Treść opublikowana przez ppatryk
-
[E90] N46 i N43 - pakiet startowy i eksploatacja
Jeszcze dodam od siebie ze częstą bolączką tych silników są kiepscy mechanicy, zła diagnoza a także użytkownicy.
-
E46 jakie amortyzatory i sprężyny
4 x monroe
-
[E90] N46 i N43 - pakiet startowy i eksploatacja
mechanik znający się na BMW powinien podobną kwotę wziąć za sprawdzenie pojazdu w aso nie mam pojęcia ile to kosztuje, ale zakładam, że 500-600 zł serwis wykryje to co można wykryć,m czyli to co jest zepsute lub co było lub nie było lakierowane jak przebieg ktoś dobrze cofnął to nie wykryją a handlarze są tak sprytni, że czasem się to wykryje po latach
-
[E90] N46 i N43 - pakiet startowy i eksploatacja
wszystkie różnice cenowe zależą od mechanika, za wymianę napinacz powinien wziąć 30-40 zł a można zrobić to samemu w pół godziny napinacz niestety jest elementem, który się zużywa, i trzeba go wymienić, raz na 80.000km
-
Usuwanie wyłączanie NOX silniki serii N43.
update całego softu w samochodzie, czyli wszystkie sterowniki, które się da, począwszy od silnika, kończąc na klimatyzacji warto jechać do normalnego mechanika, ale ważne by był to ktoś, kto zna się na BMW lub robi je na co dzień jak widzę potem takiego mechanika od wszystkiego, to taki by tylko pół auta wymienił a nie naprawił coś skutecznie i fachowo
-
[E90] N46 i N43 - pakiet startowy i eksploatacja
dokładnie jedź oglądać z kimś kto się ZNA na tych samochodach, bo ja często widzę, że ludzie jadą z wujkiem/szwagrem mechanikiem i trochę to śmiesznie wygląda lub weź samochód do dobre serwisu na przegląd, zapłać za to 200 zł i będziesz miał spokojną głowę możesz kupić takie BMW za 40 tys i będziesz przez 3 lata zadowolony, a możesz kupić za 59 tys i będziesz narzekać, nie ma reguły i należy mieć przygotowane pieniążki na ewentualny pakiet startowy nox - 200-1500 zł świece 100-200 zł cewki ok 400 zł napinacz rozrządu 90 zł czujniki elektrozawory, zależnie co padnie 200-1000 zł olej + filtry ok 300-400 zł
-
Usuwanie wyłączanie NOX silniki serii N43.
jest wiele osób w Warszawie, które wgrają soft lub serwisy trzeba pytać na forum lub tubylców wgranie softu do sterownika DDE to 50-200 zł 500 zł to całe autko tyle kosztuje możesz po prostu do ASO podjechać i wgrają
-
E46 jakie amortyzatory i sprężyny
Brać te Monroe bo są naprawdę fajne
-
E46 jakie amortyzatory i sprężyny
Trzeba zobaczyć po nr części Mógł ktoś wymienić sprężyny lub amortki lub tylne są tez bardzo zmęczone
-
M52B25 Odma czy sondy
Tak. Dlatego od razu więcej rzeczy po robione. :)
-
M52B25 Odma czy sondy
wymienione: -odma z wszystkimi rurkami -uszczelka pod pokrywą zaworów -guma przepływki przy przepustnicy wyczyszczone: -przepustnica -krokowiec efekt: -samochód jeździ teraz jak szalony :ok:
-
E46 jakie amortyzatory i sprężyny
przy takim zwieszeniu powinieneś już mieć obniżony o 2cm jeżeli to za mało to pomoże tylko wymiana sprężyn np Vogtland, Eibach, H&R, a z tańszych to Jamex
-
E46 jakie amortyzatory i sprężyny
ja polecę Monroe Reflex w poprzednim E92 testowałem i były bardzo fajne, a cena przyzwoita
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
potwierdzam 4.2L wlej a będzie ok zawsze można dolać olej w przyzwoitej cenie to havoline texaco super s 5w30 z tańszych dobry olej to total ineo 5w30 motule są zbyt często podrabiane..
-
ALUFELGI LATO
Okropne te koła
-
N43 143KM wymiana oleju
Zlac olej bo nie powinno się mieć ponad stan. Może coś się stać a nie musi.
-
ppatryk -->> e92 LCI M-Pakiet - str. 14 wiosna '16
różnic w olejach nie odczuwam :P nawigacja jest błyszcząca (ekran) ale jest podświetlenie na maxa w dzień ustawione i jest dobrze widoczne, słońce nie przeszkadza
-
ppatryk -->> e92 LCI M-Pakiet - str. 14 wiosna '16
Nowy olej 5W30 oraz filtry :) http://i59.tinypic.com/8x7qko.jpg http://i60.tinypic.com/15dorvm.jpg
-
E90 fotele Sport vs Standard
wygoda zależy do postury kierowcy myślę, że to najważniejszy argument :cool2:
-
[E90] N46 i N43 - pakiet startowy i eksploatacja
widać, że silniczek zdrowiutki :cool2: taka prawda, że na forum są tylko problemu, a jak jest dobrze to nikt nie pisze, bo co miałby pisać? :oops: do tego zdarzają się niestety egzemplarze zajechane, które ktoś kupił po taniości, więc tam są problemy, tylko mają te auta zapewne kosmiczne przebiegi co do wtrysków to nie ma reguły, nie ma też gwarancji, że komuś przy 60 tys padły i czy te 60 tys jest aby prawdziwe
-
[E90] N46 i N43 - pakiet startowy i eksploatacja
nigdy nie ma reguły kiedy coś klęki zależnie od poprzedniego właściciela n43 nie trzeba się bać noxa, jak padnie to wymiana, można zawsze kupić używkę, które pewnie podziała
-
[E90] N46 i N43 - pakiet startowy i eksploatacja
w przypadku N43 - cewki i świece, świece to chyba standard po kupnie, cewki jak padną, a tak to nie ma co ich ruszać - wtryskiwacze, jak samochód zadbany to nie ma co wymieniać, lubią sobie cykać, ale to normalne w tym silniku - napinacz, łańcuch i prowadnica, napinacz oczywiście, co ok 80-100 tys km. łańcuch i prowadnice tylko jeżeli są przesłanki ku temu - sonda NOX, jak padnie to tak, a w przypadku N43 prawie zawsze do wymiany - sonda lambda, jak to w silnikach benzynowych, jak padnie to wymiana, a tak to nie ma co ruszać - zawór odpowietrzenia zbiornika, nie trzeba ruszać - zasiarczony katalizator, wynik uszkodzonego noxa - czujnik wałka i wału, lubią paść, bardziej wałka - elektrozawór vanos, czasem padają, - pompa paliwa, nie ma co ruszać - pompa wysokiego ciśnienia nie ma co ruszać moim zdaniem, jak byś chciał robić taki pakiet startowy, to lepiej kupić np nową 1er.... starszy N46 nie posiada noxa i nie ma problemów z siarką
-
E90 320i N46 kapie olej z podstawy filtra oleju
raczej nie ale trzeba odpowietrzyć układ chłodzenia po
-
E90 320i N46 kapie olej z podstawy filtra oleju
moim zdaniem element nr 6 lu 5 musisz zobaczyć skąd cieknie 6 ma numer 11427508971, koszt 30 zł 5 ma numer 11427508970, koszt 20 zł
-
M52B25 Odma czy sondy
dodam, że po kasowaniu błędów wracają tylko te od sond dzisiaj testowane moim zdaniem może być to faktycznie lee powietrze jakieś sugestię?