Skocz do zawartości

darek559

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez darek559

  1. Witam poszukuję warsztatu w odrębnie 60 km od Kostrzyna nad Odrą,który sprawdziłby ustawienie rozrządu ewentualnie walki rorządku w bmw e90 n43 318i polecacie kogoś ?
  2. darek559 odpowiedział(a) na kris1973 temat w Diagnoza komputerowa
    Witam panowie mam do was prośbę czy ktoś mógłby opisać jak sprawdzić korekty wtryskiwaczy w BMW E90 318i n43 143km ?
  3. A jak ocenianie pracę samochodu po wymianie ? Coś się poprawiło czy auto pracuję tak jak wcześniej pracowało ?
  4. Witam przymierzam się do zakupu noxem 130 gdyż powoli kończy mi się katalizator i chciałbym zobaczyć opinie ludzi, którzy już coś takiego zamontowali w swoim aucie. A więc czy jest ktoś na forum kto coś takiego u siebie montował i może udzielić opinie ? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  5. witam ponownie wczoraj spojrzałem do auta na błędy i coś takiego się pojawiło(dzwoniłem do mechanika czy po sprawdzeniu kasował błędy i powiedział, że tak) a więc myślicie, że to jest ten winowajca ? zębatka vanosa wydechowego ?
  6. Tak były robione adaptację od nowa trochę się poprawiło ale nie jest idealnie . Nie, mam nadal oryginalny nox ale wydaje mi się że jeśli chodzi o tą kwestię to jest ok bo na trybie schicht auto chodzi idealnie problem się zaczyna gdy przełącza się na tryb Homogen. Ale skąd te rozjechane korekty skoro według mechanika rozrząd jest ok i vanosy też ?
  7. Witam ponownie właśnie odebrałem auto od mechanika, siedział nad nim w kilka dni jednak nie za wiele to dało bo nie jest w stanie zdiagnozować przyczyny problemu. Według jego sprawdzenia : Rozrząd dobrze ustawiony, vanosy mają dobre kąty, elektrozawory sprawne i wyczyszczone, czujniki wałków rozrządu ok., wtryski nowe więc pod ich kątem nie ma co sprawdzać. Także muszę szukać dalej... Ogólnie to jeśli auto chodzi w trybie Schicht to nie ma żadnych problemów z nim pracuję idealnie wtedy natomiast jeśli przejdzie w tryb Homogen to zaczyna nim lekko trzaść i czasem szarpie. Pytanie dlaczego mam tak rozjechane korekty skoro rozrząd dobrze ustawiony i vanosy ok. Dodam jeszcze, że jak ostatnio go trochę przycisnąłem na zimnym silniku to wyskoczył taki błąd oraz auto pociągneło około 200 ml oleju (auto od wymiany do wymiany nie bierze nic oleju) : Wiem, że kat do wypalenia jednak jak był wypalony to auto pracowało bez żadnej różnicy. Adaptację też robiłem na nowo była tylko lekka poprawa lecz bez rewelacji. Macie jakieś pomysły ??
  8. Witam szukam zamiennika dla wariatów vanos i natknęłem się na te części firmy asumi https://allegro.pl/oferta/kolo-zmiennych-faz-vanos-wariator-bmw-11367540348-10143479255, czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie z tą firmą ? Polecacie czy raczej odradzacie ?
  9. darek559 odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Witam czy możecie kogoś polecić w promieniu 80 km od Kostrzyna nad Odrą ?
  10. Czyli nie narzekasz na niego ? Nie powoduje że auto npm gorzej pracuje niż na oryginale ? A masz z tej samej firmy co wstawiałem link u góry czy z jakiejs innej ?
  11. A jak się sprawował po montażu ? Chyba że ktoś z was ma jakiś link lub sklep gdzie znajdę wariatory firmy HEPA,AISIN ??
  12. Witam prawdopodobnie czeka mnie nie długo wymiana zębatek vanos w e90 318i n43 143 km i tutaj mam pytanie do was, jakiej firmy wariatory zakupić ? Czy te będą ok https://allegro.pl/oferta/kolo-rozrzadu-vanos-bmw-e87-e89-f01-f03-f11-e71-10143510057 ? czy raczej dołożyć i kupić coś lepszego ?
  13. Witam czy mógłbyś ktoś opisać jak zrobić test vanosa w BMW E90 318i n43 ?
  14. Witam chciałbym zrobić test vanosa w ista d czy mógłby ktoś opisać jak to zrobić ? Samochód to BMW E90 318i 143km n43.
  15. Jeszcze chciałbym dowiedzieć się z jakich dokładnie części składa się vanos żeby mnie więcej zorientować się ile to będzie kosztować w najgorszym wypadku. Dodam, że rozrząd oraz elektrozawory były wymieniane lecz bez wariatorów (zębatek) vanos.
  16. Witam mam problem z vanosem w samochodzie BMW E90 318i n43 143 km gdyż są bardzo rozjechane korekty a więc chcę oddać samochód do mechanika. I tutaj mam do was pytanie chciałbym dowiedzieć się z jakich dokładnie części składa się vanos żeby mnie więcej zorientować się ile to będzie kosztować w najgorszym wypadku. Dodam, że rozrząd oraz elektrozawory były wymieniane lecz bez wariatorów (zębatek) vanos.
  17. Witam ponownie i sorki panowie za zwłokę. A więc tak auto pracuję lepiej mniej szarpnięć, równiejsza praca silnika. Ale jednak nie jest idealnie, sytuacja podobna bo gdy auto pracuję w trybie Schicht chodzi na postoju idealnie równo natomiast gdy przełącza na tryb Homogen zaczyna nim lekko trząść. Screeny poniżej, dodam że większość(albo i całość) zdjęć zostało wykonanych gdy auto pracowało w trybie Schicht. Auto po wypaleniu kata nie posiada żadnych błędów. Praca na wolnych obrotach : Praca na 3000 obrotów : Pozostałe : A tutaj filmik pierwsze 10s. auto pracuję na wolnych obrotach, pozostała część filmiku to praca na 3000 tyś obrotów. https://imgur.com/LKFTa2l Dziękuję za pomoc i czekam na dalsze sugestie. Pozdrawiam.
  18. Dobrze dziś sprawdzę i wrzucę screeny.
  19. Zrobiłem adaptację tak jak mówiłeś, przy okazji wypaliłem katalizator. Przejechałem jakieś 100 km od czasu zrobienia adaptacji na nowo, myślisz że adaptacje się już porobiły do końca? Mogę podłączyć już pod inpe i sprawdzić vanosy? Moim zdaniem jest lepiej, nie szarpie już po puszczeniu gazu i lepiej ogólnie chodzi choć nie jest idealnie więc wydaje mi się, że problem tkwi gdzie indziej. Dodam, że po wypaleniu katalizatora nie ma żadnych błędów.
  20. Czyli co pierw proponujecie ? Jechać do mechanika żeby sprawdził czy rozrząd jest dobrze ustawiony ? Czy zrobić adaptację od nowa i sprawdzić czy to pomoże? Ps. Dodam że podczas wymiany rozrządu mechanik nie wymieniał zębatek vanos i łańcucha od nich.
  21. Ale chyba póki nie mam błędy o niewydolności katalizatora to nie mam czym się przejmować? Sonda jakis czad temu tez zostala wymieniona. Co proponujesz na chwilę obecną zrobić, nowe adaptacje? W bimmer-robił jest tylko błąd o zasiarczeniu katalizatora, które wynosi 730 mg bo wczoraj sprawdzałem.
  22. Łańcuch i elektrozawory wymienione.Może odłączyć elektrozawory i sprawdzić jak wtedy będzie zachowywać się samochód? Ewentualnie skasowac adaptację i zrobic je na nowo? Jest jakas instrukcja jak je poprawnie zrobic ? Katalizator jest do wypalenia gdyż ma coś koło 500 mg siarki (foty zrobione nieco wcześniej).
  23. Witam mam pewny problem z autem (BMW e90 n43 143 km benzyna )otóż auto jakiś rok temu zaczęło strasznie nie równo chodzić a wiec oddałem do mechanika, który wymienił : -świece -cewki -wtryski -czujniki wałka rozrządu -elektrozawory vanos -egr -rozrząd -zostało wgrane najnowsze oprogramowanie Te zabiegi dużo pomogły choć nie było idealnie auto chodziło w miarę równo tak też dałem sb z tym spokój, natomiast po roku czasu znów auto zaczyna coraz gorzej pracować zaczyna falowac, przerywać przy przyspieszaniu i chciałbym zaczerpnąć porady u państwa co to może być? Błędów samochód nie ma żadnych. Zrobiłem kilka pomiarów poniżej: Vanos przy przyspieszeniu do 3 tys. obrotów: Foty z btool : A tu inpa : I podczas jazdy inpa : I jeszcze dodam, że Auto gdy jest w trybie Schicht (ostanie zdjęcie) pracuje równiutko na biegu jałowym, przyspiesza bez problemów , przy ruszaniu nic nie szarpie, natomiast gdy przełączy na tryb Homogen auto jest zamulone, przy przyspieszaniu przerywa, na postoju nie równo pracuję, obroty falują, przy cofaniu czy ruszaniu strasznie szarpie. Takie są moje odczucia.Tryby podczas jazdy się przełączają.
  24. Witam czeka mnie wymiana uszczelniaczy zaworowych w samochodzie bmw e87 129km. Benzyna n46 polecacie kogoś w lubuskim? I jaki jest mnie więcej koszt wymiany ?
  25. Witam mam takie objawy auto nie raz poszarpuje przy ruszaniu dodam że nie ma żadnych nie pokojacych dźwięków przy wcisnietym pedale sprzęgła itp. W ostatnim czasie wymieniłem poduszki silnika oraz skrzyni biegów i płyn hamulcowy komfort pracy auta znacznie się poprawił jednak poszarpywanie zostało. Samochód to bmw e90 318i n43 143km benzyna 2008r. Auto posiada dwumas oraz sprzęgło i zastanawiam się czy wymiena samego sprzęgła pomoze czy raczej z dwumasa trza wymieniać? Chyba że macie jakieś pomysły co to jeszcze może być?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.