Treść opublikowana przez kwkoniu
-
problem z zegarami
Prędkościomierz + ekonomizer + świecące kontrolki ABS/ASC to na 90% czujnik ABS (lewy tył)
-
[EXX] Mata pasazera-eliminacja przez wlutowanie diody-foto
W E39 wszystkie kontrolki (za wyjątkiem tej od świateł drogowych) wykonane są na diodach LED więc niewielka szansa na to, że się spaliła.
-
Jaie zamienniki kloszy lamp?
Kupiłem przez Allegro ale nie pamiętam już u kogo i za ile bo było to gdzieś w marcu chyba. W każdym razie mogę polecić, nie są może wykonane tak starannie jak fabryczne HELLA ale pasują i z zewnątrz prezentują się dobrze.
-
Jaie zamienniki kloszy lamp?
Witaj, ja zmieniłem jakiś czas temu oryginalne klosze na te z białym kier. fitmy DEPO. Nie mam z nimi żadnych problemów. Klosze pasują prawie jak te oryginalne, nie parują itd.
-
524td nie dziala , pomocy !!!
Jeśli olej w turbinie to kopci na czarno.....? Zacznij od najprostszych przyczyn. Jak kolega zaznaczył: filtry?
-
Demontaż czujnika ABS
Czujniki ABS na osi tylnej przykręcone są jedną śrubą na klucz ampulowy (tzw. imbus - nie pamietam rozmiaru). Dostęp do samego czujnika nie jest niczym utrudniony - po zdjęciu koła oczywiście ;) Zanim wymienisz czujnik na nowy, spróbuj odkręcić stary, i (jeśli widać, że jest zabrudzony) za pomocą miekkiej szczotki drucianej oczyścić go, ponownie włóż i przykręć. Przy okazji można jakimś preparatem do czyszczenia styków (np. KONTAKT) przeczyścić złącze miedzy czujnikiem a instalacją samochodu (znajduje się zaraz pod plastikową osłoną w nadkolu). U mnie wyczyszczenie czujnika pomogło i już prawie rok nie dawał o sobie znać w postaci błędu ABS/ASC i wspomnianego prędkościomierza. Może akurat i Tobie ta prosta czynność pomoże.
-
[EXX] TDS Instrukcja czyszczenia nastawnika pompy typu VP 37
Prawda, popsuć się tam nie ma co :), no chyba, że zużywa się wałek, który wychodzi z nastawnka do pompy i może to jest powód, dla którego wymieniają cały nastawnik? Tak czy siak w moim przypadku zabawa w czyszczenie nie była warta ryzyka...(poza tym, że teraz średnie spalanie pokazywane przez komputer pokładowy jest bliższe prawdy niż poprzednio :) )
-
[EXX] TDS Instrukcja czyszczenia nastawnika pompy typu VP 37
Ok, zdecydowałem się jeszcze raz wszystko rozebrać i ponownie złożyć - wszystko jest już ok, czyli nie gorzej, niż było przed czyszczeniem. Nie gorzej bo wcale nie lepiej :) Problem pozostał: przy jeździe ze stałą prędkością przy niewielkim dodaniu gazu czuć, że autko ma problem z utrzymaniem tej prędkości (lekko poszarpuje). Wystarczy dodać troszkę więcej gazu i wszystko już jest dobrze. Poza tym silnik wolno schodzi z obrotów poniżej 1000obr/min. Czy komuś z forumowiczów pomogło czyszczenie nastawnika w TDS..?
-
[EXX] TDS Instrukcja czyszczenia nastawnika pompy typu VP 37
Oczywiście u mnie indukcyjny, jak na zdjęciach powyżej.
-
[EXX] TDS Instrukcja czyszczenia nastawnika pompy typu VP 37
A co jeśli po tej operacji (czyszczenie bez demontażu samego nastawnika z pompy - jedynie poprzez zdjętą pokrywę) obroty biegu jałowego są nierówne....?
-
Problem z zawieszeniem - narazie żadne zabiegi nie pomagają.
Witam ponownie. Dziś okazało się, że przyczyną moich zmartwień była poduszka silnika właśnie.
-
Przewody podciśnieniowe pod poduszkami silnika TDS
Nikt nie wie do czego służą te przewody pneumatyczne? Pytam z ciekawości.
-
Przewody podciśnieniowe pod poduszkami silnika TDS
Jak zwykle witam użytkowników bądź symaptyków samochodzików z Monachium. Tym razem chciałbym się dowiedzieć do czego służą owe przewody pneumatyczne podłączone pod poduszki silnika i dalej pod jakiś elektrozawór. Pozdrawiam.
-
Problem z zawieszeniem - narazie żadne zabiegi nie pomagają.
Dzisiaj właśnie zabrałem się za wymianę tej poduszki/łożyska. Już dawno się do tego przymierzałem no ale brak czasu..... Cóż, poduszka rzeczywiście wymagała wymiany (luzy na łożysku). Jednak moim celem było usunięcie tego wk.%^*go stuku. Niestety raczej nic się nie zmieniło. Dalej słychać stuki z lewej strony z przodu przy ruszaniu i hamowaniu (gwałtownym lub z małej prędkości). Przy skręcaniu też czasami słychać ale tylko podczas jazdy. Nie wiem co o tym myśleć. Zostało mi sprawdzić poduszkę pod silnikiem (lewą) choć na kanale nie zauważyłem żeby coś było z nią nie tak (pęknięcia, zapadnięcie) choć pewnie się przekonam jak ją wyjmę, na co nie mam niestety na razie warunków. Optymistycznie zakładam, że maglownica jest w porządku, bo nie słychać żadnych niepokojących odgłosów podczas skręcania w miejscu, choć troszkę się "poci" tu i tam. Jeśli ktoś mógłby mnie naprowadzić na źródło tych głuchych stuków proszę o info.
-
Problem z zawieszeniem - narazie żadne zabiegi nie pomagają.
Nie wierzę, że nikt nie może mi pomóc. Za tydzień wyjeżdżam na dłużej do Norwegii i nie wiem jak mam sprawdzić co jest przyczyną. Na szarpakach na postoju nie ma żadnych luzów i stuków. Stuki teraz się nasilają głównie przy ruszaniu, wyraźnie z przodu z lewej strony. Na maglownicy nie ma żadnych luzów odczuwalnych podczas jazdy czy na kole kierownicy... HILFE
-
Problem z zawieszeniem - narazie żadne zabiegi nie pomagają.
Witam ponownie. Faktycznie przednie wahacze były do wymiany (luzy na sworzniach), wymieniłem również łączniki stabilizatora, jadnak problem pozostał... NIe mam już pomysłów na te stuki. Myślałem o maglownicy ale powinna również stukać na postoju jak kręcę kierownicą a w tym przypadku wszystko chodzi ładnie, nic nie stuka nie piszczy. Stuki są tylko przy ruszaniu z miejsca, przy hamowaniu z małej prędkości i czasami przy skręcaniu ale również przy małej prędkości. Nikt się nie spotkał z czymś takim...?
-
Problem z zawieszeniem - narazie żadne zabiegi nie pomagają.
Mam (chyba) podobny problem. Przy hamowaniu z małej prędkości do zera z lewej strony, z przodu słychać jakieś trzeszczenie/stuki. Podobnie przy ruszaniu z miejsca z przodu, po lewej stronie wyraźnie słychać podobny dźwięk. Ponadto, przy powolnej jeździe, przy skręcaniu (choć nie zawsze) słychać ten sam dźwięk... Przy jeździe z większymi prędkościami nawet po nierównościach z zawieszenia nie docierają żadne dźwięki, podobnie przy kręceniu kierownicą w zatrzymanym pojeździe.... Dodam, że sprawdzone są wszystkie tuleje metalowo-gumowe w zawieszeniu, nowe drążki kierownicze (kompletne), nowe amortyzatory, żadnych luzów na sworzniach (lekki luz na prawym łączniku stabilizatora, prawie niewyczuwalny). Wydaje mi się również, że przy niższych temperaturach otoczenia (np po nocy pod chmurką) tuż po uruchomieniu silnika dolegliwości te nie występują lub w niewielkim stopniu. Cóż to może być....? Łożysko amortyzatora, maglownica......?? Zmagał się już ktoś z podobnym problemem? (e39 2,5TDS)
-
Czujnik tep.zew.
Jaki to konkretnie typ termistora? PTC czty NTC?
-
Reflektor od strony kierowcy potrzebna pomoc
Sprawdź, czy nie popękały w środku takie plastikowe, bardzo kruche regulatory (białe) - często się to zdarza podobno w e39. Sprawdzisz to najprościej łapiąc z tyłu reflektora za kostkę od żarówki mijania lub drogowych i delikatnie poruszając. Jeśli całe lustra z żarówkami się ruszają bez większego oporu, luźno, to na 99% właśnie to (ponoć można to kupić w ASO po 50zł tylko nie wiem czy jest sens skoro i tak się połamią). Nie napisałeś jakie masz reflektory (ksenon czy żarowe) zatem nie wiem jak ma się to do ksenonowych.
-
Kontrloka CHECK ENGINE
Dzięki wkazówce DAJANa udało mi się odnaleźć wszystko, co mnie interesowało na temat rozbierania zegarów. A co do tej kontrolki to swoją drogą dziwne, że w ogóle jest tam na nią miejsce na desce i wlutowane są do niej 2 pomarańczowe diody skoro nie były te kontrolki stosowane do 2000r. No chyba że ma ona jakieś ukryte znaczenie, o którym tylko najstarsze bawarskie piwożłopy wiedzą...
-
Kontrloka CHECK ENGINE
Moja jest z 97r, gniazdo diagn. ma pod maską. W takim razie niby wszystko jest ok, dziwne że nie zaświeca się również na teście wskaźników, no ale skoro piszesz, że taka jest prawidłowość, to będę mógł w spokoju obżerać się jajkami nie martwiąc się nieszczęsną kontrolką. Co do tej płytki, to chyba się nie zrozumieliśmy za bardzo, te X udało mi się jakoś przekręcić (brawo dla projektantów!) ale w ten sposób uzyskałem dostęp do wskaźników od strony tarcz zegarów. Mnie jednak interesuje wyjęcie całej płytki, z dolnej części obudowy. Nie chciałem robić tego na siłę. Czy da się to zrobić nie ściągając wskazówek zegarów?
-
Kontrloka CHECK ENGINE
Mam E39 2,5 TDS - zegary z tzw. "małym komputerem" czyli zamiast komunikatów tekstowych wyświetlają się jakieś tam rysuneczki na wizerunku auta. Niepokoi mnie (może to zabawne), że po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu zaświecają się na chwilę różne kontrolki oprócz tej z napisem CHECK ENGINE. Zrobiłem test zegarów i również się nie zaświeciła. Prawdopodobnie powinna zaświecić się na chwilę i zgasnąć jeśli wszystko jest ok. Ta jednak "milczy" Zwęszyłem jakieś działania dywersyjne poprzedniego właściciela i rozebrałem zegary - z przekonaniem, że albo owej żarówki nie ma albo że jest przepalona. Niestety, nie doceniłem bawarczyka i zamiast żarówek znalazłem diody LED w każdej z kontrolek (poza dwiema żarówkami od kontrolki świateł drogowych). Jak to w końcu powinno być z tym CHECK ENGINE? Powinna się zapalać po przekręceniu kluczyka czy nie? PS wykluczam możliwość jakiejkolwiek wcześniejszej ingerencji w tablicę wskaźników bo na 100% nikt przede mną jej nie otwierał. PSPS tak już poza konkursem a przy okazji - jak wydobyć płytkę z elektroniką z tej plastikowej obudowy po ściągnięciu osłony z pleksą?
-
tłumaczenie
W wolnym tłumaczeniu oznacza to "wyłącz zapłon i włącz go ponownie".
-
Problem z 3-cim Światłem stopu
Jeśli masz kombi to nie wiem, w sedanie po otwarciu bagażnika, jest dostęp do żarówki po usunięciu czarnej plastikowej klapki w górnej jego części.
-
Czujnik automatycznego obiegu powietrza
Wielkie dzięki TYPER! Wyjaśniłeś mi wszystko co chciałem wiedzieć na ten temat.