Treść opublikowana przez koyote
-
Szybkie pytanie o temperaturę
mam pytanie odnośnie temperatury, czy wskazówka z wskażnika temeratury powinna być na pionie czy może się trochę wychylić, bo u mnie wychyla się jakieś 3mm za pion. I czy jak jak jest gorący silnik i wyłącze go to można swobodnie obrócić wiatrakiem od chłodnicy czy będzie to objaw padniętego wisko??
-
Czasem zadrga przy włączonej kilimie :-(
ale to by niby znaczyło, że co?? Że to sprzęgło do wymiany czy da to się jakoś usunąć. Problem z tym sprawdzeniem tego bo jak piosałem wcześniej robi mi się tak sporadycznie, więc musiał bym chyba z dwie trzy godziny z włączoną klimą i z otwartą machą na parkingu siedzieć :mad2: , może jest jakiś inny sposób na sprawdzenie sprawności tego sprzęgła??
-
Czasem zadrga przy włączonej kilimie :-(
Nie zauważyłem żeby mi obroty spadały a może nie zwróciłem uwagi bo za bardzo się przejąłem tym trzęsieniem. Jutro troche pośmigam i zobacze jak mi się zatrzesie czy mi obroty spadają, ale najpierw sprawdzę czy nie ma na wiatraku luzów w poziomie (czy się nie zsówa z ośki) bo to bardzo podobnie czuć jakby się zsuneło trochę z osi i wpadło w taki rezonans jak mimośród.
-
Czasem zadrga przy włączonej kilimie :-(
kurde nawet nie wiem od czego zaczć sprawdzanie bo to jest coś takiego jakby w jakimś urządzeniu była krzywa ośka i tak drgało tyko że w moim przypadku robi się tak tylko czasami i tylko przy włączonej klimie więc wnioskuje że to coś przy niej szwankuje :mad2:. A wiesz wentylator od klimy może się kręcić ale może się gdzieś lekko zsówa z ośki albo jakoś kontuje i stąd ten dziwny dzwięk i wibrację jak w telefonie :?
-
Wskazanie Paliwa tego jeszcze nie było
temat już kiedyś był w temacie zrób to sam, ja teżmiałem jak poprzednik, okazałosię iż jest urwany przewód od wskażniak paliwa tego co jest razem z pompą. Co do forumowicza zakładającego posta to proponował bym najpierw, podnieść kanapę i ściągnąć kable ze styków od obu wskażników po jednej i po drugiej stronie, potem przemierzyć omomierzem. Pisałeś że jak wyciągnąłeś ten drógi i nim ruszałeś to siępoziom nie zmieniał, może to on jest walnięty. Jak zmierzysz omomierzem to będziesz wiedział. Pozdro
-
Czasem zadrga przy włączonej kilimie :-(
Mam czasmi taki dziwny objaw że jak klima dłużej pochodzi to niekiedy na krótko autem tak zatrzepie jak się zjedzie na pobocze po tych liniach co są tak specjalnie zrobione że całe auto wpada w rezonans. Trwa to ze dwie sekundy i ustaje, mam takie wrażenie jakby to wentylator z klimy się jakoś kantował i drgał. Czy ktoś miał może taki problem??
-
Pobiera benzyna na LPG ??
- Pobiera benzyna na LPG ??
problem spalania gazu już chyba załatwiony, na początku po kalibracji układu miałem taki objaw że jak mu depnołem to się na benzyne przełaczał więc gazownik podciągną ciśnienie na parowniku ale zapomniał powtórnie skalibrować i komp zapodawał 2,5 razy więcej gazu niż to było potzrebne (tak mi to bynajmniej gazownik wytłumaczył). Co się zaś tyczy spalanie benzyny to faktycznie chyba zacznę od analizy spalin, a jak będzie ok to będe musiał sprawdzić to co pisał Tomcio_e36 tylko za bardzo nie wiem o co chodzi :mrgreen: więc będe musiał z gazownikiem pogadać, bo z tego co zrozumiałem to chodzi o to żeby zrobić tak że jak odcina wtryski to odcina też zasilanie pompy?? Piszesz też o zdjęciu jakiejś wtyczki, czy te kable zasilają pompę?? Jeśli tak to u mnie nie ma szans bo na samym gazie nie odpale. Narazie dzięki za porady jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to proszę się podzielić. Pozdro- Valtec zolty czy czerwony ???
Ja też mam czerwone wtryski i mam podobne objawy jak pisał poprzednik, nie trzyma obrotów na jałowym nie to że falują ale raz mam 600 obrotów a raz 400, przy ruszaniu muszę go podkręcić na 1500 żeby nie zdechł a potrafi się przydusić, jak się powoli rozpędzam na jakimś biegu to uczucie takie jakbym jechał po grochu, takie delikatne szarpnięcia i w związku z tym też się zastanawiam czy by nie zmienić na żółte tylko musze gazownika zapytać czy ten komputer obsługuje 1 omowe wtryski bo ponoć nie każdy.- Pobiera benzyna na LPG ??
Mam wrażenie że przy jeżdzie na LPG pobiera mi dodatkowo paliwo. Sytuacja wygląda tak że do butli wchodzi mi jakieś 38 litrów zazwyczja jak tankuje to wlewam 36 LPG i robie na tym około 250 km. Z benzyny na LPG przełącza mi się po około 600-800 metrów, coś mi ostatno nie grało więc postanowiłem wylitrażować, poczekałem jak zaświeciła się rezerwa paliwa i wlałem 10 litrów i do pełna gaz dwa razy, zrobiłem niecałe 500 km i zaświeciła się rezerwa z benzyny, dodam jeszcze że do testu jeździłem jak emeryt więc z tym spalaniem wychodzi mi coś nie tak bo nie dość że niby gazu wpieprza ponad 15 litrów to jeszcze 10 litrów paliwa (paliwa na mieśćie przy jeżdzie pod ekonomizer bierze 12) na których normalnie zrobił bym około 80 km. Wychodzi że na gazie zrobiłem tylko 420 km i spaliło ponad 70 litrów gazu :jawdrop: :mad2: . Chyba że przy jeżdzie na gazie nie odłącza do końca wtrysków i dawkuje dodatkowo benzyne. Czy ktoś miał może taki numer albo wie o co chodzi??- Za ile można sprzedać igłę 323i 95r ???-temat nieaktualny
dwa miechy temu kupiłem 323i 96r czarna stan generralnie ok wyposażenie takie jak u ciebie i dodatkowo pół skóra w naprawdę dobrym stanie. Lakier widać że ma swoje lata więc w miarę wiem że nie było bite i malowane. Z mechaniki co musiałem zrobić i wiedziałem przed zakupem, to wymiana amorków przód, tuleje, sworznie łaczniki stabilizatorów i gumy na stabilizatorze, nie żeby te części były wtłuczone wszystkie, ale jeden sworzeń i tuleja była do wymiany ale wymieniłem wszystko coby już na dłużej miec spokój. Gościu chciał za nią 16 koła ale wkońcu puścił za 15 i cały bak paliwa :mrgreen: fakt że musiałem z gliwic jechać po nią do jarocina, ale było warto. Więc sądzę że za swoją nie weźmiesz więcej jak 15-16 koła, oczywiście na allegro te roczniki są droższe ale pytałeś o realną cenę.- e38 jak zdemontowac panel klimatronika
W zależności jakie masz zaczepy, można spróbować ze starej karty kredytowej wyciąć dwa paski (szer około 2 centy) i wsówasz je z boku mniej więcej w środku i próbować wyciągnąć. U mnie w e36 były inne zaczepy więc delikatnie włożyłem płaski śróbokręt z boku i lekko podważyłem, wyszło bez problemu. Jeśli się boisz że możesz uszkodzić tapicerkę kokpitu a masz nad klimatronikiem radio i wiesz jak je wykręcić to wykręć i potem wsadź łapkę do środka i popchnij panel klimy od tył. Ja czyściłem ten wiatraczek w panelu klimy i razem z wyciągnięciem zajęło mi to może z 15 min.- zablokowalem radio calkowicie poprzez zly kod???
Hmmmm :shock: nie spotkałem się z tym ani u siebie nie próbowałem ale spróbuj kliknąć tak żeby przelecieć przez dziewiątkę wtedy zamiast liczby 10 pojawi się 0. Tak tylko spekuluję ale myślę że warto spróbować.- zablokowalem radio calkowicie poprzez zly kod???
Czytaj posty!!! Post wyżej napisałem jak trzeba zrobić aby odblokować radio do stanu wisywania kodu!!!!! :duh:- Ściszanie radia
:cool2: dzieki :cool2:- wymiana świec
Bez sensu, jak masz wyłączony zapłon to prąd nie dochodzi do cewek!- kto się zna na gazie?
Dobrze mówisz,ja też mam sekwencję i niby z automatycznym przełączaniem, ale jak odpale silnik to najpierw komp z gazu sprawdza wszystkie parametry i potem mi go chce przełączyć na gaz ale że silnik jest za zimny to mi zaczyna piszcześ że dalej jedzie na benzynie, więc jak go odpalam to wyłączam odrazu gaz i tak jak kolega pisał wyżej włączam dopiero jak wyjdzie za niebieskie pole i jest si (no prawie bo też lubi szarpnąć), u mnie za niebieskie wychodzi gdzieś po jakiś 800 metrach więc tragedi nie ma, miałem wcześniej takie objawy że mi nie chciał przełączyć dopiero jak się dobrze nagrzał ale gazownik podciągnął trochę ciśnienie na parowniku i było ok. Musisz sobie znaleść takiego gazownika co ci doauta wejdzie z laptopem i się przejedziecie trochę, to wtedy ci dobrze ustawi parametry. Pozdro- gdzie moze byc filtr przeciw pyłkowy??oprocz za schowkiem
ja też mam taki sam, tylko powiedz gdzie ty szukałeś tego filtra?? Bo jak bezpośrednio za schowiek to się nie dziwię że nie znalazłeś, bo filtr jest prawie centralnie za panelem z klimy, ale dostać się można do niego tylko demontując schowek. Tu masz linka do opisu krok po kroku z fotkami http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=11803&highlight=wymiana+filtra- zablokowalem radio calkowicie poprzez zly kod???
wsadz radyjko, załącz zapłon i włącz radio i tak czekaj około godziny, powinno się odblokować i będzie możliwość wpisania kodu. Zanim to wszystko zrobisz to na radiu (musisz je mieś wyciągnięte) będzie numer radia składający się z liczb i liter np PH 123494 itd, wpisz je do tematu o kodzie do radia bądź tutaj, pewnie ktoś będzie miał jakiś kalkulator to ci poda kod do wpisania. Sam mam parę więc możemy spróbować.- wymiana tulei tylnego wahacza - co wybrać
Wiesz Lemforder idzie na pierwszy montaż w fabryce więc nie może być zły, wszystko zależy od kasy jaką dysponujesz, jak masz to kupuj Lemfordera, jak chcesz zaoszczędzić to kup febi albo nk. Co do wymiany drązków to ja radzę wymienić komplet, jak wymieniałem u siebie to miałem jakieś 10 tyś wcześniej (przez poprzedniego właścicela) robioną jedną stronę (tuleja, sworzeń) ale i tak wymieniłem komplet, tym bardziej jak się zastanawiasz nad leprzymi częściami a nie zamiennikami z giełdy czy używkami to lepiej wymienić obie strony, bo może się zdażyć że dziś wymienisz prawą stronę a za miesiąc siądzie lewa i niepotrzebne dwie wizyty u mechanika. Ale to tylko moje zdanie.- wymiana tulei tylnego wahacza - co wybrać
też polecam tę firmę, brałem z niej sworznie przednie zewnętrzne też wzmacniane, a co do kosztów wymiany to nie zastanawiaj się nawet, ja się u mnie dowiadywałem to 100 za strone chciał i to gościu, który generalnie nie jest drogi bo za wymianę częćci z przodu (cztery sworznie, końcówki drążków, końcówki stabilizatora, i gumy na nim oraz tuleje) skasował mnie za dwie strony 160 zeta- Tuleje na wahaczach... proszę o poradę...
EEEE tam ja do swojej 323i zapodałem właśnie te z M-ki z otworem przesuniętym, koło potem idzie jakieś 1,5 cm do przody ale jak ustawisz zbieżność to jest git, dla mnie odczuwalne jet lepsze prowadzenie w ciasnych zakrętach, fakt że przy okazji wymieniłem wszystkie sworznie (zewnętrzne wzmocnione) końcówki drążków, końcówki stabilizatora i gumy na stabilizatorze i o dziwo za to wszystko zapłaciłem: części- 430zł robocizna 160, więc chyba nie za wiele??- Ściszanie radia
ok, będe szukał- Ściszanie radia
- Ściszanie radia
tylko nie mówcie że tego się nie da zrobić, bo czasem mnie to denerwuje jak leci w radio fajna muza a ja muszę zwolnić i mi się ścisza :duh: - Pobiera benzyna na LPG ??
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.