Treść opublikowana przez PiotrekF36
-
Felgi 19 cali i krawężniki
Czyli generalnie powolny atak po skosie...
-
Felgi 19 cali i krawężniki
Mam pytanie do jeżdżących na takich felgach (koła 225/40/R19 oraz 255/35/R19), na ile można sobie pozwolić jeśli chodzi o krawężniki – ja na razie omijam wszystkie i nie wjeżdżam na nic, jednak zastanawiam się czy np. wjechanie ma krawężnik 7-10 cm jest możliwe czy to raczej ryzyko i trzeba się liczyć z uszkodzenie felgi/opony. Sorry może za głupie pytanie ale nigdy wcześniej nie jeździłem na tak niskim profilu i na razie obchodzę się jak z jajem :)
-
zmiana tłumika w 428i
Możecie wrzucić fotki tego dyfuzora polakierowanego na czarny połysk? Strasznie ciekawi mnie jak to wygląda, a widziałem tylko czarny bez lakieru.
-
F36 - 4GC - 304KM/445Nm - na sprzedaż
Mi w 428i GC RWD po 1500 km średnią pokazuje ok. 10l/100km – tryb comfort 60%, sport 40%, głównie miasto korki, obwodnice + jedna trasa 400 km, prędkości do 160 km/h i bez start stop. Obroty do 4500 (kilka razy zagapiłem się i podkręciłem do 5500 :) ). Zobaczymy jak będzie jak się ułoży i zacznę korzystać z całego zakresu obrotów.
-
F36 - 428i xDrive GC - Sparkling Brown Chip str. 3 :)
Bardzo fajna konfiguracja, kolor, wersja Modern Line (bardzo rzadka) no i konkretne wyposażenie, prezentuje się świetnie :cool2: – jeszcze takiej nie widziałem na żywo.
-
428i Gran Coupe - config help
I co były tam jakieś opiłki metalu w tym oleju? Może gęsty był bo zimny.
-
pomoc przy kupnie salonowej F31
Poza oczywistościami takimi jak M Pack, RWD, benzyna, regulacja lędźwi i automat sportowy ;) to... iDrive to najlepszy system tego typu na rynku – żal go nie brać razem z Navi, działa to na prawdę fajnie. Jestem też bardzo zadowolony z adaptacyjnego zawiasu M oraz audio HK :) Adaptacyje LEDy to też świetna sprawa i wziąłbym ponownie – i to nie prawda, że tylko po ciemnych wsiach/lasach ma to sens – na krajówkach, autostradach, obwodnicach też fajnie się sprawdzają – bajer z wycinaniem wiązki światła. Tempomat adaptacyjny też super sprawa – poza autostradami fajnie sprawdza się nawet na zatłoczonych krajówkach i mieście w korkach. Z kolei ja mogę spokojnie żyć bez elektrycznej regulacji fotela, skórzanej tapicerki, hud-a, rozpoznawania znaków czy dostępu komfortowego. Ciemne szyby z tyłu też robią robotę – mniej się nagrzewa tył, robi się przytulniej i nie widać np. zostawionych rzeczy na tylnej kanapie – wygląd oczywiście zależy od indywidualnych preferencji. Tyle ode mnie, każdy jednak ma swój punkt widzenia – ja jestem bardzo zadowolony ze swojego konfigu i niczego mi nie brak.
-
428i Gran Coupe - config help
Co do mycia, to myję tylko na bezdotyku + raz w miesiącu w myjni prowadzonej przez detailerów, którzy wiedzą jak myć. To powinno wystarczyć. Zabezpieczenie mam na 2-3 lata + oczywiście przeglądy powłoki raz w roku z drobną korektą (jeśli jest potrzeba) i dodatkowym zabezpieczeniem. Po 2 latach pewnie znowu nałożę ceramikę, chyba że wymyślę coś innego. Mam tego świadomość. Zobaczymy jak to się będzie sprawdzać w czasie. Drugie auto mam czarne i jest całe porysowane, a myte od nowości tylko w myjniach ręcznych... a lakiery wtedy były ponoć znacznie mocniejsze niż te obecne... Na razie bardzo podoba mi się hydrofobowość powłoki i nie przyciąganie brudu. Dzisiaj zrobiłem 300 km w deszczu i po opłukaniu wodą za 4 zety, na "bezdotyku" jest znowu super czyste ;)
-
428i Gran Coupe - config help
Białe jest tylko w dzień – w nocy jest pomarańczowe :) Co do ceramiki powiem coś jak poużywam, na razie po 2 krotnym myciu samą wodą na bezdotykowych stacjach jest super, na szczoty nie mam zamiaru jeździć, a na polerkę woskiem nie mam czasu ani umiejętności :)
-
428i Gran Coupe - config help
Parę fotek z telefonu po odebraniu z detailingu oraz kilka fotek wnętrza. Na razie zrobiłem ok. 700 km i jestem zachwycony :D Sorry za niezamierzoną reklamę studia detailingowego – ale chłopaki nie potrzebują reklamy ;) Nie wiem na czym to polega, ale kolor na żywo wygląda znacznie lepiej niż na zdjęciach :)
-
428i Gran Coupe - config help
Dzięki za info, też celuję właśnie w 3K. BTW co tam zalewa BMW aktualnie? Castrola?
-
428i Gran Coupe - config help
BTW wymienialiście olej po dotarciu? zastanawiam się po jakim przebiegu to uczynić...
-
428i Gran Coupe - config help
Dokładnie tak było w moim przypadku, musiałem się spieszyć z zamówieniem, żeby termin początku września był możliwy.
-
428i Gran Coupe - config help
Podobały mi się jeszcze Star Spoke 403 M, długo się wahałem ale ostatecznie wziąłem orbit gray i nie żałuję, na nich nie widać tak mocno pyłu z klocków.
-
428i Gran Coupe - config help
Ja zamówiłem 10.07.2015, a auto do dealera przyjechało 31.08 :) ale wiem, że dealer miał wcześniej jakieś tam swoje terminy zarezerwowane – cokolwiek to znaczy...
-
428i Gran Coupe - config help
Może nakryli bo był nie umyty i nie chcieli się tym chwalić – ale w sumie to fajnie wyglądało. W baku miałem faktycznie trochę więcej paliwa niż się spodziewałem, więc miło – jeszcze nie tankowałem. Generalnie obsługa na poziomie. Zdjęcia wnętrza oczywiście wrzucę.
-
428i Gran Coupe - config help
W końcu się doczekałem i odebrałem auto :-D W sumie to nawet szybko, bo czekałem 7 tyg. :) Poniżej kilka fotek zrobionych na szybko, podczas odbioru auta. Samochód był celowo nie myty – na moją prośbę, bo jeszcze w ten sam dzień – zaraz po odbiorze, zawiozłem go studia detailingowego na profesjonalne zabezpieczenie lakieru. Przejechałem więc nim na razie 30 km :) i znowu muszę czekać parę dni :mad2: Wrzucę więcej fotek jak odbiorę ze studia. Z pierwszych wrażeń, podczas wprawdzie krótkiej jazdy ale udało mi się na obwodnicy przetestować tempomat adaptacyjny i jednak super to działa :D Tak, samo jestem mega zadowolony z tapicerki heksagon – mega komfort podczas upału, jak odbierałem było 36 stopni na dworze i nic się nie kleiłem do foteli. Z ciekawostek, załapałem się już na kilka elementów po-faceliftingowych – tj. nowy panel klimatyzacji z białym wyświetlaczem, nowy schowek na napoje – z wysuwaną zasłonką oraz najnowsze navi – czyli te elementy, które 4-ka ma wspólne z 3-ką po liftingu. :D
-
428i/430i xDrive
Dokładnie, bierz co się Tobie podoba – nami się nie przejmuj :) Jak Ci nie leży heksagon to bierz skórę, ważne żeby się Tobie podobało i żebyś nie żałował. Chyba nie ma nic gorszego niż odebrać samochód po 2 miesiącach oczekiwania i żałować, że się czegoś nie wzięło. Ja dosłownie w ostatnim momencie dołożyłem tempomat adaptacyjny i zmieniłem kolor nadwozia :)
-
428i/430i xDrive
Rozważ reflektory LED, teraz są dużo tańsze niż na początku roku, poza tym BMW już wycofuje się z ksenonów i jak będzie lift za 2 lata, to sobie tylko wymienisz tylne lampy na full LED i będziesz miał ALL LED :) – ja tak planuję w każdym razie. Poza tym, za chwilę wszystkie nowe auta będą jeździły na LED-ach, więc nie będziesz miał poczucia, że masz przestarzałą furę ;) Dodatkowo te światłą robią niezłą robotę w nocy – ale sam tego jeszcze nie sprawdziłem, bo jeszcze swojego nie odebrałem. Czekać wg mnie na lift nie ma co. Co do wyposażenia, to ja bym nie brał szyberdachu – a zamiast niego wziąłbym adaptacyjny zawias albo hamulce M – a najlepiej obie rzeczy :) X-a też bym nie brał, ale to już kwestia indywidualnych preferencji. Skórę też bym odpuścił – a już na pewno Dakotę – wg mnie to wyrób skóro-podobny ;) prawdziwa skóra jest dopiero w Individual – a i tak bez wentylacji, to będziesz się kleił do tego w lecie, a w zimie będzie nieprzyjemnie zimno. Ja jestem zwolennikiem alkantary i taką zamówiłem, jeśli skóra to porządna i z wentylacją, takie jest moje zdanie (fajna jest np. w nowym lexusie IS F-Sport – i taką mógłbym przytulić). Poza tym konfig spoko, ale przydała by się może jeszcze kamera cofania.
-
Drgania przy 140km.h
O kurczę, to nie fajnie – sprawdź jednak opony w pierwszej kolejności – ciśnienie, wyważenie, stan bieżnika, dokręcenie kół, jeśli to nie to, to zbieżność i szukanie dalej. Mam nadzieję, że to nic poważnego. Daj znać anyway.
-
F32 428ix - wrażenia po odebraniu i pytania do użytkowników
Też planuję zmienić olej po dotarciu, a po co ten wpis do książki elektronicznej, jeśli mogę zapytać?
-
Wymiana kierunkowskazów tył na LED
:cool2:
-
BMW F36 vs F30
Chodziło mi o F32 :) ale F36 jest tylko 12 mm wyższe.
-
BMW F36 vs F30
...i przede wszystkim niższa, auto z najniżej położonym środkiem ciężkości w gamie BMW obecnie.
-
Wymiana kierunkowskazów tył na LED
Chodziło mi o coś takiego jak tutaj: http://f80.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1004510