Skocz do zawartości

Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania


Hondelyk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy zauważyłeś ale przednie czarne nakładki na nadkola nie dochodzą do dołu zderzaka. Trochę kijowo to wygląda. Jak dla mnie. :)
Wiek nie gra roli ,ważny jest stan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bodenseestrasse ,dawne zagłębie komisów auto. Teraz zostały resztki. Uważaj tam bo 99% to turasy. Za każdym razem kiedy szukałem auta to zaglądałem tam ale zawsze lipa była.
Wiek nie gra roli ,ważny jest stan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jasniejszym chodzilo mi o kolor nadwozia;)czarny mi akurat nie pasuje do e53 ale to tylko moja opinia-rzecz gustu

Miasto w Belgii to Antwerpen;)

Nazwisko Andwerpen-popularnie w Belgi w obszarach granicznych z Holandia, i w Holandi w obszarze przygranicznym z Belgia;)

Antwerpia zreszta tez przy granicy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Chciałbym zapytać czy zna ktoś ten samochód?

http://allegro.pl/bmw-x5-e53-super-stan-raporty-historii-dna-i5513316738.html

 

Nie wiedziałem, że kupić E 53 w granicach 55 tyś zł. to taka sztuka.

Jak patrze na te powycierane fotele i przebiegi nie przekraczające 200 tyś to ...... myśle że na szukaniu jeszcze trochę mi zejdzie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma bardzo dobrze zachowaną skórę na fotelu kierowcy. Czyżby wymieniony fotel?

Bierz i szukaj benzyny. :) Gwarantuję radość przy 2tyś. obrotów. :) fajnie buczy.

Wiek nie gra roli ,ważny jest stan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo ale IS-a się trochę boję, może nie ze względu na samo spalanie ale koszty utrzymania (silnik mimo super osiągów i dźwięku nie cieszy się dobrą opinią a pewnie i zawieszenie na pneumatyce więc znowu koszty ).

Ogólnie poszukuje auta z udokumentowaną historią i w dobrym stanie bo chciałbym nim ładnych kilka lat pojeździć.

Miesięcznie nie robię niby dużo kilometrów ok 600 po mieście i trasa 170 km w jedną stronę czyli łącznie ok 1000 km

Naczytałem się że niby na krótkie trasy diesel nie najlepszy ale po trzech autach z gazem (ostatnie IV generacji) mam już serdecznie dość tego paliwa - wiecznie coś nie tak, mimo iż instalacja była zakładana w renomowanych zakładach.

Jak pisałem wyżej miesięcznie robię jedną dużą trasę więc nie powinno być kłopotów z wypaleniem DPFa.

Ostatecznie mogę rozważyć jeszcze 4,4 ale to już naprawdę ostateczność a stan techniczny musiałby mnie powalić na kolana.

BMW dlatego, bo uważam że w tym przedziale cenowym to najlepsza propozycja. Przeglądałem CRV, Outlandera, Sportige i ix35 ale to wszystko nie to czego oczekiwałbym od samochodu. Dlaczego X5 - zależy mi na bezpieczeństwie. Może nie powinienem tego pisać tak otwarcie ale ludzie jeżdżą jak debile. Dwa razy tylko szybkiej reakcji wyszedłem z z opresji na drodze cało i jeszcze chodzę po tej planecie a teraz mam małe dziecko i powiedziałem sobie że chce duże, bezpieczne i szybkie auto.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Trochę jako ciekawostkę a nie pytanie o konkretny egzemplarz http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=208924623

Pierwsza rejestracja 2015 ;)

Pytanie tylko czy cena jest adekwatna do tego modelu?

Pewnie niedługo trafi do polski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/bmw-x5-3-0d-ksenon-skora-pakiet-sport-fotele-elektryczne-ID6y94JH.html

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-x5-x5-3-0d-m-pakiet-navi-sport-pakiet-ID6y8Wcr.html

 

Witam. Czy w tym przedziale cenowym warto się zainteresować x5 czy lepiej odpuścić?

Czy ktoś z Was oglądał któryś z tych samochodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy pewnie jaki stan techniczny auta, silnika, zawieszenia. Ja swoją kupiłem w zeszłym roku za 34k z 2003 też przed liftem, wersja uboższa i też manual. A ponieważ w swoich samochodach lubię mieć wszystko na tip top to już w sumie z 8k dołożyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Chciałbym się podzielić wrażeniami/spostrzeżeniami/różnicami pomiędzy E53 a E70.

To są moje wrażenia i odczucia. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia ale stara od razu przy kupnie- miłość i dobre samopoczucie, tu trochę mieszane odczucia, jakby rozczarowanie/zawód...?

A mianowicie,

na plus e53:

- mimo wszystko jakość materiałów i wykonania,

- blachy grubsze, masywniejsze? Prawie taka różnica jak kiedyś między ,,Niemcem a Japończykiem",

- lepsze prowadzenie (w starym wersja SPORT, w nowym Adaptive Drive),

- fajniejszy pomruk silnika, w nowej jakby dźwięk "kartonowy",

- w starszej przy EKO jeździe mniejsze zużycie paliwa,

- lepsze otwieranie/zamykanie dolnej klapy bagażnika,

- subiektywnie lepsze przyspieszenie ale może to Adaptive D robi swoje,

- większy zbiornik paliwa,

- i jakby ogólnie stara bardziej zwarta była!

Na plus E70:

- konsola środkowa mniej trąca myszką,

- trochę bajerów typu światła skrętne, doświetlanie, fotele komfort,....Adaptive Drive?

- tył jest mniej kanciasty,

- większy bagażnik,

- skrzynia biegów łagodniejsza.

Remis:

- co do przodu, każde robi dobre wrażenie, jednak ze wskazaniem na.... E53 :D

 

Jak coś jeszcze znajdę to dopiszę, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.