było na takie koszt zakupu auta, to ostatnią rzeczą jaką się przejmował to spalanie. Dziś kupują te auta mniej zamożni ludzie, dla których spalanie i koszty utrzymania są ważne, i nie ma w tym nic złego to normalna kolej rzeczy. Dlatego zakłada się LPG, dla oszczędności, nie dla ekologii na pewno nie w E83. Dyskutuje się nad zużyciem ropy bo to też boli kiedy pali kilkanaście litrów, boli nas ale nie bolało pierwszych właścicieli.
-
wysokie spalanie 3.0d 204km automat GM e83
Na gaz to jest kuchenka albo zapalniczka, a nie auto... Kolego, bądź bardziej tolerancyjny na motoryzacja. Auta są różne, w różnych konfiguracjach, różni są też kierowcy i różne upodobania. To że dla ciebie najlepszym rozwiązaniem na wszystkie bolączki tego modelu, co często powtarzasz, jest manual z LPG to nie znaczy że tak jest...
-
wysokie spalanie 3.0d 204km automat GM e83
Fakty sam sobie podałeś. Silnik wytrzyma chip, skrzynia będzie cierpieć. Tak jak napisałeś to nie jest najtrwalsze urządzenie GM. Skrzynie ZF lepiej przyjmują podniesienie mocy i często to się stosuje po FL w 2.0d Ja dał bym sobie spokój.
-
X3 E83 Żarówki diodowe przód w5w T10 Problem Canbus
Ja miałem w kilku autach żarówki Led za kilka zł, i jak pisze kolega zawsze był problem najdalej po kilku tygodniach, paliły się, migały ciągle problem, wyleczyłem się. Z tymi osram nie mam problemu. Kupiłem też do innego auta BAY15D, osram i tez dają radę już już kilka mc. Lampy Led przełożył datajan, poprzedni właściciel, że względów estetycznych. Wiem że kupił nowe w ASO, że trzeba w klepie bagażnika dogiąć blachę w jednym miejscu bo nie będą chciały wejść, jest trochę kabelkologi bo wsteczny jest po obu stronach, tyle mi przekazał. Dla mnie wygląda o wiele lepiej niż czerwono żółte lampy z początku produkcji modelu, na pierwszy rzut oka kilka lat odmładzają auto.
-
X3 E83 Żarówki diodowe przód w5w T10 Problem Canbus
Dajcie spokój z jakimiś żarówkami led za 2zł, co to może być warte, ile kosztuje produkcja takiej żarówki że jeszcze ktoś na tym zarabia. Spróbuj Philips 49zł allegro. Co do błędu na desce, można to wyłączyć. Ja mam zmienione w tyle zwykłe lampy na led, i błędów nie ma a na pewno by pokazywało.
-
BMW X3 Stuttgart VIN: WBXPC93448WJ14538
Wonski80 odpowiedział(a) na szachmat temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo napewno, wiele razy już była o tym mowa. Poza rodzynkami kolekcjonerskimi, lub szczęścim, że ktoś mienie przesiedleńcze przywiózł. Reszta auto z USA musi być, bita, zalana, uszkodzone, w innym przypadku zakup, koszty transportu, akcyza jest nie opłacalna i dla handlarza i dla zwykłego zjadacza chleba.
-
Zmiana kierownicy 4 ramiennej na 3 ramienną z E46 z multifun
Można założyć praktycznie każdą kierownicę, mocowanie jest standardowe, są też dystanse. Problem pojawia się w poduszce, tasmie, i multifukcji. Pokazujecie kierownicę od BMW, wytczki nie będą pasować, można próbować je przerobić, co przy Airbag jest problematyczne, gdyż poduszki są dość czułem na oporność, każde słabe połączenie będzie wyrzucać błąd.
-
X3 E83 Żarówki diodowe przód w5w T10 Problem Canbus
Ja mam osram, założone przez poprzedniego właściciela, jeżdżę rok i zero problemów. Doświecaja też drogę po zamknięciu centralki na 30% mocy
-
Dziwnie duży pobór oleju-przyczyna?
Litr na 1000km to trochę dużo jak na wycieki. Nie kopci, nie ubywa mocy to dobre objawy. Możesz usunąć osłony i obserwować po nocy. Ja zaczął bym od testów o którym pisałem, to znikome koszty, a wykluczą najgorsze, jeśli jest ok szukaj dalej mega wycieków.
-
e83 3.0d 204km szarpnięcie podczas wciskania sprzegła
Obstawiam tarcza, krzywa lub krzywo złożona całość, źle wycentrowane.
-
Dziwnie duży pobór oleju-przyczyna?
Odma daje objawy podobne ale nie aż takie ubytki. To daje prawie 15 litrów na 15tyskm, to oleju nie trzeba zmieniać :) Mimo że mocy nie brakuje i nie kopci, szukaj standardowo. Test obecności oleju w układzie chłodzenia, następnie ciśnienie na tłokach szczelność pierścieni, te dwie rzeczy szybko i tanio.
-
BMW E83 2.0d 143 km Włocławek WBAPE710X0WH92940
Wonski80 odpowiedział(a) na maciek3 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażhttps://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=86&t=252073 ;)
-
AUX IN X3 E83 2.0D z roku 2005
https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=92&t=325231 http://allegro.pl/kabel-aux-jack-bmw-z4-e85-e83-x3-x5-e39-e60-e63-i7049143986.html
-
falowanie obrotow na niedogrzanym e83 3.0d manual 204km
rozumiem że kiedy zrobi się cieplej powyżej +3C problem ustanie ? U mnie też czasem pojawia się falowanie, myślałem że to kwestia pojawiającego się co jakiś czas błędu przepływomierza.
-
BMW X3 WBAPA91000WA00656
Wonski80 odpowiedział(a) na cheef68 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPlus 19% akcyza, gałka zmiany biegów zmieniona, przebieg do sprawdzenia na www.auto-records.com albo u DRAY na bimer. Na zdjeciach w miare. Tyle że opłaty i gaz 10kzl nie licząc jakiegoś pakietu startowego. Brak zaślepki na hak.
-
Gdzie znajdę plus po zapłonie.
Chyba że o tym oświetleniu mówicie, zwracam honor... ja szukałem w oświetleniu czołowym, przy lusterku wstecznym i panoramie.
-
wysokie spalanie 3.0d 204km automat GM e83
No ja bym powiedział że trochę za dużo... mam taki sam silnik i skrzynie i też robię krótkie trasy. Byli tu tacy którzy udowadniali spalanie 3.0d w E83 na poziomie 7L. U mnie spalanie przy obecnych temperaturach 10.2L/100km. Przy skasowaniu spalania na drodze krajowej 50-90km/h plus trochę miasta poniżej 10L. Może masz uszkodzony któryś z termostatów lub przepływomierz. Skasuj spalanie, wyjedz gdzieś na trasę kilkanaście km, plus trochę miasta, przy spokojnej nodze i takim cyklu 10L to powinno być max. Chyba że rzeczywiście robisz samo miasto, same korki, i krótki trasy, plus mróz.
-
Gdzie znajdę plus po zapłonie.
No ale to nie + po zapłonie, zasilanie na oświetlenie wnętrza jest cały czas. Z tyłu możesz spróbować z siedzenie, mata grzewcza ma zasilanie po zapłonie bliżej chyba nigdzie nie znajdziesz by zanikało po stacyjce
-
X3 E83 Vin: WBAPD71090WF51289
Wonski80 odpowiedział(a) na mlodyMP temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażŚrodek jest po FL więc całość też. Zderzaki przód i tył, to nie są standardowe zderzaki, ani dla wersji z przed, ani dla wersji po FL. Zderzaki typu Mpakiet Dopytaj o opłaty, akcyza 19%
-
Gdzie znajdę plus po zapłonie.
Ja przekopałem wszystkie kable w podsufitce w okolicy lusterka i panoramy i nigdzie nie było +12V który po stacyjce zanikał. Z silnika panoramy jest napięcie ale stałe. Jest w prawdzie też zasilanie z lusterka, ale po włączeniu R napięcie zanika, i niewiedziec czemu żarówki wstecznego pulsowały. Dałem sobie spokój i pociągnął kable słupkiem i podsufitką ze skrzynki bezpiecznikow w schowku. Rozpiskę zjadziwsz w sieci najlepiej z radia chyba 7 numer. Kabelek śmiało upchasz bez rozkrecania czegokolwiek, masę możesz wziąść z góry z panoramy.
-
BMW x3 E83 2,5si WBAPC71060WD76552
Wonski80 odpowiedział(a) na succussio temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCoś sporo tych wyciekow jak na 150Kkm, może tą szybę to sobie daruj na razie bo to chyba najmniejszy problem... Zajmij się mechanika, jeśli kupiłeś auto od firmy na fak. z rzeczywistą ceną, a nie osoby prywatnej, to warto przez najbliższe tygodnie pochylić się nad stanem, masz prawo do rękojmi, czy wad ukrytych.
-
[e83] drżenie na kierownicy przy hamowaniu powyżej 80km/h
Ja spotkam się na forum kilka mc temu w którymś z tematów, iż winna jest skrzynia, właśnie GM. Nie pamiętam czy wymiana poduszki coś dała czy to kwestia jakaś mechaniczna, ale ktoś już pisał o takim problemie nie ustępującym po wymianie tarcz.