Skocz do zawartości

e39 523i 1996 + gaz sekwencyjny proszę o opinie


dream86

Rekomendowane odpowiedzi

BMW ma przejechane ponad 280 000, manualna skrzynie, motor 2.5 170 km klime, skory, itp. Jechałem autem 2 dni temu nic nie stuka nie puka nie ściąga, sprzęgło ok slrzynia chodzi lekko troche głośno chodzi przy przyspieszaniu. Na co zwrócić uwage? Czy gaz współgra z tym silnikiem, czy warto brac ten model (silnik 523i) z tego roku (96) proszę o porady z góry dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sam mam 523i według mnie nie ma z nim tragedii ja mam przejechane 220tyś z tego gdzieś 60-70tyś na gazie spalanie trasa koło 11gazu miasto zależy jak jeździsz mi pali 16-18gazu Gaz chodzi bez zarzutów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolo rok temu robilem 523i z przebiegiem 360tys z gazem wszystko chodzilo dobrze :cool2:

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 528i i miałem w niej gaz. Chodziła na prawdę nieźle. Niestety te silniki nie przepadają za gazem. Aluminium nie lubi temperatur. Musisz dbać (czytaj: serwisować) o układu chłodzenia, olej w silniku i samą instalację. Poprzedni właściciel to zaniedbał i wymieniłem w związku z tym silnik. Zaraz po tym zdemontowałem gaz i teraz tylko benzynka. :cool2:
Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 528i i miałem w niej gaz. Chodziła na prawdę nieźle. Niestety te silniki nie przepadają za gazem. Aluminium nie lubi temperatur. Musisz dbać (czytaj: serwisować) o układu chłodzenia, olej w silniku i samą instalację. Poprzedni właściciel to zaniedbał i wymieniłem w związku z tym silnik. Zaraz po tym zdemontowałem gaz i teraz tylko benzynka. :cool2:

 

Po protu bmw nie jest zbytnio tanie w utrzymaniu (w porównaniu do innych aut z tych roczników) i nie wszystkich właścicieli stać na utrzymanie tych aut i kombinują i według mnie tylko dlatego miałeś problemy z swoim autem

 

okolo rok temu robilem 523i z przebiegiem 360tys z gazem wszystko chodzilo dobrze :cool2:

 

Ostatnio koledzy przywieźli e39 523i z przebiegiem 500tyś auto wprawdzie z Niemiec i bez gazu ale chodziła jak złoto :) mimo sporego przebiegu :) (pewnie zrobią jej 250tyś i sprzedadzą :| )

 

Ja sam jestem użytkownikiem 523i i nie narzekam bardzo fajnie mi się nią jeździ (nawet dużo droższe auta nie dają mi takiej przyjemności z jazdy jak moja stara bemka )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 523i z 96 roku w automacie z sekwencją (instalacja w aucie od 4 lat). Żadnych problemów. Zalewam i jeżdżę. W mieście przy dynamicznej jeździe potrafi wziąć nawet 20 litrów gazu.

Co do komfortu, to ostatnio miałem okazję pojeździć prawie nowym Volvo XC60 i mogę stwierdzić że praca zawieszenia, tłumienie nierowności i dziur w e39 wcale nie jest gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio koledzy przywieźli e39 523i z przebiegiem 500tyś auto wprawdzie z Niemiec i bez gazu ale chodziła jak złoto :) mimo sporego przebiegu :) (pewnie zrobią jej 250tyś i sprzedadzą :| )

Niemcy to nie Polska. Pewnie latala glownie po trasach, byla serwisowana jak nalezy itp. To jakbys zrobil nią 250tys w PL :)

Ja sam jestem użytkownikiem 523i i nie narzekam bardzo fajnie mi się nią jeździ (nawet dużo droższe auta nie dają mi takiej przyjemności z jazdy jak moja stara bemka )

Stara to jest moja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.