Treść opublikowana przez darek559
-
Szarpie przy ruszaniu - czy to wina dwumasy lub sprzęgła?
Witam mam podobne objawy auto nie raz poszarpuje przy ruszaniu dodam że nie ma żadnych nie pokojacych dźwięków przy wcisnietym pedale sprzęgła itp. W ostatnim czasie wymieniłem poduszki silnika oraz skrzyni biegów i płyn hamulcowy komfort pracy auta znacznie się poprawił jednak poszarpywanie zostało. Samochód to bmw e90 318i n43 143km benzyna 2008r. Auto posiada dwumas oraz sprzęgło i zastanawiam się czy wymiena samego sprzęgła pomoze czy raczej z dwumasa trza wymieniać? Chyba że macie jakieś pomysły co to jeszcze może być?
-
Jakiej firmy poduszki silnika i skrzyni biegów e90 ?
Swag 140 zł więc proponujecie Swaga?
-
Jakiej firmy poduszki silnika i skrzyni biegów e90 ?
Witam tak jak w temacie jakiej firmy wybrać poduszki silnika oraz skrzyni biegów w samochodzie bmw e90 n43 sedan ? I ile poduszek potrzebuję? 2 chyba na silnik a ile na skrzynie biegów? Poduszki silnika : Corteco 148 zł Febi 138 zł Lemforder 220 zł Poduszki skrzyni biegów : Lemforder 41 zł Febi 22 zł Swag 33 zł
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
Jeśli ktoś z państwa jest z lubuskiego polecam udać się do Pana Pawła z wysokiej (663393903), otóż też miałem problemy z nierówna praca silnika, przerywaniem przy przyspieszeniu, inny mechanik wymienił mi świece, cewki ,sondy,katalizator,czujniki vanos,czujniki położenia wałka rozrządu a na końcu stwierdził że to dwumas powoduje drgania silnika i po tym stwierdziłem że oddam auto do Pana Pawła z wysokiej jest polecany właśnie na tym forum. Okazało się, że wystarczyło wymienić wtryski oraz odme i auto jak nowe.
-
INPA
Witam czy mógłby ktoś podpowiedzieć gdzie w inpe znajdę opcję żeby zwiększyć obroty na biegu jałowym w bmw e90 320i n43 ?
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
taki błąd dziś wyskoczył. Jak myślicie czy to te czujniki wałka rozrządu czy jednak któryś wtryskiwacz poszedł?
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
Czyli kupić dwa czujniki wałka rozrządu i je wymienić skoro ciśnienia paliwa jest odpowiednie? I czy mogę do środka psiknac tam gdzie wchodzą te czujniki zmywaczem do hamulców bo tak jak wcześniej wspomniałem te co podmienialem czujnik I były całe zaklejone ?
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
Czyli kupić dwa czujniki wałka rozrządu i je wymienić skoro ciśnienia paliwa jest odpowiednie?
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
A więc co proponujesz? Skoro jest za małe ciśnienie?
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
Niedawno kilka dni temu. Nic nie pomogło wcześniej auto również pracowało tak samo.A więc myślicie żeby kupić dwa czujniki wałka rozrządu i ja wymienić ?
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
Hmm adaptacje skasowałem po wymianie rozrządu oraz zamieniłem miejscami elektrozawory oraz czujniki wałka rozrządu. Czujniki wałka rozrządu były całe zalepione oczysciłem je preparatem do styków jednak w parametrach vanosa nic nie zmieniło.
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
Dziś nagrzałem auto i posprawdzałem to o czym państwo pisali. A więc tak samochód bez błędów w ciągu dalszym, po otwarciu korka oleju silnik o wiele gorzej pracuję dławi się, buja nim jak nie wiem,przygasa, kontrolka check engine mryga.A poniżej foty z inpy oraz b-tool(zaznaczone wszystkie z możliwych opcji w live data, które mam do wyboru). I co jeszcze zauważyłem jeżdżąc autem : Auto gdy jest w trybie Schicht (ostanie zdjęcie) pracuje równiutko na biegu jałowym, przyspiesza bez problemów , przy ruszaniu nic nie szarpie, natomiast gdy przełączy na tryb Homogen auto jest zamulone, przy przyspieszaniu przerywa, na postoju nie równo pracuję, obroty falują, przy cofaniu czy ruszaniu strasznie szarpie. Takie są moje odczucia.Tryby podczas jazdy się przełączają. Vanos przy przyspieszeniu do 3 tys. obrotów: Foty z btool : A tu inpa : I podczas jazdy inpa :
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
Myślisz, że to od tego? Z tego co czytałem na forum nox za bardzo nie wpływa na pracę silnika ewentualnie wzrasta spalanie. Dodam, że sonda nox była wymieniana ale wcześniej z pół roku temu i nic się nie poprawiło.
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
Na ciepłym i zimnym nie ma w sumie żadnej różnicy.
-
E90 Diagnoza inpa (Vanos)
Witam pomoże ktoś odczytać wartości z inpy. Samochód to bmw e90 143 km. benzyna n43. Auto nie równo pracuję i szarpie przy ruszaniu. Mechanik wymienił świece, cewki, rorząd, katalizator ( zamiennik), egr , wtryski zostały wyczyszczone. Poniżej foty z inpy auto nie ma błędów : Korekcję wtrysków chyba są okey ale jednak wartości vanos są przekroczone a wy co o ty myślicie ?
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
Witam. Mam problem z autem otóż na biegu jałowym bmw nie równo pracuję i przy ruszaniu szarpie. Auto było u mechanika jednak nie podołał. Zostało wymienione : -Świece -Cewki -Wtryski zostały wyczyszczone -Egr -Rozrząd -Katalizator (zamiennik) -Filtry , olej Za dużo efektów to nie przyniosło stwierdził, że kolejną rzeczą którą by wymienił byłyby to wtryski i dwumas. Jednak nie mam zamiaru wymieniać każdej części w silniku aż w końcu trafi się.A więc zabrałem auto i zrobiłem małą diagnozę inpą poniżej foty. Moim zdaniem wtryski raczej nie mają dużych korekcji więc chyba są okey, jednak coś z vanosem jest nie tak. A wy co o tym myślicie ? Błędów nie ma w aucie, jednak sprawdzę jeszcze za kilka dni gdyż 3 dni temu odebrałem auto z wymienionym rozrządem. Pacjent to bmw e90 2008r. 143km benzyna n43.
-
E90 Niestabilna praca silnika
Witam. Mam problem z autem otóż na biegu jałowym bmw nie równo pracuję i przy ruszaniu szarpie. Auto było u mechanika jednak nie podołał. Zostało wymienione : -Świece -Cewki -Wtryski zostały wyczyszczone -Egr -Rozrząd -Katalizator (zamiennik) -Filtry , olej Za dużo efektów to nie przyniosło stwierdził, że kolejną rzeczą którą by wymienił byłyby to wtryski i dwumas. Jednak nie mam zamiaru wymieniać każdej części w silniku aż w końcu trafi się.A więc zabrałem auto i zrobiłem małą diagnozę inpą poniżej foty. Moim zdaniem wtryski raczej nie mają dużych korekcji więc chyba są okey, jednak coś z vanosem jest nie tak. A wy co o tym myślicie ? Błędów nie ma w aucie, jednak sprawdzę jeszcze za kilka dni gdyż 3 dni temu odebrałem auto z wymienionym rozrządem. Pacjent to bmw e90 2008r. 143km benzyna n43.
-
Korekta wtryskiwaczy inpa
Witam czy ktoś mi podpowie jak sprawdzić korektę wtryskiwaczy w samochodzie bmw e90 n43 benzyna mam kabel oraz program inpa. Dochodzę do tąd i dalej nie wiem gdzie to się znajduję. https://ibb.co/7r2mxq8
-
Korekta wtryskiwaczy inpa
Witam czy ktoś mi podpowie jak sprawdzić korektę wtryskiwaczy w samochodzie bmw e90 n43 benzyna mam kabel oraz program inpa. Dochodzę do tąd i dalej nie wiem gdzie to się znajduję. https://ibb.co/7r2mxq8
-
E90 (n43) Nie równa praca silnika
https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=183631 :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: Witam mam problem z moim samochodem marki bmw e90 143km 318i benzyna, otóż silnik nie równo pracuje na postoju. Wcześniej auto szarpało przy ruszaniu jednak po wymianie cewek świec katalizatora oraz czyszczeniu wtryskiwaczy ultradźwiękami problem znikł jednak pozostała nie równa praca silnika co może być przyczyną? Z błędów w aucie wyskakuje tylko zawór zwrotny egr. Czy może być to wina rozrządu ? Mechanik stwierdził, że łańcuch jest trochę rozciągnięty.
-
[E90] Nie równa praca silnika, szarpanie przy ruszaniu
Z tym że mówię nox oraz katalizator wymieniony nie ma już błędów od tych rzeczy.
-
[E90] Nie równa praca silnika, szarpanie przy ruszaniu
Witam posiadam bmw e90 n43 benzyna 143 km sedan. Mam problemy z autem otóż nie równo pracuje na wolnych obrotach(na postoju) oraz przy ruszaniu z biegu wstecznego lub z jedynki auto bardzo szarpie. Posiadam snooper z oprogramowaniem delphi. Z błędów, które miałem to: Błąd katalizatora (wymieniony na zamiennik) Błąd sondy nox i sondy monitorującej (zostały wymienione) Błąd vanosa (dwa elektrozawory wymienione na używki) Został tylko błąd egr ale to już dałem auto do mechanika aby mi wyczyścił i w tym czasie wyśle wtryski jeszcze do czyszczenia oraz diagnostyki. W aucie zostały wymienione też cewki świece oraz akumulatoror. Jeśli nie pomoże czyszczenie wtrysków oraz zaworu egr macie jeszcze jakieś pomysły co może być przyczyną ? Wszystkie błędy praktycznie wyeliminowane.
-
Lubuskie
Witam czy moglibyście państwo polecić jakiegoś dobrego mechanika który specjalizuje się w samochodach marki bmw chodzi konkretnie o 318i 2008r. 143 km n43 ? Polecają tego Mechanika - Paweł Jaworski z miejscowości Wysoka koło Gorzowa Wlkp. Ktoś coś jakieś opinie o nim?
-
E90 Problemy z samochodem (błędy sondy oraz vanosa)
Pomoże ktoś?
-
E90 Problemy z samochodem (błędy sondy oraz vanosa)
Witam od pewnego czasu mam problemy z samochodem przy ruszaniu auto szarpie i na biegu jałowym nie równo pracuję oraz wydaję mi się że trochę kopci na biało,więc postanowiłem podłączyć auto pod komputer i wyświetliło takie oto błędy: -czujnik tlenku azotu,elektryczny -czujnik tlenku azotu,sonda lambda liniowa -czujnik tlenku azotu,podwójna sonda lambda -czujnik pozycji wału korbowego: wlotowy wał rozrządu Zabiegi, które wykonałem to wymieniłem cewki oraz świecę i wyciągnąłem elektrozawory vanosa wyczyściłem zmywaczem oraz zmieniłem je miejscami. Nic nie pomogło, kolejna diagnoza komputerem wykazała takie błędy: -czujnik tlenku azotu,elektryczny -czujnik tlenku azotu,sonda lambda liniowa -czujnik tlenku azotu,podwójna sonda lambda -czujnik pozycji wału korbowego: wylotowy wał rozrządu Chciałbym się od was dowiedzieć co mam do wymiany w samochodzie. Auto to bmw e90 2008r. Lift 143 km benzyna n43? Po zamianie miejsc elektrozaworów vanosa błąd z wlotowego wału rozrządu zmienił się na wylotowy wał rozrządu więc myślę że elektrozawór na pewno jest do wymiany ? Pytanie czy coś jeszcze ? Co O tym myślicie ?