Skocz do zawartości

"BAD GIRL" E39 525 TDS-BYŁA CICHEGO;)


CICHY525

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

No dobra.

Wracamy do biemdablju :mrgreen:

Dziś po ponad 4 latach zmotywowany odpowiednio przez pół basa :mrgreen: wziąłem się do roboty :norty: -nie do takiej co niektórzy myślą :mrgreen: .

Wszyscy wiedzą,że mam na autku lampy Depo i wszystkim lub prawie wszystkim się nie podobają-mi również.Więc zamówiłem zestaw naprawczy do Helenek.

:arrow: Lampy oryginalne wyglądają,znaczy się wyglądały tak.

Lampy%2520BMW.%2520%25281%2529.jpg

:arrow: No to jadziem-całkowita rozbiórka lampy.W środku był ogólny syf i nawet wnętrza lamp były odwiedzone przez myszy :evil:

Lampy%2520BMW.%2520%25282%2529.jpg

:arrow: Prawa lampa po rozbiórce,dokładnym wymyciu rozpuszczalnikiem i później płynem do kąpieli :mrgreen: .Również w klosz włożyłem masę wysiłku-został nieco spolerowany niestety ręcznie,ale i tak różnica jest duża.

Nie mogłem spolerować mechanicznie bo robiłem to w domu i wiadomo co by było jakbym użył maszyny :? A i tak było "co za klamoty do domu znów przyniosłeś" :mrgreen: Jak założę to dostaną solidną polerę na aucie.

Lampy%2520BMW.%2520%25283%2529.jpg

:arrow: Odbłyśniki w doskonałym wręcz fenomenalnym stanie

Lampy%2520BMW.%2520%25284%2529.jpg

:arrow: Nowy zestaw regulatorów.Muszę przyznać,że Polska myśl techniczna jest bardzo dobra(metal + żywica) i jestem pod wrażeniem.

Lampy%2520BMW.%2520%25286%2529.jpg

:arrow: Lampa zostaje powoli uzbrajana.

Lampy%2520BMW.%2520%25287%2529.jpg

Lampy%2520BMW.%2520%25288%2529.jpg

:arrow: Lampa została złożona i wygląda tak.

Lampy%2520BMW.%2520%25289%2529.jpg

:arrow: Rozbiórka lewej.Widać jak jest wszystko połamane.

Lampy%2520BMW.%2520%252810%2529.jpg

Lampy%2520BMW.%2520%252811%2529.jpg

:arrow: Zakładanie szkieł.Jakież wku.rwiające są te spinki.

Lampy%2520BMW.%2520%252812%2529.jpg

:arrow: Tyle zostało z oryginalnych regulatorów.Jednego brak bo wyjąłem kiedyś-chciałem dorobić z metalu i ogólnie dał bym radę,ale nie miałem jak zrobić kulek na końcach,a pilnikiem mi nie szło :8) Materiał/plastik tych oryginalnych to woła o pomstę do nieba.Nie wiem z czego to jest,ale dosłownie rozpada się w rękach.

Lampy%2520BMW.%2520%252813%2529.jpg

:arrow: No i lampy gotowe :D Na razie jeszcze są w ciepłym żeby dokładnie wyschły,bo zawsze na pewno coś tam wody zostało,chociaż i tak wszystkie grzejniki były dziś przez nie oblegane :mrgreen: .

Spoglądają sobie z wysoka :mrgreen: .

Lampy%2520BMW.%2520%252814%2529.jpg

Jak zrobi się cieplej to powędrują na auto,bo na razie to nawet nie dostanę się do samochodu.Mam przed garażem zaspę śniegu tak z pół metra.A odśnieżać nie mam zamiaru :mrgreen:

:arrow: Jakby ktoś pomyślał sobie,że kupiłem jakieś lampy to od razu mówię że NIE.Jest to oryginał z którymi wyszła w '96r. z Dingolfing.

Lampy%2520BMW.%2520%25285%2529.jpg

:arrow: Właśnie dokończyłem motywację przy pisaniu posta w swojej galerii hehe :P :mrgreen: :cool2:

Forum..jpg

Pozdrawiam :cool2:

Edit:

Dobra ta motywacja była :mrgreen:

Dobra kończę pisanie bo mi się litery troją :mrgreen:

Edytowane przez CICHY525
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No ładnie poszedłeś :mrgreen: Zakładaj na auto i fotki rób. A tak w ogóle to kto Ci powiedział ""co za klamoty do domu znów przyniosłeś""? Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

No chyba mam.

I to zaj.ebistego.

Dzisiejszy dzień pracy jeszcze zakończyłem kolizją.Przypierdzielilem w taryfiarza na Sienkiewicza.Przynajmniej gość na tyle był spoko,że Policja mu była nie potrzebna,także kasa została z mandatu i punkty ocalały(bo tak to standard 200 i 6pkt)

Nie mam szczęścia ostatnio i to we wszystkim :cry2: dosłownie we wszystkim :cry: .

Czasami mam dość,naprawdę dość!!!

:cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:

Edytowane przez CICHY525
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ładnie. A jak w nie uderzyłeś? Nie trzeba było gotówki wyjąć? Mocno uderzony? A te ropuchy w autobusie pewnie marudziły :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
jedyne co mnie troszkę razi to przednie lampy :wink:
Niestety przednie lampy...............to akcja w stylu "wieś tańczy i śpiewa".
Jest jednak jedno ALE - szkoda, że przednich lamp nie masz w wersji z czarnym plastikami w środku bo te chromowane wyglądają paskudnie.
jak dla mnie niestety minusik są lampy ;/ .

Chcieliśta to mata :mrgreen:

W końcu nie będzieta mi marudzić,że Depo,chromowane i..............ble ble ble :mrgreen:

Po tylu latach "Bubu" wreszcie doczekała się spowrotem swoich oryginalnych ocząt :P

:arrow: Jedno oczko takie,a drugie takie.

Lampy%2520BMW.%2520%252815%2529.jpg

Lampy%2520BMW.%2520%252816%2529.jpg

:arrow: Obydwa oczęta oryginalne.

Lampy%2520BMW.%2520%252817%2529.jpg

:arrow: No i rozbłysły :cool2:

Lampy%2520BMW.%2520%252818%2529.jpg

Lampy%2520BMW.%2520%252819%2529.jpg

***********************************************************************************************************************************************************************

:arrow: Na razie zdjęcia trochę słabawe,bo w garażu,ale to ze względu na pogodę-najpierw zaspa śniegu,a teraz woda i błoto.

Niech ktoś powie,że diesel to musi jeździć dużo."Bubu" od 19 grudnia(była na full zatankowana),do dziś zrobiła 230 kilometrów,a od 5 lutego nie była odpalana-dziś na dotyk :cool2: .

Muszę przyznać,że jestem naprawdę zadowolony i podoba mi się wygląd auta z tymi lampkami.

Muszę jeszcze dokładniej maszyną je potraktować i będzie naprawdę :cool2:

***********************************************************************************************************************************************************************

:arrow: Lampy Depo zmieniły właściciela :cool2:

***********************************************************************************************************************************************************************

Pozdrawiam :cool2:

Edytowane przez CICHY525
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dzięki :cool2:

Też tak myślę,że jest dużo lepiej.I co najważniejsze dają więcej światła.

:arrow: Co ja poradzę na to,że lubię osiemnastki :P

Może trochę za wcześnie ale..................... :wink:

W końcu wygląda :cool2: .

BMW%2520525%2520TDS%252889%2529.jpg

BMW%2520525%2520TDS%252886%2529.jpg

:arrow: Nowe gumki :norty:

Bo tamte łyse były(slick), a na stronach wewnętrznych pokazały się już drutki :8)

BMW%2520525%2520TDS%252887%2529.jpg

BMW%2520525%2520TDS%252888%2529.jpg

No :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany boskie, niby 18" ale wyglądają na dużo mniejsze, mega koze masz :P To moje 17" wyglądają na mega duże, ale nawet palca nie wsadzisz między oponę a nadkole:P

 

Te czerwone zaciski do do hondy civic pasują a nie do E39:P

BMW E39 530dA Orientblau Metalic

http://img11.imageshack.us/img11/9696/podpisyv.jpg


Galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=146383

Elektronika samochodowa Tomasz Pyszka tel: 602 757 397

http://www.mechatronika.krakow.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Auto było po opuszczeniu z lewarka i amory nie usiadły.

BMW%2520525%2520TDS%252891%2529.jpg

Jeżdżę 3 lata na tych felgach i dopiero zauważyłeś że to 18 cali?

Poza tym raczej wielkość felgi nie wpływa na wielkość koła,czy to 16 czy 18 nadkole wypełniają tak samo.Twoje felgi są dla mnie nie ładne-nie obraź się,moje zdanie.

Zawieszenie masz zupełnie inne więc nie porównuj.

Ja tam palec wole wsadzić gdzie indziej :norty: :P :mrgreen:

Zaciski fakt lepiej jak są zasyfione i skorodowane-wtedy wygląda bosko.A co pasuje do E39?

@Krystian

Jedziesz w niedzielę na ten spot?

Zrób jakieś normalne zdjęcia i podeślij mi mejlem.Moja dziś trafia do garażu,a na drogi wyjeżdża "Czarny",bo ciężko jeździ się nią po śniegu i to na tym felunku :wink:

Gdzieś czw-pt będę miał projekt końcowy i wycenę klejki :D

Jak mogłeś mnie wczoraj nie widzieć :evil: ?????????????? I takiego maleństwa :mrgreen:

M.A.N%2520NL%2520223%2520%2523700.Linia%2520nr.26.P%25C4%2599tla%2520Podolszyce.11.01.2013.jpg

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego, że zaciski nie pasują do e39. Ja również mam na czerwono i wygląda to bardziej schludnie. Wiesz byłem ostro zjebbany z tym samochodem i odwoziłem właściciela, który jest głuchoniemy więc w 80% moje oczy były skierowane w lusterko wsteczne. Nie jadę dziś na zlot. Słabo się czuję po wczorajszym :mrgreen: Czekam na znać co do naklejek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Polakierowane zaciski wyglądają zupełnie inaczej tym bardziej przy tych felgach które mam-gdzie wszystko widać.

Zaciski poutleniane i zasyfione od klocków naprawdę wyglądają niefajnie.

Niestety pogoda wymogła na mnie zamianę samochodów.

BMW%2520525%2520TDS%252892%2529.jpg

A wczoraj i dziś to w ogóle pogoda jest zaje.bista.Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło-fajnie lata się po zaspach :mrgreen:

Słabo się czuję po wczorajszym :mrgreen:

Wątrobę jeszcze masz??? :mrgreen:

Nie jadę dziś na zlot.

Chyba nic straconego,bo podejrzewam że kończy się zawsze tak samo.Około godziny 16 stało z 10 bum na Przemysłowej(U Różala :mrgreen: )

Czekam na znać co do naklejek.

Jak się odezwie to dam znać.Ale na Toruń na pewno już okleję :cool2: .

Uff zbieram du.pę i jadę do roboty znów dziś prawie do północy.

3-maj się.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wątroba żyje :mrgreen: Lubi ostre tyranie :mrgreen: Już dochodzę do ładu z espace. Powiedz mi Paweł czy na wtryskiwaczach jest jakaś uszczelka czy podkładka. Bo jak napompuje ręcznie tą pompką paliwo do filtra, zapala wszystko ładnie, jeździ, ale za chwilę gaśnie. Przycisk na pompce powinien być przecież twardy, a ja od nowa muszę pompować. Rozebrałem trochę gratów bo słyszałem syczenie i się okazało, że z 3 wtryskiwacza leci paliwo na silnik i stąd nie ma szczelności i się zapowietrza. Dzia za pomoc bo ja w chrupkach nigdy nie lubiłem grzebać :P

P.S. Pojeździł bym Twoim jeepem w tą pogodę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Skoro wklejacie zimowe upss przepraszam wiosenne foty waszych aut to ja też pofatygowałem się zobaczyć jak moja żyje bo od 11-tego marca nie jeździła :D

A miewa się tak.............. :D

BMW%2520525%2520TDS%252893%2529.jpg

Coś mi się wydaje, że nie powinna narzekać zwłaszcza, że aura na dworze jest jaka jest.

PS. Na oponach ma jeszcze marcową odwilż :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zasłużyła sobie na takie traktowanie za to co zrobiła dla mnie przez te parę ładnych lat.Zresztą nie można podejść inaczej do auta które kiedyś uratowało mi życie.

Przy obecnych warunkach zewnętrznych szkoda mi jej-już dawno było mi jej szkoda. Zwłaszcza 2 lata temu i w poprzednią zimę gdzie dostała naprawdę w kość(ja też), ale po różnych złośliwościach natury zawsze dowiozła(obojętnie noc czy dzień).

Dlatego od jakiegoś czasu posiadam drugie auto które też bardzo lubię, ale ono akurat w pół metrowym śniegu czuje się jak ryba w wodzie i nie robi to na nim jakiegokolwiek wrażenia.

A w tym roku(1-wszy rok) nawet nie miała założonych kół zimowych, tylko niedawno zostały zdjęte letnie 16-stki i założone letnie 18-stki.

To auto w miarę moich możliwości finansowych będzie stopniowo doprowadzone do optymalnego stanu. Wiadomo, że cudów od 17-sto letniego samochodu ze słusznym przebiegiem też nie można wymagać.

Jednak taki długi przestój nie jest też dobry, zwłaszcza na wszelkie uszczelki, hamulce, akumulator i wnętrze gdzie jak wiadomo na jesieni zaczęły mi hulać gryzonie.

Ale "robim co możem" :cool2:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest bardzo słuszne podejście.

Z tym doprowadzeniem do optymalnego stanu, to mam podobne plany, ale im dłużej nad tym pracuję, tym więcej chcę zrobić ;) Więc nie grozi mi, że szybko ten proces zakończę. Niestety na razie nie mam możliwości, żeby trochę mniej eksploatować ten samochód, ale zobaczymy z czasem. Na razie służy wiernie i oby tak było nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.