Skocz do zawartości

Koszt przegladu serwisowego w ASO + wymiana oleju


mgamer

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest koszt przegladu serwisowego 320d wraz z wymiana oleju (pali sie ikona "oil check")? Jezeli ktos zna cene w Focie w Gdynii to tym bardziej prosze o info.

 

Czy da sie zalatwic wymiane oleju poza ASO tak zeby wszystko bylo po bozemu? Wymiana oleju jest odnotowywana w ksiedze serwisowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wystarczy zadzwonić do ASO Fota i będziesz wiedział.. Wiadomość z pierwszej ręki.. :duh:

 

Wymiana oleju w ASO jak dla mnie to poroniony pomysł (chyba, że auto jest na gwarancji - to ok). Każdy mniej lub bardziej ogarnięty warsztat to zrobi, a najlepiej taki co specjalizuje się w autach BMW. Inspekcję skasujesz sobie sam.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary zadzwoń do serwisu, który Cię interesuje i zapytaj o cenę - to chyba najprostsze i najszybsze rozwiazanie.

 

koszt przeglądu standardowego bez podpinania do kompa to ok 250-300 PLN. Usługa wymiany oleju to ok 80-100 PLN + materiały czyli filtry olej (w zawyżonej cenie). Co do wymiany oleju to możesz zrobić gdzieś na zewnątrz ale nikt Ci do ksiazki tego nie wpisze. Jeśli już chcesz zaoszczędzić to pojedz na serwis ale przywieź swój olej, filtry MANNa i bedzie gitara

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba, że z ziemniaka :D

 

a swoją drogą raz do roku warto podjechać do ASO na przegląd, fakt wyda się 200-300zł ale zawsze masz wpis w książkę, że byłeś w ASO- a przy odprzedaży miło jest widzieć pieczątki w książce serwisowej z ASO (wyższa cena auta) a po drugie kontrola "swojego" warsztatu zawsze się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby masz racje z tymi przeglądami, kosztuja ok 300 PLN ale teraz trzeba sie zastanowić ile takie auto "serisowane w ASO" z pieczątkami mozesz lepiej sprzedać niż takie bez pieczątek? 1000 PLN drożej? Ja powoli dochodze do wniosku, że ASO jest nieoplacalne jesli ktoś zamierza długo jeździć auitem. Co innego kupuje nowe, jżdze 3-4 lata i sprzedaje.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste.

Nie wiem jak Wy - ja nie kupuję książki - tylko samochód. A czy pieczątki w książce będą ASO czy będzie to 'BMW SERWIS coś tam coś' tam to mi ryba. Jak ktoś chce pieczątki mogę mu postawić :) - przysyłajcie książki :D. Jedni wolą ASO drudzy nie, i nie chodzi tu tylko o pieniądze i szukanie oszczędności. Czasami niewiedza a może przede wszystkim niewiedza użytkownika. Ja obracam się w branży motoryzacyjnej to znam ten świat.. :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju w ASO jak dla mnie to poroniony pomysł (chyba, że auto jest na gwarancji - to ok). Każdy mniej lub bardziej ogarnięty warsztat to zrobi, a najlepiej taki co specjalizuje się w autach BMW. Inspekcję skasujesz sobie sam.

 

eXiDe - czy rzeczywiscie samemu mozna skasowac inspekcje olejowa? mi co prawda pokazuje wymiane za 10tys.km, poprzedni wlasciciel zmienial w ASO w Poznaniu (Smorawinski) ale u mnie akurat ASO nie ma, zreszta olej moge wymienic nawet w serwisie BOSCH'a - taki mam plan choc wiem ze pewnie podobnie skasuja jak ASO - z tym ze jesli wymienie olej i filtr sam, czy sam recznie dokonam skasowania inspekcji olejowej bez zadnego kompa? nietrzeba podlaczac kluczyka do komputera i robic to przez kluczyk? a co np. z palacym sie serwisem i wymiana filtra kabinowego (pali mi sie juz od 2 tyg. wymienilem go sam ale inspekcji nie skasowalem).

 

dzieki z gory za info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak rozumiem ale .... jak sam piszesz możesz wystawić pieczątki w książce serwisowej :) a co za tym idzie? nic :)

nie ma takiej możliwości natomiast w ASO :)

plusy:

- masz historię auta w ASO (np. dla mnie kupującego to WIELKI PLUS bo widzę co nie grało w aucie, czy było usunięta usterka (w porównaniu do następnego przeglądu - sprytny sprzedawca będzie wjeżdżał do ASO po naprawach w "swoich" warsztatach a później "Panie żyleta :) , niech Pan zobaczy w przeglądy auta :) normnie nic :) tylko jakieś pierdółki :P " ), masz gwarancję przebiegu auta (to kolejny plus dla kupującego).

- kolejny plus to kontrola "swoich" warsztatów :) , nie wszyscy mają tam dobrych znajomych a wiemy że niektórzy to potrafią być niezłymi magikami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste.

Nie wiem jak Wy - ja nie kupuję książki - tylko samochód. A czy pieczątki w książce będą ASO czy będzie to 'BMW SERWIS coś tam coś' tam to mi ryba. Jak ktoś chce pieczątki mogę mu postawić :) - przysyłajcie książki :D. Jedni wolą ASO drudzy nie, i nie chodzi tu tylko o pieniądze i szukanie oszczędności. Czasami niewiedza a może przede wszystkim niewiedza użytkownika. Ja obracam się w branży motoryzacyjnej to znam ten świat.. :)

 

Pzdr.

 

no tutaj się nie zgadzam - to znaczy ja mam generalnie takie samo podejście do wpisów ASO/Książka i mój poprzedni samochód nie miał ani jednego wpisu z ASO a był regularnie serwisowany...ale!

 

...potem sprzedajesz samochód i pierwsze pytanie jakie pada to czy był serwisowany w ASO i czy przebieg można jakoś potwierdzić...Ty nie kupujesz książki tylko samochód ale teraz sprzedajesz i jak nie masz tych wpisów to ciężko przekonać kupca do niektórych rzeczy (zwłaszcza przy BMW)

 

Jestem daleki od stwierdzania że olej trzeba wymieniać w ASO ale raz czas warto pojechać do ASO żeby coś zrobili + wpis do książki + wpis do kluczyka (ten wydatek się zwórci podczas sprzedaży auta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

a poza ASO ten sam olej (castrol edge) może kosztować ~30-40pln za litr.

 

W ASO wlewają Castrol SLX i poza ASO też jest drogi chyba że na allegro podróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste.

Nie wiem jak Wy - ja nie kupuję książki - tylko samochód. A czy pieczątki w książce będą ASO czy będzie to 'BMW SERWIS coś tam coś' tam to mi ryba. Jak ktoś chce pieczątki mogę mu postawić :) - przysyłajcie książki :D. Jedni wolą ASO drudzy nie, i nie chodzi tu tylko o pieniądze i szukanie oszczędności. Czasami niewiedza a może przede wszystkim niewiedza użytkownika. Ja obracam się w branży motoryzacyjnej to znam ten świat.. :)

 

Pzdr.

 

no tutaj się nie zgadzam - to znaczy ja mam generalnie takie samo podejście do wpisów ASO/Książka i mój poprzedni samochód nie miał ani jednego wpisu z ASO a był regularnie serwisowany...ale!

 

...potem sprzedajesz samochód i pierwsze pytanie jakie pada to czy był serwisowany w ASO i czy przebieg można jakoś potwierdzić...Ty nie kupujesz książki tylko samochód ale teraz sprzedajesz i jak nie masz tych wpisów to ciężko przekonać kupca do niektórych rzeczy (zwłaszcza przy BMW)

 

Jestem daleki od stwierdzania że olej trzeba wymieniać w ASO ale raz czas warto pojechać do ASO żeby coś zrobili + wpis do książki + wpis do kluczyka (ten wydatek się zwórci podczas sprzedaży auta).

 

 

Jeszcze nigdy nie miałem pytania czy auto było serwisowane w ASO :)

 

Nie wiem jak wyglądają Wasze auta, ale patrząc na moje takie pytanie kupującego było by co najmniej nie na miejscu :)

 

Dla klienta, który zdecyduje się na zakup konkretnie tego modelu nie patrzy na książkę a na auto ogólnie.

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie poprzedni wlasciciel w ASO w poznaniu lal ciagle Castrol Edge 5W-30 - 5L ok 100 zl.

 

taki tez zaleje teraz mimo ze pokazuje mi jeszcze do wymiany 10tys km. - i tu mam pytanie, jesli teraz wczesniej przed zapaleniem sie oleju (wole dmuchac na zimne szkoda auta i czekac 35tys km na wymiane) wymienie olej teraz, zanim zapali mi sie inspekcja, bede mogl ja skasowac samemu (odrazu teraz po wymianie) na ponowne 35 tys zanim zapali mi sie na czerwono inspekcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodając coś od siebie; nie wyobrażam sobie naprawiać auto u jakiegoś "staszka w garażu".. zostawiając je w moim krakowskim ASO jestem mniej zaniepokojony o wykonanie zleconej pracy. Nie chodzi tu o prostą wymianę oleju (teraz w promocji przy wymianie oleju silnikowego w serwisie płacisz tylko za olej i filtr – usługę wymiany wykonują gratis) tylko o poważniejsze rzeczy jak np. wymiana turbiny (co prędzej czy później mnie czeka). Gromadzone faktury na pewno będą plusem przy późniejszej odsprzedaży auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dodając coś od siebie; nie wyobrażam sobie naprawiać auto u jakiegoś "staszka w garażu".. zostawiając je w moim krakowskim ASO jestem mniej zaniepokojony o wykonanie zleconej pracy. Nie chodzi tu o prostą wymianę oleju (teraz w promocji przy wymianie oleju silnikowego w serwisie płacisz tylko za olej i filtr – usługę wymiany wykonują gratis) tylko o poważniejsze rzeczy jak np. wymiana turbiny (co prędzej czy później mnie czeka). Gromadzone faktury na pewno będą plusem przy późniejszej odsprzedaży auta.

 

Rożne są serwisy i rożni też ludzie tam pracują. Przy samodzielnej wymianie należy pamiętać co się wlewa do silnika, czyli czy nasz olej spełnia wymagania BMW dla wymiany wg kalkulacji komputera samochodu. Bywa, że samodzielnie wymieniając wlewamy olej który nie ma tej specyfikacji i powinien być wymieniony znacznie wcześniej (15-20tys. km). Jak mamy do tego warunki i lubimy to robić to oczywiście nie ma przeszkód do samodzielnej wymiany. W serwisie poza wpisem do książki, każda czynność zapisywana jest w systemie informatycznym BMW, na podstawie którego można ustalić przebieg samochodu (oczywiście z pewnym marginesem), a na pewno jaki był stan licznika podczas kolejnych przeglądów i tego (chyba) nie da się sfałszować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie edge? wydawało mi się że nawet przy wlewie było napisane coś ala castrol edge ( http://www.castrolprofessional.pl/www/download/karty/tds/EDGE%20Professional%20BMW%20LL04%200W-30%20TDS.pdf )

cena w necie 1l od 38 do 60pln.

a warsztaty ponoć mogą go kupić w dużych beczkach i cena jest jeszcze niższa

no albo chociaż 4l pojemniki http://www.opieoils.co.uk/c-686-bmw-longlife-04.aspx

czy castrol jest tu najlepszym olejem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a nie edge? wydawało mi się że nawet przy wlewie było napisane coś ala castrol edge

czy castrol jest tu najlepszym olejem ?

 

To że jest napis Castrol na korku od wlewu oleju to tylko dlatego że kiedyś obydwie firmy związały się umową i BMW musi ich reklamować tak jak inne marki samochodowe z innymi producentami olejów, Castrol jest dobry ale nie ten co jest rozlewany w PL tylko u zachodnich sąsiadów, napewno jest wiele lepszych firm olejówych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie można mówić że jest gorszy bo nie wiemy tego, jedynie wiele osób zaobserwowało że jeżdżąc na Castrolu silnik głośniej pracował i był większy pobór oleju, osobiście jeżdżę na Motulu i jest :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.