Skocz do zawartości

320D 136PS Silnik przerywa


Prosiak_o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów ;)

 

Moja Bunia strasznie przerywa i to na wolnych obratach jak i na wysokich, przy ruszania, przyśpieszaniu a takze przy równej jezdzie na zimnym i ciepłym silniku. : :evil: :( jednym słowem totalna porazka. a przy tym przy kazdym przerwaniu Kopci na biało :evil: odrobinę lepiej się zachowuje gdy paliwa jest ponad pół zbiornika...;( czy ktos miał podobny problem?? co moze byc tego przyczyna??? Prosze was o pomoc..

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez diagnozy się nie obejdzie, za dużo elementów może być. Podepnij się pod kompa i sprawdź jakie błędy się pojawiły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK... wiemy na 100% ze dostaje sie powietrze do kemor spalania i stad przerywanie i bialy dym... odepnij wtyczke zasilania od pompki wstepnej i sprawdz czy znowu bedzie przerywanie. Jesli nie tzn ze pompka szrot i trzeba wymienic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa był wymieniany okolo 3 miesiecy temu razem z olejem i reszta filtrów i paliwo tankuje tylko na orlenie, od czasu do czasu leje verve. A co do powietrza w układzie paliwowym. to obserwowałem wezyki przez 10 minut gdy chodziła a nie było nawet jednego pęcherzyka powietrza a i tak przerywała :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zewnetrznie wszystko szczelne sie wydaje. Szczerze to mialem nadzieje na jakas pierdołe zwiazana z nieszczelnoscia ukladu zasilania, ale widze ze tu sprawa bedzie "grubsza" niestety :| Czyzby rozjechal sie poczatek kata wtrysku, albo uzkodzil elektrozawor wysokiego cisnienia, albo czujnik kata obrotu?? Teraz nie pozostaje nic innego jak diagnoza. Daj znac co wyjdzie. Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co bmw stoi u szmita wyjeli pompe podobno sterownik do w y j e b a n i a rzekomo nie ma uzywek bo to ostatnia przed liftem takze czekam pompe na stół maja wziasc i sprawdzic wszystko jutro koszta bede wiedział jakie ale sterownik ma byc nowy oczywiscie z tym czujnikiem mam nadzieje ze mechanicznie pompa bedzie ok nie zatarta no i ze to spalanie spadnie po naprawie bo mnie to przeraża wkoncu miał byc oszczedny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co bmw stoi u szmita wyjeli pompe podobno sterownik do w y j e b a n i a rzekomo nie ma uzywek bo to ostatnia przed liftem takze czekam pompe na stół maja wziasc i sprawdzic wszystko jutro koszta bede wiedział jakie ale sterownik ma byc nowy oczywiscie z tym czujnikiem mam nadzieje ze mechanicznie pompa bedzie ok nie zatarta no i ze to spalanie spadnie po naprawie bo mnie to przeraża wkoncu miał byc oszczedny

 

to ile Ci pali beemka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie 9.5 a po miescie nawet 12 a to 9.5l na trasie to przy jezdzie jak emeryt

 

:shock: :shock: to konkretnie kolego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak smok jara mam nadzieje ze po naprawie wroci do normy a ile tak normalnie powinien jarac w miescie i na trasie z umiarkowanym p i z d o w a n i e m ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak smok jara mam nadzieje ze po naprawie wroci do normy a ile tak normalnie powinien jarac w miescie i na trasie z umiarkowanym p i z d o w a n i e m ?

 

kolego u mnie w turasie na trasie 460km (tyle mam do poznania) powtarzalnie 5,3-5,4l Srednia prędkość wg kompa to 72-75km/h na całej trasie(jeżdze w nocy) jak pusta fajna droga o trzymam 130km/h-140km/h. Trasa robiona wielkoktrotnie i tak wychodzi zawsze chyba ze musze leciec w dzień to sr predkość drastycznie spada :evil:

rekord mój to na trasie 120km osiągnełem wg dystrybutora spalanie 4,6l/100km (4 bieg, 2100obr. 90km/h) bez warjacji chociaż co 20km przeciągałem po obr by zmiennej geometrii nie zamulic :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekord mój to na trasie 120km osiągnełem wg dystrybutora spalanie 4,6l/100km (4 bieg, 2100obr. 90km/h) bez warjacji chociaż co 20km przeciągałem po obr by zmiennej geometrii nie zamulic :cool2:

 

Przez 120 km w trasie na 4 biegu jechałeś...? jakiś problem z 5-tką w Twoim aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.