Treść opublikowana przez TymekMM
-
Zaczęła dużo palić
jeżeli chodzi o mnie to na początku sporadycznie się zdarzało że było mało mocy (jakby 1 cylinder nie pracował) i takiego uszkodzenia szukałem. Ale po sprawdzeniu kompa i braku błedów, ktoś mądry wpadł na wymianę filtrów (benzyna i gaz) Zaczęła chodzić znowu jak marzenie ;) Dodam tylko że serwis BMW w Leeds (UK) rozłożył ręce i chcieli wymieniać mi pompę paliwa, pompę wody, uszczelkę pod silnikiem oraz wszystkie kable (lub cewki na świece) tego akurat nie zrozumiałem ;) Więc wziąłem BMKe (oczywiście nie odbyło się bez problemów: uszkodzili spryskiwacz, nie dokręcili paru śrub itp ;) ) i dowiozłem ją do Polski. A tu czarodziej mój mechanik zrobił wymianę filtrów i po kłopocie ;)
-
Zaczęła dużo palić
Mnie się przytkały filtry i zaczęła palić 40L na 100. Wymiana pomogła i wszystko wróciło do normy.
-
Grzeje się - dziwne.
Zobacz tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=53678
-
Czy to umiera wisco? (po zagazowaniu)
Przy odpowietrzaniu ustaw samochód tak by przód był wyżej niż tył, jak będzie inaczej to może zrobić się bąbel próżniowy w bloku i strzeli ci potem uszczelka pod głowicą (taka była rada pewnego mechanika od BMW w Berlinie)
-
Czy to umiera wisco? (po zagazowaniu)
Możliwe, że masz tylko zapowietrzony układ chłodzenia. Miałem podobną sytuację, uzupełniłem płyn, odpowietrzyłem układ i wszystko wróciło do normy.
-
[39]- 540 96r. czy można wyciąć katalizatory co sie stanie?
Dla ochrony środowiska: silnik będzie bez katalizatora strzelał w wydech ;) po wciśnięciu do końca gazu i potem puszczeniu ;) Więc by ochronić ptaki będę to robił tylko czasami ;)
-
TIPTRONIC
Po mieście fakt pali swoje, ale zawsze można przełączyć sie na Manual i samemu kontrolować biegi, człowiek sie namacha ale spalanie jest o 50% mniejsze ;) (oczywiście jazda dziadkowa ze słabym wzrokiem ;) ) Jednak przy założonym gazie (ja mam sekwencję) nie wysilam się z niczym śmiga i jest OK. Na trybie sportowym na światłach mało który samochód dotrzymuje kroku ;) a przecież ma tylko 150KM ;)
-
[39]- 540 96r. czy można wyciąć katalizatory co sie stanie?
Mam wycięty katalizator, i żadna kontrolka mi się nie pali. Sonda jest przed katalizatorem więc nie ma żadnych problemów. Autko jest faktycznie trochę szybsze ;) i ten odgłos ;) jak by miało 6 litrów ;)
-
TIPTRONIC
Skrzynia jest bezobsługowa, w BMW service w Berlinie powiedzieli, że wszyskie płyny w środku są "for live". Jak się zepsuje i nie będzie oznak grzebania, to gwarancja (podobno, bo tego nie udało mi się od nich wydobyć) jest też "for live".
-
TIPTRONIC
Zgadza się, tylko się tobie wydaje. Mam dokładnie taką wersję 520i z automatem i chodzi bardzo dobrze. 150KM zbiera się dobrze zarówno na "D" jak i jeszcze lepiej na "S". Kick down jest znakomity a odejście dobre, nie ma co narzekać. Ekonomiczna też jest więc zabawa jest znakomita.
- Mało mocy
-
Wentylator klimatyzacji
Przecież nowe to też koszt 120zł, więc jaka w tym rewelacja ? Koszt wg. ASO w szczecinie bez robocizny (wymiana 50zł). Gdyby ktoś podał oporności lub zamienniki to rozumiem, koszt wtedy byłby w granicach 5zł.
-
olej do skrzyni GM S5A390R - pomocy
Zbliża mi się termin przeglądu, więc zadzwoniłem do serwisu BMW w Berlinie, i pytałem o ceny wymiany oleju w silniku i w skrzyni. Jakie było moje zdziwienie gdy usłyszałem, że w moim modelu, nie zmienia sie oleju w skrzyni (automat) i jest on dożywotnio no chyba że są wycieki to wtedy skrzynia do wymiany. koszt wymiany oleju w silniku: 150 euro (w cenie: olej, filtr i robocizna) koszt zmian opcji w kompie: 37euro Taniej niż w Polsce w serwisie ;)
-
PYTANIE BARDZO NIETYPOWE
Można równie dobrze wziąć klosze od malucha, bo po potraktowaniu ich tak jak chcecie kwasami, plastik będzie tak plastyczny, że będzie można z niego uformować cokolwiek :)
-
Wentylator klimatyzacji
Wiatraki mi chodzą na obu biegach jak podłączę na krótko, sterowanie do kostki dochodzi bo sprawdzałem (prąd pokazuje się po załączeniu klimy 1 bieg). 2 bieg włącza się prawidłowo. Czyli uszkodzony jest 1 bieg. Co mam szukać ?
-
Teoria i praktyka z komputerem w 520i
Czy istnieje możliwość zmiany parametrów komputera, by pomimo sprawnych komponentów pokazywał np. przegrzanie silnika ?