Treść opublikowana przez arljazz
-
Opony zimowe X5 G05
Jeśli chodzi o Michelin to nie jest specjalna okazja. 274 x 4.4 = 1206 Ja kupiłem w Polsce z darmową przesyłka za 1216 Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Opony zimowe X5 G05
grzecznie pytam, co różni oponę z homologacją od bez homologacji? W oznaczeniu opony masz gwiazdkę. Czy coś się różni technologiczne - nie mam pojęcia:) Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Opony zimowe X5 G05
Ja poszedłem trochę inna drogą. Kupiłem felgi i opon sam. Opony to Michelin Alpin 5 SUV Runflat z homologacja BMW Felgi to Autec Uteca (typ U) z TUV dla BMW X5 Wyszło w sumie około 8,5 tyś. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Opony zimowe X5 G05
Akurat w tym przypadku się to nie sprawdziło. Na alledrogo najtaniej znalazłem po 1300zł Dlatego byłem/jestem bardzo zaskoczony ceną 1000zł...
-
Opony zimowe X5 G05
Ja właśnie zamówiłem Michelin, ale gdzie ty masz za nią cenę 1000zł (brutto?)? Kupiłem na oponeo za 1200zł brutto :)
-
Opony zimowe
Wydaje mi się, że tylna felga nie jest węższa, nie jest taka sama jak z przodu. Z tego co znalazłem w necie (wprawdzie do X5 ale to pewnie to samo) to z przodu jest 9 cali, a z tyłu 10.5 cala. Według kalkulatorów da się założyć 275 na 10.5 cala, ale nie wiem czy to jest OK dla BMW
-
Wymiana tarcz/klockow X3
Kurczę właśnie sprzedałem 3-letniego Tiguana z przebiegiem 60tys i miał jeszcze tarcze/klocki oryginalne i to w doskonałym stanie.
-
30d czy 40i
I to jest piękne w trakcie konfigurowania samochodów, że można kupić 25d lub 50i jak komu pasuje, a do tego można chcieć mieć pakiety czy dodatkowe wyposażenie lub nie. Najważniejsze żeby szanować wybory innych.
-
30d czy 40i
Sorki, ale z tymi ofertami na otomoto to jedna wielka ściema. Owszem są takie za 320tys, które niby według sprzedawcy powinny kosztować 400tys, ale to są przeważnie dodane tylko M-Pakiety i nic poza tym. Wychodzi realnie 360-370 a nie 400tys. Przejrzałem kilka dla 40i i w żadnej w cenie około 320tys nie było na przykład pakietu biznes czy innowacji.
-
Odstąpię X3 2.0i...
Hej, to był mój wątek. Jak coś to pisz na priv. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
X3 M40d czy X3 M40i
Nie wiem jak chcesz finansować auto, ale ja miałem podobne porównanie i leasing wyszedł mi lepiej w BMW nawet przy mniejszym rabacie niż w Select automotive. Teraz na M-ki jest promocyjny leasing.
-
x5 g05 - warto wiedzieć przed zakupem
Myślę, że jak pobawisz się konfiguratorem na stronie BMW to dobierzesz odpowiednie dla siebie kolory, faktury/rodzaje skóry czy też listwy. Możliwości jest dość sporo.
-
Nowe silniki 45e i 25d
Bardzo śmieszne :) Ja zamówiłem 25d bez oznaczenia silnika na klapie :)
-
30d czy 40i
Właśnie o tym pisałem, życie jest za krótkie, żeby jeździć dieslem ;) Autem sportowym będziesz jeździć raz na jakiś czas, a z M50i cieszyłbyś się każdego dnia. Ja w 3 lata mam 37tys km w M2, a SUVem tyle robie w mniej niż rok. Wszystko zależy od tego kto jak używa samochód. Kiedyś też jeździłem bardzo dużo po trasach i w takim przypadku mocne i wygodne auto na pewno się sprawdzi bardziej niż głośne, twarde i sportowe :) Aktualnie pracuje głównie z domu, więc to zupełnie inna bajka.
-
30d czy 40i
Z konfiguratora wynika coś innego. Moja konfiguracja z 25d to 335tys, a takie samo wyposażenie w M50i to 508tys. Oczywiście w M50i mamy jeszcze kilka rzeczy, które są tylko dla Mki (wydech, dyferencjał). Pewnie rabat też będzie większy, ale do 100tys różnicy to się nie zbliżą nawet te konfiguracje. Myślę, że realnie będzie coś koło 150tys. No nie wiem jak to liczysz :roll: Moje wyliczenia nie były dokładne ale tak mniej wiecej: 25d 280k + Mpakiet + felgi 21' + HiFi + aktywny wydech to juz oznacza + 40k pln a wiec 320kpln. M50i kosztuje 452kpln wiec roznica wynisi ok. 130kpln. Teraz odejmij od tego rabat 15-20% i dojdziemy do wspominanych przeze mnie 100-110k roznicy . Moje wyliczenia opieram tylko i wyłącznie na konfiguratorze. Moją konfigurację już mam, a specjalnie dla sprawdzenia wyceniłem tak samo wyposażoną M50i i wyszło mi 508tys. Oczywiście w M50i nie musisz płacić za Mpakiet, ale teraz można go kupić za 15tys i jeszcze dostajesz pakiet przeglądów na 5 lat, za który musisz dopłacić w M50i. Poza tym tak jak napisałem niektórych rzeczy nie ma w 25d i nie da się ich dokupić. Nie ważne. Jest jakaś różnica w cenie czy jest to 110 czy 150 tysięcy - dla mnie i tak za dużo :) Koniec tematu.
-
30d czy 40i
Z konfiguratora wynika coś innego. Moja konfiguracja z 25d to 335tys, a takie samo wyposażenie w M50i to 508tys. Oczywiście w M50i mamy jeszcze kilka rzeczy, które są tylko dla Mki (wydech, dyferencjał). Pewnie rabat też będzie większy, ale do 100tys różnicy to się nie zbliżą nawet te konfiguracje. Myślę, że realnie będzie coś koło 150tys.
-
30d czy 40i
Interesuje się motoryzacją od dziecka, a zamówiłem 25d. Czuje się urażony :) Miki - ratuje cię tylko ten Spider w opisie :) Jak już ktoś napisał. Na szczęście można kupić i 25d i M50i - każdy znajdzie coś na swoją kieszeń i potrzeby. A moim skromnym zdaniem, te prawie 200tys różnicy wolałbym wydać na naprawdę sportowy samochód (pewnie by i tak nie starczyło :))
-
30d czy 40i
Potwierdzam :cool2:
-
30d czy 40i
Jak ktoś jest "biedny", a do tego ma dużą (5-osobową rodzinę) to i 25d będzie OK :) Oczywiście jak ktoś by mi dołożył kilka tysięcy do miesięcznej raty to chętnie kupię M50i :)
-
x5 g05 - warto wiedzieć przed zakupem
Chyba tak. Myślałem, że chodzi ci o rozmiar, a nie konkretną felgę.
-
x5 g05 - warto wiedzieć przed zakupem
Będę w piątek w salonie, a wiem że stoi tam X5 na 22 to mogę ci zrobić jakieś zdjęcia.
-
x5 g05 - warto wiedzieć przed zakupem
Mają profil 35 ale szerokość opony to 315 (chodzi o tył), czyli wysokość boku to 315 * 0.35 = 110mm. Dla przodu jest 275/40 czyli wysokość też 110mm Dla porównania 205/55/R16 ma wysokość boku 112mm a balony 195/65/R15 mają 126mm. Mój drugi samochód ma 225/40/R18 i to już jest tylko 90mm Rozpisałem się, ale nie patrzcie tylko na profil, ale też na szerokość opony.
-
Live Cockpit w X3
Cześć Pojawiła się zmiana w konfiguratorze X3. Można zamawiać Live Cockpit. Moją X3 zamówiłem prawie dokładnie miesiąc temu. Właśnie dzwoniłem do dilera jak to będzie wyglądało - obiecano mi, że zostanie to sprawdzone. Jak będę miał jakieś info - dam znać.
-
Zakup x3 u brokera vs salon. - opinie
Cześć Ja też porównywałem ofertę od brokera oraz salonu. Broker dawał większy rabat na samochód (około 4-5%), ale warunki finansowania były gorsze (kupuje samochód w wynajmie długoterminowym). Teraz na X3 z promocyjnym pakietem M Sport Edition jest całkiem fajne finansowanie. Także sumarycznie przy większej kwocie za samochód rata wyszła mniejsza.
-
Pakiet msport i msport edition
Po rozmowach z dealerami promocja chyba jest wynikiem spadku sprzedaży w wyniku zmiany przepisów podatkowych. Rabat do uzyskania dodatkowo 12-14 % oraz finansowanie 0% w ramach rabatu. Możesz napisać gdzie tyle dają? Mi w Bawaria w Wawie i BMW Team we Wrocku powiedzieli, że mają zakaz rabatowania na m edition, bo sam pakiet to promocja i leasing 100% to druga. Na inne auta dawali od 25-30%, więc uwierzyłem, że na to akurat nie mają. Jakbym uzyskał te 14% to jadę zamawiać X3 nową w m edition :) Może być na PW. Z góry dziękuję. Zapraszam do Gliwic Do Gazda Group. Właśnie tam będę zamawiał moją X3 z pakietem M edition i podobnym rabatem.