Skocz do zawartości

Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania


Hondelyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bylem ogladalem dzisiaj x5 . Bardzo maly przebieg 144tys 1 reka ladnie odpalil tak jak powinien , biegi chodza ladnie auto rusza samo bez gazu . Tylko zdziwilo mnie lekkie kopcenie na zimnym silniku to normalne ?? Bede jechal w poniedzialek jeszcze raz z papierami i powiecie mi na co zwrocic uwage przy nastepnych ogledzinach ? Dziekuje z gory A mmam vin jak tkos moze prosze o sprawdzenie WBAFB710X0LX35004.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, jest to mój pierwszy post na forum, a więc wypada się przywitać. Pozdrawiam wszystkich fanów oraz użytkowników marki BMW. Szukam BMW x5 po liftingu i mam prośbę o ocenę tego o to egzemplarza, a może ktoś już go oglądał:

http://allegro.pl/bmw-x5-3-0i-individual-179tys-km-zadbanyprywatnie-i5774721850.html

Proszę oceńcie to auto czy warto jechać i oglądać mam kawał drogi po niego, a może ktoś da jakieś wskazówki na co zwrócić szczególną uwagę podczas oględzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, jest to mój pierwszy post na forum, a więc wypada się przywitać. Pozdrawiam wszystkich fanów oraz użytkowników marki BMW. Szukam BMW x5 po liftingu i mam prośbę o ocenę tego o to egzemplarza, a może ktoś już go oglądał:

http://allegro.pl/bmw-x5-3-0i-individual-179tys-km-zadbanyprywatnie-i5774721850.html

Proszę oceńcie to auto czy warto jechać i oglądać mam kawał drogi po niego, a może ktoś da jakieś wskazówki na co zwrócić szczególną uwagę podczas oględzin.

 

Przeciez to individual! Piekny srodek. Jechac koniecznie! Bardzo ladna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze jak ten silnik sprawował by się z gazem? I gdzieś czytałem, że aby zamontować zbiornik w kole trzeba przenieść akumulator. Czy każde X5 akumulator ma montowany we wnęce koła zapasowego oraz czy to jest jakiś problem, aby go przenieść w inne miejsce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach jak zwykle ładne. Taki stan,że "kto przyjedzie oglądnąć to nim wyjedzie" Hm...ponad 1200 odsłon i nikt nie pojechał? :shock: A tak na poważnie, jechać zobaczyć! Ciekawe czy te radyjko w pełni współpracuje z kierownicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach jak zwykle ładne. Taki stan,że "kto przyjedzie oglądnąć to nim wyjedzie" Hm...ponad 1200 odsłon i nikt nie pojechał? :shock: A tak na poważnie, jechać zobaczyć! Ciekawe czy te radyjko w pełni współpracuje z kierownicą.

 

hmmm nie wiem czy dobrze zrozumialem ale może masz blisko jestem ciekaw tak jak to na żywo wygląda !!

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak od siebie mam wszędzie daleko :D Węgorzewo jest pod granicą na Mazurach. A Strzegom to przeciwny kierunek. Nikt Ci nie odpowie: kup! Sam musisz oglądnąć i "wybrać dla siebie" Nawet jeżeli komuś doradzam przy kupnie auta, po oglądnięciu mówię czy wziąłbym dla siebie, czy nie! A wybór pozostawiam nabywcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Monitor chinczyk, lusterka ni składane, nie fotochromatyczne, tylne oparcia nie regulowane, rolet brak - a cena okazyjna raczej nie jest...

Bardziej skupiłabym się na w/w individualem :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego najprościej znajdź nabliższy serwis BMW lub warsztat polecany na forum i podjedz. Sprawdzą i będziesz wiedział. A jak nie stać Cie wydać pare stówek na sprawdzenie to nie stać Cię na X5. Serio - to nie kpina. Odpuść i poszukaj czegoś innego.

Nie ma sensu wydawać paru tysięcy w ciemno by zaoszczędzić kilka złoty by potem tyle samo wsadzić w naprawy.

PS same tarcze i klocki na przód to wydatek ok. 2tyś. - oryginały - bo jak mówi mój mechanik zamienniki mogą wycieczki na wakacje nie wytrzymać.

Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skrzynią to zależy co oglądasz. Ale w 4x4 to powinna być ZF więc jak nie był robiony to będziesz miec do zrobienia sterownik hydrauliczny od 1000 do 1500zł w zalezności gdzie bedziesz robić. Problem polega na tym ze raz jest wszystko super a raz jest takie szarpnięcie jak przy ostrej redukcji podczas wyprzedzania. Ale to przy mocniejszym depnięciu. Przy delikatnej jeździe nie ma prawa nic szarpać czy być problemu z przerzuceniem biegu. I wsteczny gładziutko bez zadnych oznak powinien sie załączac. I żadne tam wymiany oleju czy takie tam ze nie było dawno i dlatego ma problem. Generalnie jak ma ZF to 5 powinna sie sama załączyć przy 60km/h przy spokojnej przejażdze. Chyba ze po diesla jedziesz to nie wiem bo nie jeździłem. Tam poza tym generalnie sa skrzynie GM i mają problem z jakąś zębatką czy coś takiego i trzeba wyjmować skrzynie a to już koszta jakies 4 tysie. Generalnie prawda jest tak ze po 200tys w każdej X5 trzeba coś ze skrzyną zrobić.

Co do dyfrów to ciężka sprawa - jedyne co mogę powiedzieć trzeba zerkąć czy nie są mokre. Jedni mówią ze mogą sie pocić inni ze maja byc suche ja wychodze z założenia ze zależy od modelu. Ale jeżeli kupujesz od właściciela nie od handlarza to niech powie czy coś robił czy nie i tyle.

A daleko masz do obejrzenia?

Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Monitor chinczyk, lusterka ni składane, nie fotochromatyczne, tylne oparcia nie regulowane, rolet brak - a cena okazyjna raczej nie jest...

Bardziej skupiłabym się na w/w individualem :idea:

ooo cenne rady podziękował pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o wyposażenie to ja skupiłbym się na tym żeby miała:

- automat - początkowo byłem do niego sceptyczny, ale x5 z manualem byłaby porażką, zresztą większość ludzi jest podobnego zdania więc manual ponadto ciężko potem sprzedać

- fotele z pamięcią - fajna sprawa, ręczne wręcz nie pasują

- klimatronik - pokrętła w x5 to jakiś koszmar, a zdarzają się, podobnie jak, o zgrozo szmaciane fotele

- xenony - sprawa wiadoma

- navi - BMW nadal aktualizuje mapy więc jest całkiem w porządku, no i lepiej wygląda niż zwykłe radio

 

Cała reszta wyposażenia to tylko miłe dodatki, zamiast na nich skupiłbym się na stanie i przeszłości wypadkowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety auto po które miałem jechać sprzedane. Tak to teraz jest, że człowiek się umawia na niedziele, a auto zostaje sprzedane w sobotę. Może ktoś z Was zna jakieś X5 warte uwagi. Szukam auta tak gdzieś w okolicy 50000 bez znaczenia czy to będzie diesel czy benzyna. Zalazłem coś takiego: http://www.mobile.de/pl/Samochod/BMW-X5-3.0-d-SPORTPAKET-DPF-Im-Top-Zustand/vhc:car,cnt:de,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,ms1:3500%3B49%3B,frn:01-2004,prn:10000,prx:13001/pg:vipcar/216845622.html#

Trochę dużo kosztuje, ale ładnie wygląda. Czy ktoś Was orientuje się może czy w sobotę w Niemczech kupię tablicę, aby wrócić do domu na kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.