Skocz do zawartości

E60 - aktywacja świateł dziennych pomoc!!!


grancz

Rekomendowane odpowiedzi

hej wszystkim. panowie jestem po programowaniu modulu lm2. robil mi to elektryk, podobno kozak od bmw w trojmiescie .Wszystko fajnie dziala lecz chyba nie do konca bo wydaje mi sie ze na dziennych nie powinny sie swiecic brewki tylko same ringi a u mnie swiecia sie wlasnie ringi plus brewki. tak powinno byc czy trzeba cos zmienic w kodowaniu? Osobiscie myslalem ze na dziennych nie powinny sie swiecic brewki. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

aj chyba mam cos zle podlaczone. Dzis bylem u goscia ktory pracuje w serwisie jako elektryk i za cholere nie dal rady wylaczyc swiecacych brewek. Stwierdzil ze musi byc cos zle podlaczone bo gdy przelaczam z ''auto'' na pozycje ''0'' to wraz z ringami przygasaja brewki. Ktos ma jakis pomysl przy ktorej wtyczce sprawdzic kabelki? Przy lampach czy w tej od modulu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e60 2010r. wydaje mi się że LM2

mam lampy lci ale nie mam xenonów - ale mam soczewkę.

 

http://images76.fotosik.pl/125/2a7a94feb4d28975.png

 

w i-drive mam funkcję włączenia świateł do jazdy dziennej ale niestety nie działa.

 

Chce mieć światła do jazdy dziennej - czy mam kombinować w długich w ncs czy może jednak upierać się aby ringi świeciły mocniej

www.wulkanizacja-bydgoszcz.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam.

Znajomy ma E60 z 10/2006 ksenony z modułem LM2. Chce mieć oświetlenie dzienne przez długie , jest to wykonalne czy musi być przez kierunki?

 

A pewnie że wykonalne, a to jak ma świecić to już sobie sam wybierasz w zależności od potrzeb. W wątku wszystko wyjaśnione.

 

 

 

e60 2010r. wydaje mi się że LM2

mam lampy lci ale nie mam xenonów - ale mam soczewkę.

 

http://images76.fotosik.pl/125/2a7a94feb4d28975.png

 

w i-drive mam funkcję włączenia świateł do jazdy dziennej ale niestety nie działa.

 

Chce mieć światła do jazdy dziennej - czy mam kombinować w długich w ncs czy może jednak upierać się aby ringi świeciły mocniej

 

Jest to bezsensowne. Bo skoro nie ma ksenonów fabrycznie to i ringi są słabsze i świecą jedynie z małą mocą. Ta funkcja w i-drive jest w zasadzie bezużyteczna jak nie ma ksenonów. Nie jestem pewien czy nawet kodowanie coś da bo na pewno w E90 nie da w takim wypadku. Jak masz żarówkę H7 w wewnętrznej części lampy czyli na długich to można coś wykombinować (ja nie mam bo mam tam doświetlanie zakrętów i bixenon). Jak chcesz to podaj emaila na PW i mogę wysłać mój plik dla porównania. Mam wersję LM_AHL.C20. Znajomy ma dokładnie takie lampy i przypadek jak Ty ale ma dołożone ksenony i mu też ta funkcja dziennych nic nie daje w i-drive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , próbowałem tego

VERHALTEN_DRL_TFL_33

drl_h

UNP_TAGFAHRLICHT_ECE_CKM

aktiv

PWM_FL_FKT_DRL_33

wert_02

 

,ale nic z tego . Nie zmienia się

VERHALTEN_DRL_TFL_33

drl_tfl_off

 

Ncs działa dobrze ,bo kodowany był MULF 2 . Profil zmodyfikowany. Co źle robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj tak:

1) TAGFAHRLICHT_ECE -> aktiv

(active DRL)

 

2) VERHALTEN_DRL_TFL_33 -> drl_h

(drl_s = AE czyli ringi, drl_h = high beam, czyli dlugie drl_tfl_off = normal night light)

 

3) DRL_TFL_SML_33 -> nicht_aktiv

(aktiv = only if VERHALTEN_DRL_TFL_33 is "drl_s" else nicht_aktiv)

 

4) PWM_FL_FKT_DRL_33 -> wert_02

(maybe power of high beam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, dziś zakodowałem sobie światła dzienne, przedlift moduł LM i moje pytanie brzmi czy da się coś przestawić, przekodować żeby podczas włączonych świateł pozycyjnych, nie świeciły dzienne na długich tylko ringi i brewki itd.

Chciałbym żeby na pozycji auto świeciły dzienne (długie z mniejszą mocą) na pozycji 0 dzienne cały czas, na pozycyjnych pozycje i na mijania xenon.

Głównie chodzi o te pozycje, rszta jest dla mnie ok :)

Da się coś takiego zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie uda się mieć aktywnych świateł dziennych i możliwości włączenia samych ringów z brewkami bez dziennych z moim modułem?

A może da się dzienne wyłączyć w iDrive? Jak teraz są zakodowane, czy tylko komputer zostaje z podmianką plików?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się interesowałem tym gdy robiłem u siebie to z modułem LM nie da się zakodować w ringach.Ustawiłem na długich i jest OK.

W iDrive zmieniałem i nic się nie działo.Generalnie mam przełącznik ustawiony na auto i gdy się ściemnia to automatycznie przełączą się na drogowe.

Wysłane z Nexusa 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to wszystko rozumiem, że się nie da w ringach itp.

Chodzi mi o to czy da się tak zrobić że jak przełącznik ustawisz na światła pozycyjne (postojowe) to żeby nie swieciły razem z ringami, brewkami i tyłem, światła dzienne na długich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

LCI czy przed? Wszystko w temacie jest opisane jakie komendy.

Dzienne dzialaja na 0 (niejako efekt uboczny to takze na pozycji) oraz na A i wtedy majac czujnik zmierzchu automatycznie zapala ksenony,ale automat czesto zapala tez w zacienionych miejscach,lasach itd w ciagu dnia gdzie nie ma jeszcze potrzeby jechac na mijania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest przed lifterm, 2006 rok.

Już wiem wszystko. Dla zainteresowanych (i ewentualnie odgrzanie odpowiedzi ;) ) przy zakodowaniu DRL w module LM1 z światłami adaptacyjnymi , jeśli chcesz żeby światła dzienne załączały i wyłączały się automatycznie wystarczy odznaczyć światła dzienne w iDrive i ustawić przełącznik świateł na "A".

Ja właśnie tak zrobiłem i przed chwilą sprawdziłem. Działa, DRL i ksenon załączają się na przemian zależnie od oświetlenia.

 

Edit:

Dzięki za podpowiedź damascus7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Witam, nie chciałem zakładać oddzielnego wątku dlatego piszę tutaj..

dziś chciałem zakodować światła dzienne DRL w e60 2006r. bez xenonu na żarówkach H7 (długich), po zakodowaniu:

VERHALTEN_DRL_TFL_33

drl_h

UNP_TAGFAHRLICHT_ECE_CKM

aktiv

PWM_FL_FKT_DRL_33

wert_01 = standard

 

światła dzienne świecą wyłącznie razem ze światłami mijania, w pozycji 0 włącznika już nie. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam pytanie odnośnie aktywacji świateł do jazdy dziennej.

 

Mam e60 z 2004 roku. Jeśli chodzi o lampy to lampa jest z jednym xenonem i jednym halogenem.

 

W ustawieniach auta włączyłem tryb świateł do jazdy dziennej, ale cały czas świeci tak jak zawsze. Tzn. mam przełącznik świateł na AUTO i świeci xenon oraz ringi. Idzie to jakoś ustawić żeby świeciły same ringi bo szkoda xenonów.

 

P.S Mechanik coś gadał, że nie można ustawić samych ringów bo mimo ustawienia w funkcjach auta na tryb świateł do jazdy dziennej świeci się dalej to samo. Mówił, że jedyne co może zrobić to kompem ustawić żeby xenony słabiej świeciły

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Albo źle zrozumiałeś mechanika albo mechanik nadawał ci głupot.

Jeśli obniżysz napięcie na xenonie to zgaśnie :D

U

Same Ringi da się ustawić ale to nie są światła da jazdy dziennej. Mają są słaba żarówkę.

 

Jedyne co możesz zakodowac to wewnętrzne drogowe na chyba 40% napięcia

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to powiedź mi jeśli w aucie z Idrive ustawiam światła do jazdy dziennej to co to daje ? :)

 

I jeszcze pytanko. Jeden xenon świeci mi jasnym białym światłem, a drugi xenon żółtym czy to oznaka, że już jeden się kończy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ta opcje trzeba zakodowac NCS Expert

 

Tak, kończy ci się żarnik, potrzebujesz D2s wymienisz obie strony

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opcje trzeba zakodowac NCS Expert

 

Tak, kończy ci się żarnik, potrzebujesz D2s wymienisz obie strony

 

 

A co myślisz, myślicie o takich wspaniałych żarnikach za około 14 zł http://allegro.pl/show_item.php?item=6802992505 ? :P

 

I jaka dokładnie Barwa jest dedykowana do BMW e60 bo nie mogę tego znaleźć w książce od auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.