Skocz do zawartości

[E90] Nie równa praca silnika, szarpanie przy ruszaniu


darek559

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam bmw e90 n43 benzyna 143 km sedan. Mam problemy z autem otóż nie równo pracuje na wolnych obrotach(na postoju) oraz przy ruszaniu z biegu wstecznego lub z jedynki auto bardzo szarpie. Posiadam snooper z oprogramowaniem delphi. Z błędów, które miałem to:

Błąd katalizatora (wymieniony na zamiennik)

Błąd sondy nox i sondy monitorującej (zostały wymienione)

Błąd vanosa (dwa elektrozawory wymienione na używki)

Został tylko błąd egr ale to już dałem auto do mechanika aby mi wyczyścił i w tym czasie wyśle wtryski jeszcze do czyszczenia oraz diagnostyki.

W aucie zostały wymienione też cewki świece oraz akumulatoror. Jeśli nie pomoże czyszczenie wtrysków oraz zaworu egr macie jeszcze jakieś pomysły co może być przyczyną ? Wszystkie błędy praktycznie wyeliminowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś w swoim aucie check engine, został oczyszczony Vanos, pomogło.


Co do błędów NOx i katalizatora, są 3 wyjścia:

1. zmienić wszystko na ori (czujnik NOx = 2050 zł, katalizator NOx = 8150 zł), zrobić nowe adaptacje. Cena jest chora, więc nie polecam. Ale z używkami też może być nieciekawie

2. wykodować NOx, zrobić nowe adaptacje - według relacji użytkowników wszystko działa w normie, poza faktem, że spalanie masz większe o co najmniej 1 l/100 km (silnik nie jest w stanie pracować w trybie uwarstwionym = ubogiej mieszanki)

3. emulator NOx (tzw. NOXem), zrobić nowe adaptacje - koszt 1450 zł, rozwiązuje problem praktycznie raz na zawsze. Mam to od miesiąca, polecam.


Jak masz niesprawny system NOx, to auto nie będzie tworzyło długoterminowych adaptacji, w efekcie możesz mieć nierówną pracę.


Opcjonalnie to jeszcze mogą być wtryskiwacze, ale tego jest ostatni temat, którego nie ma sensu zgłębiać, dopóki powyższe sprawy nie zostaną wpierw rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.