Treść opublikowana przez PiotrekF36
-
F32 428ix - wrażenia po odebraniu i pytania do użytkowników
Na forach w US piszą, że aby odpalić LC trzeba na prawdę mocno wcisnąć hamulec, a później pedał gazu (lekkie naciśnięcie nic nie daje). Oczywiście wcześniej cała procedura.
-
Wymiana kierunkowskazów tył na LED
Chodziło mi o czerwony klosz + pomarańczową żarówkę, efekt w działaniu taki sam.
-
Zamówienie F32 i "podarunek" od bmw
No to mnie pocieszyłeś... a ja i tak już korbę dostaję od tego czekania :mad2: sprzedawca jednak mówił, że początek września, no nic zobaczymy.
-
Wymiana kierunkowskazów tył na LED
Ja jeszcze nie odebrałem auta, a już rozmyślam czy nie zmienić tylnich lamp na amerykańskie – bez pomarańczowego kierunkowskazu. Nie mogę zrozumieć dlaczego BMW w czwórce popełniło tę pomarańczową szybkę... :duh:
-
Zamówienie F32 i "podarunek" od bmw
Wczoraj też dostałem brelok... paczka ubezpieczona na 2K.. Nie widzę tylko zastosowania tego cudaka, przecież te auta nie mają już klasycznej stacyjki i kluczyka, co by do niego jakieś dyndadło przyczepiać... po za tym jakaś książeczka i jakieś materiały marketingowe z uśmiechniętymi modelami. Wysłaliby jakiś pożyteczny gadżet chociaż (etui do kluczyka?), bo to tak trochę na siłę. BTW produkcja w 34 tyg. sierpnia, czyli już w przyszłym tyg. :) ciekawe tylko ile czasu zajmie im przywiezienie go do PL i przygotowanie do odbioru...
-
428i Gran Coupe - config help
Ok, dzięki za info.
-
428i Gran Coupe - config help
Czyli collision detection działa tylko przy włączonym systemie? czy cały czas? Cały czas nie jest to dla mnie jasne.
-
428i Gran Coupe - config help
No właśnie w powolnym korku jest bajka, bo nie musisz gaz/hamulec/gaz/hamulec/gaz/hamulec co 2 sek. bo sam to robi :) i trzyma bezpieczną odległość. Co do jeżdżenia za kimś, to wystarczy wyjechać na pierwszą z brzegu zatłoczoną autostradę, przy obecnym ruchu ciężko używać zwykłego tempomatu, często jeżdżę po A4 i jest kocioł, sprzedawca chyba nie wiedział o czy mówił. Dopłata na etapie konfigurowania auta to tylko 2700 więc IMHO warto. Zastanawiam się tylko, nad jedną rzeczą – czy ten wbudowany radar potrafi awaryjnie wyhamować auto w sytuacji zagrożenia, jeśli tempomat nie jest aktywny... wie ktoś?
-
428i Gran Coupe - config help
Kurczę, rozmyślam jeszcze czy nie dołożyć Aktywnego Tempomatu Stop&Go – ma ktoś? jak to się spisuje w naszych warunkach (jazda w korku) – na filmikach na YT wygląda to fajnie.
-
zmiana tłumika w 428i
A jak to się spisuje na autostradzie przy większej prędkości w trybie comfort? Nie buczy za bardzo?
-
zmiana tłumika w 428i
...ale wracając do tematu. Czy myślicie, że jest jakaś różnica w brzmieniu pomiędzy wydechem M Performance 28i (dwie rury po jednej stronie) a 35i (dwie rury po jednej na stronę) ?
-
Uniwersalny Snap-In adapter: "Connect Universal"
Sorry, za głupie pytanie, ale czym różni się podpięcie np. iPhona kabelkiem USB i zamknięciem go w schowku od podpięcia go adapterem Snap-in? Snap-in dodaje jakieś dodatkowe funkcje?
-
zmiana tłumika w 428i
Zwłaszcza jak myślałby, że to M4, a okazałoby się, że to 418d ;)
-
zmiana tłumika w 428i
Dodatkowo takie 428i z podwójną rurą oraz bez oznaczeń modelu – jest wizualnie nie do odróżnienia od 435i – co może powodować również większe niebezpieczeństwo kradzieży, bo złodziej chętniej połasi się na topową wersję silnikową... To co jak ma poczwórną ? :> Wtedy to już strach się bać ;)
-
zmiana tłumika w 428i
Dodatkowo takie 428i z podwójną rurą oraz bez oznaczeń modelu – jest wizualnie nie do odróżnienia od 435i – co może powodować również większe niebezpieczeństwo kradzieży, bo złodziej chętniej połasi się na topową wersję silnikową...
-
zmiana tłumika w 428i
Na to wygląda, ale wg mnie cały czarny wygląda lepiej.
-
zmiana tłumika w 428i
Ten dyfuzor M perf, kosztuje około 1900 zł. http://www.bmwsklep.pl/index.php?route=product/product&path=10_1116_1214&product_id=7620 Wg mnie z EB nie wygląda wcale tak źle, poniżej fotka (ale tutaj akurat z wydechem po jednej stronie): http://oi62.tinypic.com/346u9hu.jpg
-
Video rejestrator wspolpracujacy z idrive
https://gopro.com/support/articles/what-is-the-idrive-bmw-app
-
Światła do jazdy dziennej z tyłu
W stanach tak jest, że na dziennych palą się ringi i światła z tyłu i oto mi właśnie chodzi. http://www.bmw.com/com/en/insights/technology/technology_guide/articles/daytime_driving_lights.html Pewnie da się to jakoś przekodować w serwisie...
-
Światła do jazdy dziennej z tyłu
To wiem, jednak w niektórych atutach można to ustawić w preferencjach, albo w serwisie. Dlatego byłem ciekaw jak jest w BMW.
-
Światła do jazdy dziennej z tyłu
Czy w nowych BMW da się jakoś ustawić, żeby przy dziennych światłach paliły się również światła pozycyjne z tyłu? Wolę jak auto jest widoczne z obu stron, dla mnie auto ze światłami z tyłu to auto w ruchu, poza tym lepiej też to wygląda. BTW Argumenty o niższym spalaniu czy przepalonych żarówkach nie interesują mnie ;)
-
428i Gran Coupe - config help
BTW jak dla mnie Estoril Blue oraz biały z dodatkami M Performance są na równi jeśli chodzi o "fajność". Z tym, że już bez dodatków EB fajniejszy. Ja zdecydowałem się na EB bo jest mniej popularny niż biały i zmienia swój kolor w zależności od oświetlania, poza tym jest chyba bardziej praktyczny jeśli chodzi o brudzenie. Tak czy inaczej, oba kolory wmiatają na 4 GC i ciężko mi się było zdecydować.
-
428i Gran Coupe - config help
Jasne :) Najpierw muszę jednak poczekać aż się wyprodukuje ;)
-
428i Gran Coupe - config help
LEDy obejmuje gwarancja podstawowa jaki i rozszerzona (pakiet naprawczy), dowiadywałem się u źródła.
-
428i Gran Coupe - config help
Będzie Estoril, będą Ledy :)