Skocz do zawartości

Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania


Hondelyk

Rekomendowane odpowiedzi

No to mam....turbina do wymiany, odma, czujnik płynu chłodzącego - pokazuje, aby sprawdzić poziom mimo, że jest odpowiedni, prawe lusterko wariuje przy składaniu i wrzucaniu wstecznego.

Z wad typu auta w porównaniu do e39...no cóż, na pewno będzie taniej o mandaty, x5 przy podróżowaniu z prędkościami e39 (180-220) pali jak tiger i szumi strasznie. Przy emeryckiej jeździe x5 spalanie na poziomie e39.

 

Dziękuję za porady, dzięki którym kupiłem sobie fajną furę na urodziny :D

 

prawdopodobnie , panel sterowania fotela ci pada. Jest o odpowiedzialny tez ze sterowanie lusterek przy wbiciu R. Tez tak mialem , potem padlo sterowanie poziomu kierownicy ( tez panel sterowania jest odpowiedzialny za to ) a potem slabo chodzilo sterowanie fotelami :) Nowy panel to koszt jakies 900 zl ,zamienikow nie ma ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jutro oddaje do ASO na wymianę oleju i pooglądają go bardziej. Wiadomo, że to używany wóz i coś będzie do robienia, mam nadzieję, że z tym turbo się pomylili bo od góry nic nie widać by ciekło. Próbuję też ogarnąć audio...by grało moją muzykę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam....turbina do wymiany, odma, czujnik płynu chłodzącego - pokazuje, aby sprawdzić poziom mimo, że jest odpowiedni, prawe lusterko wariuje przy składaniu i wrzucaniu wstecznego.

Z wad typu auta w porównaniu do e39...no cóż, na pewno będzie taniej o mandaty, x5 przy podróżowaniu z prędkościami e39 (180-220) pali jak tiger i szumi strasznie. Przy emeryckiej jeździe x5 spalanie na poziomie e39.

 

Dziękuję za porady, dzięki którym kupiłem sobie fajną furę na urodziny :D

jest na to sztuczka. W panelu na lewym podłokietniku ustaw sobie regulację lusterka na lewy przycisk, to prawe nie będzie się ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie jest tak źle, po wizycie w ASO okazało się,że turbo malutko cieknie ale raczej po silniku - do wymiany jakaś uszczelka za dwie stówy, tylne klocki, czujnik płynu chłodzącego, odma i koło pasowe. Z tego co zauważyłem to ta super podłoga wysuwana nie trzyma na jednym uchwycie więc ciężko ją wsunąć ponieważ nie chce wskoczyć w blokadę. Lusterka...fajny i przydatny bajer, spróbuję poprogramować a jak nie pomoże to pewnie będzie trzeba zabawić się rozbiórkę. Jedzie do mnie też plastik kierownicy ponieważ trochę się przetarł i biały plastik straszy. Mam też z tyłu w tunelu wejście aux in i tv, jednak żadnej opcji w radio by puścić dźwięk na głośniki. Generalnie jestem zadowolony, kupiłem taki jaki chciałem, za tyle ile chciałem a to, że będzie coś to zawsze wiadomo - ale lepiej taki, którego ktoś używał (przegląd i ubezpieczenie od początku lipca) niż takiego co go nikt nie chce i stoi u turka trzy miesiące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam polifta z 2005 i skrzynię 6 biegową, co ciekawe INPA pokazała 5 biegów.

Mam tę wysuwaną podłogę, generalnie ciekawy patent - wysuwasz podłogę, pakujesz i wsuwasz całość, nie trzeba się mocno naginać by sięgnąć coś z bagażnika położonego zaraz przy oparciach. Dałbym za to ze 200 złotych przy konfiguracji, bardziej przydatna byłaby opcja łączenia klapy górnej i dolnej bagażnika w całość i otwierania jej do góry. Spróbuję jakieś fotki zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podoba mi sie strasznie e60 sedan ale zawsze marzylem o super suvie takim jak e53 poprostu z zewnatrz wyglada jak mini czolg nigdy nie jechalem takim a wydaje mi sie ze super odczucia.sam juz nie wiem co mam wybrac jak tylko dozbieram kasy.z jednej stron e60 2.0d mi wystarczy i spali nie duzo z drugiej strony boje sie e53 3.0d 218km ze w Warszawie spali mi wiecej jak 11-12 litrow chociaz ja bardzo spokojnie jezdze ( cruising ) niz szaleje i w godzinach szczytu nie jezdze.ile spali w miescie jak Warszawa e53 3.0d? czy np po chip tuning tzw ECO spadnie spalanie o 1litr np?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E53 to rzeczywiście czołg, nawet w porównaniu z E70( u mnie dziewczyny nazywały Rosomak). Przy takiej masie nie licz na spalanie jak w przysłowiowym pasacikutedeiku :wink: Czy chip zmniejszy zużycie? Ja mam z 235 podniesione na 280KM. Nie wiem jak u kolegów, ale u mnie nie zauważyłem zmniejszonego zużycia paliwa. Może jest to tym spowodowane, że przy oszczędzaniu ucieka gdzieś radość z jazdy jaką dają te SUVy. Powinieneś się zastanowić, czy warto całe życie oszczędzać, czy choć czasami mieć chwilę radości i frajdy tylko dla siebie! :D Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie pozostaje mi nic innego, jak tez tylko potwierdzić. :cool2:

Sam mam chipka tylko w X3, spalanie nie zmieniło mi się, ale w służbowym Audi A6 po chipie spadło o około 0,5 - 1 L zużycie paliwa, a to jest niezauważalna oszczędność.

To tak w ramach ciekawostki.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E53 3.0d Sportpakiet na trasie siorbnie sobie 9,8 przy naprawdę spokojnej jeździe do 140 na godzinę. Jak trzeba idzie pocisnąć ale przy takiej jeździe najwyższe spalanie miałem 14,5l/100km. "Ogr" ma się dobrze niedługo zrobię fotorelację po odgruzowywaniu partaniny niemieckiej.

 

Co do spalania masz wyżej jak na trasie polska- niemcy (500km+/-) u mnie pali. Prawdziwy dżentelmen nie pyta o spalanie, ważniejsza jest radość z jazdy :) . Cruzing w e53 miód malina a i w trasie potrafi miło zaskoczyć. W mieście jak to w mieście coś tam sobie chlapnie z baku ale banan na mordce jest bezcenny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale e53 nie kupuje sie dla oszczednosci tylko dla rogala na twarzy :D jezeli juz ktos chcialby cieszyc sie jazda i zbyt duzo nie wydawac na paliwo polecam 4.4 w lpg zamiast diesla :) spalanie w trasie 16l w miescie 20l co przy obecnej cenie lpg jaka ja tankuje 1.39zl daje 22zl oraz 28zl na 100km diesel niech spali 11l a cena ropy nie wiem ile jest 4zl? Daje 44zl ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej podwójnej podłogi:

http://drive.google.com/file/d/0B_CZcjbKtd0KS3NRZWV1LWRVXzQ/view?usp=sharing

http://drive.google.com/file/d/0B_CZcjbKtd0KNXVFVWJaRHJJUzg/view?usp=sharing

http://drive.google.com/file/d/0B_CZcjbKtd0Kbk5keFpJQUtWWms/view?usp=sharing

http://drive.google.com/file/d/0B_CZcjbKtd0KUjBiZE9JY0t4SlE/view?usp=sharing

 

Jak kupiłem to po poprzedniku jeżdżącym po warszawie komp wskazywał 12,5, w Szczecinie do 11 ale raczej toczenie się niż butowanie.

Wczoraj przed WK rozciąłem gumę :mad2: pińcet na nową oponę poszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w cyklu miejskim średnie komputer pokazuje 12-14l, wirus na 260 / 560. Może i dużo, ale Diesel w BMW jako jeden z nielicznych aż się prosi żeby czasem trochę wdepnąć i posłuchać jego dźwięku.
http://i.imgur.com/mk2DLM9.jpg http://i.imgur.com/p36AAFC.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scarab, a komputer ile pokazywał jak Tobie wyszło 15?

 

Maciej, to nieźle, 16-17 litrów po mieście z lekką nogą, ja bym ukręcił pewnie 23-27 żeby tylko posłuchać tej symfonii. Może kiedyś będzie okazja przesiąść się na jakiegoś 4.8IS'a :)

http://i.imgur.com/mk2DLM9.jpg http://i.imgur.com/p36AAFC.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie regenerowałem vanosy i wymieniałem ślizgi rozrządu bo były jeszcze fabryczne, musiałem przy tym odpiąć aku więc komp mi się skasował, ale z tego co zaważyłem zawsze zaniża mi o 1-1,5L w stosunku do rzeczywistości. Każda beemka z którą się spotkałem trochę zaniża :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zmieniłem w ukrytych funkcjach(czy jakoś tak) ustawienia przeliczeń zużycia paliwa i pokazywał idealnie z zużyciem wyliczonym z tankowań. Temat gdzieś jest na forum. :wink: A, proszę www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=83&t=188778
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zadna beemka nie pokazywala mi na kompie odpowiedniego spalania :D wiem ze jezdze na lpg i niby roznica miedzy benzyna a lpg wynosi okolo 2l ale dla przykladu spalanie kompa 12l spalanie lpg 17l :D wiec wychodzi 5l a z tego co kolega wstawil wyzej jakbym skorygowal spalanie kompa i tak moge max o 2l zalezy jeszcze ile obecnie jest ustawione wiec i tak bedzie 14l :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.