Skocz do zawartości

problem z zmieniarką CD


GROM69

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy mam problem w moim X5 z zmieniarką (znajduje się w bagażniku 6 CD) nie czyta mi płyt na wyświetlaczu komputera jest inf. NO DISC podczas gdy jest załadowany czasem też nie chcą mi wychodzić płyty z"wózka" tak jakby się blokował po trudach i kilku razach wychodzą z zmieniarki.W serwisach RTV odsyłają mnie do serwisu BMW może ktoś z Was spotkał się z takimi reakcjami będę wdzięczny za pomoc.Auto jest z 2006 r IX wszystko jest oryginalnie zamontowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by rozebrać zmieniarkę is sprawdzić układ do podajnika. Do tego przyjrzeć się głowicy, czasem warto wrzucić płytkę do czyszczenia głowic.

Na początek spróbuj zrobić tak mając włączone RADIO włóż pyty do zmieniarki, wtedy powinno po kolei sprawdzić wszystkie płyty, czy są jak sprawdzi ( przemieli 6 razy) to wtedy przełącz na CD i sprawdź jaki jest efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.u mnie tez tak sie dzieje.po podlaczeniu inpa pokazuje blad mechanizmu ladowania plyt czy cos tam.raz tak mi zablokowalo ze zasilanie od niej musialem odlaczyc.ogolnie nauczylem sie nie odpalac cd na wyswietlaczu, dopuki zmieniarka nie zaladuje wszystkich plyt i jakos z tym zyje:) ale trzeba bedzie ja rozebrac i jak kolega wyzej pisal, przeczyscil mechanizmy itp...moze pomoze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Też miałem dziś podobny problem. U mnie rozwiązanie wyglądało następująco:

Wyciągnąłem zmieniarkę, zdjąłem górną obudowę, przedni panel, a następnie dolną obudowę.

Od góry znajdowała się dosyć duża (około 5 cm średnicy), która odpowiada za wysuwanie/wsuwanie płyt z/do magazynu. Zatem tym trybkiem schowałem płyte cd do magazynu.

Następnie odwróciłem do "góry nogami" zmieniarkę, gdzie znajdowało się kółko średnicy może 2 cm, które po przekręceniu wysuwa magazyn z płytami na zewnątrz.

Po tej operacji naoliwiłem wszystkie prowadnice jakie widziałem, zaraz po tym poruszałem kilka razy trybkami (tak jak pisałem wyżej) wykonując pełne suwy na prowadnicach od początku do końca i z powrotem, potem złożyłem wszystko ponownie i zamontowałem w bagażniku.

Wszystko działa idealnie. Od razu odczytał płyty tak jak się należy, a nie jak uprzednio "NO DISC".

Mam nadzieję że opis się komuś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

a może poradzicie coś na mój problem ze zmieniarką.

 

Sprawa wygląda następująco. Odpalam samochód i wybieram słuchanie muzy z CD. Wyświetla się komunikat - "no magazine". Wyłączam silnik, pozostawiam włączony zapłon, wyciągam magazynek z płytami (wszystko dział jak należy. Płyty wchodzą i wychodzą ze zmieniarki), wkładam go ponownie do zmieniarki. Każda płyta po kolei jest podawana do zmieniarki i wraca do magazynku. Wsiadam do samochodu, włączam ponownie CD. Tym razem na wyświetlaczu mam informację, o ilości płyt jakie mam w magazynku. Czyli wszystko jak najbardziej jest ok. Po wybraniu określonej płyty jest ona ładowana do CD (sprawdziłem i jest ok) i mam wyświetloną informację ile utworów znajduje się na płycie. Czyli ponownie wszystko jest ok. No to słuchamy - ale już dalej panuje martwa cisza. Zmieniam płytę - wszystko odbywa się jak trzeba. Zmieniarka zamienia płyty. Wybieram odtwarzanie i znowu cisza. I taka sytuacja powtarza sie ze wszystkimi płytami w magazynku. Natomiast po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu, znów wyświetla się komunikat "No magazine".

Dodam, iż testowałem płyty CD nagrane na kompie w normalnym formacie audio (nie mp3) jak i oryginalne. Efekt ten sam.

Po wyjęciu zmieniarki wyczyściłem delikatnie głowicę ale to też nic nie dało. Na samej zmieniarce zauważyłem jednak że jej rok produkcji znacznie odbiega od roku produkcji samochodu.Nie wiem czy to istotne ale rzuciło mi się w oczy. Czy jest możliwe, że zmieniarka była wymieniona i teraz trzeba ją zakodować ?

W schowku z przodu u pasażera mam wyprowadzony kabel do podłączenia iPoda więc chyba któryś z poprzednich właścicieli olali problem zmieniarki i rozwiązali sprawę w ten sposób. Nie wiem czy podłączenie do iPoda działa bo nie sprawdzałem i póki co nie mam takiej możliwości ale nawet jeśli działa to i tak chciałbym aby w moim X-sie wszystko było "in good working condition".

 

Będę wdzięczny za cenne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A czy masz mozliwosc sprawdzenia tego wejscia do iPoda?? Czy na monitorze masz wejscie AUX?? Mozliwe ze poprzedni wlasciciel zamienil CD na iPoda i dlatego nie masz dzwieku. Zanim zaczniesz rozkrecac zmieniarke musisz sprawdzic ten kabel oraz kable od zmieniarki czy sa dobrze podlaczone. Ewentualnie mozesz odpiac kable i podlaczyc raz jeszcze. Najgorsze co mogloby ja spotkac to laser ale to drobnostka jest w wymianie tez. Jesli zas chodzi o rok produkcji to nie ma znaczenia. Nie do kazdego auta ktore wychodzilo z pasa byla montowana tylko jedna zmieniarka czy inna czesc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili niestety nie moge sprawdzic tego kabla od iPoda ale tak sobie mysle, ze jesli zmieniarka pokazuje mi czasami ilosc plyt w magazynku oraz ilosc utworow na poszczegolnych plytach to raczej wszystko powinno byc dobrze podlaczone. Sam juz nie wiem. Jak wroce do domu to wyjme caly monitor i sprawdze z tylu jak to wyglada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Ale jesli ktos zamienil CD na iPoda to nie bedziesz slyszal dzwieku. Plyty beda dzialac ale nie bedzie muzyki. Ja mam kabel mini jack pociagniety z monitora i jak scisze iPoda to slychac muzyke z plyt dlatego jezdze bez kieszeni w zmieniarce aby niepotrzebnie laser nie chodzil. Jesli chcesz to mozemy sie gdzies w 3city spotkac i zamienimy zmieniarki aby sprawdzic co jest 5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lunatic666 dzięki za propozycję. Jasne. Bardzo chętnie bym to sprawdził. W tej chwili jestem w robocie zagranicą. Do Polski wracam w styczniu więc jeśli pozwolisz to się odezwę. Ale powiedz mi jeszcze jedno. Czy jest możliwe, że oba kable tzn od zmieniarki i iPoda są jednocześnie podłączone ? jest taka ewentualność ? nie wiem jak to wygląda od tyłu bo nie zaglądałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Jak wrocisz to sprawdzimy. Ja mam kabel na AUX pociagniety i wszystko ladnie gra. Jesli byly wlasciciel podpial pod CD to troche slabo. Niektorzy kiedys pod kasety przerabiali aby gral jakis sprzet mp3. Najlepiej by bylo jak juz wspominalem odlaczyc kabel od iPoda i sprawdzic CD czy jest muzyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
no i wszystko jasne. Wrocilem do domu, kupilem iPoda, podlaczylem i jest extra. Nie potrzebuje juz zmieniarki. Po podlaczeniu na wyswietlaczu iPoda pojawia sie znaczek BMW, sterowanie z navi jak i z kierownicy. Tracki wyswietlaja sie na navi i na wyswietlaczu na liczniku. I o to chodzilo. Jak dla mnie bomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam was koledzy mam problem ze zmieniarką w swojej X5 pokazuje cd error mam też zamontowany system harman kardon jest jakiś wyświetlacz dodatkowy wygląda to jak mała navi kabel w schowku do ipoda i takie małe pokrętło przyklejone koło lewarka zmiany biegów. jak to ustrojstwo uruchomić ma ktoś coś takiego by to ruszyć. Dziękuje Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. U mnie też nie odtwarza płyt, ale? Myślę że dlatego ponieważ ktoś podłączył i wyprowadził do schowka złącze usb. Jak podłączę pendrajwa to odtwarza z niego. Pytanie, jak to odłączyć i czy wówczas zmieniarka będzie działać? Dodam że wszystkie czynności wykonuje po uruchomieniu tylko nie gra. I jeszcze jedno w schowku jest wyprowadzony też drugi kabel może to do iPoda (końcówka taka szeroka cienka), to jego pewnie też trzeba usunąć? Jeśli ktoś potrafi mi pomóc to będę wdzięczny. Pozdrawiam Edytowane przez viking6611
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku zmieniarka czasami zacinała się wywalało brak CD. Kilka razy był problem z wyjęciem kasety z płytami. Aż tu nagle umarła nie reaguje na klawisz wysuwania kasety, odłączenie, wstrząsy,smarowanie zero reakcji. Dopiero wymiana silnika obsługi mechanizmu kasety http://www.tomelektron.pl/SILNIK-DVD-FF-050SK-11170/7339/produkt.aspx -lub inny sklep robota 30 min i wszystko działa jak nowe. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co czytam, to z tymi zmieniarkami to norma, ze sie przycinaja.

Ja swoja pierwszy raz tez wyciagnalem i rozkrecilem, recznie przekrecilem mechanizm chowajacy plyte do kasetki.

Kolejny raz, korzystajac z porad ludzi na forum 7-er uzylem metody silowej :) byle z wyczuciem.

Mimo przeczyszczenia i przesmarowania mechanizmow, czasem zdarza jej sie zaciac, szczegolnie jesli podczas zmiany plyty auto podskoczy na wybojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.