Treść opublikowana przez kicaj
-
Nowość wiosna 2016: silnik 325d
czyli łatwo nie będzie podnieść 190KM do tych 224...
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
Nie znalazłem takiego tematu dla serii F3x więc zakładam. Co polecicie? Silnik B47 190KM Obecnie Castrol Edge Professional LL04 0W-30 zalany w ASO Przebieg ok 30 tyś. km, byłaby to druga wymiana. With mobilephone sent.
-
doświetlanie zakrętów
A możesz nie krzyczeć? With mobilephone sent.
-
żywotnośc klocków hamulcowych
U mnie pokazuje że tył muszę wcześniej wymienić od przodu. Tu 20tys a tam 40tys. Zastanawiam się czemu tak... With mobilephone sent.
-
Nowość wiosna 2016: silnik 325d
Ktoś wie czym się różni w osprzęcie b47 190KM od tych 224KM? With mobilephone sent.
-
Komunikat zamarznietej szyby
Spróbuj dojechać do dołu i przytrzymać przez chwilę opuszczanie. Potem to samo przy podnoszeniu. With mobilephone sent.
-
X4 opinie i uwagi
Jaki masz OS w komórce? With mobilephone sent.
-
[320d 150km] auto gaśnie, a jak troche ostygnie jedzie dalej
Rzut... Podobne problemy w innej marce spowodowane były wadliwym czujnikiem wałka rozrządu. A co do paliwa - nie polecam tankować tylko vervy czy v-power . To może też sugerować coś z pompą paliwa (też takie rozwiązanie się pojawiło na innych forach) With mobilephone sent.
-
BMW F10 530d WBAFW1050C509811 Korekta !!
kicaj odpowiedział(a) na piątek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKiedyś robiłem sobie kalkulację kosztów utrzymania diesla i benzyny w Niemczech, uwzględniając moje zniżki u ubezpieczyciela oraz podatki i wyszło mi że w przypadku małych silników diesla (poniżej 2 litrów) to trzeba ok. 20tyś. km rocznie przejechać by się z benzyną zrównało. Dla 2.0 diesla to ok. 25-30tys. km, a większe silniki to jeszcze więcej. I to są IMHO minimalne przebiegi roczne jakich należy spodziewać się w dieslach z Niemiec. Górnej granicy nie ma. Nie raz rozmawiałem z technikiem czy handlowcem gdzie rocznie 100tys. km to żaden wyczyn. With mobilephone sent.
-
Spotkanie Berlin
No to może ktoś jeszcze się zgłosi With mobilephone sent.
-
Maxymalny rabat ??
Ale nikomu nikt nie każe negocjować tylko w PL, mnie bez niczego oferowano na dzień dobry 10% na nowe i 18% na salonowe F34 w DE.
-
Skrzynia automatyczna - wymiana oleju
A napisali gdzie (w jakich warsztatach) można tą wymianę przeprowadzić? With mobilephone sent.
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
kicaj odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażnie doczytałem, mea culpa, ale na forum audi jest wątek gdzie można poprosić o rozkodowanie
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
kicaj odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNa forum znajdziesz jak samemu sobie po vinie odkodować. I jest to bardzo proste With mobilephone sent.
-
X6 F16 opinie.
I tak trzymać, jeszcze bym dodał że pali tyle ile mu się wleje... With mobilephone sent.
-
Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....
Policz ubezpieczenie, opłaty i paliwo, co wyjdzie taniej? W De te 20-25 tys km to taki graniczny przebieg gdzie koszta diesla i benzyny się zrównują. With mobilephone sent.
-
330xd Wszystkie tarcze hamulcowe się grzeją
Dla producenta liczy się przede wszystkim cena części na pierwszy montaż. Kwestia napraw (za wyjątkiem gwarancyjnych) to już w gestii posiadacza auta. Ot business is business... With mobilephone sent.
-
330xd Wszystkie tarcze hamulcowe się grzeją
Cena? With mobilephone sent.
-
X6 F16 opinie.
Właśnie dziś zrobiłem rundę moim 2.0d i spalił mi ponad 12 litrów. A wcześniej miałem 1.4t i to mi spalało średnio 7... Co z tego wynika? With mobilephone sent.
-
330xd Wszystkie tarcze hamulcowe się grzeją
Czy tak samo ociera bez i z ręcznym. To najprościej With mobilephone sent.
-
X6 F16 opinie.
Albo mówimy o nowych autach albo o wszystkich. Nie chcę i nie bronię diesla (mam i on i nopb). Ale jeśli mówimy że jedno jest be a drugie cacy to proszę o fakty. Każdy tu mówi o niesprawnościach diesla, zwłaszcza starego i bez filtra dpf, a nikt nie mówi o problemach benzyny, czy to pijące olej silniki, czy też zatruwające środowisko benzyny z wtryskiem bezpośrednim... Co więcej, benzyny palą średnio (pi razy drzwi) 20% więcej paliwa od diesla, ze względu na kaloryczność to i spalin jest więcej... Ale o tym jakoś się nie mówi. A i jeszcze jedno - silniki elektryczne, super sprawa tylko - co z akumulatorami - ich produkcja i utylizacja (miejmy nadzieję że nie będzie skażenia w razie wypadku) też nie jest czysta, a prąd elektryczny też trzeba wytworzyć. Nie jesteśmy Portugalią gdzie daje się uzyskać 100% zapotrzebowania energii poprzez źródła odnawialne, nie wspominając o kosztach środowiskowych ich wytworzenia i położenia. To też są olbrzymie koszta, o których nawet zieloni nie wspominają. Czemu? With mobilephone sent.
-
330xd Wszystkie tarcze hamulcowe się grzeją
A ręczny odbija? With mobilephone sent.
-
X6 F16 opinie.
No to podaj te fakty, bo na razie podałeś 3 linki które są mniej więcej średnio obiektywne odnośnie motoryzacji. Czemu obecnie postuluje się wprowadzenie dpf do benzyny a diesle praktycznie od eur 5 pozostają bez zmian? With mobilephone sent.
-
X6 F16 opinie.
Sławomir rzuć okiem na wytyczne dla obecnie obowiązujących norm - diesle mają ostrzejsze obostrzenia niż benzyna, a zatem obecnie można śmiało twierdzić że diesel jest czystszy niż benzyna. Oczywiście nie dotyczy to aut z wycięty dpf albo po modyfikacjach... With mobilephone sent.
-
Performance Power Kit 20d 190KM b47 ->205KM/430NM
Np. w fordzie można zrobić tuning na gwarancji za zgodą. Jestem ciekaw ile można bezpiecznie wyciągnąć z tego silnika bo 15KM i 30Nm to dość cieniutko. With mobilephone sent.