Skocz do zawartości

Grievous

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Grievous

  1. A podczas jazdy w korku przy professional systemach nie trzeba klikać "resume" po zatrzymaniu auta żeby znów zaczęło jechać? W podstawowych systemach asystujących kierowcy trzeba to wciąż klikać..
  2. Wydaje się to fajne bo auto samo kręci kierownicą żeby jechać w pasie ruchu. Ale z drugiej strony konieczność łapania za kierownicę co 15 sekund jak dla mnie ubija przydatność tego asystenta.
  3. Dla mnie dosyć mało przydatnym wyposażeniem są asystenci kierowcy professional. Niby to się utrzymuje w pasie nawet gdy puścisz kierownicę, ale z drugiej strony i tak musisz ją chwycić co jakiś tam czas bo inaczej ci samochód stanie na środku drogi. Także niby fajny bajer, niby auto samo jedzie, ale jednak trzeba kierownicę co jakiś czas chwytać, więc i tak ręce nie są wolne i nie mogą się zająć np. trzymaniem kanapki. Druga rzecz mało przydatna przynajmniej dla mnie - gdy z tyłu nikt nie siedzi a większość czasu jeżdżę sam - klimatyzacja 3-strefowa. Wystarczy mi jedno ustawienie temperatury na całe auto, zwykle prawe pokrętło i tak zawsze ustawiałem na tą samą wartość temperatury co lewe...
  4. A no właśnie, to też przerabiałem. Samochód zmienia pas a BMW zanim zobaczy kolejny samochód to zaczyna przyspieszać jak szalone a tak naprawdę już jest czas żeby zwalniać.
  5. Trzeba mieć opcję „asystent świateł drogowych”. Lampy kupuje się z osprzętem, silniczki do skręcania są zdaje się zintegrowane z lampą
  6. Trochę orientowałem się w temacie, tzn nie jestem elektronikiem ale korespondowałem z jednym specem od elektroniki i retrofitów i twierdził że taka podmianka to właśnie plug and play plus kodowanie. Jak mi się skończy gwarancja to sprawdzę na własnym aucie czy tak rzeczywiście jest i dam szansę temu elektronikowi. Ma bardzo dobrze opinie na Google od różnych osób którym robił retrofity.
  7. Podziałało, dzięki!
  8. No właśnie, podczas testowania ciężko wyczuć granicę - dać mu jeszcze szansę i zobaczyć czy da radę czy może jednak przejąc dowodzenie i dać po heblach? :D
  9. Czasem jednak zdoła wyhamować sam. Ale to jak ma niską prędkość ustawioną. Tak powiedzmy 40-50 km/h. Jak ma z 90-100 to już mu nie ufam i wole sam zawczasu zacząć hamować.
  10. Krakus, myślałeś o podmiance świateł na lasery? Podobno wystarczy kupić sztuki na Allegro, przełożyć, podpiąć pod te same kości i zakodować...
  11. Cześć, czy to u mnie uszkodzony jest tempomat czy też tak macie z tempomatem Stop&GO, że jak ustawicie powiedzmy 90 km/h w mieście i nic przed wami nie jedzie ale 500m dalej stoją auta na światłach to tempomat za późno hamuje? W takiej sytuacji ja już wiem że należy dziada pilnować bo jak nie to wjedzie komuś w tył. Czy to normalne?
  12. Jaką powłokę kładłeś na swoim tanzanicie?
  13. O proszę grill kupiony, będzie wymienianko ;). Kiedy przyjdzie? Ja też bym sobie grilla wymienił ale na cerium gray diamond, niestety niełatwo to dostać. wydaje mi się że by się dobrze komponował z moim tanzanite kolorkiem auta
  14. Grievous odpowiedział(a) na szuwarks temat w G20, G21, G80, G81
    Czy mając auto w leasingu poprzez BMW Financial Services można samemu wybrać ubezpieczenie? Czy może jest się skazanym na to co salon wyszuka?
  15. Tak, bardzo wyraźnie widać na nim zabrudzenia i rysy niestety też, nawet najdrobniejsze rzucają się w oczy...
  16. Jak się podoba kolorek - tanzanite II ? Dla mnie kolor ten ślicznie mieni się w słońcu natomiast w ciemne dni niewiele różni się od czarnego.
  17. Cześć, bardzo mi się podoba grill cerium do g20, ten w formie plastra miodu. Chciałbym go sobie zamontować do 330i, jednak nie tak łatwo go dostać. Wiecie gdzie można kupić tą część? Tylko ebay czy ewentualnie jakiś polski sklep?
  18. Tak, pendrive był formatowany i potem program wrzucił pliki mapy. Próbowałem exFAT jak i NTFS.
  19. Witam, mam problem w X3 z aktualizacją mapy przez USB. Wkładam USB przygotowane programem BMW Download Manager a auto w ogóle nie widzi mojego pendrive USB. Moze ma znaczenie format plików USB? Jeżeli chodzi o porty to znalazłem jeden przed skrzynią biegów po otworzeniu żaluzji, a drugi w podłokietniku między przednimi siedzeniami. Nie mogę znaleźć wejścia USB w schowku pasażera. Oba wejścia USB nie widzą kompletnie pendriva. Ktoś może coś doradzić?
  20. Hej, nie wiem czy wy też tak macie ale ja żeby móc korzystać z "Hey BMW" muszę być zalogowany w iDrive jako Gość. Jeżeli przełączę się na mój profil powiązany z kontem na ConnectedDrive, to przestawia mnie w język polski i asystent głosowy w ogóle nie działa. Czy ktoś ma na to jakąś receptę? Może w ConnectedDrive można jakoś ustawić język angielski?
  21. Tak, auto na gwarancji jeszcze do marca 2022. Będę musiał do ASO się wybrać. Chociaż wczoraj zrobiłem update softu przez iDrive do wersji 07/2020 (ten update co wprowadza Android Auto) i mam cichą nadzieję że poprawi on również ten błąd związany z ekranem wskaźników.
  22. Cześć mam problem z wskaźnikami nad kierownicą. wersja professional - cały obszar wskaźników jest ekranem. Problem polega na samoistnym przechodzeniu w tryb wyświetlania aktualnego biegu i braku reakcji na przycisk "BC" . Po jakimś czasie problem znika i znowu za pomocą BC mogę się przełączać między stacją radiową, przebiegiem, wskaźnikiem przeciążenia, mocą i momentem itd. Potem znowu problem się pojawia, auto pokazuje tylko aktualny bieg i wciskanie "BC" nic nie zmienia. Mapa także raz się pojawia a raz znika z wyświetlacza. Czy ktoś miał podobne problemy?
  23. Jakby ktoś się zdecydował reflektory w Polsce wymieniać na lasery to z niecierpliwością czekamy na relację
  24. Coś około 2k
  25. Natomiast potwierdzam że faktycznie opony muszą być z homologacją, inaczej gwarancja na xDrive może zostać podważona. Orientowałem się ostatnio u Dealera gdy przymierzałem się do zakupu zimówek

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.