Skocz do zawartości

[E34] rozładowujace się aku


mateo2558

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, mianowicie ostatnio rano chce odpalic samochod, przekrecam kluczyk lampki wszystkie przygasly rozrusznik zrobil tylko male buu, aku rozladowane... Pod prostownik po kilku h samochod odpalil wszystko ladnie przejechalem troche km zeby go podladowac jeszcze. Nic nie sprawialo problemu, 2dni pozniej znowu to samo aku na 0. A ze jest na gwarancji zawiozlem do sklepu, tam powiedzieli ze jest w 100% sprawny, tylko rozladowany. I tu moje pytanie gdzie szukac przetartych kabli czy czegos przez co sie rozladowuje aku, moze ktos mial taki przypadek i zna jakies miejsca szczegolnie narazone na uszkodzenie??? Wyglada na to ze jakis kabel + sie przetar i dotyka ramy i idzie zwarcie, dodam ze jak auto odpalone to nie ma zadnych problemow wszystko dziala jak powinno.

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie?

 

Masz aku pod kanapą?? Czy mierzyłeś przy zamkniętych drzwiach? - bo strasznie dużo pobiera prądu.

Pobór powinien wynosić około 50mA, tj. około 0,05A. Tego radia raczej bym do auta nie montował - ma bardzo duży pobór. Jak mierzyłeś na otwartych drzwiach (aku pod kanapą i zgaszone światło w aucie), to około 130mA wcina przekaźnik od oświetlenia wnętrza - wyłączają go pozamykane drzwi (chyba, że przełączniki są walnięte).

Sprawdź pobór prądu przy zamkniętych drzwiach i wyjętym radiu - jak będzie 0,04-0,06A to jest OK. Jak dalej wynosi 0,2A, to najprawdopodobniej walnięty któryś z przełączników w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pod kanapa, przy otwartych drzwiach 0.20-0.19 jak zamkne spada do 0.17A swiatlo zgaszone. Sprawdzalem bezpieczniki wszystkie pod maska nie daja efektu dopiero jak wyjme pod siedzeniem od komputera wtedy jest 0.00. inaczej 0.19 przy otwartych drzwiach.

Aku mialo 12.70V zostawilem na ok 1h przy podlaczonym radiu i wskazalo 12.50, odlaczylem radio przyszedlem znowu za ok 1h i bylo 12.60, teraz odlaczylem radio i sprawdze rano. Te radio jest ze dwa lata juz w aucie, jakos z pol roku temu przestal czytac plyty tzn wkladam i wysowa, teraz jak podlaczam je do pradu to slysze dzwiek jak by chcial zakrecic plyta. Zawioze je do jakiegos fachowca bo i tak mialo isc do naprawy z tymi plytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pod kanapa, przy otwartych drzwiach 0.20-0.19 jak zamkne spada do 0.17A swiatlo zgaszone.

Żółty przekaźnik (od oświetlenie wnętrza) jest pod kanapą, jego cewka ma opór około 100 ohm (nieco mniej) - przy napięciu z aku 12,5V i zgodnie z prawem Ohma (I=U/R) - musi pożreć około 130mA prądu - i o taką wartość powinien spaść pobór po zamknięciu drzwi. Czy poczekałeś około minuty czy 2ch po zamknięciu drzwi (musisz być wewnątrz lub mierzyć przez otwarte okno - miernik cały czas podłączony i mierzący prąd)?? Bo komputer także przechodzi w czas uśpienia po pewnym czasie.

 

Mam pytanie - Czy po zamknięciu wszystkich drzwi światło w aucie Ci gaśnie (przednie drzwi dają pewne opóźnienie, tylne powinny gasić od razu)?? Bo spadek upływności prądu jest za mały po zamknięciu drzwi i sugeruje właśnie usterkę jednego z włączników przy drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiatlo mialem wylaczone manualnie, jutro zrobie jak mowicie tzn zapale zamkne drzwi i poczekam kilka min w srodku, bo wlasnie sprawdzalem zamykajac drzwi i odrazu nie czekalem.

ogolnie wczesniej jak mierzylem tylko ladowanie to mialem swiatla i gasna normalnie. Najpredzej bedzie przez radio wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz źle podpięte radio. Musisz podłączyć tak, aby po wyłączeniu kluczyka radio wyłączyło się i nie dało się włączyć. Radio podpięte tak jak Ty masz teraz, pobiera sporo prądu.

Są dwa kable odpowiadające za to, żółty i czerwony. Jeden jest od pamięci, czyli stały plus, a drugi od włączania radia czyli plus po stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pozniejzeby odpalic na postoju musze wlaczac zaplon a to tez pobiera duzo pradu.

Sprawdzilem napiecie pozniej spada do ok 0.03 a nawet 0.01. Ale teraz nie dziala mi nawiew, bezpieczniki ok, mozliwe ze podczas wpychania kabli od radia cos sie oglaczylo w desce od pokretel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moduł komfortu potrzebuje około 10min żeby wejść w stan uśpienia i pobór prądu spadł do minimum.Ja też troszkę z tym walczyłem,u mnie pobór wspoczynku wynosi 36mA
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
nie no jak sie jezdzi to po ok 50km conajmniej, wiec to nie to. radyjko dalem do naprawy wczoraj wmontowalem i dzis odpalil bez problemu. wiec mam nadzieje ze problem minal, mimo ze pobor pradu to16mA, ale wg elektryka aku 92Ah bd rozladowywac ok 20-30dni wiec nie mam co sie martwic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.