Skocz do zawartości

E61 530D kopci z rury - siwy(szary) dym


Krentolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

właśnie zauważyłem że od dwóch dni dzieje się dziwna rzecz w mojej buni. Wsiadam do auta odpalam i jest wszystko ok. Po pewnym czasie zauważyłem że z rury wydechowej dość intensywnie wydobywa się siwy dym ale przestaje kopocić po około kilku minutach lub wyłączeniu i włączeniu auta. Sprawdzałem, to nie jest uszczelka pod głowicą, nie jest to też olej (nie śmierdzi nim). Proszę o pomoc w diagnozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Moim zdaniem jest to początek nieszczelności turbosprężarki.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zanieczyszczona odma lub zawór egr moze dawać takie efekty ? Wydaje mi się że wypalanie DPF odbywa się bez tak spektakularnych efektów wyzualnych... choziaż wszystko jest możliwe. Macie jakieś pomysły? Ewentualnie mieliście podobne historie ? piszcie bo kwas jak cholera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z ciekawości zerkąłem na miarkę i stan oleju jest przy minimum... co to może oznaczać ? Drugi raz zerkąłem na miarkę oleju ale niestety przy włączonym silniku. Takiej historii jeszcze nie miałem, olej wystrzelił w górę jak wylkan, to normalne ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e39 miałem zatkaną odmę i waliło siwym dymem ale w momencie ostrego depnięcia no i wywalało olej wszystkimi możliwymi miejscami. Sprawdż olej,jeśli go ubywa to zacznij od odmy.Moim zdaniem to odma jest zatkana skoro olej tak wywalił w górę, wiesz chociaż kiedy była wymieniana?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z ciekawości zerkąłem na miarkę i stan oleju jest przy minimum... co to może oznaczać ? Drugi raz zerkąłem na miarkę oleju ale niestety przy włączonym silniku. Takiej historii jeszcze nie miałem, olej wystrzelił w górę jak wylkan, to normalne ?

 

Gratuluje pomyslu, ja bym na to niewpadl, zeby sprawdzac poziom oleju na zapalonym silniku.

 

Rub tak dalej a napewno naprawisz auto.

http://img854.imageshack.us/img854/24/img20110806wa0001.jpg



3 ulbione zwierzęta kobiety:


1. Jaguar w garażu

2. Norki w szafie

3. Osioł co nato zarobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzi ci pisali wyglada na odme.

 

Tylko blagam cie nie rub tego na zapalonym silniku.

http://img854.imageshack.us/img854/24/img20110806wa0001.jpg



3 ulbione zwierzęta kobiety:


1. Jaguar w garażu

2. Norki w szafie

3. Osioł co nato zarobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mówiąc nie wiem kiedy odma była wymieniana. Ja mając auto od ponad roku napewno nie wymieniałęm. Teraz szykuję się do kolejnej wymiany oleju. Napiszcie prosze czy można tak jeździć autem ? Jakie są konsekwencje ... Proszę również w jaki sposób można oczyścić odmę i gdzie ona się znajduje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Odma odpowietrza skrzynię korbową, jeśli jest zapchana to wytwarza się nadciśnienie które wypycha olej przez najsłabszy punkt w silniku i powstają wycieki oleju. Wyczyścić można sam separator ale w obudowie odmy jest membrana której nie da się wyczyścić i pasuje kupić nową kompletną odmę : http://moto.allegro.pl/bmw-e46-e53-e60-e61-e65-e83-30d-m57n-odma-oryginal-i1766906606.html

 

Tam gdzie zaznaczone na zielono jest odma :

 

 

 

 

http://img508.imageshack.us/img508/6760/53176211.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma odpowietrza skrzynię korbową, jeśli jest zapchana to wytwarza się nadciśnienie które wypycha olej przez najsłabszy punkt w silniku i powstają wycieki oleju. Wyczyścić można sam separator ale w obudowie odmy jest membrana której nie da się wyczyścić i pasuje kupić nową kompletną odmę : http://moto.allegro.pl/bmw-e46-e53-e60-e61-e65-e83-30d-m57n-odma-oryginal-i1766906606.html

 

Tam gdzie zaznaczone na zielono jest odma :

 

 

 

 

http://img508.imageshack.us/img508/6760/53176211.jpg

 

Dzieki za porady. Od jutra zabieram sie do usuwania usterki. Oczywiscie postaram sie was szybko poinformowac czy to było przyczyną.

 

Przy okazji. Guzior2 dodałeś zdjęcie z umiejscowieniem odmy (dzieki) i zaciekawiła mnie jedna rzecz. Na dole fotki jest taka srebrna puszka (nie wiem jak ją nazwać)z której mam wyciek. Co to jest i co można z tym zrobić ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sorki że tak poźno, ale lepiej późno niż wcale. Wymiana ODMY pomogła. Teraz wszystko jest ok.

 

Jeżeli podobna sytuacja wystepuje u WAS o nie chcecie metodą prób i błędów wymieniać niepotrzebnie części to proponuje na włączonym silniku (musi wczesniej pare minut popracować) podnieść delikatnie bagnet od oleju do góry. Jeżeli olej wylatuje to na 100 % jest odma.

 

PS; nałużcie brudne ciuchy i buty. Ja niestety ubrany po niedzielnemu cały się upieprzyłem. :)

 

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak poźno, ale lepiej późno niż wcale. Wymiana ODMY pomogła. Teraz wszystko jest ok.

 

Jeżeli podobna sytuacja wystepuje u WAS o nie chcecie metodą prób i błędów wymieniać niepotrzebnie części to proponuje na włączonym silniku (musi wczesniej pare minut popracować) podnieść delikatnie bagnet od oleju do góry. Jeżeli olej wylatuje to na 100 % jest odma.

 

PS; nałużcie brudne ciuchy i buty. Ja niestety ubrany po niedzielnemu cały się upieprzyłem. :)

 

 

Powodzenia

 

Co tam ciuchy :mrgreen: , ale jaka satysfakcja, że samemu :norty: . Ważne że po problemie :lol: .

PS. Wymiana odmy co 2 wymianę oleju w silniku i nie będzie problemu :cool2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.