Skocz do zawartości

TymekMM

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez TymekMM

  1. TymekMM odpowiedział(a) na Szponiasty temat w E34
    jeżeli chodzi o mnie to na początku sporadycznie się zdarzało że było mało mocy (jakby 1 cylinder nie pracował) i takiego uszkodzenia szukałem. Ale po sprawdzeniu kompa i braku błedów, ktoś mądry wpadł na wymianę filtrów (benzyna i gaz) Zaczęła chodzić znowu jak marzenie ;) Dodam tylko że serwis BMW w Leeds (UK) rozłożył ręce i chcieli wymieniać mi pompę paliwa, pompę wody, uszczelkę pod silnikiem oraz wszystkie kable (lub cewki na świece) tego akurat nie zrozumiałem ;) Więc wziąłem BMKe (oczywiście nie odbyło się bez problemów: uszkodzili spryskiwacz, nie dokręcili paru śrub itp ;) ) i dowiozłem ją do Polski. A tu czarodziej mój mechanik zrobił wymianę filtrów i po kłopocie ;)
  2. TymekMM odpowiedział(a) na Szponiasty temat w E34
    Mnie się przytkały filtry i zaczęła palić 40L na 100. Wymiana pomogła i wszystko wróciło do normy.
  3. TymekMM odpowiedział(a) na gummibear temat w E39
    Zobacz tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=53678
  4. Przy odpowietrzaniu ustaw samochód tak by przód był wyżej niż tył, jak będzie inaczej to może zrobić się bąbel próżniowy w bloku i strzeli ci potem uszczelka pod głowicą (taka była rada pewnego mechanika od BMW w Berlinie)
  5. Możliwe, że masz tylko zapowietrzony układ chłodzenia. Miałem podobną sytuację, uzupełniłem płyn, odpowietrzyłem układ i wszystko wróciło do normy.
  6. Dla ochrony środowiska: silnik będzie bez katalizatora strzelał w wydech ;) po wciśnięciu do końca gazu i potem puszczeniu ;) Więc by ochronić ptaki będę to robił tylko czasami ;)
  7. TymekMM odpowiedział(a) na marcin.monia.bmw temat w E39
    Po mieście fakt pali swoje, ale zawsze można przełączyć sie na Manual i samemu kontrolować biegi, człowiek sie namacha ale spalanie jest o 50% mniejsze ;) (oczywiście jazda dziadkowa ze słabym wzrokiem ;) ) Jednak przy założonym gazie (ja mam sekwencję) nie wysilam się z niczym śmiga i jest OK. Na trybie sportowym na światłach mało który samochód dotrzymuje kroku ;) a przecież ma tylko 150KM ;)
  8. Mam wycięty katalizator, i żadna kontrolka mi się nie pali. Sonda jest przed katalizatorem więc nie ma żadnych problemów. Autko jest faktycznie trochę szybsze ;) i ten odgłos ;) jak by miało 6 litrów ;)
  9. TymekMM odpowiedział(a) na marcin.monia.bmw temat w E39
    Skrzynia jest bezobsługowa, w BMW service w Berlinie powiedzieli, że wszyskie płyny w środku są "for live". Jak się zepsuje i nie będzie oznak grzebania, to gwarancja (podobno, bo tego nie udało mi się od nich wydobyć) jest też "for live".
  10. TymekMM odpowiedział(a) na marcin.monia.bmw temat w E39
    Zgadza się, tylko się tobie wydaje. Mam dokładnie taką wersję 520i z automatem i chodzi bardzo dobrze. 150KM zbiera się dobrze zarówno na "D" jak i jeszcze lepiej na "S". Kick down jest znakomity a odejście dobre, nie ma co narzekać. Ekonomiczna też jest więc zabawa jest znakomita.
  11. TymekMM odpowiedział(a) na dddpawel temat w E39
    U mnie był problem z łożyskiem od klimatyzacji i auto się muliło a nawet gasło na wolnych obrotach jak była załączona klima. Po wymianie łożyska wszystko wróciło do normy.
  12. TymekMM odpowiedział(a) na dddpawel temat w E39
    Przecież nowe to też koszt 120zł, więc jaka w tym rewelacja ? Koszt wg. ASO w szczecinie bez robocizny (wymiana 50zł). Gdyby ktoś podał oporności lub zamienniki to rozumiem, koszt wtedy byłby w granicach 5zł.
  13. TymekMM odpowiedział(a) na Bono temat w E39
    Zbliża mi się termin przeglądu, więc zadzwoniłem do serwisu BMW w Berlinie, i pytałem o ceny wymiany oleju w silniku i w skrzyni. Jakie było moje zdziwienie gdy usłyszałem, że w moim modelu, nie zmienia sie oleju w skrzyni (automat) i jest on dożywotnio no chyba że są wycieki to wtedy skrzynia do wymiany. koszt wymiany oleju w silniku: 150 euro (w cenie: olej, filtr i robocizna) koszt zmian opcji w kompie: 37euro Taniej niż w Polsce w serwisie ;)
  14. Można równie dobrze wziąć klosze od malucha, bo po potraktowaniu ich tak jak chcecie kwasami, plastik będzie tak plastyczny, że będzie można z niego uformować cokolwiek :)
  15. TymekMM odpowiedział(a) na dddpawel temat w E39
    Wiatraki mi chodzą na obu biegach jak podłączę na krótko, sterowanie do kostki dochodzi bo sprawdzałem (prąd pokazuje się po załączeniu klimy 1 bieg). 2 bieg włącza się prawidłowo. Czyli uszkodzony jest 1 bieg. Co mam szukać ?
  16. Czy istnieje możliwość zmiany parametrów komputera, by pomimo sprawnych komponentów pokazywał np. przegrzanie silnika ?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.