Skocz do zawartości

Trzeszczenie tapicerki.


ŁukaszK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
uchyl milimetr wszystkie szyby i sprawdz czy dalej słychac pózniej daj znac

 

Dokładnie, u mnie po uchyleniu wszystkich szyb trzeszczenie ustępuje. Czy nasmarowanie czymś takim powinno pomóc, czy polecacie jakiś inny produkt?

 

http://allegro.pl/smar-tf-silikonowo-teflonowy-ag-60-g-w-wa-i2403489722.html

jak jestes z Wawy zapraszam na naklejenie tasmy teflonowej i po sprawie na zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W poprzednim aucie - passat b6 , mialem problem w trzeszczeniem i piszczeniem uszczelek w drzwiach :mad2: , dokladne wlasnie na szczycie polaczenia w buda.

Pomoglo po prostu UMYCIE tego miejsca :shock: - pamietam ,ze urzylem plynu do mycia szyb i recznika papierowego :8) .

Do sprzedarzy auta problem nie powrocil - polecam po prostu UMYC to miejsce :cool2:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Czy ta uszczelka moze dawac dzwiek trzeszzcenia jakby po prawej strony gdzies na wys. schowka tzn ja to tak slysze podczas jazdy po nierownosciach? Na poczatku myslalem, ze to ladowarka od navi w schowku ale to wykluczylem juz.

Takie same uszczelki są w lewych jak i w prawych drzwiach. Może tobie trzeszczą właśnie prawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczyscilem ekstrakcyjna i potem przesmarowalem prawe drzwi i tylne tez smarem rowerowym ale nie teflonowym (tez suchym) i niestety bez zmian. Trzeszczenie jest niewielkie i dochodzi na bank z prawej strony ale co je powoduje nie wiem:( Jak uchyle szyby zmian nie ma. Dzwiek jakby dochodzil na okolicy schowka/nawiewu ale nie jestem pewien. Generalnie porazka dla producenta w zadnym innym aucie poprzednim jak i w rodzinie czegos takiego nie ma (a to w wiekszosci auta sporo tansze i nizszej klasy) - wstyd. Sprobuje jeszcze kupic typowo ten teflonowy ale jakos watpie (u mnie listwy te na karoseri sa chromowane). I jak tu jezdzic kiedy teraz podczas jazdy slysze tylko to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to sprawdź gdzie trzeszczy, a później kupuj furę smarów.

 

Jak słyszysz, że trzeszczy, to otwórz drzwi podczas wolnej jazdy.

Jak przestanie trzeszczeć, to na pewno wtedy uszczelka drzwi.

 

Wiesz troche ciezko otworzyc drzwi prawe i kawalek tak jechac samemu, Ty miales w lewych to inna sprawa. U mnie trzeszczenie to zle okreslenie moze bardziej takie pykanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie czasami nachodzi takie ciche pykanie pasa bezpieczeństwa, a dokładnie jak to rolką w słupku co nawija się pas poruszać na boki

Mam to samo.. coś tam jak by w słupku pukało.. męczy mnie to strasznie.

205 1.9d 64km-> Q5 3.0D 240km -> Passat B4 1.9TDI 90km -> e90 320d 163km <- klik & I3s 2018 | Niezła fala..

http://www.motostat.pl/user_images/55143/icon5.png i spada... chyba uczę się jeździć eco..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co za uparci ludzie :mrgreen:

 

 

będą smarować smalcem :) i nic to nie da .... :)

:mrgreen: Panowie z racji takiej że zajmujemy się serwisem BMW i często odbywa się jazdy próbne 90% E90 trzeszczy z czego 50 w stopniu minimalnym, E92 zero %, E60 10%, E61 troche częściej, E65 zero%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to sprawdź gdzie trzeszczy, a później kupuj furę smarów.

 

Jak słyszysz, że trzeszczy, to otwórz drzwi podczas wolnej jazdy.

Jak przestanie trzeszczeć, to na pewno wtedy uszczelka drzwi.

 

Wiesz troche ciezko otworzyc drzwi prawe i kawalek tak jechac samemu, Ty miales w lewych to inna sprawa. U mnie trzeszczenie to zle okreslenie moze bardziej takie pykanie.

No wiesz, zawsze możesz zabrać ze sobą pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechalem z lekko nie domknietymi ale ciezko powiedziec czy wtedy to wystepuje, dzwieki z zewnatrz zagluszaja... ale rano kupilem cos na uszczelki silikonowego i spryskalem od razu przed wyjazdem do pracy i niestety nie ma zmian - "pykanie" nadal wystepuje gdzies po prawej, pas ruszalem nawet jechalem raz z zapietym ale "pykniecia" wystepuja.

 

Do tego znalazlem lekki nalot rdzawy w prawych drzwiach na samym dole przy uszczelce i szczerze to jestem zawiedziony "jakoscia bmw"... O tyle jest to dla mnie bolesne, ze wczesniej mialem duzo tansze auto, ktore mialo klopoty z rdza i troche w temacie przeszedlem. Naszukalem sie auta kupilem drozsze o jakies 5k od ceny rynkowej, z latwa do weryfikacji historia, przebieg 100% prawdziwy i cale auto bezwypadkowe, a tu takie suprajsy... Widac nie wazne jaka marka wszystko co troche nowsze to jedna i ta sama tandeta jesli chodzi o wykonanie - w rodzinie mamy a3 gdzie pojawily sie ostatnio jakies bable , a ta marka slynela raczej z dobrej/ocynkowanej karoseri.

 

Mimo wszystko dzieki za pomoc i sugestie, sprobuje pewnie kiedys z pasazerem kiedys wykonac cos takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskałeś na pewno dobre miejsca? Musisz spryskać tą najbardziej odstającą uszczelkę na drzwiach, tam gdzie dotyka ona bezpośrednio karoserii. Ja sobie przysłaniam szmatką aby nie polecieć po drzwiach za bardzo i jadę po wszystkim co tylko gumowe jak leci ;)

 

Odnośnie tego, że E90 skrzypi a E92 nie. Sprawa prosta, to drugie ma znacznie sztywniejszą karoserię - to jeden z powodów powstania tego typu nadwozia, pomijając aspekty wizualne które są oczywiste.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskalem najbardziej te gumowa pod tym mechem wg zdjecia kolegi ze strony 2 ale w sumie to te gumowa nizej tez. Jeszcze jutro moge sprobowac przed wyjazdem ponowic. Jak dzis po pracy mi sie "siadlo" w aucie (ciezki nie jestem ale spieszylem sie to jakby wskoczylem do auta) to tez uslyszalem to "pykniecie" po prawej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smarowidlem za 1 razem jej nie traktowalem ale wczoraj tym psikaczem owszem (ta mechowata). Zawieszenie sprawdzane przed zakupem i niedawno tez przed wymiana tarcz przednich -stan bdb. Zreszta to nie jest dzwiek zawieszenia to jest "pykniecie" jakiegos elementu plastikowego/tworzywa tak mi sie wydaje ale na 100% nie zawiecha. Na niektorych nierownosciach np. wybrzuszeniu drogi na calej szerokosci tego nie slychac wcale. Tesc ostatnio ze mna jechal z przodu to nawet tego nie zauwazyl ale ja mam wyczulony sluch. Uszczelki pod szyba tez psikalem.

Wy piszecie o trzeszczeniu ja u siebie bym tego tak na pewno nei nazwal - mysle, ze to jakis element moze w drzwiach albo gdzies na laczeniu czy kolo schowka ale co kurcze nie wiem:(

Albo moze konieczne jest uzycie smarowidla teflonowego, moze ten psikacz silikonowy do uszczelek nie daje rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechalem z pustym schowkiem, z otwartym rowniez ale to samo. Kilka razy jechalem z niedomknietymi drzwiami i chyba wtedy tego nie bylo ale pewnosci nei mam przez zagluszenie. Uszczelki patrzylem to ten sprey na nich osiadl i widac/czuc go na nich. To raczej dzwiek tapicerki moze gdzies w drzwiach cos - dzwiek taki jak by nacisnac gdzies mocniej jakis element tworzywa i czasami wyda takie "pykniecie". Najczesciej wystepuje gdy wjade w nierownosci take, ze lewa strona auta jest na innej wysokosci niz prawa, gdy wjade w nierownosc np. late na calej szerokosci drogi dzwieku nie ma. Generalnie wiele osob by powiedzialo ze to pierdola i mozna olac, na calej trasie 25km do pracy mam ten dzwiek jakies 15-20 razy jednak mnie meczy.

Musze chyba z kims pojechac moze osoba z prawej bedac blizej tego bedzie w stanie okreslic skad mniej wiecej. Jak ja mialbym celowac to gdzies slupek/drzwi na wysokosci schowka albo moze i to sam schowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.