Treść opublikowana przez Pacino20
-
Swap n42b18 na ... ?
Opowiadaj jakie to koszty :) Ja też mam N42B20 noi dzisiaj odbieram go od mechanika, bo czujnik wału korbowego poszedł w .... :) A ostatnio cały alternator zregenerowany z nowym akumulatorem 1500 zł ..
-
[E46 320D] Orientblau 2003 lim. - eksploatacja po 300 tys km
Jak się czujesz mając Korbotronic? :mrgreen:
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
W tym aucie musiało paść już wiele rzeczy przez co były wykonywane naprawy i wymieniane części co odmłodziło auto :mrgreen:
-
Problem z tempomatem multi
We wszystkich oprócz tego, ten był jakimś wyjątkiem. Reszta ma.
-
E46 COMPACT 320td / czarnuch
Te kompakty zaczynają mi się podobać :mrgreen:
-
bmw e46 n42 143km, przerywa, błędy sond/y ?
A jakie masz spalanie na komputerze? U mnie po regeneracji alternatora, wymiany części np regulatora napięcią wszystko na ori, spalanie zeszło z średniej 10.5 do 7.5. Auto odzyskało moc. Tak jest u mnie. Przerywa to znaczy? Wyłącza się podczas jazdy? Sondy do wymiany z tego co tu widzę :)
-
e 46 318i 2.0 143km 2000r
Co lepsze R4 po remoncie, czy R6 w ciemno? :wink: Jeździsz tym co cię kręci i na co się stać.
-
e 46 318i 2.0 143km 2000r
Up. Racja :D A drugie pytanie to już o LPG.
-
[e46] pływa w lewo i prawo...
Nie no wstyd nam przynosi... Co jak co, ale to On ma wpisaną hondę :mrgreen:
-
e 46 318i 2.0 143km 2000r
Turbo od 10k, lub chipek + krótszy wał i nic więcej :cool2:
-
BMW E46]
Wydech mi się podoba. How much? :D
-
BMW E46]
Sprawnych aut się nie sprzedaje :cool2:
-
Lampy Angielskie, a Europejskie - przeróbka ?
Wiecie jakie mogły być uszkodzenia reflektora? Auto nie jest wypadkowe, żadnego dzwona ( sprawdzone ) a lampa padnięta. I czemu jest to prawie zawsze prawa lampa.
-
E46 Brak możliwości otwierania klapy bagażnika
Sprawdź lepiej wiązke, bo W E46 jest dosłownie tango.
-
długa podróż moim e46 3.0D 2000r :)
Ta karta pomocy pzu pokrywa koszty naprawy? :D
-
Lampy Angielskie, a Europejskie - przeróbka ?
A normalne da się przerobić?
-
po wymianie oleju zaczyna go ubywac N42
Tylko ten pieprzony olej i byłbym zadowolony mega. Może faktycznie tylko te uszczelniacze zaworowe. Wygląd E46 jest mega szczegolnie w m-pakiecie, ładniejsze od e90 i e60. Kto się zemną nie zgodzi? Niech pierwszy rzuci kamieniem :mrgreen: @Carlos Ja mam auto już 10 miesięcy. Trasy codziennie, krótkie dystanste po 20 km w jedną stronę, czasem gdzieś dalej uderze. Głównie miasto. Co mam do zrobienia? Hamulce i szczotki od alternatora. PS: Z tego co wiem szczotki kończą się na 200 tys - 180 tys km w takim przedziale przebiegu.
-
BMW E46]
fajna fajna, bez agro. Jest :cool2: Te ramki są strasznie oczo.. :) Bez ramek będzie lepiej Co do el. szyb. Ja też nie mam :D a w m'ce fabrycznej jest ;) Wrzuć dwa talerze pod maskę i masz 6 garów :mrgreen:
-
po wymianie oleju zaczyna go ubywac N42
Po części się zgodzę z tym, ale piszesz też bzdury. Plastiki w aucie, materiały obszycia kierownicy i galki to porażka umysłowa fakt. Moje auto ma 100% oryginalny przebieg. Tapicerka alcantara jest w dobrym stanie oraz wiele innych rzeczy. Mając do wyboru auto kilku letnie w tej cenie wybrałem właśnie, te w oryginalnym m-pakiecie. Auto nie brało oleju, jeździło dobrze, silnik 0 błędów fizycznych. Po zmianie oleju.. dolewam. Nie bylo serwisowane w ASO tylko w podobnym serwisie. Więc pewnie było taniej i właściciel nie skąpił na naprawy z czego zyskałem ja w tym momencie. Mam 100% pewność do przebiegu. Napisałem, że jest za młode, na druciarstwo ( czytaj zmianę silnika ), a nie że jest młode, ale to moje zdanie. Przez 15 tys lałem tylko paliwo, a teraz leje i olej.
-
po wymianie oleju zaczyna go ubywac N42
Hehe. Przecież wiadomo, że to wina gównianego oleju czytaj castrol, a silnik za to obrywa.. Właściciele tych aut lali to co "zaleca" BMW. I teraz przenosząc się na dobry olej mamy takie problemy. BMW zawsze i wszędzie będzie już ze mną, ale troszkę siarowe jest ;) zalecania syfu dla twojego motoru. Tak wiem, jestem drugim właścicielem i mogę sobie w buty wsadzić te teksty. :mad2: ale to odbije się w przyszłości przy zakupie nowego bmw.. To tyle. To moja teoria możecie się z nią nie zgodzić. Może Castrol pokryje naprawę? Hę?! :D Zmiana silnika w E46, które jest moim zdaniem jeszcze za młode to druciarstwo.
-
po wymianie oleju zaczyna go ubywac N42
Może rękojmia. Mój silnik pracuje jak igła. cud miód ( niech tak dalej pracuje ) życzę mu tego, ale jeśli się okaże, że olej ucieka przez pierścienie to bmw straci w moich oczach. Uważam, że nie mam problemu z utrzymaniem BMW, zależało mi na niższym spalaniu i dobrych osiągach N42 zapewnia mi te możliwości, jako studentowi. Wiadomo teraz tylko 3.0 + :D ale kij. Ja tak wybierałem auto. Nie pitolcie, że 5k to mała sumka, że nie powinno boleć, bo to bmw.. Auto 180k przebiegu i takie cyrki? To wstyd, wiadomo dla kogo. BMW powinno to naprawić, tak jak wadliwe poduszki. pozdro. O napinaczu nie wspomnę. Sory za bledy orto. Gdyby nie te problemy, to ten silnik pewnie byłby dobrą stroną bmw.. dla tych oszczędniejszych. Nie po to ten silnik był tworzony..
-
po wymianie oleju zaczyna go ubywac N42
Uszczelniacze zaworowe do zrobienia. Dziwna sprawa z tym olejem. Wszyscy mówią być lać 5W30 lub 5W40. Zrobilem tak samo i efekt taki jak Twój.
-
SWAP silnika N42b18 na N42b20
;) To gratulacje za ogarnięcie silnika. :cool2:
-
[318 N42B20]Korozja wałków
Dobrze z jego strony, że ci pomógł. Piwko dla ciebie i dla niego.
-
Akumulator wyłącza się podczas jazdy [318i]
Boję się, że zostanę wydymany bez mydła... na kasę :? Dziś kilka razy lampeczka się pojawiła.. Mam podejrzenie, że ktoś mi obgryzł kable bądź sam nie wiem. Na teście 7.2 pokazuje temp zewnętrzną.. pokazuje mi 255 lub 250 w takich granicach. Na BC normalnie pokazuje np 22.5 stopni. Pokazuje mi takze, że są klocki do wymiany.. I teraz ta lampa od akumulatora.. Moze jakieś zwierzak wpadł i pogryzł? :mrgreen: Może go zabiło i teraz się rozkłada.. Na teście 9.0 napięcie jest 14.4 - 14.3 sprawdzane na postoju. włączone radio. nawiew, światła. Przy hamowaniu spada, bądź przy gazie. Czasem spadło poniżej 14, ale zaraz znowu było 14..