Skocz do zawartości

E60 Jakiej firmy plyn do chlodnicy i ile litrow wchodzi 525d


badyl480

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie moge zbytnio znalezc informacji o plynie chlodniczym w zakresie E60.Wszystko co jest w necie to inne serie itd

 

1.Jakiej firmy plyn do chlodnicy (prosze podac jakies konkretne oznakowania tylko z Castrol,Motul,Mobil)?

2.Nie wiem jaki mam zalany (chyba rozowy,ale sie tylko domyslam)-jak sprawdzic?

3.Ile litrow wchodzi bo nie wiem ile kupic?

4.Gdzie jest w 525d korek spustowy?

5.Jakies podpowiedzi o wymianie?

 

P.s dzieki za odp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też troche szukałem informacji przed wymiana płynu u siebie.

 

1. ile wchodzi plynu to dowiesz się np na stronie Castrola przy konfiguratorze dobierania oleju, powinna tam też być informacja odnośnie pojemności ukladu

2. większość teraz płynów bazuje na glikolu i różnią się jedynie dodatkami. Myśle, że co byś nie kupil to będzie ok. Osobiście wybralem Prestone - chyba jeden z najlepszych płynów - 4l gotowego do użycia kosztuje ok 38-42 PLN i jest w TESCO. Ma dobrą temperaturę wrzenia, zamarzania i cenę. Z polskich to może Denagel ale jak już kto woli.

3. jesli chodzi o sama wymianę to podam na przykładzie 2.0d w E91, w 525d powinno być podobnie. Są dwa korki spustowe, jeden na bloku silnika chyba przy pierwszym cylindrze od strony kabiny ale dostęp jest bardzo zły, wiec dałem sobie z nim spokój. Jest drugi korek na dole chłodnicy, taki zielony wykrecany z uszczelką ale uwaga tuż pod chłodnicą u mnie był intercooler, więc, żeby dostać sie do tego korka trzeba lekko opuścić intercooler. Nie przejmuj sie tym wystarczy wypiąć jedną rurę od intercoolera złączką, lekko odkrecić intercooler (u mnie trzymały go tylko dwie sruby) i mamy dobry dostęp do korka spustowego chłodnicy. Zlewasz, zakrecasz, składasz wszystko. Zalewasz przy odkręconych odpowietrznikach aż zacznie się przelewać przez poszczególne - zakrecasz. Uruchamiasz auto i nagrzewasz aż osiagnie temp, żeby puściło płyn na duży obieg, ubędzie płynu w zbiorniczku, uzupełnij, odpowietrz i z głowy.

 

U mnie odpowietrznik był na zbiorniczku wyrównawczym, na przewodzie do nagrzewnicy i gdzieś na jeszcze jednym z prawej strony silnika.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem na stronie Castrol tak jak poradzil mi Natek ile litrow wchodzi?

Wedlug tej strony i wpisania rejestracji pokazuje mi 12l 50%,czy to jest normalne ze az tyle?

Myslalem ze kupie 5litrow concetratu i jeszcze reszta zostanie na dolewki a tu lipa musze kupic 6-7litrow :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze jedno pyt:

Jak sprawdzic fachowo jakiego koloru mam plyn chlodniczy? (jedynie co przychodzi mi do glowy to na papierek)

 

Druga rzecz to jak mialem zalany rozowy to musze zalac rozowy skoro bedzie spuszczony do konca,czyli ten sam czy moge zalac jaki mi sie podoba jezeli robie to od podstaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdzić możesz strzykawką, jeśli wymieniasz cały to niby możesz wlać jaki chcesz ale nie wydaje mi się żeby udało ci się spuścić calutki płyn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie kolory płynów do chłodnic nie są związane z ich przeznaczeniem czy rodzajem. Kolor pełni więc funkcję wyłącznie ozdobną – kierowcy odnoszą się niechętnie do bezbarwnych substancji przypominających wodę, więc producenci dodają do nich barwniki.

Teoretycznie, jeśli zmieszamy różne płyny do chłodnic, nawet wykonane na bazie różnych glikoli, nic się nie stanie. Najwyżej trudno będzie potem sprawdzić dokładną temperaturę krzepnięcia mieszaniny,ale różne inhibitory mogą wzajemnie ograniczać swoje działanie. Choć nie ma przeciwwskazań, aby niedobór płynu w chłodnicy uzupełnić jakimkolwiek innym, w praktyce lepiej jest, jeśli na dłuższą metę mamy w układzie chłodzenia czysty płyn jednego rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zrobilem badanie szczykawka i tu jest dylemat:

Kolor jest bardzo jasny niebieskawy,co tez jak dla mnie podchodzi pod zielony hmmm?

 

Teraz zastanawiam sie czy jak plyn jest niebieski to musi byc mocno niebieski lub jak zielony tomocna zielony.Czy wogole niebieski z zielonym mozna wymieszac.Jakie beda skutki uboczne wrazie pomylki?

 

niebieski 70%

zielony 30%

 

ale pewnosci niemam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary, nie wiem co kombinujesz z tymi kolorami? Przecież napisaliśmy Ci jasno, że kolory nie maja tu żadnego znaczenia to tylko barwnik dodawany do płunu X czy Y. Zależy Ci, żeby po zajrzeniu do zbiorniczka żebyś miał ładny odcień dla oka? :duh:

Preston na przyklad pewnie podobnie jak większość innych płynów jest mieszalna z wszystkimi wiec nie rozumiem po co się rozwodzisz nad tym problemem?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
Nie mogę wyszukać na forum. Jaki płyn chlodniczy najlepiej wlac do e60 545i?

 

Albo oryginalny koncentrat 1,5 litra za ok. 40 zł lub gotowy płyn np. Prestone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Posiadam E60 530d. Czy może mi ktoś powiedzieć ile płynu chłodzącego wchodzi do tego autka ? Szukam po forach i nie mogę nic odnaleźć. Mój numer VIN B640068.

Z góry dziękuję.

 

Pozdro

Krzysiek

 

Do pustego układu (automat) 9,8 L. (manual) 9,6 L. ale pewnie nie spuścisz wszystkiego tak że wejdzie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
Witam! Zapaliła mi sie dzisiaj pomarańczowa kontrolka od płynu chłodniczego. I tu pytanie ile teraz dolać tego płynu żeby nie przelać? Czy moge nalac poprostu do zbiornika wyrównawczego czy w jakimś innym miejscu? 525d 05r. Manual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zapaliła mi sie dzisiaj pomarańczowa kontrolka od płynu chłodniczego. I tu pytanie ile teraz dolać tego płynu żeby nie przelać? Czy moge nalac poprostu do zbiornika wyrównawczego czy w jakimś innym miejscu? 525d 05r. Manual

 

powinineś mieć taki pływak z bagnetem i przy dolewaniu będzie Ci się podnosił wskazując min/max.

Jak zaczniesz dolewać zwróć uwagę żeby ten bagnecik rzeczywiście 'pływał' bo jak się przylepił do którejś ścianki to możesz przelać i wtedy układ będzie miał za duże ciśnienie i BUM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma jako takiego pływaka w tylko taka miarka jak na zdjęciu ktore dołączam niżej. Ten żółty element raczej sie nie rusza bo próbowałem. Dolalem ok 0,5 litra i poziom jak na zdjęciu i kontrolna żadna sie nie swiecihttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160204/0decbff7c3ab4fdcc1c28b05ccd03225.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ja bylem w BMW i w serwisie powiedzieli - nie wiemy jaki to plyn ale ma byc niebieski i mamy taki w 1.5L buteleczkach. To mowie ze jest Preston ponoc dobry 50/50 ale jest zoltawy. Na to gosc - to nie, ma byc nienieski! I badz tu czlowieku madry. Ponoc w 525i wchodzi 10L wiec 4 butelki za 200pln. Preston 50/50 w UK - 19 funtow za 4L - czyli prawie to samo - chyba ze koncentrat za 21F za 4L czyli bylo by na dobre przelanie systemu przy zmianie plynu.

 

Pytanie tylko - ktory lepszy? Niebieski BMW czy Zolty Preston. Serwis BMW twierdzi ze kolor ma znaczenie... :duh:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.