Skocz do zawartości

F30 Nowe bmw serii 3


grzechusk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie sądzę, aby BMW tak łatwo dało się w to wmanewrować jak Infiniti czy Volvo, ryzykując utratę wiarygodności. W 90% wypadków (lub nawet więcej) korzyści z "bankowozu" będą przelotne i potrwają do czasu pierwszej kontroli skarbowej.
Primator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo i Infinity po prostu tak zachęcają klientów, ułatwiając od razu zakup z takim właśnie zestawem do wożenia niby pieniędzy.

BMW być możne nie musi tak zachęcać, ale sadzę, że nic nie stoi na przeszkodzie by znaleźć firmę co dołoży jakąś tam walizkę do bagażnika i coś tam jeszcze.

Zmiany chyba nie sa drastyczne by skutkowały utrata gwarancji w nowym samochodzie.

Zalety: za auto za 200tyś odliczasz od razu 46tyś a nie 6tyś. Montaż takiego zestawu kosztuje słyszałem ok 10tyś więc zostaje ci w kieszeni 36tyś. Do tego odliczasz faktury za paliwo. (diesel).

A urząd skarbowy co ma do tego, to jest zgodne z przepisami, nie ma w przepisach ile i kiedy masz te pieniądze wozić :p Jak już zarejestrujesz jako bankowóz to urząd skarbowy tylko przyjmie to do wiadomości, ktoś ci da w końcu papier że jest to bankowóz.

Fakturę od razu dajesz po zakupie do urzędu skarbowego, a potem spokojnie nie płacisz podatku do momentu osiągnięcia kwoty VAT na fakturze.

Jak firmę masz na książce, to jeszcze przez 3 lata podatek dochodowy amortyzujesz (18% od kwoty netto). No i za 200tyś auto ostatecznie jakby płacisz 130tyś.

Ale to proste :d hehe

Edytowane przez karisku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm gdyby była taka opcja możliwa to chyba bym sie charatnal na 328i :twisted: . Już pytałem sie doradcy podatkowego w tej sprawie, niby nie byloby u mnie w firmie problemu, ale jak to powiedział doradca, Panie Mateusz ze skarbówka nigdy nic nie wiadomo... Wolalbym gdyby to bylo fabrycznie montowane przez BMW, na pewno z zadnej firmy zewnetrznej nie bede korzystal. Musze sie popytac w salonie moze maja jakies info nt bankowozow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bankowozu jest znany od lat, nie jest nowością i gdyby był rzeczywiście skuteczny, wszyscy jeździlibyśmy bankowozami :D

Z mojej praktyki zawodowej znam z kolei szereg przypadków, w których ta historia marnie się dla podatnika zakońćzyła. Może uprzywilejowanym wyjątkiem byłby właściciel kantoru względnie firmy obsługującej wpłaty gotówkowe. W ostateczności duży sklep. Dla innych ryzyko jest naprawdę duże.

Primator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby mi zależało na tym, żeby odliczyć cały VAT to kupiłbym sobie ciężarówkę. Bez sensu jest kombinowanie z przeróbkami, igranie z US itd. Tak jak Primator napisał, często kończy się to bardzo źle dla bankowozu właściciela :) 96 godzin... :mad2:

 

A co do jakości wnętrza, czytałem spory artykułów po prezentacji w USA i tam są bardzo bardzo pozytywnie zaskoczeni. Ogólnie jeśli chodzi o jakość wykonania to nikt nie narzeka.

 

Problemem amerykanów jest mocowanie przedniej tablicy :) :) :)

Edytowane przez WojtekA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wydaje mi się że na temat jakość itapicerki można się wypowiedzieć za 100tyś km. Wtedy bedzie wiadomo co dane wykonanie jest warte. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w skrajności. Mowa raczej w temacie jest o pierwszym wrażeniu i jakości użytych materiałów, a nie o tym, jak się tapicerka będzie spisywała... Krytyka nowej 1ki chyba nie pochodzi od użytkowników którzy przejechali 100tys km, tylko od ludzi ktorzy widzieli auto w salonie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mowa raczej w temacie jest o pierwszym wrażeniu i jakości użytych materiałów, a nie o tym, jak się tapicerka będzie spisywała... ...

 

No wiem, ale co z tego że coś wygląda ładnie, jest dobrze spasowane jak będzie zaraz do wyrzucenia. Widziałem e90 która miał znajomy od nowości, nie pamiętam jaka to była tapicerka, jakaś z tych droższych, a po 150 wyglądała jak w e34 po 500tyś km. No sorki, ale nie po to sie płaci wiecej za klasę premium, by materiały trzymały tyle co w Golfie.

No ale czas pokaże.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że od jutra rano przynajmniej w M-Carsie w Krakowie

A prezentacja z zaproszeń o 19:00 w sobote.

 

Sprawdz dobrze zaproszenie, w Katowicach prezentacja jest dzisiaj o 19... :)

 

Kurcze już myslałem, że przegapiłem :twisted:

Na 100% jutro :wink:

http://img585.imageshack.us/img585/2936/img1671w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam od początku i nie wiem czy ''śmiać się czy płakać''.Kris i inni krytycy nowszych modeli i najnowszej f30 chyba nie mieliście przyjemności(możliwości) posiadania takiego auta.Od dawna tzn od E36 zaczynałem swoją ''przygodę z bmw".Następnie e46,e46m3,e60 530d aż do m3 e92.Na podstawie mojego doświadczenia twierdze że im nowszy model tym auto jest lepsze.F30 na zdjęciach wygląda dobrze.Wnioskuje z tego że na żywo będzie jeszcze ładniejsze.Czekam na m3 f30 które będzie miało tylko sześć garów ale patrząc na nowe m5(4,2 s 100km/h) mocy i charakteru mu nie zabraknie.Pozdrawiam rozsądnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.