Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
G50 SOP 11/26...
nic nie szukasz bo autostrady, przynajmniej a1 i a2 w Polsce są dosyć dobrze obstawione. Jak ktoś jeździ często to spaliniak, jak rzadko to się te dwa, trzy razy w roku naładuje po drodze albo gdzieś na miejscu. Sam jeżdżę dużo ale znam też osoby co najdalej gdzie jadą to na lotnisko 100km.
-
G50 SOP 11/26...
tylko problem z autami EV polega na tym że tu nie chodzi o dalekiej wyjazdy zagraniczne czy dalsze rzędu 500-700 km ... te auta średnio się nadają na trasy 150-160 km w jedną stronę i wrócić bez mozolnego ładowanie przed, w trakcie i po 😁 oczywiście na kręcenie się wokół komina lub czysto po mieście , gdzie jeszcze ładujesz to w domu z własnej instalacji PV OK ale przy normalnej jeździe autostradowej z prędkościami 140-150 km/h przy zużyciu 22-25 kW po 200-250 km szukasz stacji ładowania
-
G50 SOP 11/26...
Po Słupsku od jakiegoś czasu jeździ iX3 czarne. Chyba jako pierwsze odebrane z Bawaria Motors Gdańsk. Rzuca się w oczy, ale z czasem będzie mniej kontrowersyjne. Ja bym nie pogardził, ale nie za takie pieniądze.
- Dzisiaj
-
G50 SOP 11/26...
Równie dobrze można napisać że seria 3 to małe gowno i w trasy się nie nadaje. Każdy przypadek jest indywidualny i każdy powinien auto rozważać pod siebie. Jak dla mnie jak ktoś nie jeździ daleko za granicę autem, zadko kiedy jeździ powyżej 200 km od domu w jedną stronę to ev jest ok, w przeciwnym razie lepiej spaliniak, jak ktoś ma dwa auta to jako drugie auto to wogole nie ma tematu.
-
G21 LCI2 - 320d, Mpro, 19" 995M, RWD, Fire Red
Plan na najlepszy weekend w piekle 🫣 Wyruszamy po południu, od jutra atakujemy ;) Jak ja stary wytrzymam weekend przy zapowiadanych temperaturach to zobaczymy, jak to będzie ostatni post to znaczy, że słabo 😆 Prawdopodobnie wrócimy ok 2.00 w nocy z niedzieli na poniedziałek. A żeby tego wszystkiego było mało, to mój syn sobie jeszcze załatwił termin na egzamin praktyczny na prawko na ... poniedziałek 6.30 🫣 Ale to jeszcze nie wszystko, bo o 10.00 rozpoczyna kurs na ratownika wodnego nad Rożnowem i ma w planach zdać i samemu się odwieźć 😉 Także moje stare zdrowie zostanie wystawione na spore wyzwanie 😀 Na sukces na egzaminie to sie nie nastawiam, ale kto wie ;) A z ciekawostek za co np oblewają to robią ponoć notorycznie tak, że egzaminator wsiada i zamyka drzwi, na tyle mocno żeby był dźwięk, ale na tyle słabo żeby nie zatrzasnąć. Jak nie zauważysz w stresie, że świeci sie światełko nad łbem to od strzała oblany egzamin 🤬
-
G50 SOP 11/26...
Ale... ile razy się jeździ te 700/800km dziennie? Jeśli ktos tak ma, to nie EV na ten czas. To nawet nie chodzi o to ile razy się jeździ. Nawet jeśli to jest jak w moim przypadku, raptem 4-5 wyjazdów dalszych to już przy zakupie nowego auta to rozważam. Na ten moment wybrałem młockarnie, ale już jako drugie auto rozważam, czy może nie spróbować ev. Za parę lat może te rozważania przestaną być aktualne, ale w 2026 ev nie pozwoli mi wracać ze zdjęciami z trasy 😉
-
Google maps na live cokpit
Tez sie chetnie dowiem jak to zrobic
-
G50 SOP 11/26...
Z mojego punktu widzenia jazda EV (w promieniu 400km) to czysta oszczędność okupiona różnymi kompromisami i wadami. Zrobiłem okolo 20 000 km moim i4 a koszty przejazdu (nie liczę skrupulatnie, ale też dodaje coś i zaokrąglam w góre) to około 1000zł. Natomiast nie pojadę tym autem do Włoszech, do Chorwacji a nawet w góry na narty jechaliśmy dieslem. Dieslem wygodniej, a przy okazji... i4 to dla mnie dość małe auto. Takie podmiejskie bym rzekł. Ale do Poznania, Warszawy, Radomia już jechałem i da radę. Ode mnie Dom-Poznań-Dom - jadę na jednym ładowaniu, Warszawa/Radom z jednym ładowaniem - więc to co naładuje w domu to zostaje w kieszeni. Ale... ile razy się jeździ te 700/800km dziennie? Jeśli ktos tak ma, to nie EV na ten czas. Karta ładowania BMW.... żałuje że wygenerowałem ten ślad węglowy i nie tylko. Tylko aplikacje, a tych trzeba mieć kilka. Masakra. Nie jest to wygodne i fajne. No i to... jak ta ładowarka do której się jedzie na styk (mam na myśli 5-8% naładowania) okaże się nieczynna/zepsuta/z uciętym kablem. Ok, można ładować sie przy 20-30% i mieć zapas, ale czy wtedy robie 400km na ładowaniu w trasie czy 250?
-
Stały błąd 46D1 z INPA oraz kręci ale nie odpala
Do regeneracji był komputer
-
Wymiana elementu zderzaka BMW G31 LCI xD 530D
Jak zrobisz to na odpiętym akumulatorze - to nie.
-
G50 SOP 11/26...
2 ev w domu, jakieś 110 tysięcy zrobione w 3 lata, karty mam całe dwie BMW i Mercedes, wybieram między jedną a drugą tylko z powodu ceny, 99 procent ładowań na IONITY, tego co piszesz nie uświadczyłem
-
G50 SOP 11/26...
Zapłacić można przy dystrybutorze, w kilka sekund (np. Orlen Pay), wiec tutaj nie ma żadnej przewagi :)
-
G50 SOP 11/26...
co do mitów ... akurat mam w domu drugie auto EV i widzę , że nie masz pojęcia jaka jest rzeczywistość ... 1) z tym czy ładowarka będzie czynna / zajęta / ktoś kable zajumał totalna loteria .. ostatnio jadąc na lotnisko miałem zaplanowane doładowanie się na sprawdzonym punkcie GreenWay-a przy S5 .. CS 400 KW 15 minutek lecimy dalej ... z 8 działających 0 😁 2) karty są wygodne ... szczególnie te flotowe , których potem każdy posiadacza EV ma po 3 bo .uj wie która zdziała z daną ładowarka danej sieci a na końcu jak masz stojące auto pod lidlem i tak nie naładujesz 😁 więc jak piszesz , że poruszanie się EV jest "Wygodniejsze od tankowania i stania w kolejce przy kasie żeby zapłacić" .. co 300 km autostrady bo na więcej baterii nie starczy to nie wiem czy Ty miałeś większą styczność z tego typu autem😉
-
E91 2008 LCI 2.0d 177KM - 681000km
Link do ogłoszenia: https://autoplac.pl/oferta/bmw/seria-3/e90-e91-e92-e93-2-0-2008r-e91-bezwypadkowe-0290-7273-FA
-
G50 SOP 11/26...
Z tym akurat na dziś dzień nie ma problemu, nie powtarzaj zasłyszanych mitów, a karty są akurat wygodne. Wygodniejsze od tankowania i stania w kolejce przy kasie żeby zapłacić. Podjeżdżasz, przykładasz kartę, ładujesz, na koniec miesiąca opłata zostanie ściągnięta z karty kredytowej .
-
Wymiana elementu zderzaka BMW G31 LCI xD 530D
Ale jak wszystko odepnę a później podepnę to nie będzie choinki na liczniku?
-
G50 SOP 11/26...
jak jest akurat dostępna/wolna ładowarka i o ile działa 😁 ... pomijam ten cyrk z kartami , sieciami itd ...
-
G50 SOP 11/26...
Tu nie ma co filozofować, jeździsz często i bardzo daleko szybkimi autostradami i nie lubisz marnować wtedy czasu bierz spaline, jeździsz daleko albo wcale albo od wielkiego dzwona albo nie przeszkadzają ci postoje, elektryk jest ok. Bmw i3, ix3 ma tą zaletę że ładuje się mega szybko. 20 minut i możesz jechać dalej.
- Wczoraj
-
Falowanie podczas stania na światłach
Posiadam f10 525D z n47 i zaobserwowałem ostatnio że na nagrzanym silniku auto jakby delikatnie falowało, czuć lekkie drgania podczas trzymania hamulca na światłach czy w korku, delikatnie słychać jakby auto inaczej przez chwilę pracowało i dodam że występuje to tylko na biegu D/S a nie na biegu jałowym. Podczas jazdy żadnych niedolegliwosci nie czuję. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?
-
G50 SOP 11/26...
Dokladnie tak 😄
-
G50 SOP 11/26...
Bo sie człowiek ściga z nawigacją i se trochę nadrobi to każde sikanie masakruje co się tam udało nadrobić ;)
-
G50 SOP 11/26...
Bo 440i korci, jakbys nim, jak elektrykiem jechal, tak do 120km/h, to zrobisz duzo. Na dzien dzisiejszy, jak koledzy wskazuja, auta do jazdy po miescie i wypady bliskie. Jak czlowiek chce daleko poleciec i szybko doma wrocic albo jest na emigracji i pedzi na wakacje, to przeciez wiecie jak jest, chcemy na raz cala trase, szybkie skiku i dalej "ogien", tu elektryk to udreka.
-
Google maps na live cokpit
Witam, ostatnio zobaczyłem post na FB że Google mapy wyświetlają się na zestawie wskaźników w id8. Ludzie pisali również, że po aktualizacji Google map do najnowszej wersji działa również w id7. Ktoś może się wypowiedzieć jak to u Was wygląda? Ja po aktualizacji map nadal mam tylko strzałki w id7.
-
G50 SOP 11/26...
No dokładnie. Jakiś czas temu miałem okazję pojeździć Volvo EC40 kolegi, które miało ponad 400 KM no i poza startem z miejsca lub przyspieszaniem z bardzo małych prędkości to nie czuć wcale tej mocy. Przez to że nie ma tam przełożeń a moment obrotowy jest stały to przyspieszenie jest coraz słabsze z prędkością. Zupełnie odwrotnie niż w spalinówce. Takie 340i daje dużo lepsze wrażenia z przyspieszenia moim zdaniem. Ale do kręcenia się wkoło komina, szczególnie jeśli ktoś ma tanie lądowanie, to jak najbardziej. Tylko nie za tą kasę co ix3 czy i3.
-
G50 SOP 11/26...
dokładnie tak, spod domu dojechałem do Amsterdamu 😁 ale obiektywnie to było 520D ... M440i też nie dojadę na raz 😁