Skocz do zawartości

Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania


Hondelyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak wiem o akcyzie, ale zawsze można obniżyć trochę wartość na umowie. Ciężko u Nas znaleźć auto w dobrym stanie, a w Niemczech są droższe, ale za to może bardziej zadbane choć nie wszystkie. Naczytałem się forum i wszyscy piszecie, że lepiej dołożyć i kupić zadbane niż potem włożyć kupę kasy w naprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukając po kraju dla znajomego obejrzałem ponad 10 x5 i udało sie kupić bardzo ładnego ISa z niskim przebiegiem. Kolejne auto (szukaliśmy obojętnie z jakiego rocznika, oby benzyny) jakie zwróciło naszą uwagę to:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-x5-4-6is-aso-xenon-skora-navi-ID6y6GLP.html

Jest on dość zadbany, silnik chodzi równo, a z całości dojrzałem sie tylko jednego minimalnego ogniska rdzy (pare mm) od wewn na klapie.

Kolejne auto którego jestem ciekaw lecz nie było mi dane obejrzenia to: http://allegro.pl/bmw-x5-4-8is-360km-m-pakiet-full-ze-szwajcarii-i5780430029.html

Ciekaw jestem czy ktoś z Was moze je ogladał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IS którego my kupiliśmy stał rowniez długo, a okazał się idealną bazą z oryginalnym lakierem, bez kropli rdzy i z przelotem tylko 140k :idea:

Po dokładnym obejrzeniu okazało się, ze jest maximum wyposażony z przedliftów :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 4,6 is to na internetach jest przynajmniej od lipca/sierpnia. Taka zadbana ,ze nie chca brac ? ;)

 

Cena kolego cena.

 

Bez przesady , to normalna cena za 4.6is ze zdrowym silnikiem i automatem. No chyba ze jeszcze akcyza dochodzi. Mam kolegow ktorzy zarabiaja handlujac samochodami. Mieli kilka x5 i te w ,,stanie jako takim od handlarza'' szly w ciagu tygodnia ,max dwoch. e53 to chodliwy material .Dobry samochod szybko sie sprzeda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem swoje cudo w czerwcu i dałem ponad 30k. Generalnie jak dla mnie za drogo ale trzeba pamiętać ze takiej drugiej ciężko znaleźć i każda 4.6is ma pełny MPakiet więc wygląda mega. I jest różnica jak patrzy się zwykłą e53 a na 4.6is. Co do skrzyni to tak czy siak sterownik hydrauliczny bedzie do roboty bo to standard i nie ma tu zależności czy zadbane czy nie bo sie poprostu zużywa czyli 1000 - 1500 trzeba liczyc. Do tego gaz jakiej 5 - 7 koła chyba ze ktos nie liczy wachy to inna sprawa i opony z falgami bo wyjdzie taniej niż na 19 czy 20stki kupować zimówki. Co do silnika to rzeczywiście dobrze by było zrobić inspekcje czy ślizgi są w dobrym stanie bo może rozrząd jakis mega drogi nie jest ale wymiana już raczej będzie. I oczywiście vanos który jest do wymiany lub regeneracji ale do puki nie klekota to da sie jeździć i szkód nie narobi. Co do diesla to jak można wcześniej zauważyć moja opinia jest jednoznaczna - nadają sie do traktorów lub wołów pociągowych.

Odnośnie tego, że stoi to powiem tylko tyle, że po 1 silnik - nie ma jakiś mega dobrych opinie i raczej nie jest polecany wiec musi trafić się ktoś taki jak ja co sie napali i kupi 2. kolor - dla mnie baja i nie zamieniłbym na inny ale są tacy co SUVa czy BMW tylko czarne/srebrne i innych kolorów nie uznają.

Fakt jest faktem, że chwile stoi ale ponieważ to nie diesel i dwie opinie wyżej uważam, że nie jest to kwestia negatywna.

 

PS moja wisiała na allegro podaj 5 m-c i koleś mówił ze miał 3 osoby zainteresowane wiec szału nie ma. A serio bubla nie kupiłem.

Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ładnie ale przebieg to jak dla mnie dużo za mały - wystarczy popatrzeć na niemieckie strony - niemiec za taki stan i przebieg to minimum woła 60k dla siebie. Chyba ze okazja ale na w takie nie wierze. Poza tym jak dla mnie to pewnie wszystko do wymiany w sensie tarcze, klocki, oponki, felgi itd wieć lekko 8koła trzeba dodać. + opłaty i inne to jakieś 70koła wyjdzie. Więc może i dobra oferta.
Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na przebieg nie patrz. W polsce dostaje sie przebieg jaki sie chce :8) Nie kupisz w polsce diesla z org przebiegiem. Nikt nie lubi miec 3xx xxx na liczniku . Jak prywatny wlasciciel to jedz i sprawdz jak to wyglada na zywo. Zadzwon i sie zapytaj od kiedy jest wlascicielem zeby sie nie okazalo ze od miesiaca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dolicz do max 5 tyś za naprawę skrzyni. Chociaż może być mniej bo jeszcze chodzi ( szarpie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma zdjęć środka, trochę to dziwne nie uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to auto stoi co namniej 6 miesięcy na otomoto !

dzwoniłem ale kolo chce 50 000 a to cena nierealna za ten rocznik

nie ma uat co się nie psuja - tkie tylko w salonie !

do autocasco max 36 000 wycena !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dolicz do max 5 tyś za naprawę skrzyni. Chociaż może być mniej bo jeszcze chodzi ( szarpie )

dzwoniłem do specjalisty od skrzyń najgorszy przypadek to 7 000 pln , najlepszy 2 000 pln

face nie chce negocjować wiec niech jeździ ! kasa za naprawę nie do odzyskania wiec ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to auto stoi co namniej 6 miesięcy na otomoto !

dzwoniłem ale kolo chce 50 000 a to cena nierealna za ten rocznik

nie ma uat co się nie psuja - tkie tylko w salonie !

do autocasco max 36 000 wycena !

 

uzytkownik Zurik dal jak pisal wczesniej 15000 euro wiec cena jak najbardziej realna. A to ze polacy wola odpicowane wraki po szkodzie calkowitej to juz inna historia. a autocasco zawsze na mniej wycienia - biznes

 

na regeneracje srednio zniszczonego automatu zf'a spokojnie w 4000 zl mozna sie zmiescic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to auto stoi co namniej 6 miesięcy na otomoto !

dzwoniłem ale kolo chce 50 000 a to cena nierealna za ten rocznik

nie ma uat co się nie psuja - tkie tylko w salonie !

do autocasco max 36 000 wycena !

 

uzytkownik Zurik dal jak pisal wczesniej 15000 euro wiec cena jak najbardziej realna. A to ze polacy wola odpicowane wraki po szkodzie calkowitej to juz inna historia. a autocasco zawsze na mniej wycienia - biznes

 

na regeneracje srednio zniszczonego automatu zf'a spokojnie w 4000 zl mozna sie zmiescic.

hmmm .... dziwne ze nikt tego nie kupił 0 według mnie przesadzona cena mocno gdyby była realna to dawno byłoby sprzedane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mój brat przymierza się do tej:

http://moto.gratka.pl/tresc/bmw-x5-i-e53-19736169.html#ffbc072477f0460b,1

Zna ktoś może to auto, jakieś info?

 

Przynajmniej wlasciciel szczery:

 

,, BMW x5 z tym motorem i w tej opcji kosztuje 30tys + wiec prosze nie oczekiwac za moja to Igła! Wiecej info pod nr kom ''

 

chyba wiecej dodawac nie trzeba. Za 21000zl to brat moze anglika szukac i to tez zajmie czasu troche. Szukanie najtanszej e53 z v8 w polsce to igranie z ogniem - tylko sam automat i rozrzad to jakies 10000zl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto do kompletnego remontu. Wlozysz minimum 15 tys zł w pierwszym roku, a i tak igla to nigdy nie bedzie.

 

Z tymi pieniedzmi to trudno znalezc e39 z tym silnikiem z tego roku, a co dopiero X5...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.