Skocz do zawartości

DPF w e39


donkarleone

Rekomendowane odpowiedzi

witam, siedzę już kilka dni w internecie i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie :roll: , zakupiłem w niemczech e39 530d i okazuje się, że ma ono dostawiony DPF firmy Twintec. Podobnie jak w e60 siedzi taka pojedyńcza pucha za turbiną, jednak bez żadnego osprzętu w postaci kabli czy rurek, ot taki ala katalizator. Wyszukałem jednak, że jest to właśnie dostawialny DPF do tego modelu. Najchętniej chciałbym się tego pozbyć i stąd moje pytanie, czy mogę poprostu wstawić oryginalne katalizatory bez żadnej ingerencji w soft??? nie mam pojęcia jak to sprawdzić czy było coś zmianiane w kompie, czy znacie Szanowni Forumowicze jakieś konkretne adresy, kogoś rzetelnego, bo jak narazie to nikt nie ma pojęcia o co chodzi:) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to powinny by do tego jakieś kable - o ile faktycznie Niemiec nie miał co robic z pieniędzmi i sobie wstawił DPF (choc nie chce mi się wierzyc). Przecież komputer musi dostawac sygnał w jakim stopniu filtr jest już przypchany sadzą żeby w takim momencie uruchomic wypalanie tego syfu. Ogólnie rzecz biorąc to w e39 nie było DPFu (dopiero od e60 i to też nie pierwsze egzemplarze - te z prostą końcówką wydechu).

A może ktoś inteligenty wrzeźbił wydech od e60 z DPF ale nie podłączał go nigdzie?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, że wstawiają i to sporo, żeby dostać zieloną plakietkę euro 4. Poniżej wykres tego filtra, nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to działa. Sama ta część bez montażu kosztuje ok 900euro :? , ciężki temat, bo u nas wszyscy się pozbywają, a tam odwrotnie. najchętniej bym to wymontował ale nie wiem jak się za to zabrać, bo nikt się z czymś takim nie spotkał :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Czego to nie wynajdą!Swoją drogą skoro do "Malucha" wynaleźli układ katalityczny to dlaczego do E39 nie można DPF,chociaż trochę to chore.

Ja bym wyciął w ch****re i po problemie.Ale coś mi się wydaje,że to tylko taki "pic na wodę".

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, dobry pomysł z tym wycięciem, mam tylko pytanko, czy normalnie mogę wstawić rurkę w to miejsce?? a jak sprawdzić czy w sofcie auta z racji tego DPF nie było coś zmieniane?? będę wdzięczny za wszelkie sugestie :8)

 

Tylko jak już wymontujesz DPF to nie zostawiaj go w wrasztacie tylko wez i sobie sprzedaj -to tak na marginesie-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej wygląda mi to na PASYWNY filtr. Nie widac, żeby były do niego jakieś kable/elektronika, która informuje komputer kiedy uruchomic wypalanie syfu ze środka. Skoro jest pasywny to pewnie po jakimś czasie się zapycha i wtedy pięknie w tyłek dostaje turbina. Tak jak ktoś napisał - wyciąc ten złom a potem sprzedac. W sumie to z rysunku wynika, że nie trzeba nawet wycinac - odkręcic na kryzach z jednej strony, odkręcic przy kolektorze wydechowym z drugiej i już. Potem skombinowac z jakiejś giełdy właściwy wydech bez DPFu i już (przy okazji chyba w takiej używce wywaliłbym już katalizatory bo one i tak już pewnie będą przypchane a bez nich turbina będzie swobodniej oddychała).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji chyba w takiej używce wywaliłbym już katalizatory bo one i tak już pewnie będą przypchane a bez nich turbina będzie swobodniej oddychała

Pzdr.

Polecam ten zabieg, wywaliłem katalizatory u siebie i auto jest odczuwalnie elastyczniejsze i wcale nie pokaże więcej czarnego dymu niż z nimi nawet po ostrej przegazówce :wink:

"Możesz mieć każde auto, M5 i tak jest szybsze..." - Jeremy Clarkson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.