Skocz do zawartości

Oleje Motul- podróba?!


adam.gaweda

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Olej zamawiałem od allegrowicza malgorzaata2.

Etykieta przednia wygląda na oryginalną ale ta etykieta tylna....

Kurde tyle ludzi kupiło i wystawiło pozytywne komentarze.

Dobrze, że nie wlałem tego oleju.

Spróbuje go zwrócić.

 

Tylko nie daj się omotać temu sprzedawcy bo widziałem co potrafi jak wygooglowałem nick z allegro, w takie bajki to może uwierzyć ktoś kto nie ma zielonego pojęcia o olejach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
a moze ktos polecic pewne zródło do Vavoline VR1 racing czy np.bardziej polecacie Motula

 

Motul ma lepsze parametry niż Valvoline porównując ich karty charakterystyki.

zastanawiam się pomiędzy Vavoline Synpower 0w40 a Motul X-cess 8100 5w40 jeden i drugi posiada norme Bmw LL-98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a moze ktos polecic pewne zródło do Vavoline VR1 racing czy np.bardziej polecacie Motula

 

Motul ma lepsze parametry niż Valvoline porównując ich karty charakterystyki.

zastanawiam się pomiędzy Vavoline Synpower 0w40 a Motul X-cess 8100 5w40 jeden i drugi posiada norme Bmw LL-98

 

No w tym porównaniu lepiej wypada Valvoline ale to oczywiste bo jeden to 0W40 a drugi 5W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Motul ma lepsze parametry niż Valvoline porównując ich karty charakterystyki.

zastanawiam się pomiędzy Vavoline Synpower 0w40 a Motul X-cess 8100 5w40 jeden i drugi posiada norme Bmw LL-98

 

No w tym porównaniu lepiej wypada Valvoline ale to oczywiste bo jeden to 0W40 a drugi 5W40.

ok po prostu motul nie ma 0W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wracając do sprzedawcy z allegro "Malgorzataa2" można poczytać opinie o niej a racze o nim i olejach zakupionych u niego tu http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/136548-uwaga-na-podrabianego-motula-z-allegro/page__st__60 tak od 3-4 strony.

Wychodzi na to że sprzedaje ok. 70% podróbek i 30% oryginałów aby mieć jakieś zabezpieczenie w razie kontroli.

W podróbkach 5W40 znajduje się podobno bardzo gęsty olej o ciemnej barwie który na pewno nie przypomina syntetyku. Wnioski wyciągnijcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Nazywam sie Krzysztof Kocyła , współwałsciciel firmy PIT-STOP /Szczecin ul. Mierzyńśka 39

login na allehgro Malgorzataa2 , to jedno z wielu naszych kont którym zarzadza moja zona Małgorzata, nie bede robił sobie reklamy i nie podam innych loginów ale handlujemy wszytskim tym co sie da importowac legalnie z zachodu w dobrej cenie. podalem login Malgorzataa2 poniewaz te konto jest tu poczerniane o czytm doniesli mi moi stali klienci.

hmm . tak ja na forum opel vectra widze ze i tu udziela sie Marcin Kardas , pomimo z e nie posiada auta marki BMW ...

LUDZIE NIE POPADAJCIE W PARANOJE , NIE DAJCIE SIE ZMANIPULOWAC JEDNEMU CZLOWIEKOWI I JEGO WSPOLNIKOM Z FIRMY PRO-CHOICE ZE SZCZECINA !!!

JEST TO NASZA KONKURENCJA , NIE MOGA ZDZIERZYC ZE TERAZ OD 2 LAT NIE MAJA MONOPOLU NA MOTULA I 30 ZŁOTOWYCH MARŻ ZA BANCE OLEJU A MUSZA SIE ZADOWLIC 5 ZŁ NARZUTEM ! ALE TO WSZYTSKO DZIEKI FIRMIE PIT-STO obecnej na rynku smarnym od 1990 r czyli juz 22 lata , kardas to własciciel firmy pro choice , udziela sie na róznych forach motoryzacyjnych p[o loginami , marcinek , dzik i innych róznych , wszedzie faworyzuje swoja firme a nasza probuje zdyskredytowac , wytyoczymy przeciwko niemu cięzkie działa i wezwiemy go przed oblicze Temidy... / czy wam nie pracuje wyobraznia ? zobaczcioe chocizby 27 tys pozytywnych kom, na allegro nabyte przez 6 lat ! i 10 negatywów od konurencji to tak jakbyscie wyobrazil;i sobie stadion piłkarski wypelniony po brzegi a za jedna z bramek grupka 10 oszołomów ktora rzuca butelkami na boisko prowokujac kibiców i piłkarzy , powinna zginac w tłumie ale jest na tyle agresywna i wwszytkimi sposobami probóje zwrócic na siebie uwage ..

PRO CHOICE TO MAŁY SKLEPIK OSIEDLOWY NA OSIEDLU KALINY-PRZYJAZNI W SCZECINIE , PRZY ULICY WITKIEWICZA , ukryty w samym kącie na samu=ym koncu tak ze ciezko tam trafic , zdesperowany walsciciel zalega z czynszem , ma słabe obroty wiec cgta sie brzytwy , z poprzedniej lokalizacji przy OJCA BEYZYMA został wyawalony na zbity pysk poniewaz zalegal z czyn szem za pół rok ..

FIRMA PIT-STOP TO WIELKA HURTOWNIA , KTÓRA MA SWOJ TRANSPORT I WSZYTSKO IMPORTUJEMY Z ZACHODU SAMI BEZ POPSREDNIKÓW KUPUJAC TYLKO I WYŁACZNIE U PRODUCENTÓW W TZW. PROMOZJACH FULL TRACKOWYCH .,

ODPOWIEM NA WSZYSKIE PYTANIA TEL 889 843 213 / NIE DJACE SIE MANIPULPOWAC OSZOŁOMOM , JESTESMY FIRMA IMPORTUJACA MIEDZY INNYMI SRODKI SAMRNE CZY;LI TOWAR AKZYZOWY , NIEMA MIESUACA ZEBYSMY NIE MIELI KONTROLI Z URZEDU CELNEGO !!! PANOWIE ODROBINA WYOBRAZNI ...

PODÓWJNA ETYKIETA - ORGOINAL .. HEHE ,... polskie i rumuńskie opiosy na francuskiej bance w podwójnej etykiecie , LUDZIE ODROBINA POMYSLUNKU ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykam ten temat. Dalsze jego prowadzenie nie ma sensu.

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Mam pytanko dotyczące silników w wersji USA.

W moim aucie jest silnik M54 - E60, 2004 r., benzyna 184 KM, przystosowany do benzyny 91.

Czy w takim silniku trzeba też stosować oleje klasy LL-04 ?

W wersji amerykńskiej instrukcji obsługi napisano tylko: "Use only approved BMW High Performance Synthetic Oil" .

Nie ma nic na temat specyfikacji LL-04.

Nie wiem jak to jest napisane w europejskiej wersji tej instrukcji.

Daje do myślenia uwaga, którą wyczytałem na stronie sprzedawcy oleju MOTUL X-clean C3 - nowszego odpowiednika olejów wg specyfikacji LL-04: "W silnikach benzynowych BMW olej ten można stosować tylko w krajach Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii i Liechtensteinie. (Sprawdź zgodność z zaleceniami BMW)."

Pytanie, czy określenie "można stosować" znaczy, że do innych nie wolno go stosować, czy nie ma potrzeby stosowania go ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matik48

Zawsze możesz bezpośrednio do Motula napisać, w sensie do przedstawiciela regionalnego. Z mojego doświadczenia b sprawnie i rzeczowo odpowiadają, nawet po godzinach pracy gość mi odpisywał, wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chodzi o oleje od Kocyły to miałem okazję się przekonać, że sprzedał mi podrobionego Motula.

Zerknijcie na wymianę maili

 

http://i.imgur.com/6j684S2.jpg

 

trwało to trochę czasu, ponieważ ostatecznie musiałem wysłać im zakupiony u Kocyły (Malgorzataa2) olej

 

http://i.imgur.com/8XxQSoX.jpg

 

Tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Panowie jak coś polecam swój sklep, dla forumowiczów znizki, na stronie o mnie certyfikaty do wglądu http://allegro.pl/sklep/26209178_ap-oil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak coś polecam swój sklep, dla forumowiczów znizki, na stronie o mnie certyfikaty do wglądu http://allegro.pl/sklep/26209178_ap-oil

 

Na pewno sie zglosze do ciebie kolego - widze, ze nawet do quada masz 4T :)

Kurde - tak czytam i chyba moj mechanik mial caly czas podrabiane motule bo na zadnym pudelku nie bylo "ksiazki" - sprawdzam teraz po dolewkach :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.