Skocz do zawartości

Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania


Hondelyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Do ceny należy jeszcze cło + rejestrację doliczyć więc okolo 35tys wyjdzie. Przebieg super jeśli prawdziwy. Sądzę że listwy sa ori a gałka gdzieś sie "zgubiła" i taka dostali na allegroszu. Malowana była na 100%, z przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Za te pieniądze bym ją obejżał z bliska , nawet niech ma 100tyś więcej.

Ja kupilem za €5750 (2001r), wżuciłem €2000 I lata( ten drugi €1000 nie był taki konieczny od razu ale lubię mieć zawieche w porządku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zalecałbym ostrożność.Pewnie,że można jechać obejrzeć.Jednak przyjmując,że opuści na niej 900-1500 zł i odliczając jego zarobek minimum 2000-3000 to wychodzi + - 26000 czyli trochę więcej niż 6000 euro. Za poliftową X5 z takim przebiegiem na zachodzie raczej cena nieosiągalna.Jeśli faktycznie ma taki przebieg to mogłobyć z nią coś nie tak dlatego kupił w okazyjnej cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to bardzo dobrze zrobione zdjęcia :) jedyne co mnie jakoś nie pasi to światła bo jeżeli mnie pamięc nie myli takie pół migacze to tylko w IS4.6 były wiec zakładam, że był strzał w przód. Ogólnie trzeba by sprawdzić mechanicznie.
Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj ze taki kolor bedzie ci trudno sprzedac i do tego manual tylko pogarsza sprawe. Wez pod uwage ze x5 to samochod glownie na miasto i ludzie nie beda chcieli brac manuala zeby machac reka i zmieniac biegu. Manual to przezytek w osobowkach , teraz nawet nowe skody ,fordy w 50% ida w automatach. Silnik to trzecia sprawa przez ktora nie bedzie lawinowo sciagac kupujacych ,ale cene dali niska jak na polifta wiec sam widzisz ze to nie jest auto o ktore beda sie zabijali :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z wielkim żalem chciałem ogłosić, że za ok 3-4 tygodnie wystawie na sprzedaż swojego x5 4.6iS. Narazie jest to komunikat bez oficjalnego ogłoszenia.


Ogłoszenie prywatne od fana marki BMW.


Sprzedam BMW X5 e53 4.6 iS 347 KM benz/gaz wyprodukowane w czerwcu 2003r. Pierwsza rej. 15.12.2003.

Auto zostało sprowadzone do kraju w połowie 2017 roku przez znanego

HANDLARZA&PRZEDSIĘBIORCĘ z Bydgoszczy. Zapraszam na jego FB.

Ostatnia wizyta w ASO 29.03.2017 przy 205587 km.


Wyposażenie max jak na iS przystało.


VIN: LN97648

Przebieg 218 tyś km.

Cena będzie oscylować w okolicach 43 tyś zł.


Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu: arek_z_gdyni@wp.pl lub tel 513148251

 

Tak ja wspomniałem auto trafiło do sprzedaży:

BMW X5 https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x5-bmw-e53-x5-4-6is-347km-ID6zRRXK.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj ze taki kolor bedzie ci trudno sprzedac i do tego manual tylko pogarsza sprawe. Wez pod uwage ze x5 to samochod glownie na miasto i ludzie nie beda chcieli brac manuala zeby machac reka i zmieniac biegu. Manual to przezytek w osobowkach , teraz nawet nowe skody ,fordy w 50% ida w automatach. Silnik to trzecia sprawa przez ktora nie bedzie lawinowo sciagac kupujacych ,ale cene dali niska jak na polifta wiec sam widzisz ze to nie jest auto o ktore beda sie zabijali :wink:

Ale samochod sie kupuje dla siebie, a nie przyszlego własciciela, pod kątem sprzedazy dalszej.

Jest duzo osob ktorym manual pasuje bardziej niz automat.

W starym aucie zawsze jest ryzyko awarii automatu, ktory jest bardzo drogi w naprawie.

rozsądne jest kupowanie auta na 10 lub wiecej lat.... za 10 lat nie bedzie miało wielkiego znaczenia czy te auto ma manual czy automat, bo ceny sie zrównaja.

Dobrze i szybko sprzeda sie ta sztuka ktora bedzie w bdb stanie technicznym


Nawet jak bedzie to 4.6is z automatem w full opcji, to jak bedzie zajezdzonym struclem, jakich wiekszosc na rynku to bedzie trudno sprzedawalny. Albo pójdzie za grosze.

O ile przez najblizsze kilka lat nie wprowadza w Polsce jakiehgos rodzaju podatku drogowego, jaki jest w UK, czy norwegii czy danii czy francji, zwiazanego z mocą i emisją CO2.

Bo jak wprowadzą taki podatek, to trzeba sie liczyc ze takie X5 wyginą szybko jak dinozaury. Nikogo nie bedzie stac placic 5-10 tys podatku za auto warte 15 tys czy mniej.


W tym kierunku idą rozwiązania w całej UE. Przeciez downsizing to nie jest wymysl producentow. Oni muszą sie dostosowywac do regulacji UE, bo placą olbrzymie kary za produkcje aut przewyzszajacych norme CO2 na kilometr.

na razie rozwiazania te dotyczą tylko nowych aut, ale jak widac w wielu krajach UE i używki o duzych pojemnosciach są na cenzurowanym. I do Polski prędzej czy pozniej tez to zawita.


Wniosek: kupowac takie X5 jakie sie podoba , z taką skrzynią jaka pasuje i nie martwic sie jak bedzie z odsprzedażą za rok dwa czy 10.

pomijajac ze auto mogą ukrasc, albo byc szkoda całkowita....


Gdyby kupowac auto tlyko pod wzgledem dalszej odsprzedazy, to najlepiej kupic w124 z 3 litrowym dieslem bo on nie stanieje a zdrozeje.

Kub zadbane e30 lub e36 w 6 cylindrach.


A e53 bedzie taniec mniej lub bardziej i nie jest zdroworozsądkowym wyborem tylko fanaberią, bo za koszt kompleksowej naprawy skrzyni czy zawieszenia można miec całe inne auto i to dosc fajne.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się !!

Cieszcie się dużymi autami puki możecie!!

Obawiam się że za parę lat już tak tanio w Polsce nie będzie , bo np. w NL za e53 4.4 płacę prawie €130 na miesiąc samego podatku drogowego ( za diesla byłoby +€100).


Takrze są to ostatnie podrygi żeby się pobujać ciężkimi autami, nie będąc milionerem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o opinie o tym Iksie

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x5-4-4v8-286km-pakiet-sport-skora-xenon-navi-klimatronik-alu-ID6zJr6p.html

Szukam Iksa jako drugie auto, w przyszłości wejdzie gaz :)

Czemu E53 ? Gdzieś od dawien dawna mi się podobał, jest wielki i piękny i to moje wymarzone auto, na które mogę sobie wreszcie pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.