Treść opublikowana przez Carlito-Carlito
-
Wyłączający się Auto HOLD
-
Wyłączający się Auto HOLD
U mnie jest tylko mój profil. Nic nie zmieniam, po prostu przed aktualizacją to nie występowało, a teraz juz kilka razy musiałem sam włączyć Auto Hold
-
Wyłączający się Auto HOLD
Cześć, Po najnowszej aktualizacji w X5 G05 LCI zauważyłem, że co jakiś czas (tak raz na 2-3 dni) samoczynnie wyłącza mi się Auto Hold, na początku myślałem, że przypadkiem go sam wyłączam ale tak nie jest. Czy po aktualizacji ktoś też tak ma lub czy da się go jakąś kombinacją włączyć na stałe ?
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
Dzięki.
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
U mnie dokładnie tak jest jak piszesz. Wiec powalczę twoim sposobem. Podrzucisz film na YT w kwestii pokrywy bagażnika?
-
Śmierdzi z wentylacji/klimatyzacji. Sposoby wyeliminowania problemu.
Dzisiaj przeprowadziłem ozonowanie i od tej pory klima cały czas bedzie włączona. Dzieki.
-
Śmierdzi z wentylacji/klimatyzacji. Sposoby wyeliminowania problemu.
Dzięki za info. Niestety całą zimę jeździłem z wyłączoną klimą i pewnie dlatego. Teraz od dwóch dni na włączonej klimatyzacji i nie czuć zapachów , ale i tak podjadę na ozonowanie. Co do filtrów kabinowych to kupujecie oryginalne, czy sa jakieś lepsze na rynku?
-
Śmierdzi z wentylacji/klimatyzacji. Sposoby wyeliminowania problemu.
Cześć, Wczoraj zaczęło mi śmierdzieć wilgocią z klimatyzacji. Co może być tego powodem? Samochód ma niespełna rok i zastanawiam się czy to już czas na ozonowanie klimatyzacji i wymianę filtrów? Ile ich jest filtrów i czy jestem w stanie je wymienić samodzielnie nie będąc mechanikiem.
-
Mrowienie kierownicy
U mnie w X5 30d 2024 jest to samo - bardzo delikatne ale jest, nawet się zastanawiałem, czy nie ma jakiegoś elementu który jest odpowiedzialny za zniwelowanie "czucia obrotów na kierownicy". Czuje to również jadąc np ze stałą prędkością przy obrotach lekko ponad 1000.
-
Szarpanie skrzyni biegów na zimnym silniku.
Cześć, spróbuj za każdym razem przed zgaszeniem silnika zaciągać ręczny hamulec i dopiero zgasić silnik. Zobacz wtedy, czy przy ponownym odpaleniu i włączeniu biegu nawet na zimnym to szarpnięcie występuje.
-
Ogrzewanie postojowe
Cześć, czy ktoś wie jak uruchomić i czy to jest możliwe, żeby włączyć ogrzewanie postojowe tak, żeby w samochodzie fotele i kierownica były ciepłe na zadaną godzinę. Czy jest jakaś możliwość ustawienia temperatury, która ma być nagrzewany samochód?
-
Skrętna tylna oś - opinie
Mam porównanie u sąsiada X5 bez osi i u mnie z osią skrętną. Bierz oś jeśli tylko możesz. NIe zauważam żadnych wad tej opcji.
-
X5 30d 298 - opony 20 cali
Dzięki za info i sugestię wyszukiwarki. Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pierwsze pytanie, te które pojawiały się dalej w wątku są naturalnym dialogiem kontynuującym temat. Podsumowując zamawiając samochód na felgach 20 cali jestem zmuszony kupić drugi zestaw felg lub dokupić 2 felgi na opony 275/45? Będę na wymianie oleju za dwa tygodnie zapytam o to w serwisie. Niech wskażą mi opony jakie mam kupić na tył, żeby nie mieć problemu z gwarancją. Chyba nie mogą mi kazać kupić felg zgodnie z polskim prawem. Z tego co pamietam w poprzedniej X5 G05 kupiłem dostepne Pirelli 305/40/20 RF bez oznaczenia homologacji i nikt w serwisie się nie czepiał.
-
X5 30d 298 - opony 20 cali
Przecież to zupełnie bez sensu, czyli lepiej wsadzić nie ten rozmiar , czy dokładnie te same Pirelli tylko na przód maja homologacje a na tył nie mają. Czyli mam identyczne felgi z przodu i z tyłu, tylko opony różne? Czy na tył mogę zakupić 275/45/20 i wtedy wszystko będzie dobrze, rozmiar wg naklejki jest 305/40/20.
-
X5 30d 298 - opony 20 cali
Standarowo w X5 jest: Przód: 275/45/20 i tył 305/40/20
-
X5 30d 298 - opony 20 cali
Cześć, Mam pytanie dotyczące opon zimowych. Muszę kupić zimówki, dzwoniłem do oponeo.pl i mówią, że w rozmiarze 275/45/20 przód (tutaj jest homologacja) i 305/40/20 tył nie mają jeszcze homologacji. Nigdzie nie mogę znaleźć opon zimowych 305/40/20 z homologacją BMW. Co kupiliście, żeby nie było, że są problemy z gwarancją? Dzięki.
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
Co do hamowania silnikiem zauważyłem, że samochód zaczyna hamować silnikiem mocniej, jak przed toba ktoś jedzie i tracisz bezpieczny odstęp lub w samochodzie przed tobą włączą się światła hamowania. Jeszcze tą zależność dokładnie sprawdzę doświadczalnie, ale na chwilę obecną tak to zauważyłem. Sprawdźcie proszę, czy tak jest u Was.
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
Proponuję przed wyłączeniem auta załączyć ręczny, lub wcisnąć samemu P i dopiero później wyłączyć zapłon. Powinno załatwić problem.
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
Dzięki za informacje. Ciesze się, że to normalna reakcja, ja wolałem jak nie czułem tego wyhamowywania silnikiem, moim zdaniem jest trochę za mocne, z drugiej strony jeśli ma oszczędzać hamulce to jakoś sobie z tym odczuciem poradzę. U mnie wyhamowywanie występuję też na eco, chociaż tam rzeczywiście zauważalnie częściej załącza się "żeglowanie" na biegu jałowym. Jeszcze mam pytanie czy adaptacja skrzyni biegów występuję raz , czy skrzynia dostosowuje się do jazdy na bieżąco? Dzieki.
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
Właśnie w przedliftowym auto żeglowało aż miło, teraz dużo rzadziej wchodzi w ten tryb.
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
Cześć, Nie wiem czy to już pierwsza usterka, czy tak ten model ma X5 G05 2024 LCI 30d , ale wydaje mi się to trochę dziwne zachowanie. Może ktoś z Was też tak ma, lub ma jakieś sugestie bo nie wiem czy jechać do serwisu. Przejechałem 600km i nie wiem, czy tego wcześniej nie zauważyłem i tak było, czy się pojawiło bo np skrzynia biegów dostosowała się do mojego stylu jazdy dopiero . Nie ma tego efektu za każdym razem, czasami przy zdjęciu nogi z gazu samochód dość mocno wytraca szybkość, tak jakby samochód hamował silnikiem (nie jest to jakieś gwałtowne, ale czuć różnicę z normalnym wytracaniem prędkości kiedy to samochód jedzie w trybie biegu jałowego lub normalnie zwalnia bez użycia hamulca). Czy tak jest, że na przykład ładuje baterię mocniej wtedy, czy coś skrzynia się dziwnie nauczyła mojego stylu jazdy. i drugie pytanie , czy adaptacja skrzyni do stylu jazdy kierowcy jest tylko na początku, czy skrzynia modyfikuje swoje ustawienia na bieżąco, co jakiś czas i jaki to jest interwał? Pozdrawiam i dziękuję.
-
Wspomaganie kierownicy F10
Cześć, Chciałem odświeżyć temat. Jestem po wymianie amortyzatorów z przodu i całe przekładni kierowniczej i nadal mam "nerwową" kierownicą na nierównościach. Z tego co czytam problem nie występuję w samochodach z EDC i AD, ja mam tylko EDC, czy da się dołożyć AD do mojego samochodu jeśli nie było montowane w standardzie. Gdzieś przeczytałem ze EDC nie radzi sobie z masą F11. Macie pomysł co może pomóc rozwiązać problem z tego co widzę w serwisie strzelają w ciemno. POzdrawiam, Rafał
-
Wspomaganie kierownicy F10
Poprosiłem o ponowna diagnozę w serwisie. Czy masz u siebie EDC? Czy układ kierowniczy F10 i F11 sie czymś różnią? Moj Znajomy który na codzień jeździ BMW po przejechaniu sie moim F11 powiedział ze jest inaczej ale wg niego wszystko działa tak jak powinno. Pojadę i jeszcze raz sprawdzę
-
Wspomaganie kierownicy F10
U mnie jest bardzo miękko, nawet za miękko na comfort+ tylko ta cholerna kierownica na każdej nierówności przy wyższej prędkości daje feedback z kół. Zastanawiam się co może mieć na to wpływ na sporcie jak wszystko się utwardza jest zdecydowanie lepiej tylko zawieszenie staje się mniej komfortowe. Czy można wgrać jakiś inny program nastawiający ustawienia zawieszenia i wspomagania? Też bym wolał zostać przy 18kach mam Turbine 452.
-
Wspomaganie kierownicy F10
Wracając do tematu feedbacku na kierownicy w mojej F11, w serwisie użyczyli mi koła 17ki i komfort zdecydowanie lepszy, feedback na kierownicy jest, ale już akceptowalny, chyba będzie przesiadka na mniejsze felgi. Mam pytanie, czy ROF 17ki będą porównywalne z 18kami nie ROF i czy znacie jakiś typ opon nie ROF z homologacją BMW?