Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. Najdoskonalsze hamulce nie dadzą rady nawet gdyby działały na zasadzie elektromagnesu na powierzchni całej tarczy. Głównie dlatego że auta stworzono do jazdy po drogach, a nie po torze - ruch regulują przepisy, a przy jako takim ich przestrzeganiu, tarcze pożyją Przy tamtym hamowaniu ciekawostkę zauważyłem dopiero po podniesieniu auta - hokej przedniego zderzaka przyszlifowany... idąc tym tropem, przeważyłem koła - przednie obręcze już nie były dokładnie okrągłe. Fizyka - jak mówisz - prędkość plus masa auta i gwałtowny hampel. Ogólnie i tak to był duży fart.
  3. Generalnie takie jutuby rzadko oglądam, chyba ze niechcacy trafię, ale dla mnie to było jak najbardziej realne. Czasem dla frajdy jadę sobie śmignąć Nordschleife - mam stosunkowo niedaleko, a i koszt niedużo za taką przyjemność. Ostatnio widziałem na imprezie, jak zawodowcy zmasakrowali hamulce w porszawce. Przejechane dwie pętle i auto wracało lawetą. Ps. To ten clickbyte którego nie ma? BMW M4, którym Kubica szalał po torze, dostało prawdziwy łomot. Mechanik pokazuje, co wymagało wymiany https://share.google/Pp3DGo7AJqJATSU8L
  4. Ale pewnie by tak było. Fabryczne M3C na torze w rękach prodrivera nie da rady. Ciężkie auta nr RSQ8 bez ceramiki też przy ostrzejszym traktowaniu nie dadzą rady mimo ponad 40cm tarcz i pewnie 8-10 tłoczkowych zacisków. Fizyka i niedoskonałe hamulce.... Cudów nie ma.
  5. Wcale nie, to byl tylko clickbait goscia z youtube by zrobic sobie content i wyswietlenia. Obecnie nie da sie juz go ogladac.
  6. Jakiś czas już temu, w ciężkim VAGu miałem ori hamulce. Zestaw po wymianie może ze dwa tygodnie, awaryjne hamowanie na nielimitowanej autostradzie. Samochód wyposażony w większość asystentów ( również break booster ). Wyhamowało. Ale nawet oryginalne tarcze tego nie przeżyły. Zresztą, ci którzy chcą ostro jeździć, muszą liczyć się z kosztami. Żadne, nawet najlepsze hamulce nie przeżyją długo "wykorzystywania w pełni ich możliwości". Jakiś czas temu udowodnił to Kubica, jedną przejazdżkà na torze tak skatował mpower, że nadawało sie tylko do remontu.
  7. Dzisiaj
  8. Każdy z nas szuka oszczędności, ale czasem po prostu nie warto. Do 318i przy spokojnej jeździe nie miałbym zawahań przed dobrej jakości zamiennikiem ale do M nie mam wątpliwości ze wziąłbym oryginalny setup. Kolega dawno już w E60 kupił niby super zamiennik, zakładał w ASO. Po dwóch trasach zaczęło coś stukać... tarcze pokrzywione. Nie wiem jak to zrobił ale po wymianie na ori problem zniknął na lata. Fakt, że jak ktoś po ostrym hamowaniu wjedzie w głęboką kałużę to ori też tego nie wytrzyma.
  9. MedicuS odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    Widziałem wczoraj pierwszy raz na ulicy ix3. Nie trafia w mój gust ;)
  10. Cześć, Zostałem poproszony o dowiedzenie się, czy BMW (konkretnie M3 z 2010 roku) zapisuje aktualną prędkość w momencie wypadku. Z tego, co powiedziało mi AI wynika, że na pewno zapisuje czy wystrzeliły poduszki. Ale nie mówi jednoznacznie ani czy zapisuje, ani czy nie - prędkości. Nr VIN samochodu: WBSPM9C53AE202388. Wypadek miał miejsce w USA.
  11. Już wszystko wiadomo. Temat do zamknięcia.
  12. Ale to miałem na myśli pisząc 'tak z reguły jest'. Ciężko też jest przetestować produkty w dokładnie tej samej sytuacji. Natomiast chytry dwa razy traci.
  13. Woytas odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    WLTP 900km 😂 ... w mieście z max rekuperacją albo prędkością skutera z wieloma zjazdami z górki ... czekam na screeny pierwszych użytkowników po jeździe drogami szybkiego ruchu z przepisową prędkością gdzie nagle z 900 zrobi się 400 do max 500 😁
  14. Wczoraj
  15. Skimir odpowiedział(a) na Skimir temat w X5 (E53)
    Rozebrałem, nic ciekawego nie widać. Zaglądając gdzie się da trafiłem na coś co może być odpowiedzią. Zauważyłem, że cieknie płyn z tej pompki elektrycznej przy lewym reflektorze. Okazało się, że była pełna płynu chłodzącego. Miałem drugą, spaloną ale szczelną. Podpiąłem bez zasilania - zobaczymy.
  16. Fajnie że udało się zrobić.
  17. Cholera wie, może trzeba go rozebrać i pooglądać
  18. kkx5 odpowiedział(a) na Seba_320_Coupe temat w X3 (G01, F97)
    https://www.autoczescionline24.pl/saleri-sil-19173774.html Dla przykladu.
  19. Nie... Dalej to jest blok alu
  20. OK, zlinkuj pompę tak dla ciekawości.
  21. Dołączył do społeczności: Wlochu01
  22. I ten chat gpt .. dokąd to zmierza :-) inpa, kabel kdcan i zerkniemy. Ewentualnie wpadaj na Śląsk
  23. kkx5 odpowiedział(a) na Seba_320_Coupe temat w X3 (G01, F97)
    Wystepuje osobno, robi producent dla bmw, firma SIL.
  24. GDX4 odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    Jedyna zaleta że można cicho podjechać i odjechać ze schadzki. A tak to nasze 340i, które przecież nie jadą objadą te auta przyszłości...
  25. Już wiem dlaczego pompa OE tyle kosztuje, ona występuje tylko w komplecie. Myślałem, że to tylko tak jak na powyższych postach wygląda. Wymieniam na oryginał :)
  26. QacpereQ odpowiedział(a) na QacpereQ temat w E39
    Tuleje tylnego wózka wymienione. Założony poliuretan. Wózek nie lata a amorów nie sprawdzałem na diagnostyce gdyż za miesiąc mam przegląd.
  27. Albo robić pod specyfikację BMW używając zmodyfikowanej mieszanki zarezerwowanej tylko dla OE. Np. tarcze Zimmerman które również idą jako OE i model ogólnodostępny jest po prostu gorszy... stąd długie dyskusje jak ludzie po krótkich dystansach i odczuwalnej różnicy lub problemów wracają do ASO po originał. Sam miałem przypadki korzystania z OEM ale sprawdzonego mieszanego połączenia i nie miałem z nimi problemów chociaż np. niektóre klocki bardziej brudziły felgi. Pewnie są to w większości niuanse do wychwycenia przez wytrawnego usera ale jednak. Jak ktoś nie korzysta czasem z max. potencjału hebli nigdy tego nie wychwyci...
  28. Dołączył do społeczności: KKBK3
  29. Okej, postaram się w tym tygodniu do niego uderzyć. Nie zamykajcie tematu dam znać jak się sprawa rozwiąże, może komuś kiedyś się przyda.
  30. Często to właśnie sposób na najlepszy zestaw hamujący 😀

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.