Skocz do zawartości

Jaki rozmiar letnich opon na alufelgę 16 do e34 2.0


Ryan73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Kupiłem już nowe opony na zimę ale w związku z tym ze letnie opony są teraz w super cenach chce kupić opony na 16 calowe aluminiowe felgi

powiedzcie mi jaki rozmiar letniej opony będzie wyglądał najlepiej

Mam już zużyte opony 50 na 205 R16 ale to jest koszmar są tak niskie że musiałem kleić tylni zderzak ostatnio i w ogóle samochód wygląda koszmarnie.

Chce kupić opony schować i wiosna założyć

Jaki rozmiar będzie idealny mam silnik 2.0 benzyna ??????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 16" max co wlozysz to profil 55 np 225/55/16 - jesli chodzi o komfort to bedzie lepiej, ale bez cudów

Ostatnio zmienilem takie opony na zimowe 15" na profilu 65 - i to jest bardzo duza roznica, teraz samochod plynie i jest git:)

... z wygladem gorzej:P

 

Jak na ulicy widze kogos kto ma 17" na profilu 45 lub 40 albo jeszcze inne wynalazki (na naszych drogach) to jestem pelen podziwu dla wytrwalosci (w niektorych przypadkach glupoty), a moze to poprostu przejaw masochizmu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście wydaje się, że idealne będą 215/65/R16 - komfort bdb i przyzwoite prowadzenie. Pozdrawiam

 

 

PS.

Tutaj kalkulator zamienników opon, może się przyda.

http://rozmiar-opon.bmw-tech.pl/

Brokatrot Metallic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Kupiłem już nowe opony na zimę ale w związku z tym ze letnie opony są teraz w super cenach chce kupić opony na 16 calowe aluminiowe felgi

powiedzcie mi jaki rozmiar letniej opony będzie wyglądał najlepiej

Mam już zużyte opony 50 na 205 R16 ale to jest koszmar są tak niskie że musiałem kleić tylni zderzak ostatnio i w ogóle samochód wygląda koszmarnie.

Chce kupić opony schować i wiosna założyć

Jaki rozmiar będzie idealny mam silnik 2.0 benzyna ??????????????????

Zalezy jaka masz szerokosc felgi? Domyslam sie ze ze 7J? Jezeli tak to odpowiednia oponą na taką felge jest opona o szer 225. max profil to 55 (jak napisal kolega wyzej). Wtedy masz kolo rozmiarowo takie jak bys mial 17" na oponie 40 lub 45 (nie pamietam). Ale za to masz wiekszy komfort. Wada takiej szerokiej opony jest prowadzenie na koleinach, czesto tez samochod potrafi wiecej spalic, ale plusy sa takie ze nie obdrapiesz w zaden sposob felgi. Wiec nie musisz sie bac o krawezniki przy parkowaniu.

Tazke wybor nalezy do ciebie. Ale wezszej jak 215 chyba bym nie zakladal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na ulicy widze kogos kto ma 17" na profilu 45 lub 40 albo jeszcze inne wynalazki (na naszych drogach) to jestem pelen podziwu dla wytrwalosci (w niektorych przypadkach glupoty), a moze to poprostu przejaw masochizmu :wink:

 

Ja mam 225/45/R17 i nie ma aż takiej tragedii jak opisujesz. Można swobodnie pomykać. Gorzej z podjazdami pod krawężniki - trzeba się praktycznie zatrzymać przed każdym - w mieście może być to trochę uciążliwe. Na zimówkach 195/65/R15 nie odczuwam aż takiej różnicy w "wybieraniu dziur". Przy wspomnianych krawężnikach różnica jest już znaczna :)

 

O ile się nie mylę, po otwarciu drzwi kierowcy widzimy tabliczkę z rozmiarami felg i ich max profilem, który zaleca producent. Radze posłuchać się Bawarczyków i nie kombinować z większymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie czujesz roznicy miedzy 17" na malym profilu, a 15" z duzym balonem... nie mamy o czym rozmawiac:P

Ja odczuwalem roznice miedzy 225/50/16 po zmianie na 225/55/16

 

max rozmiar 16" wg instrukcji to 225/55, a 15" to 225/60 lub 205/65 (są jeszcze podane opony TD,ZR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.