Treść opublikowana przez bary_kent
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Tak bez przesadnej spiny to po prostu śmierdzi, czasem syfi i mocniej truje.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Nadal twierdzę że diesel do miasta się nadaje, nawet taki bez dpfa.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Koper wtrąca, to raczej my robimy off top, z wątku. Różnica a spalaniu może być ogromna. Diesel którym jeździłem, podczas trasy pokonanej latem w 2014 r. (urlop - blisko 4 tyś km) średnio zużył mi niecałe 6/100 km. Była to jazda autostradami niemieckimi z pełnym ekwipunkiem. W jeździe miejskiej jesienią i zimą 20114/2015 auto spalało ok 10l/100 km, ale to były krótkie odcinki, mieszkam w małym mieście. Jazda mieszana to ok. 7,5 l/100 km. Z uwagi na to, że pokonuję niedługie odcinki diesel wydał mi się zbędny i zacząłem szukać 6 cylindrowej benzyny. Po dłuższych poszukiwaniach w DE "dopadłem" 325i. W drodze powrotnej auto spaliło 9l/100 km benzyny. Jazda bez szaleństw, autostradą 140-150 poza 100-110. Po ok. 3-4 tyg. od powrotu z Niemiec założyłem gaz i: spalanie w trasie jazda na emeryta: 11,5-12 lpg/100 km, bardziej dynamiczniej ok. 13-14, a miasto 16, a teraz zimą nawet i 18-19 lpg/ 100 km. Zaznaczam, że przywołuję realne, "osobiste" spalanie, które kalkulowałem tankując do pełna i dzieląc przez pokonane km. Przez jakiś czas służbowo użytkowałem e90 kombi i jazda do DE, również z pełnym ekwipunkiem + 3 dorosłych facetów, średnie spalanie wyniosło ok. 5,5 l/100 km.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
I po co te osobiste wycieczki? Nie umiesz grzeczniej? Z podpisu nie wynika że masz e90 bez DPFa więc sam się doucz, a nie obrażasz innych. Co do spalania to nie wierzę. Puzon doskonale to zobrazował.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Cytujesz dane dotyczące jednostki 184 KM. Blade1984 wspomina o 9 litrach w mieście przy jednostce 204 KM. Poza tym jak podałeś wg. producenta cykl miejski to 9,2 - w zasadzie nieosiągalny, bo wiadomo jak to jest z danymi producenta, zawsze są zaniżone i dotyczy to nowych aut. Jakby nie było Blade1984 naciąga trochę fakty.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Gdzie wyczytałeś że w E46? Kolega pisze, że jeździ E90, a tam bez większego problemu - tocząc się po mieście - zapycha się ten filtr. Owszem, osiągalne, tak samo jak loty w kosmos, w jakimś sensie są osiągalne.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Wcale nie interesuje mnie dlaczego jeździsz autem z takim silnikiem - poza tym diesel do miasta... :norty: , a potem lament że DPF zapchany. Taaaa, latem przy jeździe obwodnicą. Szkoda gadać, kolejny znawca który poprawia wyniki producenta.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Nie będę wypowiadał się odnośnie danego egzemplarza - nie wiem jaki jest, chociaż dla mnie to baaaaardzo dużo za słabą jednostkę benzynową i dostateczne wyposażenie, ale może auto jest tego warte. Moim zdaniem powinieneś zacząć skromniej i zobaczyć czy bmw tobie się spodoba. Ja miałem 3 audice (zaczynałem od B4 z 5 cylindrowym silnikiem) i dopóki nie zrobiłem ponad 15 tyś firmowym e90, nawet nie chciałem patrzeć na bmw. Teraz mam drugie i wiem że kolejne też będzie BMW. Moja rada to na początek poszukaj poliftowego 320D. Z twoim budżetem powinieneś trafić jednostkę która przejechała grubo mniej niż 500 tyś i będzie miała doskonałe wyposażenie.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Kolego powiedz po co? Czy każde auto to musi być z największym silnikiem? Sam jeździsz dwulitrowym klekotem innych namawiasz na trzylitrowego diesla? Po co? Nie ma cudów i w mieście 10 l.
-
E46 330Ci 2002r ŁÓDŹ - WBABN51030JT71716
bary_kent odpowiedział(a) na bocian36 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażBardzo drogi ulep.
-
Telewizji brak.
DVB-T http://e38e39.pl/zrob-sam-elektryka/monta-dekodera-dvb-t-t863.html
-
Wibracje z tyłu 325i kombi, automat
U mnie delikatne wibracje - tak jakby auto jechało po tarce - pojawiają się na 1 biegu przy bardzo powolnym ruszaniu.
-
Wibracje z tyłu 325i kombi, automat
Potrafisz to jakoś uzasadnić? Napisać dlaczego tak sądzisz? 2 odpowiedzi i 2 różne opinie.
-
Wibracje z tyłu 325i kombi, automat
Dzięki za odpowiedź, ale do tej pory czytałem o tym przy wyższych prędkościach. Poza tym nie za każdym razem to występuje.
-
Wibracje z tyłu 325i kombi, automat
Panowie proszę o radę, prześledziłem inne wątki dotyczące wibrowania tyłu przy prędkościach od 80 km/h, jednak nie znalazłem odpowiedzi. U mnie delikatne wibracje - przy bardzo powolnym ruszaniu - pojawiają się przy prędkości 35-45 km/h i trwają moment. Powyżej podanych prędkości i normalnym ruszaniu nic się nie dzieje. Gdzie szukać przyczyny?
-
E46 320D 2000r, Lubin WBAAX71030JR29467
bary_kent odpowiedział(a) na lukidunaj temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNieźle, lubił ktoś jeździć tym autem! Podejrzewam, że teraz jest grubo ponad 500 tyś.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Ciekawe jak to działa, pewnie tak samo jak: "Od 1 lipca 2015 roku nie płacimy za złomowanie aut: koniec opłaty recyklingowej" Z komentarzy pod artykułem: "zbibag31 2015-11-20 (09:36) Jest 20.11.2015 a ja nie mogę zarejestrować samochodu bo nie działa system w urzędzie celnym i nie mogę wydrukować potwierdzenia zapłaconej akcyzy co za debil wymyślił ten system kpina i tyle." Z licznych komentarzy pod artykułem wynika, że system elektroniczny nie działa.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Dokument o akcyzie wydawany jest przez celników i z nim udajesz się do kasy i opłacasz podatek (brak na nim pieczęci, posiada jedynie numer systemowy). W olsztyńskim urzędzie celnym to są stanowiska obok siebie. Tym samym brak jest możliwości płacenia online. Dowód wpłaty do kasy posiada pieczęcie.
-
BMW 320Ci 2000 Elbląg WBABM11070JK05260
bary_kent odpowiedział(a) na Pakejro777 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNa wstępie sprzedawca zapewnia, że stan kolekcjonerski, a po byle jakich zdjęciach widać że przód był robiony. Czyli kłamie. Jeżeli chcesz jechać i słuchać innych kłamstw to twoja sprawa, twoje pieniądze i twój czas.
-
BMW 320Ci 2000 Elbląg WBABM11070JK05260
bary_kent odpowiedział(a) na Pakejro777 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWalona przodem.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Prześledź wątek, było już o akcyzie i aucie z takim silnikiem. Koszt wszystkich opłato to ok. 2600 zł(akcyza:1500-1700 zł + recykling 500 zł + tablice ok. 270 + przegląd ok. 100 zł + tłumaczenia dokumentów 120) + ubezpieczenie OC (jeżeli masz max zniżki to ok. 500 zł). I nie da rady zrobić wszystkich tych rzeczy w ciągu jednego dnia. Wydaje mi się że malowany był przód + progi i jakoś dziwnie "wytarta" jest farba na prawych drzwiach na wysokości słupka A i B
-
[E46 Touring] Grzanie tylnej szyby
Antena w kombi jest w bocznej szybie.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Grzeczniej nie umiesz? Może przejedź się swoją limuzyną i emocje ci opadną.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Ile miała przebiegu i w jakim była wieku?
-
[3xx] uchwyt na kubki w konsoli centralnej
OT. Dyskusja o niczym. Akurat też używałem takiego kubka, w takim samym uchwycie dlatego też podzieliłem się własnym doświadczeniem.