Skocz do zawartości

Centralny nie zawsze dziala


Marcin_BMW_5

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli dzieej Ci sie to co jakis czas i w miedzyczasie nie wymieniasz bezpiecznikow to nie jest wina bezpiecznika, dzieje sie to przy otwieraniu czy zamykaniu??

jak tylko przy otwieraniu to moze byc akumulator, ale moze tez cos poprostu nie stykac, ja bym zaczal od sprawdzenia klem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji problem tkwi w bezpieczniku 80A. Nie wiem gdzie masz akumulator - pod maską czy pod tylnim siedzeniem, ale w jego pobliżu powinna być czarna puszka do której wchodzą grube przewody czerwone i w tej puszce jest ten bezpiecznik - może już być pęknięty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji problem tkwi w bezpieczniku 80A. Nie wiem gdzie masz akumulator - pod maską czy pod tylnim siedzeniem, ale w jego pobliżu powinna być czarna puszka do której wchodzą grube przewody czerwone i w tej puszce jest ten bezpiecznik - może już być pęknięty.

Dokładnie miałem tak samo - dokładnie.

kulminacyjny moment nadzeszdł kiedy byłem daleko od domu i niestety ale zeby sie dostac (wtedy nie znałem innych tajników) musiałem zbić szybę boczną - powodem był włąsnie ten bezpiecznik w postaci miedzianej blaszki o którym pisze Robert - był pęknięty.

http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie musi pęknąć. Te cholery lubią zaśniedzieć na stykach (śrubach) i jak jest na nim spadek z 2V, to zaczynają się kłopoty z elektryką... i grzanie bezpiecznika.

 

Wyjąć, wyczyścić/wymienić i już.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemacie. Albo ze mnie jest totalny glab albo u mnie nie ma takiej skrzynki z tym bezpiecznikiem 80A przeszukalem kazde mozliwe miejsce w poblizu akumulatora i nie tylko i nic. Szukalem tez pod siedzeniami z tylu tam tez nic takiego nie bylo. Czy jest to mozliwe ze u mnie jego nie ma?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemacie. Albo ze mnie jest totalny glab albo u mnie nie ma takiej skrzynki z tym bezpiecznikiem 80A przeszukalem kazde mozliwe miejsce w poblizu akumulatora i nie tylko i nic. Szukalem tez pod siedzeniami z tylu tam tez nic takiego nie bylo. Czy jest to mozliwe ze u mnie jego nie ma?

 

Jeszcze się z tym nie spotkałem. Jak akumulator jest pod maską, to obudowa bezpiecznika jest przykręcona do przedniej części prawego dzwonu, a jak akumulator jest pod kanapą, to obudowa przykręcona jest do podłogi za nim.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z puszką bezpieczników znajdującą się pod siedzeniem niej znajdują się bezpieczniki odpowiadające za centralny wycieraczki oświetlenie wnętrza i radio. Sprawdź wszystkie kable czy nie są przetarte lub zaśniedziałe wtyczki, jeżeli problem występuje z wszystkimi elementami jednocześnie sprawdziłbym masy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec powiem ze mialem taki sam problem, brak centralnego ,oswietlenia wewnatrz ,wycieraczek (przekonalem sie w czasie deszczu :mad2: ), radio wariowalo ale szyby dzialaly (bo mam na korbki :mrgreen: ).

Przyczyna :zerwana sciezka pod bezpiecznikami. Sprawny elektryk i po problemie :mrgreen:

Pozdro.

Pozdrawiam wszystkich chorych na tzw chorobe BMW :)

http://img500.imageshack.us/img500/4504/06102004bmwe34series5m5resize3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem nie zamyka mi się centralny od środka, kiedyś jak nacisnąłem ten rygielek w drzwiach kierowcy to wszystkie drzwi się zamykały a teraz już nie jak zamykam z kluczyka to jest wszystko w porządku. Może być to wina tego bezpiecznika koło akumulatora??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jeszcze o tym że ten bezpiecznik niewygląda jak "normalny", idź po przewodzie plusowym od akumulatora , powinieneś dojść do takiej małej czarnej obudowy , jeśli ją otworzysz to zobaczysz małą szeroką blaszke , to jest właśnie ten bezpiecznik.
Jeśli nie idzie na siłe , trzeba użyć jeszcze większej siły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.